Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

GFX doar

#61
Waa~~, ultima e super cute :33 Nu prea ma incanta back-ul, dar hai sa zicem ca merge. Cam roz ce-i drept, cam mult inimioare, dar nu mai are aspectul ala sters pe care il au majoritatea semnaturilor tale. Textul cred ca e pus gresit, I mean, punanad renderul in dreapta, partea stanga a ramas cam goala. Mai bine ai fi incercat sa-l dai ceva mai la stanga, or dunno. Dar e bine. Cred 106

Keep up the good work! *hugs*
[Imagine: sig0147.gif]

#62
http://lynnushor.deviantart.com/#/d2r56nw
aici e noul meu sig.
-

#63
Voi comenta doar ultimele doua seamnaturi, apoi poate o sa mai trec pe aici.

1. Ceva dragut nu inseamna ceva plin de inimioare si roz si sclipici si atat. Pare o semnatura de incepator pentru ca nu arata ca si cum s-ar fi stresat cineva la ea (nu, nu pentru ca nu-mi place ideea) .
Cred ca ai dat-o-n bara cu asta.

2. Ai facut renderul prost (sau ai luat un render de pe net care era facut aiurea) pentru ca are px albi pe margini si chiar se vad marginile aiurea. Desi asta se poate sa fie si de la modul in care ai editat.
Textul ocupa prea mult din seamnatura si atrage atentia. Ca si cum ai avea doua centre de interes.
Ai fundalul prea simplu si cred ca ideea cu curcubeul (sau ce e , dar eu il vad curcubeu) e cam aiurea, in special in dreapta renderului.

Sper ca nu te-a deranjat nimic din ce am spus.

#64
Ultimul sig e dagut.
La text imi place fontul folosit, si faptul ca prima litera e diferit colorata fata de celelalte ^^
de asemenea, imi place si acel minitext
Background`ul e simplu si dragut, dar personajul nu este bine incadrat in partea de sus..ar fi mers putin blur pe margini.

cam atat ... succes in continuare hug
[center][Imagine: summer.png]

[Imagine: breakingbenjamin.png]
No time for lies and empty fights.
I am scared to lose the things I love .
click please
[/center]

#65
În toate semnăturile pe care le-ai făcut şi pe care le-am văzut, te axezi mult prea mult pe personaj şi backgroundul îl laşi 'gol'.Ar fi de preferat să mai lucrezi şi la back, pentru că mie mereu semnăturile tale mi-au lăsat o părere 'goală'.Mereu back-ul a fost gol.

Uitându-mă la ultimul sig postat de tine aici constat, evident, să back-ul este prea gol.Adică gol, nu prea.În stânga e muuult prea mult spaţiu liber, ceea ce deranjează ochiului meu.Deasemenea, back-ul nu se potriveşte cu toate acele culori pe care le-ai folosit drept curcubeu.C4d-ul de pe personaj, nu-mi prea pare că vine bine, poate dacă mai ştergeai din el, ar fi fost mai delicat, dar aşa nu, nu e.
Ce-mi place este chestia din dreapta din colţ, nu ştiu, e singura chestie care-mi place, exceptând unghiile personajului 21.

Mult noroc în continuare !
I've only been in love with a beer bottle and a mirror.
(Sid Vicious)

#66
Ultimul post/ultima lucrare o comentez ^^

Ti-am vazut-o pe dev, dar am zis sa o comentez aici - in primul rand ma deranjeaza faptul ca nu e destul de luminata... zici k ai bagat-o in umbra doar ca sa nu o vada nimeni, si sincer asta sta rau... puteai sa duplichezi [nu cred k am scris bine xD] macar renderul si sa o pui pe screen, poate dk mai scadeai luminozitatea... fundalul nu ma prea deranjeaza asa de tare 106 in schimb scrisul, e cam mare... iar in rest e bine...

Pai, astept si alte lucrari ^^
~My dA!
~My twitter account!
My life, my soul, my inspiration --> Korean style
[Imagine: tumblr_lspwr4bMkI1qheiqqo1_400.png]

#67
Hmm, de ceva timp incerc sa postez aici, se pare ca am gasit o portita, comentez doar ultimul sig.

Personajul e dragut si vesel, nu crezi virgula ca ar fi mers niste culori mai vi ? mai ales ca tu ai pus un curcubeu acolo, nu ar fi fost mai dragut daca erau culorile mai vi ? ar fi aratat mai bine.
Si pe langa asta, incearca sa nu mai decupezi imaginile, se vede ca e decupata si nu arata prea bine.
In partea stanga e putin cam golut, nu crezi ? puteai pune un brush ceva care sa mai acopere putin acea culoare de gri.
Texul imi place, ar fi fost mai bine daca la " S " ai fi folosit o culoare mai vesela in locul acelui gri deschis [ e gri deschis nu ma contrazice 21 ], si poate ca nu trebuia sa il lasi chiar asa, adica ai pus textul si apoi l-ai lasat asa, puteai sa ii mai faci ceva, sa mai pui o culoare desupra lui pusa pe Screen/ Soft Light sau orice altceva care ar fi aratat bine. ^^

Cam atat am avut de spus, oricum, ma bucur ca ai renuntat la buline, acum iti ies mult mai bine. =^_^=

Noroc in continuare.
[Imagine: 9qh35v.jpg]

#68
mersi mult de com`s soooo....am facut altele din lipsa de ocupatie

[Imagine: 1ie8ee.png]

[Imagine: 2d9oims.jpg]

[Imagine: v7eezm.jpg]

[Imagine: 5vyxhu.png]
-

#69
Back with new comments ^^

1 - ahh, nu imi place deloc efectul acela de pen tool... poate dk stergeai o linie, lasai alta, si iar tot asa ca si cum ar fi dupa laba pisicii, nu pe laba... dk ma intelegi... si e simplu 22 adik in partea stanga e gol... semnatura nu prea se vede... si text pauza... poate dk puneai text era mai bine
2 - imi place, doar din nou acel efect de pen tool... 106 poate zici k am ceva cu el, dar chiar nu da asa de bine... textul e prea lung, si nu e bine pozitionat...
3 - pff... aici zici k imaginea e stearsa de tot, si nu arata deloc bine... si nu imi place deloc partea de jos din dreapta si stanga lucrarii... iar textul e cam mare...
4 - iar efectul de pen tool [scz dk nu e pen tool, dar asa mi se pare] si textul... totul e bine, doar cu textul nu prea te-ai descurcat asa de bine...

Cam atat si niste sfaturi - pen tool nu merge de fiecare data pe lucrari, incearca mai multe pozitii/marimi a textului si care e mai bun asa il lasi, si incearca sa faci semnaturile la fel, aceeasi marime... du-te un timp cu o marime, dupa aia mai schimbi si tot asa... 106

Nu stiu, dar ai avut lucrari bune, chiar mi-au placut, dar si acestea au fost reusite... astept altele noi ^^
~My dA!
~My twitter account!
My life, my soul, my inspiration --> Korean style
[Imagine: tumblr_lspwr4bMkI1qheiqqo1_400.png]

#70
http://lynnushor.deviantart.com/#/d2rbkeb

well mersi coment's hm, am o problemă cu efectul ăla. Încerc să renunţ la el, totuşi la primul sig trebuia un text, dar până la urmă lăsasem aşa.
-




Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)