Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Duel: Luli vs. George

#11
Doamne, de ce naiba toată lumea alege această temă, eu aş alege jeleuri.

Fetele primele.
Luli.
Poza ta e ... naturală [ lol ] dar nu se regăseşte nimic special în ea, doar copaci şi un drum cu frunze. Dacă era şi un animal sau o pasăre, ceva, poate mi+ar fi plăcut mai mult, şi nu numai mie, mai multora.

George.
Nu îmi place. Cel puţin prima poză, a doua e genială, dar nuuuuu, tu rămâi cu prima în concurs. Deşi mâna din spate e tare simpatică nu are legătură cu tema, plus că mă enervează bucata aceea de material albastră.

Sooo... votez cu Luli.
[Imagine: 9qh35v.jpg]

#12
Uhm, oke, am inteles, multumim. Zuppy02
Si totusi, doar ca fapt divers, te porti asa cu un motiv, esti de obicei asa sau.. te-am prins la menstruatie (neincercand sa par misogin sau nesimtit dar chiar pari.. foarte stresata si pissed-off)? I mean.. inteleg, spirit critic, apreciez asta.. dar nu vad ce motiv aveai sa fi rautacioasa. Pe langa asta, nu vad de ce pare sa te deranjeze asa tare poza cu care m-am prezentat eu.
Anyway, multumim pentru vot. :bv:

Pana acum 4-3 pentru Luli, la pauza. :ha:
Keep going! ^^

#13
Si acum o sa fie 4-4 la egalitate 4Smile....Si o sa argumentez si de ce...

Stiu ca ma bag ca musca in lapte dar nu ma pot abtine sa nu comentez.....


So , sa incep cu:

Luli : Poza ta e destul de simpla , cum a mai precizat si Mimisor , nu se regaseste nimic special in ea....inafara de un cadru de natura intalnit peste tot....claritatea imagini este ok, ideea simpla si nu pot spune ca e originala (Sper sa nu te superi)...Nu imi transmite nimic decat o bucata asa aruncata acolo de natura...


George : Ideea am inteles-o , originala poza claritatea nu ar fi stricat daca era mai buna si focalizarea facuta mai bine dar macar am inteles ce vrei sa ne arati si am citit si posturile tale( stiu ca ai precizat ca nu ti se citesc posturile parca) ....Mie imi place bucata aia de blugi , e in opozitie cu frunza care face parte din cadru si blugii care nu au cea mai mica legatura, mana e haioasa deasemenea si poate sa iti exprime mai multe.


So my vote goes for.....Hwo? George10
Am invatat ca trecutul si circumstantele ti-ar putea
influenta personalitatea,
Dar ca TU esti responsabil pentru ceea ce devii.

Am invatat ca doi oameni pot privi acelasi lucru,
Si pot vedea ceva total diferit
Am invatat ca viata iti poate fi schimbata in cateva
ore,
De catre oameni care nici nu te cunosc.
Am invatat ca si atunci cand crezi ca nu mai ai
nimic de dat,
Cand te striga un prieten, vei gasi puterea de a-l
ajuta.
Am invatat sa iubesc
Ca sa pot sa fiu iubita.




The rest is still Unrwitten

#14
Well, am trecut si eu pe aici *.*. Natura ăghen.
George: Partea din spatele frunzei e cea mai bestiala24. Pacat este ca nu prea au legatura lucrurile... Cred ca au mai spus-o si altii, insa nu ai prins frunza cum trebuie si cred ca au fost unii care nu stiau cei acolo24. In mare, poza este destul de buna.
Luli: Claritatea este una foarte buna fata de poza anterioara. Imi palce cum ai prins copacii si drumul, insa poza mi se pare asa, nu situ... cam goala o.O. Cred ca lipseste un element sau doua.

