|
Experiente amuzante la scoala
βεκi Away
01-09-2010 03:34 PM
You're my all.
*

Nu am vazut un astfel de topic pe aici si m-am gandit sa il deschid. Cu siguranta a-ti trait foarte multe experiente amuzante alaturi de colegii vostri la scoala, deoarece scoala poate avea si partile ei bune, nu numai rele. Prin ce intamplari haioase a-ti trecut ? Care an vi s-a parut cel mai amuzant?

Mi-e una clasa a7a mi s-a parut cea mai tare din toate punctele de vedere. Ne-am imprietenit mai mult, am crescut si am devenit mai nebuni. Tin minte ca nu era zi in care sa nu radem, mereu ne distram. Cand ne venea cheful le faceam farse la profesori si mereu sfarseam pedepsiti, dar nu ne pasa.
1.Eram odata foarte plictisiti dupa o zi de vineri si mai aveam o ora, tehnologia. Vinerea in clasa a7a a fost foarte obositoare, deoarece aveam ore grele si trebuia sa invatam cam la 3-4 materii. Si fix in pauza ne-a venit cheful de distractie. Un coleg a scris pe o foaie de hartie "Defect" si a pus-o pe scaunul profei, iar altul a pus una pe catedra, dar dupa ceva timp a modificat-o in "Wc defect" xD Profa s-a enervat atat de tare O_O Ea mereu face crize si isi micsoreaza capul cand e nervoasa. A chemat-o pe directoare si s-a luat de noi toata ora. Iar faptasul zambea la un momendat, iar directoarea s-a luat de el" De ce zambesti? Ma vezi pe mine ca zambesc?" La care baiatul : " Dar nu zambesc, doamna, asa am eu fata" xD incepuse sa faca si misto de ea.
2.Unu in a7a era sa ramana repetent la engleza, deoarece nu prea trecea pe la ora, pica mereu prima ora din zi si el dormea xD Iar odata eram mai multi cu el langa scara, asteptand-o pe profa sa iasa din cancelarie ( Noi stam la etajul 1 ). Dorea sa vorbeasca cu ea, sa o roage sa-l treaca clasa. Profa a venit si nu voia sa-l asculte, ii spunea mereu ca nu-l trece la engleza, nu-i dadea nicio sansa. Asa ca a plecat, dorind sa coboare scarile. Baiatul s-a enervat rau si a impins-o pe aia pe scari =]]]]]=]]] Asa a facut de vreo 3 ori cu niste profesori, iar directoarea i-a spus ca il trece clasa, numai sa nu mai impinga profesori pe scari.
3. O alta intamplare amuzanta...terminasem ora de sport si eram cu totii inca imbracati in echipament, iar ora urmatoare era ultima si aveam geografie. Voiam cu totii sa chiulim, deoarece urma sa dam un test de care nu ne spusese nimic, decat cu vreo 2 ore inainte, intr-o pauza. Iar anul acesta s-au bagat multi gardieni prin scoala care supravegheaza. Nu puteam iesi prin fata, deoarece erau numai gardieni, iar prin spate se lucra si nu aveam voie. Asa ca ne ramasese doar sa urcam pe soala =]] Si chiar asta am facut. La etajul 2 este o scara pe care daca urci te trezesti pe scoala, cand nu era nimeni pe hol ne-am urcat. Am stat ceva minute pe scoala, deoarece trebuia apoi sa coboram pe scara fixata de scoala care te ducea afara, nefiind gardieni pe acolo. ( Complicat, I know ). Am stat vreo 5 minute acolo, deoarece trebuia sa asteptam sa plece niste oameni de afara, erau cativa ingrijitori si mecanici. Brusc ne-am trezit in spate cu un gardian. Am crezut cu totii ca ne-a venit sfarsitul. Ne-a intrebat nervos ca ce facem pe scoala, ca o cheama pe directoare( Mda, in toate cazurile trebuie sa apara directoarea). Iar noua ne-a venit o idee geniala si i-am zis " Pai profa de sport a spus ca facem ora pe scoala si a spus sa o asteptam ca vine in 5 minute ". Stiam 100% ca nu ne va crede. Incepuse sa zica " Cum adica? Ora pe scoala? Voi nu sunteti sanatosi? Cine va spus voua asta?" Si noi..." Da, pe bune, domule, chiar a spus doamna Tiucra ca facem ora pe scoala" Si prostu' chiar ne-a crezut O_O. S-a dus sa o caute pe profa sa o intrebe daca a inebunit xD In timpul acela noi am coborat scara usor, si am plecat in parc la o vata pe bat xD

