Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Desenele mele \(°w°)/

#21
Yo !!

Păi lăsând deoparte greşelile de anatomie care s-au mai regăsit printre cei 6 prinţi 71, pot spune că ai făcut bine că te-ai apucat să desenezi băieţi. 3
Uni par mai feminini alţii mai amsculini. Sun aşa şi aşa.
Ok, acum depinde şi cum doreşti tu să-i înfăţişezi.

Şi sper ca în următoarele posturi să mai vi cu alţii. 3

#22
nu am rezistat si am desenat si o " Printesa "
Sper sa va placa!

#23
Nu prea mai vreau să critic acum.. la ora asta. 71
Dar îţi spun doar atât: degetele sunt prea lungi. 3

Aşa în rest îmi place foarte mult cum ai făcut umbrele şi părul e super.
Aici te descurci, să detaliezi şi mai multe, nu te reduce doar la atât.
Şi încearcă să faci şi BG-uri. 3

Pe scurt, arată ok şi cute. pupic

#24
Desene nooooi x3

Baiat colorat .___. ar trebui sa fie Mikuo Hatsune

Baiat inspirat dupa o imagine a lui Kyouhei Takano [*w* el è zeul meu]

#25
am vazut ca ai un fetis cu baieti 21
still manga39 nu-mi prea place mie, dar te descurci. baiatu ala colorat chiar ti-a iesit bine, pot sa vad ca la fatza ai lucrat cel mai mult. dar ca sa iti iasa un desen frumos, incearca sa lucrezi peste tot.
imi plac umbrele de pe fatza, sunt foarte fine si sigure.
trebuie sa mai lucrezi la anatomia corpului, in rest e ok10

ja!
pup jospupic

[Imagine: L-sig-for-alecs.jpg]

Aleksandr's awesome:DEVIANTART/PICS/DRAWINGS

#26
Desene ma noi:

"New Ouran School Student"
Bad Boy dar è pe jumatate copiat

#27
Desenele tale sunt foarte frumoase. Îmi place faptul că desenezi mulţi băieţi, am la ce mă uita.
Ultimile sunt pur şi simplu bestiale, de fapt toate toate. Eu niciodată nu am fost în stare să desenez atât de frumos şi nu sunt în stare să văd greşeli, chiar dacă le ai. Aştept ceva nou <3 <3 <3
Evolutia ochilor şi chitara de pe prima pagină sunt geniale, sincer. Îmi plac mult.

#28
Off.. Scuze că nu am trecut imediat ce le-am văzut. Gome !! ;A;
A trecut ceva timp de când nu am mai comentat aici. Momentan am să las com la the las post.
Le-am văzut şi pe restul.. au fost faine, însă ai o problemă cu partea de sus la băieţi.
Revin la aştea două:

No.1: E chiar cute tinerica asta, un freshman în Ouran HightSchool. XD
Oricum.. pot spune că îmi place rochiţa şi modul în care ai colorat-o. Dar la umbre mergea să mai adaugi o altă culoare, poate un portocaliu ca să fie mai puternică puţin. Nu trebuia să apeşi doar dădeai fin cu creionul colorat ca să întuneci petele de umbră.
Åži gulerul avea nevoie ÅŸi el de ceva umbre.. ÅŸi le puteai face cu gri.
Părul îmi place mult, nu am ce discuta la el.
O întrebare aş avea: capul doreai să-l faci drept sau în pozitia de îndoire spre dreapta ?
Oricum ştiu sigur că mulţi, chiar şi eu dar şi tu aveam probleme în a face capul vertical de tot. Deci întrebam. Fiindcă nu ştiu de ce nu prea mi se pare în regulă, parcă nu se potriveşte poziţia aceea. În fin`, dacă aşa ai vrut tu aşa să rămână. Mie tot îmi place.
A şi încă o chestie necesitau şi picioarele umbre. Nu mai neglija celelalte lucruri.

No.2: Cu siguranţă îmi plac acele umbre care duc de la light până la deep. Chiar îmi place. Şi sincer nu contează dacă ai avut model. Fiindcă şi eu de ex se mai întămplă(rar) să mai mă uit pe ceva, în caz că vreau să vâd cum vine mâna sau talpa cu degetele.. Deci nu am nimic în potrivă cu asta. fiindcă nu ai copiat desenul ci este original.
Totuşi partea unde vin claviculele, sincer acolo parcă ne arată că stă mai drept, iar modul cum tu ai făcut umeri pare că stă într-o parte. Deci şi claviculele ar fi mers poziţionate după umeri.
Nu ÅŸtiu mie aÅŸa mi se pare.. dar tot ok este.. nu ÅŸtiu. ÃŽn fin`.

Pe scurt pot spune că mi-au plăcut mult.
Mai aştept să mai vi cu desene şi să mă anunţi. *hug*

#29
Girl 1.
Girl 2.

