Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Duel: Luli vs. George

#1
Fără alte adăugiri:

Data postării pozelor: 27. 08. 2010 - din moment ce amândoi avem deja pozele -.
Data votării: 27. 08. 2010 - 30. 08. 2010
Temă: Natură.
Participanţi: Luli şi George.

Succes, monsieur.


[ Latest edit ]: Start vot!
Edmond: [pauses, remembering what Fernand said when he asked why he betrayed him] It's complicated. Let's just say it's vengeance for the life that you stole from me.

#2
[Imagine: th_IMG_1489.jpg]
Charistmatic pana in ultimul moment Zuppy04
Succes chica.

#3
Fotografie.

Habar n-am ce să mai spun. M-am rezumat la atât şi presupun că-i suficient.
Baftă, George.
Edmond: [pauses, remembering what Fernand said when he asked why he betrayed him] It's complicated. Let's just say it's vengeance for the life that you stole from me.

#4
HE HE HE. He.

Geoooorgeeee... Ideea e oarecum interesanta si fotografia in sine e bine realizata - bokeh-ul din spate :X si stuff. DAR :
1. De ce apar blugii aia in cadru? De ce, de ceee? Macar un crop, mai lene.
2. That peace sign behind is genius. FORGET IT. Aveti grija la background, pustilor. E inselator.
3. Frunza nu e preaaa bine focalizata...
In rest, na, e originala. Un pic cam prea originala... Dar nici nu puteam astepta altceva de la tine...

Luuuuliiii (pana mea, daca tot am inceput cu onomatopee)... Imi place, ti-am zis (adica, na, si decizia aia dificila... Lulz.). Cararea aia este de vis; e genul meu de... Loc, sa zicem. Dar, daca ar fi sa o analizam din punct de vedere artistic (pentru ca, tehnic vorbind, nu ma intereseaza decat focalizarea), este oarecum banala si des intalnita. 17 Daca era un om pe acolo, in cadru, ar fi fost genial. Anyway, AM AVUT DE ALES si am ales...

*drums* Habar nu am pe cine sa votez... Nici ala-bala-portocala nu pot sa fac pentru ca nu ar fi corect. 21 Oscilez intre "cea originala" si "cea frumoasa" si, credeti-ma, e greu. 17 O sa raman, totusi, la ceaaa... Originala. Votul meu merge la Gic... La George.
Congrats si tie, matza. 26 Spor pe mai departe amandurora.
[Imagine: trexwalkn.gif]

#5
Natură ? Numai natură . Şi sunt atât de multe chestii de fotografiat în afară de natură .... Revenind.
Promit să fiu obiectivă .
Luli, fotografia ta destul de mişto. I mean, mi-au plăcut în special frunzele de pe asfalt. Clară. Bravo .
George , mi-a plăcut în special cum ai focalizat, şi faptul că este foarte clară imaginea.
Totuşi, cred că mi-a plăcut mai mult cea a lui Luli . Nu sunt cine ştie ce, pentru că peisajele sunt cam plictisitoare, dar cred că a ei a fost mai drăguţă . Plus că nu pot să îmi dau seama ce e chestia focalizată O.O, şi chestia aia albastră ocupă un sfert din poză.
You know it is going to be a bad day , when you jump out of bed and miss the floor.




#6
Thanks.
@Lori: Chestia albastra ar fi o bucata din jeansi mei (lol), chestia focalizata ar fi o frunza iar pe background.. well, pe background sa zicem doar ca nu e semnul paci facut din degetele acelui tip.. daca va prindeti bine, daca nu.. tot bine, lawl Zuppy02.

[Imagine: th_IMG_1492.jpg]

A better view. Totusi, ma prezint tot cu prima poza, aceasta e doar ptr. a clarifica ce anume expusesem in prima.

Bafta si tie Luli =).

#7
george- waaaaa,macro stuff o.o
luli - waaaa calitate faina @.@

prima... focalizarea e inedita pentru o surprindere a naturii o.o ''manuta'' aia de fundal e epica.anyway,imi place.
well, in a doua e surprins fain peisajul, si atmosfera aia fresh e nice. dunno, nu prea am ce comenta la partea tehnica.

