Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Generatia cu cheia la gat | Generatia actuala

#41
Si inca ceva scumpi Trix, eu studiez biochimia, iar unul din examenele din Mai pe care le-am avut a fost din Biology and Disease, specializat pe Coronary Heart Disease and Pulmonary Diseases. One of the main reasons of cardiovascular disease are lack of exercise, a bad diet rich in saturated fats and cholesterol (fast food, takeaway, snacks), a high intake of salt, smoking, drinking etc.

I cite here all the crazy shit the youngsters think that they know how to do like smoking and drinking, and think it's ok to do it recklessly starting with the age of 10, without even fully comprehending the risks of such actions. Because it's 'cool' and because it gives them 'swagg'

Come back to me with REAL arguments when you're actually studying the topic ok ^^? Not because some retard told you so.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#42
(08-09-2012, 01:13 AM)Arya A scris: Si inca ceva scumpi Trix, eu studiez biochimia, iar unul din examenele din Mai pe care le-am avut a fost din Biology and Disease, specializat pe Coronary Heart Disease and Pulmonary Diseases. One of the main reasons of cardiovascular disease are lack of exercise, a bad diet (fast food, takeaway, snacks) a high intake of salts, smoking, drinking etc.

I cite here all the crazy shit the youngsters think that they know how to do like smoking and drinking, and think it's ok to do it recklessly starting with the age of 10, without even fully comprehending the risks of such actions. Because it's 'cool' and because it gives them 'swagg'

OP OP OP OP OPA GANGNAM STYLE!

Forgot to mention that until age 10 they've already been fed the same crap by they're parents, so it's not entirely their fault.
[Imagine: tumblr_m0b1jsILTh1qg582mo1_r1_500.gif]

#43
Offtopic:
Why are we talking in English, precisely?
[Imagine: 14wyiz6.jpg]

Pentru intrebari sau orice alte interactiuni cu mine, folositi cu incredere mesajele de profil. Contrar opiniei populare eu nu musc...si chiar daca as musca, am toate vaccinurile facute.

#44
(08-09-2012, 01:25 AM)CyBeR A scris: Offtopic:
Why are we talking in English, precisely?

Because it's the official language in Cyprus...isn't it?
Had the impression that the whole forum suddenly moved there.
[Imagine: tumblr_m0b1jsILTh1qg582mo1_r1_500.gif]

#45
Sy please, don't blame it all on the god damned parents, the kids are as much at fault. My parents never really took care of me, and I know many many other people who's parents where shitheads. And they are normal, self controlled people who don't abuse drugs or alcohol, don't smoke and whatever shit life they've had, they've made it better for themselves.

They are hard working, self educated and intelligent people. Having idiots as parents isn't an excuse for being stupid yourself. That's why we have public libraries, free books on the Internet, interactive educating channels like National Geographic, Discovery, Animal Planet and all their variations.

Everybody is responsible for what they put in the empty attic that is their mind at first. Everybody is responsible for their own choices. They chose to be ignorant and stupid? Then they are responsible for it.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#46
Off-topic: Scuze, Cy, obisnuinta, imi vine mai usor sa ma explic in engleza dupa o zi intreaga de vorbit. Scuze daca a deranjat pe cineva.

And Sy, what's your problem? And what does Cyprus have to do with it?

Si nu, spre cunostiinta ta, limba oficiala este greaca.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#47
(08-09-2012, 01:28 AM)Arya A scris: Sy please, don't blame it all on the god damned parents, the kids are as much at fault. My parents never really took care of me, and I know many many other people who's parents where shitheads. And they are normal, self controlled people who don't abuse drugs or alcohol, don't smoke and whatever shit life they've had, they've made it better for themselves.

They are hard working, self educated and intelligent people. Having idiots as parents isn't an excuse for being stupid yourself. That's why we have public libraries, free books on the Internet, interactive educating channels like National Geographic, Discovery, Animal Planet and all their variations.

Everybody is responsible for what they put in the empty attic that is their mind at first. Everybody is responsible for their own choices. They chose to be ignorant and stupid? Then they are responsible for it.

Yes, stupid 10 year olds. How dare they not read books on biochemistry, nutrition or other interesting subjects that we used to read when we were 10.
Oh, shit. We didn't.
[Imagine: tumblr_m0b1jsILTh1qg582mo1_r1_500.gif]

#48
No, I didn't mean those books. I meant it generally speaking, regarding the fact that kids are ignorant, nothing to do with nutrition. I was talking about self education GENERALLY. I was talking about the fact that just because your parents aren't really there for you in the right way, it doesn't mean that there are no other ways to learn and educate yourself.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#49
[Imagine: tumblr_m9cgm4PMPv1rnzgcto2_1280.jpg]

Hai sa nu o mai luam atat de personal. Este un forum. Nu am idee daca vati intalnit in viata reala, dar daca nu ati facuto nu va cunoasteti asa ca mai usor cu insultele oricat de subtile ar fi. You know the story about internet fights and the special Olympics.

Revenind la subiect

Citat:Yes, stupid 10 year olds. How dare they not read books on biochemistry, nutrition or other interesting subjects that we used to read when we were 10.
Oh, shit. We didn't.