Ryuzaki
Pain

Dupa o foarte lunga absenta (in care am cam uitat de desenat si m-am apucat de scris fanfinction) am venit cu cateva desene mai noi.
Sper sa va placa :3

#30
Sper că nu te superi că mă bag. ^^
Iartă–mă dacă sunt prea dur cu criticile, nu–mi doresc să falsez.

I. Îmi place. Este binișor proporționat. În schimb, ochii sunt de departe prea mari ( ei sunt de obicei mai mici decât gura în cazul desenelor realiste, ) și conturul feței este ușor strâmb. De altfel, ochii sunt plasați într–un unghi greșit, care este prea drept pentru nasul și gura care în mod evident înclin fața către dreapta. Părul este simpatic desenat, ( deși dacă vrei să desenezi în stil realistic, trebuie să îți omori încheietura cu liniuțe, ) iar umbrele sunt corect amplasate, felicitări !
Un lucru mai am de obiectat, și anume că cele două clavicule sunt desenate prea sus. O idee mai jos ar fi mai corect din punct de vedere anatomic. În pofida tuturor acestora, restul corpului, se vede foarte frumos.

II. Ca primă observație, apreciez că te–ai străduit să–i desenezi părul fir cu fir, pentru că arată cu mult mai bine.
Voi începe cu ovațiile întâi; pe lângă păr, apreciez forma corpului. Este corectă anatomic și armonioasă, precum ar trebui să fie trupul unei fete. Îmi place mâna stângă nespus, și observ că poziția problematică a claviculelor s–a rezolvat. Bun.
Acum, cu criticile; am menționat că îmi place mâna stângă, acum afirm că cea dreaptă mă deranjează, mult. Nu îi văd încheietura deloc, văd doar niște gheare călare pe microfon. Încă ceva de adăugat, că mandibula ar trebui să se încline o dată cu deschiderea gurii, deci să coboare în ritm cu ea. Ei bine, la tine îmi pare puțin prea ridicată, de parcă ar fi înțepenit în loc.
Fundalul este așa–și–așa.

III. Ryuzaki. Ce scumpete, îți spun din prima că îmi surâde peisajul. Expresia este reușită, deși mi–ar fi făcut plăcere să văd și niște sprâncene pe acolo, iar părul este de asemenea bine desenat.
Pisoiul este scump, evident desenat în stil cartoon, deși sunt de părere că ar fi dat bine dacă ai fi încercat să–i conturezi pisicimea mai bine. xD
Oricum, despre greșeli, țin să menționez umărul, care este mult prea tras înspre stânga, ( l–am rugat pe fratele meu mai mic să pozeze ca să mă asigur că nu–mi joacă mintea feste, ) ceea ce îl face să pară ciudățel, pe de–o parte ca și când ar avea sâni. Și sunt ferm convins că L era băiat.
Încă ceva de menționat, și anume faptul că unghiile sunt prea lungi.

IV. Te admir pentru faptul că ai avut curajul să pictezi un anime. Eu unul nu mă ating de pensule și culori, pentru că detest să pictez, prefer creionul ca fapt divers. Ceea ce mă deranjează este lipsa umbrelor pe față ( poate sunt și nu le văd eu, dar mă îndoiesc. ). Încă ceva, emblema metalică de pe bandana e asimetrică ( /quoting Death the Kid now ).
În rest, doar complimente. Cum am mai spus, te admir pentru că te–ai priceput să pictezi un anime; și te felicit sincer. ^^ ( dacă nu e pictat, trage–mi una în cap te rog. )



Abia aștept să mai postezi câte ceva, eu voi fi pe fază. ^^
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Desenele mele[ yaoi stuff ocazional.] Kimera 1 2.619 04-12-2011, 12:28 PM
Ultimul răspuns: ~_~MeLoDy~_~
  Desenele mele :X RouXiss Đx 4 3.890 21-08-2011, 02:30 AM
Ultimul răspuns: RouXiss Đx
  Desenele mele (cateva) YuneSugihara 0 2.385 01-08-2011, 08:34 AM
Ultimul răspuns: YuneSugihara
  Desenele mele ,de RinMi RinMi♫♪ 16 12.907 27-07-2011, 01:03 PM
Ultimul răspuns: RinMi♫♪
  Desenele Mele....Capodopere :)) Casandra 9 5.235 21-07-2011, 02:51 PM
Ultimul răspuns: Casandra
  Desenele mele o.o DeathTheKid 3 3.981 01-07-2011, 06:01 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  Desenele mele de pe deviantart ~ Ciel 0 2.117 12-05-2011, 08:44 AM
Ultimul răspuns: Ciel
  desenele mele Blue Sky 7 4.704 22-04-2011, 03:33 PM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  Desenele mele. Pandora Iceshard 1 2.586 26-02-2011, 09:57 PM
Ultimul răspuns: Dufresne
  OMG! desenele mele la pc... ☻vαмpιхυ`☻ 1 2.470 21-11-2010, 11:41 AM
Ultimul răspuns: Mitchy


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)