Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Hello

#1
Hi hi hi , am decis sa trec si eu pe aici since i luv anime. Am un gust cam strange in domeniul anime , de exemplu detest Naruto, OP Bleach, imi plac anime-urile shoen dar nu aceste 3, in general nu imi plac anime-urile popoulare ("Clash of The Titans" etc.)
Favoritele mele sunt: FMA, Ranma 1/2, Gintama, Darker Than Black, Black Lagoon/Roberta's blood trail (AMAZING)/The second barrage, Deadman Wonderland , Dangan Ronpa, Kingdom, Hunter x Hunter.
Manga citesc din cand in cand, de obicei Berserk si The Breaker:New Waves. Un mare hobby de al meu este muzica , sunt genul de persoana care are 24/7 casti un urechi XD, ascult orice de la Hip-Hop la Metal si Jrock. Nu pot sa suport Korean music de fiecare data cand am nefericirea sa ascult asa ceva simt cum sunt violat spiritual si acustic, Kpop should be banned, period.
Fav artists: Nano, Tech 9, Hopsin, Rise Against, We as Human, Blue Stahli, Brotha Lynch, Down in Ashes, Tool. (just a few)

P.S. Im a guy :O
I May seem so that i can't see but the darkness provides the light for me

#2
Bine ai venit pe Animezup, Memory Of Thanatos!
Sper ca o sa iti placa aici, o sa te simti bine si o sa iti faci multi prieteni!
Zuppy te primeste cu bratele deschise!

Happy posting si have fun! Nu uita sa te distrezi! Citeste-mi semnatura too!
Salut! Eu sunt Zuppy, mascota oficiala a Animezup!
Daca esti nou pe site, poti citi aceasta introducere, si sa afli mai multe despre noi.
Nu uita nici de regulament!
Sper sa ne vedem pe forum sau pe portal. Pe forum iti poti posta fic-urile sau desenele, sau poti discuta cu ceilalti utilizatori. Avem categorii multe si diverse, pe gustul fiecaruia!

Daca esti fan manga, sa stii ca poti citi manga-uri traduse in romana pe Mangazup.

Zup e cel mai tare!

#3
Well hello xD
Nu cred ca trebuie sa ai un gust ciudat ca sa nu iti placa o serie anume, pur si simplu nu e pe placul tau, chiar daca momentan plezneste ficatul in mine. FMA e genial, asta da, e unul din preferatele mele. Alte serii iti mai amintesti? Sau recomanzi ceva in mod special? Iti plac filmele sau serialele? How about cats, you like cats? Oricare ar fi, bun venit si have fun xD! O sa gasesti o gramada de persoane grozave pe site si nici nu trebuie sa cauti mult. Sper sa ne mai intalnim pe aici, prin jur xD.
Bye bye!
[Imagine: ak8THBQ.png]


#4
Well salut si bine ai venit printre noi si sper sa te distrezi. Se pare ca DeDal mi-a luat-o inainte. Chiar si inaintea lui Ro daca nu ma insel 21 anyway eu am doar niste intrebari mai ciudate si anume care e ciocolata ta preferata si ce parere ai despre vioara? Si ai incercat vreodata sa canti la una? Daca nu ai visat vreodata sa canti la o vioara sau vreun instrument?

Scuza-mi graba dar trebuia sa dau o raita si pe aici sa te salut si acum trebuie sa fug sa opresc masina de spalat 21. In orice caz have fun si spor la postat 4
[Imagine: tumblr_mra5mj78VK1seq1xdo1_500.gif]
Please tell me why!
Am I a savior, meant to save us all?
The people cry!
They want an end
A curtain call!

#5
Yo, dude, welcome on the Animezup express, hope you're ride with us will be a memorable and pleasurable one. Odata ce vei calatori cu noi nu vei mai dori sa o mai faci cu alt forum vreodata, prin urmare fii pregatit sa lasi in urma alte comunitati la care mai ai cont, deoarece aceasta calatorie va fi doar dus.

Din punctul meu de vedere chiar esti un personaj atipic din moment ce nu esti fanul niciunui titlu din asa numitul "Big 3" al universului anime la ora actuala (Bleach, One Piece, Naruto), sa nu mai vorbim de Attack on Titan la care eu unul am facut alergie la cat hype s-a creat in jurul lui, atat de mult incat eu unul mi-am promis ca nu o sa ma ating de el pana ce nu se va fi terminat si poate nici macar atunci. Dintre acestea eu urmaresc cu interes doar Bleach, deoarece imi plac tare mult personajele si universul in sine, la Naruto am renuntat inainte de Shipuuden, iar de OP nici nu m-am apucat, deoarece nu imi place felul in care este desenat, mai ales personajele acestuia. Anyway, vad ca ai anime-uri din toate genurile: shounen, comedy, psihologic, ceea ce inseamna ca nu ai prejudecati cand vine vorba de acestea.