raman la cea a lui George

#8
*ahem* Hello ! Ce faceţi :]] Lol am apărut şi eu prin peisaj. Apropo de piesaj, îmi place fotografia ta, Coreh. E atât de . . . deep, mă duce cu gândul la un drum noaptea părăsit şi o maşină deraiază şi întră într-un copac, iar atunci apare un zombie înetat de sânge, apoi apar mai mulţi şi tot aşa şi devorează copilul familiei, apoi pe bărbat îl tranşează şi pe nevastă - sa or smth rape or idk. Oricum sper că ai stomacul tare, dear Coreh şi să nu visezi urât la noapte. Neh, îmi place imaginea ta şi este una care mă inspiră, cum ai văzut mai sus ţi-am făcut o demonstraţie, să zic aşa şi chiar mă inspiră. E o imagine misterioasă să spun aşa pentru că mă duce cu gândul la o mie de lucruri. Printre care şi cea de mai sus care e mai morbidă de felul ei şi nah. Hm, oricum îmi place lucrarea şi este foarte bună şi îmi place. Pot spune acelaşi lucru şi despre George. Îmi place şi poza ta. NUmai că aici îmi inspiră linişte şi pace, unde la Coreh nu am găsit. Aici există doar pace şi linişte, dar la Coreh e mister. Îmi place şi imaginea ta este una foarte . . . verde and i like it. Nu ar fi stricat o altă poziţie a frunzei ăleia. Putea sta ceva mai . . . '' întoarsă '' să spun aşa ca să o pot vedea mai bine. Votu meu ajunge la Coreh. Mi-a plăcut mai mult imaginea ei.
-

#9
Dau eedit .

Post preaa scurt. Muuult preaa scurt ._.. Gata e lung xD,

Aşaa păi o să spun la care mere' votul meu şi de ce.
So my vote goes to Luli. Îmi place mult mai mult poza ta decât cea a lui George. Poza cu acel drum îmi senzaţia de 'ţară', de natură, you get dă point. Şi totodată mă linişteşte.
La George îmi sare ochiul spre mâna sau ce era din fundal cu toate că nu se vede. But mi-a plăcut ideea şi cum aspus şi Lyn, puteai să prinzi frunza din alt unghi. Mă rog xD.

Ä‚ghen my vote goes to Luli.
[Imagine: guitargirlsignature.png]
Mulţumesc Alysu : o3

- eÅŸti piraat?
- nu supă la plic : ))

#10
Well, thanks guys, once again, in numele amandurora DAR (in numele meu doar, acum), incep sa cred ca nu cititi toate posturile. Fiindca eu am explicat destul de.. clar, zic eu, ce anume e cu "manuta' neclara" de pe fundal, si de ce am ales unghiul acela, de altfel, daca v-ati fi uitat, banuiesc ca ati fi observat ca am mai postat o poza, dintr-un alt unghi, doar ca sa intelegeti ca.. nu e singura poza dar am ales poza cu acea pozitie ptr. a putea realiza fundalul. Poza mea nu tine neaparat de natura, e doar imbinarea frumosului cu acea latura perversa ce se mai nazareste from time to time. Sper ca acum sa intelegeti ca pe fundal e un middle-finger defapt si nu o mana scapata la intamplare (pentru cei ce nu au inteles deja) =)

Thanks once again, for all the votes. (in numele amandurora, again)
Zuppy02



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Duel: Luli vs. Matzaplouata Corina M. 5 3.680 29-10-2010, 07:04 PM
Ultimul răspuns: Ke$ha
  Duel: Luli vs. Serket Corina M. 7 4.201 28-10-2010, 05:40 PM
Ultimul răspuns: Corina M.
  Duel: Luli vs. Matzaplouata Corina M. 2 2.617 08-10-2010, 06:00 PM
Ultimul răspuns: Corina M.
  Duel: Luli vs. George [ iară ] Corina M. 8 4.035 21-09-2010, 07:29 PM
Ultimul răspuns: George
  Duel: Luli vs. History Corina M. 9 4.336 16-09-2010, 09:40 PM
Ultimul răspuns: Corina M.
  Duel: Luli vs. Ryuu Corina M. 6 4.084 16-09-2010, 03:47 PM
Ultimul răspuns: Ryuu
  Duel: Luli vs. Metal Corina M. 1 2.333 14-09-2010, 10:16 PM
Ultimul răspuns: Corina M.
  Duel: Luli vs. MisoMizore Corina M. 5 3.617 13-09-2010, 11:15 AM
Ultimul răspuns: Corina M.
  Duel: Luli vs. Biush Corina M. 8 3.870 13-09-2010, 11:07 AM
Ultimul răspuns: Corina M.
  Duel: Luli vs. BetterOffAlone Corina M. 7 3.709 13-09-2010, 11:00 AM
Ultimul răspuns: Corina M.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)