S-au intamplat multe lucruri, cum ar fi ca eu impreuna cu alti doi baieti am distrus catedra si in final ca sa nu o vada nimeni am aruncat-o pe geam xD Dupa un test la matematica, eu o tineam pe profa de matematica de vorba, iar altu ii lua testele din geanta inlocuindu-le cu niste foi obisnuite xD Iar la urmatoarea ora de matematica, noi faceam pe prostii "Cum doamna? Ne-ati pierdut testele? Noi nu mai dam altu." xD Si multe altele...

[Image: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !
Find Quote
Me†al.

*
I hate endings - good or bad.

01-09-2010 05:17 PM
2
Genial topicul. Buna, chiar foarte buna idee.
Weell, au fost multe faze miÈa„¢to in clasa a Èa„¢aptea, pe care le-am savurat pe deplin.
1. Intr-o pauza am aflat de la un gardian ca o sa avem un test surprinza la mate Èa„¢i nimeni nu invaÈa€ºase, ofc. Si ce ne trece prin cap noua ? Am rupt picioarele de la scaun Èa„¢i le-am aÈa„¢ezat asfel incat scaunul sa para perfect ok. Si intra profa in clasa, noi toÈa€ºi serioÈa„¢i, Èa„¢i se aÈa„¢eaza pe scaun. Doamne, momentul ala a fost genial. A cazut in cur Èa„¢i i s-au rupt pantalonii : )) . Purta chiloÈa€ºei roz : )). A fugit de la ora cu viteza luminii Èa„¢i Èa„¢i-a lasat geanta-n clasa. Noi am luat subiectele din geanta Èa„¢i le-am notat undeva, le-am rezolvat Èa„¢i i-am pus subiectele la loc : )) . Pff, Èa„¢i aÈa„¢a toata clasa a luat 9 sau 10.
2. In alta zi nu venise nici un pof la ora Èa„¢i noi faceam o galagie uriaÈa„¢aaa. Si intra doi ciudaÈa€ºi de paznici de la BGS. Unul era gras Èa„¢i se asemana cu un Èa€ºigan, iar celalalt avea un cap : )) luuung. Stateau aia Èa„¢i ne pazeau Èa„¢i-i suna Èa€ºiganului telefonul. Si ghici ce telefon avea ? Unul roz ! : )) Si incepe un coleg sa urle dupa el : aa‚¬Å¾Domnule gay, domnule gay!aa‚¬Â Èa„¢i bogyguardul: aa‚¬Å¾Te duc la directoare daca-mi mai zici aÈa„¢a!aa‚¬Â, iar colegul: aa‚¬Å¾Nu-i vina mea ca dumneavoastra sunteÈa€ºi gay!aa‚¬Â . Geniala faza : )) . I-a inchis gura aluia.
3. Noi la geamuri aveam grilaje Èa„¢i am dat peste barele alea cu lipici inainte de ora de fizica ca profa voia sa ne asculte Èa„¢i sa ne dea note. Dupa ce a intrat in clasa, toÈa€ºi cei de pe geamul de la perete au inceput sa arunce cu hartii pe geam. Profa s-a apropiat Èa„¢i a pus mainile pe grilaj Èa„¢i i s-au lipit mainile : )) . Apoi a inceput sa urle Èa„¢i sa incerce sa-Èa„¢i dezlipeasca mainile, dar a cazut grilajul = )). Doamne, Èa„¢i a trebuit sa stea cu mainile aÈa„¢a, Èa€ºinand grilajul pana a venit mecanicul : )) .
4. Cred ca in fiecare Èa„¢coala a fost prezent fenomenul heelys. Ei, Èa„¢i la noi. Un coleg s-a ridicat din banca la ora de tehnologie Èa„¢i s-a dus sa arunce ceva la gunoi ( ofc, a folosit roÈa€ºile ) Èa„¢i profa a inceput sa urle:aa‚¬Å¾Baiatule, nu mai zbura prin clasa la ora mea!aa‚¬Â : )) copilul: aa‚¬Å¾Dar nu zbor, doamna!aa‚¬Â Èa„¢i profa tot nu-l credea. Si pana la urma i-a luat pantofii din picior Èa„¢i s-a dat Èa„¢i ea pe heelyÈa„¢i Èa„¢i urla : aa‚¬Å¾Zboooor!aa‚¬Â
Au mai fost multe faze geniale. Cum a cazut profa de chimie cu fundul in coÈa„¢ul de gunoi, cum am scuipat-o pe profa de romana in varful capului de la geam cand ea ieÈa„¢ea din clasa ( creaÈa€ºia mea ) , cum i-am smuls peruca din capul altei profe. Oricum, a Èa„¢aptea a fost o clasa geniala : x .

