Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

GFX doar

#71
Să vedeeem.Ultima semnătură este chiar drăguţă.Nu-mi plac liniile acelea albe de pe lână poză, se văd foarte urât.Cred că ar fi trebuit să decupezi poza şi să o pui pe un nou background, care avea aceaşi mărime ca şi poza (sau ai fi decupat direct cu Photoscape, dar bănuiesc că nu îl ai 39).Observ că ai încercat să mai încarci back-ul şi ţi-a ieşit bine, e binişor.Deşi patea de sus ai fi putut să o concentrezi mai tare.Fontul şi culoarea textului nu-mi plac.Sunt de părere că ar fi trebuit să o colorezi pe tipă, să nu fie aşa de ştearsă.Umn, ce-mi place sunt chestiile pe care le-ai folosit în dreapta jos (c4d, brush or whatever) ; sunt reaaaally cute.
That's all, for the moment.
I've only been in love with a beer bottle and a mirror.
(Sid Vicious)

#72
[img]httpom/16g9z7o.png[/img]
[img]httom/2ltnitz.png[/img]
[IMG]hcom/2qxrnd1.jpg[/IMG]
[Isyrnb.png[/IMG]
-

#73
uh asta e o comanda penru Topi

[img]htt/5a46lu.png[/img]
-

#74
Me here xD

O da, am vazut lucrarea si sa stii k imi place mult de tot O.o fontul [dk ala e font cu partea alba] e nemaipomenit, superb xD si la fel si texturile/c4d puse acolo, great job. Ce nu imi place [haide, trebuia sa gasesc eu acum ceva =.= ma urasc] e acele buline/cercuri/bubbles care face parte din textura/c4d din stanga jos... park nu stau bine acolo >.< puteai ceva mai transparente...

Atat, si succes la urmatoarele lucrari.

PS - n-am chef sa comentez si cele de sus, sper sa nu te superi xD
~My dA!
~My twitter account!
My life, my soul, my inspiration --> Korean style
[Imagine: tumblr_lspwr4bMkI1qheiqqo1_400.png]

#75
Mersi de com Aly, să ştii că fontul acela e făcut de mine xd.

[img]htt
[Imagine: i46.gjbsi.png]
-

#76
[Imagine: kitt.png]

Acest banner este făcut pentru blogul meu. L-am făcuz azi.
-

#77
Loc rezervat.Revin cu un edit mai pe seară, ori după amiază, cred.

Hai, că tot nu am ce face, voi comenta toate lucrările de pe pagina asta.
1.Deep - Ar fi trebuit să mai ştergi de pe faţa lui efectele, s-ar fi văzut mult mai bine.În rest, nu-mi place culoarea predominantă.Ai încărcat subsolul, dar degeaba.Tot pare gol sigul.Borderul, textul, fontul textului, culoarea şi poziţia lui, îmi displac.Îmi place chestia din spatele scrisului, I dunno.

2.Pistolistu' - Sigul acesta este chiar drăguţ.Deşi, în stânga ai fi putut suprapus o imagine, nu ştiu de care, de care ai fi vrut tu şi care ai fi crezut tu că se potriveste cu contextul.Nu-mi place borderul, nici textul, nici fontul cu care ai scris, nici culoarea sa.În schimb, îmi place chestia de sub mâna lui (sper că ai pus-o tu) şi îmi place şi acea chestie roşie din spatele lui.Dă un aer foarte 'strong' semnăturii.

3.Pe acesta l-am comentat o dată, dar dacă ai uitat, îţi reamintesc -
Prea mult sharpen strică.Se vede prea nasol.Aceeaşi problemă ca la Mihaela.Prea mare renderul.Backul nu se potriveşte cu renderul deloc, el fiind foarte simplu.Renderul pare şters, îi lipseşte contrastul.Ar fi avut nevoie de un textuleţ, sau vreo textură cu text.

4.CR avi-ul - Backul nu-mi place. *gosh -__-* Ar fi trebuit să mai ştergi din efectele de pe faţa tipei, că abia i se mai vede gura.Iar, din nou, again : textul e prea banal, prea folosit ; fontul nu-mi place (încearcă aici) si nici culoarea sa.Nu se potriveşte cu restul avi-ului.Prea multe c4d-uri, ca de obicei.

5.Comanda - Asta e drăguţică, deşi nu ai schimbat mai nimic la ea.Parcă doar ai pus chestiile ălea pe lângă ea şi ai adăugat un text.Nu-mi place, IAR, culoarea şi fontul textului.În schimb, îmi place chestia aia albă de pe text (nu ştiu cum naiba faceţi !)

6.Muzik - Backgorundul este prea simplu, ca de obicei *sigh*.C4d puse pe lângă render şi backul lăsat deoparte, gol aproape.Text poziţionat greşit, din punctul meu de vedere ; font nesatifăcător, culoare, de asemenea, nepotrivită.Seria de c4d băgată-n sufletul renderului strică aproape tot.Poate dacă ai fi pus-o în dreapta sus, ar fi fost mai drăguţ.

7.Comanda 2 - Heh, îmi place poza, deci şi sigul este drăguţel.Culoarea pe care ai pus-o peste şi ai dorit să fie predominantă nu-mi place.Again, serii de c4d puse în exces şi evident, degeaba.

8.No background, c4d pe lângă personaj, ca de obicei.Text cu un font nasol şi cu o culoare de asemenea nepotrivită şi prea banală.Îmi plac steluţele ^.^

Sfat 1. - intră pe dafont şi ia-ţi fonturi, sunt gârlă.Dacă nu te pricepi să le 'instalezi' spune-mi pe messenger.

Sfat 2. - ia-ţi brushuri şi again, dacă nu te pricepi să pe bagi în ps, zi-mi pă mess.

Sfat 3. - aplică la texte efecte (dai click pe layerul cu text)

Sfat 4. - downloadează-ţi gradients maps, patiens şi chestii dinăstea pentru PS.

Sfat 5. - keep working.
I've only been in love with a beer bottle and a mirror.
(Sid Vicious)

#78
tnx Ayu, cât despre banner, ei bine am lăsat gol acolo pentru că în acel loc venea scrisul *back in black quintet* şi după nu se înţelegea mai nimic dacă puneam optzeci de mii de c4d-uri. Spaţiul ăla e lăsat gol expre pentru a veni titlul blogului. Tnx again *hugs*

[img]httppng[/img]

am făcut sigul ăsta azi din lipsă de ocupaţie, so m-am apucat să fac un nou sig.
-

#79
Ştiu dragă pupic Eu doar mă refeream că în spate este doar negru.Puteai pune o imagine simplă.Hai, că până mi se downloadează filmul, să mai pierd timp p-aici.
Let's see.
Ultima semnătură e drăguţică, deşi back-ul este cam luminos.Poate ar fi ieşit mai bine dacă era mai întunecat în spate şi luminos în faţă.Prea multe C4D-uri.Nu ţi-ai luat încă fonturi, domniţă ? 45 .Renunţă la borderele cu linii negre la sigurile colorate, bine ? În rest, ţi-am zis, îmi place.
Dar avatare, ceva ? 2
Try to make some.

Bye ^^
I've only been in love with a beer bottle and a mirror.
(Sid Vicious)

#80
[img]ucket.com/albums/m249/kyrra-yunna/8.png[/img]
acesta este sigul pe care l-am făcut pentru Marina.
-




Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)