Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Dokuro-chan

#1
Dokuro-chan e una dintre cele mai ... violente, dezgustatoare, penibile si totodata comice parodii pe care le-am vazut.
O combinatie bizara si groteasca de gore si romance, magic si school life, e un anime care fie te amuza la culme, fie te dezgusta.
L-a vazut cineva pe aici? 65

#2
Uhm Dokuro-chan...ceva ce nu poate fi descris in cuvinte 21
Ce sa zic, m'am uitat, m'am uitat, la un momentdat am vrut sa il las balta, dar am incercat sa vad partea comica in el21 [desi nici acum nu prea imi dau seama care era aia] si l'am terminat, cu tot cu seria a doua...
Hai sa zic ca din punctde vedere al graficii e chiar simpatic, insa povestea e tare..aiurea intr'un mod comic.Sunt si faze amuzante, cred desi nu sunt convisa pe deplin, insa in mare e cam..."gross"..adica intelegsa sara sangele din omu ala,dar nici chiar asa cu galeata...
Iar openingul cu Pipiru Piru piru pipiru pi!...e foarte strange 21
Ma rog, cine are rabdare cred ca ar putea face o sedinta de terapie cu Dokuro chan ^_^
[center]Freakin' people out, counts as a skill?
[Imagine: Koku8.gif][/center]

#3

Eu l-am vazut! Si pot sa spun ca mi-a placut xD. Cum sa zic ca sunt 2 genuri combinate...a lil' bit bloody cu ecchi. Prima oara cand am inceput sa il vad, credeam ca e hentai (tocmai de aia am vrut sa-l vad .___.""), dar chiar daca nu e, are scene perverse si-mi place asta. Pe de alta parte ma enerveaza acel cantecel "Pipiru piru piru pipiru pi!" care il canta mereu Dokuro ca sa-l reinvie pe Sakura-kun. Am vazut ambele serii si numai stiu exact unde am citit, dar cica vor mai fi serii si acest anime va deveni un hentai... ca tin minte ca scria ca in seria 7 sau 8, numai stiu exact, vor face s*x Dokuro-chan si Sakura-kun.
Mai multe nu stiu, dar anime-ul asta se gaseste prin topul meu <3.
" Ce mi-a placut odata imi place intotdeauna, pentru ca optiunea mea este motivata. Fie ca urasc, fie ca iubesc, stiu clar de ce... "


Suntem diferiti atunci cand avem pe cineva care ne iubeste pentru ca... acestia ne ofera sute de motive de a trai.

#4
(02-09-2007, 07:41 PM)Flaw A scris: Dokuro-chan e una dintre cele mai ... violente, dezgustatoare, penibile si totodata comice parodii pe care le-am vazut.
O combinatie bizara si groteasca de gore si romance, magic si school life, e un anime care fie te amuza la culme, fie te dezgusta.
L-a vazut cineva pe aici? 65

Eu cu siguranta! Si am vazut si a doua serie daca poate fi numita asa.

"Pi-piru-piru-piru-pi-piru-pi!"

Pentru cei care nu au vazut OVA-urile le recomand tocmai din motivele pe care le-a exemplificat Bogdan mai sus si pentru faptul ca nu ocupa mult timp.

Bokusatsu Tenshi Dokuro-chan este un anime a carui protagonist, Sakura, este constant omorat accidental de o bata cu tepi, numita Excalibolg, a carui stapana este uninger venit din viitor pentru a-l opri din a creea o anumite tehnologie, Dokuro-chan. Care ar fi acea tehnologie atat de oribila incat Sakura trebuie oprit? Se presupune ca ar fi inventatorul imortalitatii ce va conferi femeilor tinerete vesnica de la varsta de 12 ani. Asta il supara pe Kami si ingerul neindemanatic este trimis in misiune. Totusi pentru ca ea crede in el incearca sa-l mentina ocupat si cand il omoara, il reinvie mai apoi.

Punctul slab al lui Dokuro ofera momente comedice in momentul in care ii este inlaturata aura de catre celalalt inger trimis pentru aceeasi misiune.

E o serie simpatica, daca poti numi un macel asa.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)