Metal was here.

[Image: metalsig.png]

I\'ll start to worry when I\'m dead.

Lottie

*
Teenage Dream

18
      01-09-2010 07:20 PM
    3
    Eeeh...ce vremuri superbe au fost prin a saptea la mine . Stiu decat ca am trait clipele la maxim in clasa a 7 , si n-am idee de ce . Au fost intamplari chiar neplacute, dar alteele la care iti dadeau lacrimile de ras . Anw....
    D'abia incepuse scoala, si noi za best ever clasa , ne-am gandit sa organizam o asa zisa "petrecere" pt. profa de chimie . Am luat vopsea rosieeee ca sanglele si am pictat pereti , am scris ceva de genu' "Heeeei, sunt gaaaay !" Mdaa, chiar ca profa nu stia ce se va intampla ...Am pus lipici pe toata catedra, ziceai ca o stersem de praf, asa de frumoasa era si am plecat , linistiti , la baie . a intrat profa in clasa, zicand, "Coopii, astazi da-m...si n'a mai spus nimic pt. ca a vzut superba opera de arta si nu si-a mai putut dezlipi geanta 21 Si noi am venit de la baie, spunand intr-un cor :
    -Surprizaaaa!" Si profa la noi "Un 4 !"
    Asta , cred eu , a fost cea mai amuzanta intamplare ....Altele n-au fost chai asa , dar au fost si ele . Cand am aruncat cu Nika de la 2...si a cazut pe gramajoara de ghiozdane, cand i-am pus piedica profei de mate si ea cazut in noroi , murdarindu-mi noua" jacheta" ....Eh, stiu ca mi-a placut ...4

I looove chocolate and I love you ! XoXo ^.^
    Mimisor

Retired Staff

Maxim 0, minim 16
    (all)
      14-09-2010 07:44 PM
    4
    Sooo ...
    Azi am ras in hohote de unu' de-a ... 7a ?
    Eu, si inca cativa colegi stateam pe hol si il asteptam pe profu' de sport sa vina sa deschida usa ca sa mergem la vestiare si intretimp, se trezeste un pusti sa vina pe scari sarind cate vreo 4-5 trepte si la un moement dat, ii cad pantalonii =]]]]]]]]]]]]] EPIC ! Dar i-au cazut serios, pana la genuchi, al naibii pusti, ce repede si-a ridicat pantalonii, si totusi destul de incet incat sa vad ca avea boxeri galbeni, n-o sa uit faza asta. =]]]

[Image: 9qh35v.jpg]
    Me†al.

*
    I hate endings - good or bad.

17-09-2010 10:41 PM
    5
    Azi am ras de credeam ca voi muri. Eram pe hol dupa ce s-a sunat Èa„¢i clasa noastra e cumva in capatul culoarului Èa„¢i atunci cand vine profesorul, avem destul timp sa intram in clasa Èa„¢i sa ne aÈa„¢ezam in banci. Well, azi aveam ora de chimie Èa„¢i stateam toÈa€ºi pe culoar. Apare profa de chimie ce e puÈa€ºin cam umflata ( ceva gen Louie in varianta feminina ) Èa„¢i intram toÈa€ºi in clasa urland ca vine. Un tip cam glumeÈa€º intra ultimul Èa„¢i urla taree : aa‚¬Å¾the big mother is coming!aa‚¬Â . Faza a fost pur Èa„¢i simplu geniala = )) .