However, nu prea am inspiratie la ora asta asa ca mai mult de atat nu pot comenta. Votul meu merge la George praise.
[Imagine: asdsadfu.jpg]
Sank you, Valkyrja *hug*


#15
George
Ideea nu e rea. Chiar îmi place, adică... e destul de întâlnită dar e artistică şi ca lumea. Păcat de calitatea imaginii, adică... Nu, calitatea este bună, are pixelii bine, super bine puşi la punct dar claritatea lasă foarte mult de dorit. Din câte vede ochiul meu, am impresia că este ( foarte ) mişcată, şi astfel i se strică toată frumuseţea. Dacă o vezi în format mic, arată bestial. Dar când o măreşti la dimensiunea ei originală, de la mama ei. Eh, primeşti nişte bătăi de cap într-o oarecare măsură. Este mişcată, cred că atât am de spus despre ea. Păcat, calitatea e bună şi ideea e marfă şi poza ar fi ieşit bestial daaacă, dacă nu ar fi fost mişcată. Frunza se vede bine şi ce e în apropiere nu ai impresia că este mişcată, dar în depărtare se vede foooarte neclar, de parcă aparatul tău de fotografiat avea "ochiul" înceţoşat * laughs*

Luli
Nu am prea multe de spus. Îmi place. Peisajul e frumos, ador natura, ador verdele. În orice caz, ca şi peisaj nu este atât de rar întâlnit, adică am mai văzut fotografii de genul. Nu ai pus ceva anume în valoare, te-ai axat pe tot şi a ieşit bine. E o combinaţie bună. Îmi plac frunzele alea cum au ieşit şi poteca se vede bine. Calitatea e marfă. Şi claritatea. Din punctele astea de vedere nu am ce comenta. Se vede bine şi în format mic şi cel original. Îmi place. Nu ştiu ce aş putea adăuga, nu văd greşeli. Ca şi idee, am mai zis, nu e " nemaiîntâlnită" dar e plăcută.

Amândoi v-aţi încadrat în temă şi ideile au fost bune. Însă, o să votez lucrarea lu' Luli, pt că are o calitate mai bună şi e mai reuşită. Deşi, fotografia lui George a avut mult potenţial, am menţionat mai sus.
Felicitări amândurora.

#16
Well...sa vedem :
George:
Destul de frumoasa si clara poza.Desi eu m-am cam saturat de atata verdeata-.-.In fine...e poza voastra 4...macar cu natura sa ne mandrim si noi -.-.Imi place cum ai surprins elementele desi nu imi place backgroundul -.-.

Luli:
Well...si la tine e tot verdeata -.-...in fine....imi place cum au iesit frunzele :d..a iesit destul de frumos.Copacii au iesit minunat...destul de clara si da un aer aparte:d.Elementele bine definite...Bravo!!!

Well...felicitari ambilor concurenti..ambele poze au iesit grozav ...dar votul meu merge la Luli 4.Imi place destul de mult poza ei4.^_~
Ja ne!!!
[Imagine: tumblr_m214h2MXjD1r3aka4o1_500.gif]

#17
George- Poza imi place e bine realizata chiar si idea imi place. Imaginea este clara si foarteee verde. Imi inspira calm, naivitate si e o imagine perfecta pentru tema natura. Dar ma cam deranjeaza acea "pata" albastra de acolo (Care presupun ca e un pantalon) Ma deranjeaza, desii nu stiu de ce. Pur si simplu nu-mi place albastrul ala acolo langa frunzulita aceaia asa dragalasa... Imi placea mai mult a doua poza, sincer.
Luli- Imi place claritatea si in special calitatea pozei. Imi place asa cum e. Desii daca pe drum mai aparea si o vietate era perfect. Imi place cum au iesit frunzele alea pe langa carare si imi place cararea. Peisajul e unul frumos iar aceasta poza imi inspira mister. Natura, dar mister. Ce pot comenta? Poza imi place. Nu e o poza cine stie ce originala, dar e frumoasa, misterioasa si are o calitate foarte buna.
So... votul meu merge catre: Luli. Dar va felicit pe amandoi *hugs*
[Imagine: bestg.png]


