Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Dragostea pluteste in aer(SasuSaku)

#21
Scz ca ti-am spus ca e plaiat, dar...in primul capitol asa parea.
Imi place,e dragutz. Haide Sysu, sa te vad repede cu nextu.
Stiu ca o sa fie super, doar esty sysu meu nu?
Soo...nu te mai strese...doar sa pui nextu.:pls: :lovely:

#22
Poi dupa cum vedeti am venit cu noul capitol pentru prietena mea....So sper sa va placa.




Tradarea Sakurei......





In camerea in care dormeau cei doi indragostiti imbratisati, era o liniste totala. Se pare ca 'porumbei' inca dormeau. Doar cineva isi putea perite ca sa ii deranjeze si anume soarele care isi strecura razele prin perdelele roz ale camerei cazand pe fetele lor. Dintr-o data se ivira niste ochi mari si negri ca cel mai intunecat abis. Isi privea iubita care dromea pe pieptul lui, parea asa de inocenta si de firava incat singurul lucru pe care il facea era doar ca sa se joace cu degetele lui subtiri in parul ei roz si matasos.Dupa cateva minute se trezi si fata.
-Neta' Sasu, spune rovalia in timp ce il saruta tandru pe buze dupa care se ridica amandoi ca sa isi faca toaleta de dimineata. Sakura s-a imbracat cu o fustita neagra cu carouri mov pe ea si un tricou mov cu niste scris alb si o pereche de sandalenegre cu un toc tip cui. Iar Sasuke cu un tricou si blugi negri si niste adidasi de la NIKE. Si-au luat ghiozdanele si s-au indreptat spre scoala. Sakura a avut ceva de rezolvat asa ca pe la jumatatea drumului s-a despartit de Sasuke spunandu-i ca are ceva de revolvat si ca se vor intalni la scoala. acestea fiind spuse brunetul o saruta pasional dupa carepleca mai departe.
Dupa ce isi rezolva Sakura treaba care conta in cumpararea unui lantisor de aur cu o inimioara ca pandantiv pentru Sasuke deoarece azi era ziua in care s-au cunoscut. Ajungand in fata institutului privelistea care ii se arata rozaliei nu era chiar asa de placuta.Sasuke statea azamat de trunchiul unui cires in timp ce tinea o fata bruneta in brate si se sarutau fara nici o problema si din cand in cand bruneta fiind mai indrazneata ii mangaia cu miscari usoare mandria baiatului. Si parea ca lui Sasuke chiar ii placea asta. Cand Sakura a vazut asta pe fata ei fina au izvorat mii ve lacrimi reci si pline de durere. A scapat cutiuta albastra pe jos. acesteia i sa deschis capacul si a iesit putin inimioara afara si o bucata de hartie roz cu inimioare frumos impaturita. Sakura s-a intors rapid si a inceput sa fuga cu mainile pe fata. Nu conta daca dadea peste cineva, a fugit tot asa pana a ajuns in strada. Si-a ridicat privirea si a privit ingrozita spre un Ferari negru care clacsona. Fata nu mai avea nici un fel de ractie, parca impietrise acolo. Soferul a incercat cat de mult putea ca sa nu o loveasca pe tanara din fata lui. Toti ceilalti din curtea scoli priveau ingroziti, toti parca stiind ca avea sa se intample cu rozalia. Sasuke observa asta de la distanta si fugea mancand pamantul ca sa isi salveze iubita, dar degeaba, masina deja o lovise din plin pe fata. Chiar cand Sasuke ajunse-se in dreptul cutiutei, el nu o lua in seama si fugi langa fata care zacea acum intr-o balta de sange. Soferul se oferi ca sa o duca el la spital. Naruto observase cutia si o lua si merse impreuna cu ceilalti prieteni din gasca lor la spital unde se pare ca fata era in sala de operatie. Naruto si ceilalti au ajuns la spital si s-au interesat de starea ei dar nu au putut afla nimic. Blondul il lua pe Sasuke undeva mai departe de ceilalti.
-Uite,...... citeste, spune Naruto in timp ce ii imana cutiuta. Sasuke ramane impietrit si pentru prima data pe obraji lui fini doua lacrimi sarate.
-Nu se poate........



Va rog sa ma iertati ptr. greseli dar este tarziu si sunt foarte obosita.
Ja :bye:

#23
deci :x...
ai avut cateva repetitii :-s...la inceput cu dormeau si la precarea Sakurei de ceea ce i'ai zis...las pe altcineva sa le zica :-j
ve- de ->mai sunt greseli, dar nu-mi mai amintesc...
si Sasuke, tu gandesti? >.< cum sa saruti o fata TOCMAI TU >.< cand x( fosta noapte ai fost cu Sakura? :-L x(
anyway :-ss continuarea cat mai repede! :x

#24
ohh doamne nu se poate...sakura a avut accident si totul din vina lui sasuke
mey frate park trebuia sa se casatoreasca cu ea, si el ce face?...se saruta cu alta
acum ma omoara curiozitatea...oare ce scrie pe bilet?
greselile nici macar nu am fost atenta la ele...ma pasionat mai mult ce se intampla, actiunea

acum tot ce conteaza este sa pui nextul mai repede^_^
spor la scris^_^
[Imagine: tumblr_lo65w6rqUy1qfkfkho1_r1_500.gif]
He is mine...so don't touch him.

Juliette, chibi-ul lui Sadic Juliette

#25
hai darkness cand pui continuarea ca ii ti-i pe oamenii astia in suspans...las; ca o sa te cicalesc eu pe mess sa vezi tu=))
si apropo mi-ai spus tu mie ca o sa fie ceva 'picant' dar nu m-am gandit la un accidentO_O"dar totusi e buna ideea ^_^cu accidentul..

#26
am observat cateva greselute minore,asa ca m-am gandit sa ti le scriu:

porumbei=porumbeii

parite=permite

dromea=dormea

dupa care se ridicara amandoi

sandalenegre=sandale negre

carepleca=care pleca

aramat=rezemat
astept nextul
ja ne
pe obrajii lui fini au aparut\aparura doua...



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Dragostea Doare[SasuSaku Fic] Alexiis 3 4.689 08-07-2010, 04:25 PM
Ultimul răspuns: Elena.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)