Pana la 10 ani din cate tin eu minte copii sunt niste animale retarde ce alearga ca niste gaini fara capete de fiecare data cand ii lasi intr-un spatiu deschis. Cel putin asta fac astia de la scoala din spatele blocului meu. Totii copii se zbuciuma cand au ocazia. Sau cel putin asta faceau pe vremea mea. Putea bunica sa te hraneasca cu slanina fiarta in grasime de balena si tot consumai energia. Nu conteaza ce chimicale sunt bagate in mancare pentru ca sunt arse odata cu orice mai e pe acolo. Faptul ca nu misca nu e vina parintilor. Toti se duc la gradinita/scoala. Acolo in pauze ce fac? Daca nu consuma slanina mancata acasa atunci este doar vina copilului. Asa ca va rog lasati-o pe asta cu "chimicale in mancare" ca este doar o scuza. Cum am zis, la varsta aia poti sa arzi orice in organism.

Apoi de la 16 ani daca stii sa folosesti internetul este la fel de usor sa gasesti informatii despre nutritie precum este sa stii cum sa fi ultimul ghertoi sau panarama.

Sa dai vina pe parinti ca ai crescut un ratat e doar o scuza ieftina. Nu sunt singurii ce participa la educatia ta. Toti copii ce se poarta ca niste oligofreni nu isi copiaza parintii. Ii copiaza pe aia cu cateva generatii mai mari si apoi incearca sa fie mai buni. Asta e motivul din cauza caruia toti devin din ce in ce mai ratati. La 10 ani nu iti pasa ce au facut aia de 14 la 10. Iti pasa ca la 14 ani au bling si vrei si tu, dar mai mult ca sa te admire. Ma indoiesc ca poti sa educi pe cineva cum sa isi aleaga modelul in viata pentru ca ce ti se pare interesant se rezuma in principiu la "uuuu sclipeste" pana la o varsta destul de inaintata.

Citat:Aici sunt atatea elemente de introdus in ecuatie incat nu cred ca tine de gandirea unei generatii, ci mai mult de acea 'teorie a conspiratiei' unde intra vaccinurile, hrana pentru superbebelusi si tendintele de crestere a copiilor. Daca societatea vrea sa creeze un retard, nu cred ca ii stau multe lucruri in cale.
Dar cei care s-au nascut pe cand dispozitiile privind indobitocirea romanilor nu fusesera inca puse in practica, ei bine ei nu prea au nicio scuza din punctul meu de vedere.
Acum sa vedem cati imi sar in cap ca am pomenit de teoria conspiratiei

As putea sa am o discutie cu tine de la venirea reptilienilor la masoni. Nu o sa o fac insa pentru ca fiecare are dreptul sa creada in absolut orice cat timp nu incearca sa o bage pe gat cuiva. Opinea mea este ca poti sa crezi ce vrei cat timp iti faci treaba si nu incerci sa convertesti oameni cu ideea ca doar tu ai dreptate

In final as vrea sa adaug un citat (cautat cu google 4 filmu a fost de mult)

A person is smart. People are dumb, panicky, dangerous animals, and you know it.

In momentul de fata individul devine din ce in ce mai prost si orice scuza ca e vina mediului, ca el saracu nu are nici o vina este o prostie. Daca nu are nici o vina de ce mai e om? Si pe un animal poti sa il dresezi sa se joace pe un smartphone.
[Imagine: FinalFantasyIXBahamutvsAlexandregh.jpg]

#50
Daa e o scuza ieftina sa dai vina pe parinti pentru educatia copiilor. Desigur, copiii!! sunt de vina. Lasati-o moarta, MajinCloud, daca sunt gaini fara creier pana la 10 ani, cum naiba nu sunt de vina parintii, de vreme ce ei nu au creier?
Parintii is prosti, obisnuiti-va cu ideea, sunt din ce in ce mai prosti din punctul asta de vedere (al cresterii copiilor) de la generatie la generatie. Eu am avut ocazia sa ma ingrijesc de doi frati mai mici, stiu un lucru sau doua despre educatie, dar cand esti parinte si lucrezi 8 ore pe zi si ai un copil de trei ani, si nici n-ai habar ce sa faci cu el.. ce faci cu el? ti-l pui in cap. Ce poate fi mai eficient decat sa-l pui la televizor si calculator si sta acolo cuminte cat tu.. te ocupi de curatenie de exemplu, doar curatenia si mancarea nu sunt incluse in alea 8 ore de munca la niciun parinte XD.
Pana la urma, femeia era cea care se ocupa de copii, daca au vrut femeile sa fie bazate, sa mearga 8 ore pe zi la lucru cand e copilul de doi ani, sa faca copii pe la treizeci de ani cand isi permit financiar (am inteles ca cel mai bine ar fi sa faci copii pana in 24 de ani), stiti voi cum e cu egalitatea asta intre sexe, nu trebuie sa va mai spun, adica si copiii, daca n-au fost facuti din material eficient (creste infertilitatea la barbati, apar tot felu` de complicatii la femei), se vede, si nu oriunde, ci chiar la nivelul IQ-ului. Nu zic ca nu exista si exceptii, dar, in orice caz, si pentru cel mai cu potential copil din lume, daca nu te ocupi de el cand e mic mic, ii dus din punct de vedere al inteligentei, si tu parintele care nu i-ai antrenat mintea esti de vina. Punct.
[Imagine: iK6og.jpg]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)