Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Dragostea pluteste in aer(SasuSaku)

#11
Ok, nu o sa ma apuc sa iau la corectat toate greselile, pt ca sunt multe si nu au fost toate enumerate, iti voi spune per total.

1. Titlul... nu e printre cele mai reusite si originale, dar e in regula.

2. Dialogul este mult si sec.

3. Descrierea... doar faptul ca ne spui cu ce haine se imbraca nu se poate numi descriere. Sentimente, peisaje, ceva...

5. Actiunea e grabita, fara descriere, in concluzie plictisitoare.

6. Ideea... daca intr-adevar nu e a ta, te anunt ca nu ai ales deloc una interesanta. Daca e a ta, iti recomand sa mai citesti si alte ficuri [insa nu de la Naruto FF, fara suparare >.> dar putine ficuri de la aceasta sectiune sunt intr-adevar bune...], sau carti serioase

7. Cu verbele nu stai foarte bine, cum ar fi "vroia" -> corect este "voia"... din nou, iti recomand sa citesti carti [nu toate ficurile sunt scrise corect, in special cand vine vorba de verbe terminate in "i" :-"

8. Scrantesti si cuvinte, cum ar fi "deabea" -> se scrie "de abia" - again, cartile la putere.

9. Sper ca totusi sa iti dezvolti ideea pe parcurs, nu sa faci un fic asemanator cu celelalte >.>

10. Nu te supara pe mine sau pe cei care te critica, pt ca ei o fac pt tine si pt evolutia ta ^^

11. Nu te descuraja si incearca sa te perfectionezi


Gambatte!

:bye:
[Imagine: thekillers.png]

#12
am venit si cu continuarea....nu cred ca e bun....mai degraba e varza...

O zi pasionala

A venit dimineata in satul Konoha.Razele soarelui a invaluit tot tinutul.In casa unde locuiau Sasuke si Sakura este o liniste nedescrisa.In camera rozaliei un firicel de lumina s-a strecurat printre perdeaua rozalie.Aceasta fu deranjata de soare asa ca se trezi.Se dadu jos din pat si se indrepta spre baie pentru as face siesta de dimineata.Apoi se imbraca cu o pereche de pantaloni scurti albi,un tricou alb mulat pe corp si o pereche de sandale albe cu mici pietricele.In camera unde dormea Sasuke se pare ca nu au ajuns razele soarelui.Intr-un timp telefonul lui Sasuke suna.Acesta se trezi si raspunse la telefon.
-Alo?
-Neata Sasuke.Nu te-ai trezit inca?Vroiam sa vin la tine sa te trezesc eu dar…
-Si de ce n-ai venit?intreba Sasuke provocator.Iti era frica?
-No de cue as-mi fie frica?Daca vrei pot sa vin acum.Dar imbracate,sa nu te gasesc…
-Da,dar esti cubit is vitiate mea sortie is pot as stay cum Vera imbracat.Nu?
-Ba da…asa e.Hai ca vin acum.
Rozalia se duse in camera de alaturi unde era Sasuke.Intra inauntru si il vazu pe brunet ca zambeste.In clipa urmatoare brunetul se ridica din pat si o lua in brate.Acesta ii spune ceva la ureche dupa care Sakura zambeste.
-Stii Sasuke…darn u mai apuca sa-si continue propozitia deoarece buzele ei au fost captate intr-un saut plin de pasiune si sinceritate din partea lui Sasuke.Acesta se indrepta impreuna cu Sakura spre pat.O aseza incet dupa care se aseza si el peste ea.Si-a dat tricoul jos dezvaluind un corp bine lucrat.ROzalia se inrosise.Acesta o vazu asa ca ii spuse san u ii fie teama..II dadu-se tricoul jos.SAsuke ramase uimit.Printre bluzele si tricourile pe care Sakura le purta nu se puteau descoperii sanii.Dar acum…Sasuke ramasese pentru prima data uimit.Nu o mai vazu-se pe Sakura vreodata in lenjerie intima.Peste cateva minute de tacere, acesta a inceput sa continue.Urma-se un sarut plin de pasiune.LImba brunetului se juca in voie cu limba rozaliei.
-Stii Sasuke….crezi ca e bine ce facem?
-Normal….de ce?Tu nu vroiai…
-Aaa…bad a..dar…mie frica.
-Daca vrei ne putem oprii.
-Nu e in ordine…spune aceasta incercand sa-si ascunda teama din privire.Dar Sasuke o cunostea prea bine.
-Sakura,stiu fetele tale asa ca spune-mi sincer.Vrei san e oprim?
-Mmmm…pai Sasuke eu nu vreau sa te supar.
-Nu fii prostuta.Stii ca mie imi place doar sa te vad fericita.Si oricum mai putem astepta.
-Da,ai dreptate.Dar daca vrei poti sa te muti la mine in camera.
-Vorbesti serios?spuse acesta foarte fericit.
-Da,macar atat sa fac pentru tine.Deci…ce zici?
-Normal ca vreau sa mka mut cu tine in camera….si oicum trebuie sa stabilim data nunti i,unde va fii,cine va veni si pe ce data va fi.
-Da,ai dreptate..Dar putem discuta maine?imi este cam somn.este deja 9:56.
-Oau…asa repede a venit seara…mda,ai dreptate.Hai san e culcam.
In cateva minute adormira amandoi gandin-du-se fiecare unul la celalalt.