[Imagine: 25qaazp.png]


Merci beaucoup LynnuÅŸor hug


#18
George - Îmi place frunza aia foarte mult. Singura chestie care nu-mi place la poză este bg-ul. With teh middle finger. Totuşi e originală şi chiar îmi place frunza aia. o.o
Luli - Îmi place poza ta, e chiar naturală şi clară dar nu are ceva foarte special. Este puţin cam banală. Poza lui George este mai interesantă, but like I said, I don't like the bg. E greu. Îmi plac ambele poze... Totuşi votul meu merge la George. Frunza aia e prea frumoasă ca să nu o aleg.
[Imagine: 212ctp4.gif]
'Cause you are so beautiful
Nal sumsuiga haneun ne ibseul saranghandanmal oh
'Cause you are so beautiful
Nae geoteman meomulreo(keudae namanui).





















#19
Heei . Se pare că am trecut şi eu pe aici . Păi o să iau participanţii în parte . Să încep cu :
Luli 4eci poza ta e foarte frumoasă şi reprezintă natura . Îmi place că se vede clar .
George : Păi ai avut o idee destul de originală , nu am mai întâlnit-o pănă acum .E drăguţă poza şi chiar respectă tema but cum au mai spus şi alţii acea bucată de material , mă cam deranjează . Dacă rămâneai cu a doua poză , care e superbă te-aş fi votat pe tine fiindcă era mai frumoasă ...
So votul meu merge la Luli .
Felicitări ambilor participanţi .

#20
mare amatoare de poze si peisaje eu ce-a abia intorsa din vacanta imi dau cu parerea
Luli: apreciez poza ta e clara si aduce cu sine un anumit tip de emotie, pentru ca padurea si un drum ca acela au mereu efect asupra oamenilor ca noi care petrec mult timp in stres si aglomeratie. dar in rest e putin cam simpla nu are o poveste aparte
George: ok poza ta mi-a placut pentru idee si poveste, a fost interesant cum cineva s-a gandit la chestie ca aia langa o frunza inocenta, asta m-a amuzat putin

deci votul meu merge la george
tin sa mentionez ca mi-au placut ambele poze, good luck guys pupic
[Imagine: 641488.jpg]
^_^Oh tu dulcele meu tiran... oare cand vei intelege ca "te iubesc"...^_^



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Duel: Luli vs. Matzaplouata Corina M. 5 3.680 29-10-2010, 07:04 PM
Ultimul răspuns: Ke$ha
  Duel: Luli vs. Serket Corina M. 7 4.201 28-10-2010, 05:40 PM
Ultimul răspuns: Corina M.
  Duel: Luli vs. Matzaplouata Corina M. 2 2.617 08-10-2010, 06:00 PM
Ultimul răspuns: Corina M.
  Duel: Luli vs. George [ iară ] Corina M. 8 4.035 21-09-2010, 07:29 PM
Ultimul răspuns: George
  Duel: Luli vs. History Corina M. 9 4.336 16-09-2010, 09:40 PM
Ultimul răspuns: Corina M.
  Duel: Luli vs. Ryuu Corina M. 6 4.083 16-09-2010, 03:47 PM
Ultimul răspuns: Ryuu
  Duel: Luli vs. Metal Corina M. 1 2.333 14-09-2010, 10:16 PM
Ultimul răspuns: Corina M.
  Duel: Luli vs. MisoMizore Corina M. 5 3.617 13-09-2010, 11:15 AM
Ultimul răspuns: Corina M.
  Duel: Luli vs. Biush Corina M. 8 3.870 13-09-2010, 11:07 AM
Ultimul răspuns: Corina M.
  Duel: Luli vs. BetterOffAlone Corina M. 7 3.709 13-09-2010, 11:00 AM
Ultimul răspuns: Corina M.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)