Metal was here.

[Image: metalsig.png]

I\'ll start to worry when I\'m dead.

lou

*
    N-avem.

21-09-2010 03:54 PM
    6
    Oke, au fost unele faze amuzante chiar anul asta :]]] De exemplu... Oh, da, era intr-o zi la ora de mate si cum nu aveam chef de scris am pus capul pe banca si am adormit de-a binelea O.O Cred ca multora li s-a intamplat sa adoarma macar o data la mate, nu? :]]]
    Ei, si dormeam foooarteee bine cand m-am trezit cu un catalog in cap =]]] Oke, eu cand sunt trezita asa brusc dintr-un somn asa dulce am reflexe ucigase :]]] Si nu stiu cum de i-am lipit o palma exact profei care era langa mine=]]]] Toata clasa a inceput sa rada. Eu eram pe jumate adormita, ciufulita si cascam, iar profa se uita la mine nervoasa. Debea dupa cateva secunde am realizat ca am plesnit-o =]]] Nu m-am mirat, nu era o noutate pentru mine :]]] Mai adormisem la o ora de a ei, cand ea nu era la scoala si il plesnisem pe un coleg. Mda, somnul de la mate e foarteee dulce :]]
    Eh, si ma intreaba pe mine profa, nervoasa:
    - Bine, domnisoara, ce faci tu la ora mea, dormi? Nu ti-e rusine? Tu toata ziua dormi, lenes-o ?!
    Eu: Da, toata ziua dorm.
    Ea: Pai si cand nu dormi ce faci?
    Eu: Dorm...
    Si iar au inceput sa rada...Chiar si profa, din cauza ca aveam un ton asa de nevinovat, de copil din ala care nu a facut nimic rau=]]] Cand sunt pe jumatate adormita spun numai prostii O_O Cert e ca nu m-a pedepsit sau ceva de genu :]] A zis ca am un dos de palma sanatos si a trebuit sa o ajut sa-si puna la cancelarie niste gheata =]]] Si pe motiv ca motaiam nu a luat in considerare ce i-am zis :]]

O alta faza haioasa... Hm.. Pai noi stam la subsol si eu stau in banca a treia de la geam. Si eram o data la o ora de chimie extreeeem de plictisitoare. Si ce sa fac eu? Sa ma uit pe geam. Si vad langa geam un caine mititel care rodea un os de 10 ori mai mare ca el. *De retinut: pe profa mea de chimie o cheama Ciolan Alexandra*
    Iar eu tip cat pot de tare, fara sa-mi dau seama:
    -Ia uite! Javra roade ciolanul!!
    Toata clasa a inceput sa rada, iar profa nu putea sa ne mai potoleasca. Bineinteles ca m-a ascultat dupa acea toata ora, crezand ca am facut aluzie la numele ei :]] Dar, lol, javra aia chiar rodea un ciolan...Nu m-am putut abtine =]]]

S-au chiar azi a fost o faza foarte tare. Avem prof nou de muzica si toti la ora de muzica eram curiosi sa-l intalnim. Si lol, cand a intrat ne-a bufnit rasu' ca seamana leit cu Einstein =]] Sunt gemeni la parul ala ciudat si la mustata =]] Si avea si un aer d'ala de matematician. Practic era varianta lui Einstein dar ceva mai tanar :]]] Faza haioasa e ca, cu tot aerul ala a lui serios s-a impiedicat de pragul usii de la intrare =]] Lol, fix cand sa paseasca in clasa s-a impidicat si a cazut pe burta. Exact ca in filmele cu prosti =]]]]]]
    Am inceput sa radem toti de el. Si era asa tare cum se scutura pe costum si pe cravata cand s-a ridicat.O.O Dupa ce ca am ras de el 10 minute, ne-am potolit si ne zice el:
    - Ce ma, n-ati vazut oameni cazand? Hai, la cererea publicului dam test predictiv! Da, sunteti de acord? Aaa, ce bine, ma bucur ca ne intelegem !
    Iar noi eram ceva de genu' : WTF! Nu ne lasase sa zicem absolut nimic =]]] Iar la fiecare doua cuvinte repeta "La cererea publicului" :]]] Penal rau prosfesor =]]]

[Image: 2rxfouo.jpg]
    Debb.'