Am doua intrebari: Ai un AMV preferat pe care vrei sa ni-l arati si noua? Ai fost pana acum la vreo conventie anime, gen Nijikon sau Otaku? Daca da, ce parere ti-au lasat?

Nu fi timid si posteaza, abia asteptam sa iti citim opiniile, mai ales in legatura cu manga si anime, prin urmare sper sa ne citim cat mai curand si mai des. Laterz.
[Imagine: tumblr_static_tumblr_static_dilvsoojho0sgwoc0s4s.png]

"What's wrong isn't me, what's wrong is the world!"

#6
Incep sa cred ca nu-i corect ce se intampla (>_<) . Tot timpul mi-o luati inainte si eu apuc printre ultimii.
Sii..................................................Bun Venit pe Zup................................................
Aici este Ingeras hug .Iti urez un mare bafta la postat, daca tot esti nou, ai multe de aflat, chiar si eu raman surprinsa uneori ^^
Mie, personal, imi place Naruto, tocmai datorita lui am dat si de acest site, acum, vreo 4 anii, cam asa.... Daaar, oricum, fiecare cu ale lui.
ca venii vorba de muzica, nu pot sa nu spun despre The Gazette cu Cassis, e moartea mea curata si nu-mi pasa daca cineva comenteaza ceva Crazy-monkey-emoticon-159
Umm, ce pot sa te intreb, eu pe tine, poi daca toti te-au luat cu ciocolata, cu pisicile, eu de ce sa nu te intreb daca-ti plac ciupercile? (cred ca asta este cea mai frecventa intrebarea a mea, la fel cum Ro avea obiceiul sa intrebe undeva la intrebarea 4. Nu-i asa ca Ro este un user awesome? ..si ma da gata... Gomen, Ulq, esti cel mai tare Crazy-monkey-emoticon-094 )
Ahh, daaaa.. cum sa uit de asta?!!!!
Cati ani ai?
Care-i numele tau?
Ne scriem pe chat, de interogare nu scapi!
Scuze daca te-am speriat, mai am obiceiul asta , mai ales cand sunt mega happy...
In fine, bun venit inca o data pe site. Crazy-monkey-emoticon-215
[Imagine: a17504639be4b10d04424d855865eb53.gif][Imagine: A5D0F5D61805ED04AAC6EC72A0549F025BF7966A]
”Know that the only people you can save like that are the ones that survive.”


#7
Yo, dude, welcome on the Animezup express, hope you're ride with us will be a memorable and pleasurable one. Odata ce vei calatori cu noi nu vei mai dori sa o mai faci cu alt forum vreodata, prin urmare fii pregatit sa lasi in urma alte comunitati la care mai ai cont, deoarece aceasta calatorie va fi doar dus.

Din punctul meu de vedere chiar esti un personaj atipic din moment ce nu esti fanul niciunui titlu din asa numitul "Big 3" al universului anime la ora actuala (Bleach, One Piece, Naruto), sa nu mai vorbim de Attack on Titan la care eu unul am facut alergie la cat hype s-a creat in jurul lui, atat de mult incat eu unul mi-am promis ca nu o sa ma ating de el pana ce nu se va fi terminat si poate nici macar atunci. Dintre acestea eu urmaresc cu interes doar Bleach, deoarece imi plac tare mult personajele si universul in sine, la Naruto am renuntat inainte de Shipuuden, iar de OP nici nu m-am apucat, deoarece nu imi place felul in care este desenat, mai ales personajele acestuia. Anyway, vad ca ai anime-uri din toate genurile: shounen, comedy, psihologic, ceea ce inseamna ca nu ai prejudecati cand vine vorba de acestea.

Am doua intrebari: Ai un AMV preferat pe care vrei sa ni-l arati si noua? Ai fost pana acum la vreo conventie anime, gen Nijikon sau Otaku? Daca da, ce parere ti-au lasat?

Nu fi timid si posteaza, abia asteptam sa iti citim opiniile, mai ales in legatura cu manga si anime, prin urmare sper sa ne citim cat mai curand si mai des. Laterz.

Sorry for the late reply was busy.

Nu am fost la nici o conventie anime pana acum si amv-ul meu preferat este probabil acesta:https://www.youtube.com/watch?v=OjzAoVfbHcs&hd=1
I May seem so that i can't see but the darkness provides the light for me




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)