#13
" de cue"= De ce

"as-mi"= sa-mi

"darn u"= dar nu

".ROzalia"= Rozalia

"san u"= sa nu

"SAsuke"= Sasuke

"LImba"= Limba

"bad a"= ba da

"san e "= sa ne

"mka"= ma

"gandin-du-se"= gandindu-se


De ce nu au facut-o:(...e lasa...o sa o faca in luna de miere nu;;)...imi place descrierea:X....dialogul nu am ce comenta:x...greselile ti le-am mentionat;))...astept nextu'...chu si gambate:X
[Imagine: lexythekittysig.png]


I'll be in every beat of your heart!

#14
Hmm...
Se pare ca timpul trece cam repede la ei ...
Si...te rog sa'mi zici pe romana propozitia: "-Da,dar esti cubit is vitiate mea sortie is pot as stay cum Vera imbracat.Nu?" ...eu n'am priceput'o deloc -.-"
Si sfarsitul -.- ...imi pare cam banal...ca la celalalt- au adormit gandindu-se unul la celalalt ...
putin suspans cand ai de gand sa pui?:-w
Ar trebui sa mai faci putina actiune,adica... nu poti arata mereu numai iubirea dintre ei, eu zic ca ar deveni plictisitor (:|. Incearca sa provoci o cearta, un conflict, ceva mai palpitant.
Si e cam scurt, nici asta nu prea ma incanta. Mai lucreaza cu gramatica si cu tastarea. Citeste-l si tu inainte sa-l postezi sau ridica privirea de pe taste ca sa vezi si tu ce tot scrii acolo. Astept propozitia aia scrisa pe romana :-w.
Sper ca la urmatorul sa iasa mai bine...

#15
pai vroiam sa scriu:Da dar esti iubita si viitoarea sotie si pot sa stau cum vreau imbracat.Nu?
si vroiam sa pun o cearta intre ei chiar in capitolul care v-a urma...si va anunt...nu o sa fie prea placuta....si Lexy.The.Kitty stai linistita ca o s-o faca :D:D

#16
greselile ti le-a spus Lexy.The.Kitty.
descriere...plecata in vacanta de pasti...dar trebuie sa se intoarca sper
dialog...aproape numai asta am vazut.
chu si gambate!
P.S. Nu te supara pe mine ca daca si eu m-as supara pe cei care mi-au criticat ficul...as fi fost suparata pana la 95 de ani.
Intunecand intunericul,
iata
portile luminii.

#17
Greselile au fost mentionate de Lexy.The.Kitty.
Descrierea a luat o mica vacanta din care sper sa se intoarca la urmatorul capitol :).
Dialogul predomina capitolul.
Sper sa nu te superi de com sys dar a trebuit sa te critic. Doar ti-am promis.
Astept nextu :x. Gambate :x

#18
O chestie ca de la user la user, tu daca nu iti apreciezi munca, cum ai pretentia macar sa am eu pretentia sa citesc eu ca user care citesc un fik, cum am pretentia ca tu sa imi scrii capitolul mult asteptat, daca tu nici macar nu ai pretentia de la tine insuti.

Descrierea este destul de iritanta, adica ma seaca pur si simplu. Fa-o mai infloritare mai nush, numai fa ceva cu ea. Este destul de enrvant sa vezi ca cineva scrie un fic, dar pe deasupra atrage atentia cu replici infantile ca :" fikul meu e varza" etc etc, deci chiar nu ma intereseaza lucrul asta. Atata timp cat tu nu iti apreciezi munca, pe mine nu ma intereseaza. Am vazut fraza asta si mi-a pierit cheful de citit. Nu sunt nebuna si indragostita dupa fikul tau, dar nici chiar.

Naratiunea idem descriere, dialog nu prea e bun.
Bai fratilor tre sa repet din nou, adica punctele alea de suspensie va omoara pe voi, daia le puneti sau ce? Pui o data nu de o mie de ori, arata ca naiba estetica cu punctele alea ale voastre. Sunt extrem de insetetice si se vad ca ...nush ceva urat. >_>

Cum am zis, munceste, dar nu ne mai luati cu replici "fiku meu e varza", draga mea nimeni nu s-a plans cand a trebuit sa accepte ca are un fik de 1, dar macar a muncit si a ajuns sa scrie povesti lungi si frumoase.
prin munca faci orice, trebuie doar sa vrei si o sa perseverezi. Nu ne mai luat cu replici din aceastea, se vede ca vreti atentie. >__<
God.

gambatte
-

#19
pai Lilith poti sa crezi ce vrei...mie nu-mi pasa...iar pentru sys-urile mele...imi pare rau ca va anunt cam pre3a tarziu....dar nu mai pot sa continui acest fic...mi-a spus mama ieri ca avem o problema de familie...stiu ca am mai avut...dar...nu am ce face...
ROG UN MODERATOR SA VINA SI SA-MI INCHIDA FICUL...imi pare rau pentru cei care si-au irosit timpul citindu-mi ficul....si sa nu credeti ca m-ati descurajat:D eu nu sunt o fire care se descurajeaza repede

#20
off :(... si era un fic chiar bun :( unul de la naruto care se afla printre putinele care imi placea ... si incepea sa devina mai fain :(...

pare rau :( ....
insa :-s ficul era bun :| nu poti lasa pe altcineva sa il continue, sau ceva? :-? ;;) :D



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Dragostea Doare[SasuSaku Fic] Alexiis 3 4.689 08-07-2010, 04:25 PM
Ultimul răspuns: Elena.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)