*
    Just hate. [:

21-09-2010 08:54 PM
    7
    =]] =]] =]] Stati ca nu imi pot reveni din ras :]] :]] Deci :]] Nu am mai ras asa de bine de mult timp :]] Mda.. de vreo 10 minute :]] Ei bine fazele lui lou pot zice ca mi s-au parut extrem de funny :]] Sa adormi la ora ?! Cred ca noua ne trantea un 4 la purtare :]] Si celelalte doua am fost pe jos :]] Ei bine ce pot zice.. si eu am avut multe faze dar se pare ca nu imi vine nici una pe moment.. 39 Le zic doar pe cele care imi vin acum in cap :

Eram.. nu stiu prin ce clasa da stiu ca eram mica. Si era si aproape de Craciun. Iese profesoara si ne lasa pe noi scriind ceva. Ne zice ea inainte sa iasa :
    - Sa nu va miscati din banca.
    Dam noi toti afirmativ din cap si scriem in continuare :]] Scriem noi ce scriem si dupa cinci secunde face unu :
    - Ba ! Am o idee !
    - Ce ?! ne repezim noi sa aflam.
    - Sa-i facem o surpriza la doamna ! zice ala cu ideea " geniala ".
    Ne ascundem noi pe sub banci, dupa dulapuri si pe unde apucam. Stingem repede becurile tot, tot, tot. Tragem jaluzele tot ce era o sursa de lumina si ne ascundem repede pentru ca auzeam pasii profesoarei pe podea. Intra in clasa, aprinde becu si sarim noi repede :
    - SURPRIZA !
    - Ce faceti ma ?! Nu vam zis sa stati in banci ?! De ce vati ridicat ?! Gata ! Cate un S la toti ! [ eram in clasele primare -_-" ].
    Si ne punem noi toti in banci si ciocu' mic.. 29

Da stiu ca nu a fost prea amuzant dar asta mi-a venit 39
    Alta s-a intamplat ieri, adica luni. Aveam ora de calculatoare sau cum ne scrie in orar TIC. Si vine profu' pe hol, noi toti ne imbulzim pe holuri repede si navalim in clasa pe saraca usa ce era si asa deja rupta si vai siamar :]]
    Intra in clasa se aseaza si ne examineaza foarte atent pe fiecare in parte :]] Si incepe sa ne vorbeasca etc. etc. Ne zice dupa aia sa-l urmam spre sala de calculatoare. Alergam noi repede pe holuri fuga, fuguta si coboram toti pe scarile profesorilor mai sa ne daramam si sa ne dam cap in cap. Trecem pelanga unu si face ala catre noi :
    - Ho ma ! Parca nu aveti calculator acasa !
    La care noi toti izbucnim intr-un ras isteric. Se uita profu' la noi si continua sa mearga. Cand realizam si noi, o tulim repede jos si mai, mai sa-i sarim in spate la prof. Face el :
    - Nu vam zis sa nu va urcati la mine in spate ?!
    Si incepem noi sa radem iarasi ca dementii pe acolo.
    - Da stiu ca va place sa radeti !
    La care noi dam din cap in timp ce radem in continuare :]]

Stiu ca nici asta nu-i amuzanta dar alta nu prea imi vine. Daca voi mai pati si alte chestii.. aici o sa fiu cum am ajuns de la scoala :]]

[Image: 294222044_b0ac4531f5.jpg]

Debb. scrie:
    Dragostea poate fi inselatoare! Finished.xD || Pentru ca inca te mai iubesc
    Mimisor

Retired Staff

Maxim 0, minim 16
    (all)
      23-09-2010 05:18 PM
    8
    La ora de franceza, doi baieti vorbeau in spate si deranjau ora asa ca profa s-a dus la ei si le-a spus sa taca, dar le-a spuso in franceza si ei, baietii, evident ca nu au inteles si :
    V. - Ma, ce-a zis aia acolo ?
    T. - Nu stiu ba cred ca ne injura.
    =]]]]]]

Sau.

La civica, profa e noua in liceu deci a vrut sa ne cunoasca si ne-a pus pe fiecare sa ne spunem numele si cate ceva despre noi, si era randul unei fitoase si spune :
    M. - ... imi place sa fiu la moda si sa desenez haine.
    B. - Se imbraca naspa !
    T. - E fata sau baiat ?
    =]]]

[Image: 9qh35v.jpg]
    Debb.'

*
    Just hate. [:

24-09-2010 02:04 PM
    9
    Deci.. azi am ras cu colegele mele de credeam ca o sa ajungem la Judetean =]] Prima a fost inainte de ora de algebra :]]
    Eu cu colega mea de banca ne intorsesem cu spatele la tabla in ora de desen pentru a face un proiect cu colegele care erau in spatele nostru. Dupa ce se suna de iesire, noi nici nu ne cilntim din loc ci stam acolo continuand cu desenatul. Se strang mai multi la banca noastra si ne enervam noi si ii dam pe toti afara :]] Ii impingem pe toti si cand sa-l imping pe ultimul afara incepe ala :
    - Da iesi tu !
    - Da nu vreau ! i-o intorc eu.
    - Da iesi !
    - Da nu vreau ! Iesi tu !
    - Ba tu !
    - Ba tu !
    - Ba tu !
    Ne certam noi asa vreo cinci minute sub privirile amuzate ale colegilor pana ce zic eu :
    - Da sti ce ?! Asta ii clasa noastra ! Voi 6 A aveti interdictie in clasa noastra de anul trecut ! Asa ca AFARA!!
    Si iese baiatul ala din clasa fara sa mai zica nimic :]]

Cealalta era in ora de mate :]] Scria profa` pe tabla niste exercitii pentru test iar clasa de alaturi, mai bine zis a VI-a A aveau ora de muzica. Si incep aia cu o voce vai siamar :
    - Do, Re, Mi, Fa, Sol, La, Si, Do !
    Si incepem noi sa chicotim incet si aia iar incep :
    - Do, Si, La, Sol, Fa, Mi, Re, Do !
    Si incepem noi sa radem in clasa si face profa` :
    - Ce aveti ma ? Vreti mai multe exercitii ?
    La care noi ne oprim imediat din ras si dai si scrie frate :]]

[Image: 294222044_b0ac4531f5.jpg]

Debb. scrie:
    Dragostea poate fi inselatoare! Finished.xD || Pentru ca inca te mai iubesc
    Mrs. Lovett

*
    born annoyed

46
        01-10-2010 01:58 PM
      La ora de religie.
      Profa: "Majoritatea aveti numele unor sfinti! Uite, pe tine cum te cheama?"
      Elev: "Ion"
      Profa: "De la Ioan, vezi?"
      ...la care unu' de prin spate: "Si eu ma numesc Lucian, de la... Lucifer! 4"

Profa era ceva gen /facepalm si clasa radea. 21 Sa nu mai spun ca elevul ala punea tot felul de intrebari stupide si o enerva pe profa.

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)

Thread Visitors
      [Total: 95]
      mada_hope97, Queen of Darkness, Ele, roxanareggie, yaoi maniac, Weareinfinite, Mrs. Lovett, Lena, Cookiesor, SpikeAlex, Miss M, Soda, Aggie, Chronicles., CyBeR, Skywalker, Kimiko, Ada, Sarajevo, N u t e l l a, nemo-chii, Neris, Elyy, Sekos, Veve., Allen, Chriss, Yuki4ever, Katsu, Ryoto, Lexxu, †LookInTheDark†, Bullet., ReneePheonix, Michee, yoneyu, Liar, Mimisor, James Dean, Azazel, Yuri Prime, Aki, Freaky, matzaplouata, Shanya, deeaH2elen, History, noname..., Stormrage, Quentin, Syryus, Cristina_, MajinCloud, Alicia, KarinaD, Kyandi., DeDal N., Angelique, MissMe, Hetalia, Unia, Zwai, Zyklon, Abbeh., Sayonara, luiza_alexandra, Justine, Nya., leoaica, Saku, Kommissar, Lia, Saravis, K.V., hiimera, Miky sweetie :3, Deeh, Zuza., NecroToXyK, Wunderbar, Ailiseu, mady, yume^^, Me_Samy, Miss aRT, *|Dea|*, Grubbie, Alexandra Miau, Ash., Too Many Dreams., dawn, Rose ^^, Leontina, Blue Sky, Dragonz Eyez,