Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Desenele mele \(°w°)/

#11
Pe scurt -->

- Mai multe umbre, mai ales la faţă.
- La mâna stângă trebuia să faci mai mari degetele.. nici măcar nu se văd. o.O

În rest arată foarte bine. 3
Părul în special îmi place. 8
Şi în acelasi timp cureaua.. nu ai dat cu umbre pe ea.. dar ai mai şters cumva dine a încât ţi-a ieşit nice. 8
Capul pare puţin cam măricel... dar în rest e ok.
Iar cracii.. 21 Merg, arată ok.

#12
x3 io si capul, ca de obicei
D: am uitat sa conturez mana stanga OMG!

Iata un alt desen, ceva mai vechi :3

Princess

Acum sper sa va uimesc, stiu fetele arata cam urat [ma ales a doua] dar sper ca va place cum fac eu buclele :3

Fata 1.
Fata2. [OwO omg, chiar ca ma sperie fata ei]

#13
Da părul mă uimeşte.. owO
Ai stat mult să faci acolo.. dar chiar şi aşa par prea.. super. XD

Hai că ţi-au ieşit grozav buclele. Sincer are şi un aer de 3D.
Chiar dacă la fete mai puteai lucra puţin cu anatomia şi restul, dar părul da, a ieşit super. 8

#14
T^T sunt lenesa, prea lenasa sa mai desenez... asa ca voi pune ceva mai vechi

Eu [mda... nu prea se vede]

Ochi facuti pe un jurnal

BlackBird [ar trebui sa fie o scena din manga-ul BlackBird]

#15
Lenea asta... -___-|||
Dar măcar ai venit cu ceva.. vechi, nu-i bai.

Tu - Păi părul arată frumos, ai pus bine lumina şi umbra..Arată super. Dar faţa are o mică problemă: e puţin prea înclinată spre drepata.. şi poate aşa ai vrut, sau poate nu. Însă de la obraz mai jos-linia aceea e mult prea lăsată şi ea ţinde spre dreapta. Dar nu foarte bine.. nu ştiu ca să-ţi explic mai amănunţit.. hope you understand.
Iar buyele sunt frumoase, roşul acela scoate în evidentă noanţa de alt a pieli. Pe lângă asta dă culoare vie atmosferei de pe foaie. XD

Ochi - Ţi-am mai spus că-mi plac, dar ţi-am mai spus şi că acele două linii care conturează ochiul se unesc într-un punct şi nu se ramifică afară..
Culoarea e nice, sunt interesanţi.. deci cam atât. ^^ Şi îmi place şi scrisul acela cu roz.. >u<

Black Bird - I love this manga.
Şi da cred că ştiu şcena.. nu îmi mai aduc aminte în ce capitol .. dar o ştiu.
Arată bine sincer.. doar că gura fetei pare prea..nu pare prea normală.. acolo unde vine şi se vede partea din spate a gurii, adică pe unde vine obrazul celălalt nu ai unit bine, trebuia puţin mai în spate acea linie. Că aşa pare unită rău de tot.. >.<
Hard to explain...

Gata. Sper să mai vi cu desene, chiar dacă ar fi vechi.
Oricum desenezi frumos.

#16
Buna ti-am vazut si eu desenele :X

Primul desen

Ar si trebuit pe foaie A4, si mie mi se intampla sa nu am \"
Umbrele sunt puse cum trebuie 15 . Parul a iesit chiar bine, imi place cum l-ai desenat, foarte frumos. Buzele sunt bine facute, nici prea subtiri si nici prea groase. Ochii sunt albastri 71 ador ochii 4

Al doilea desen

Este reusit, desi genele sunt putin cam mici (dupa parerea mea). Sunt realistici, dar forma nu se aseamana. O spranceana mai scurta si una mai lunga 10, daca stai sa masori ( eu am numarat patratelele :\">) o sa vezi ca una e mai scurta. Linia de jos a ochilor ar trebui sa fie aproape dreapta, daca te uiti in oglinda o sa vezi. Sunt colorati foarte frumos 15

Al treilea desen

Incepem cu fata. Vad ca linia de jos a fetei wse vede inca, ceea ce nu e bine.. spranceana se vede prin par, si asta nu ar trebui. Baiatul, pai vad ca ai facut bretonul ca sa ii cada peste ochi, dar ar fi trebuit sa fie si un capat al ochiului pe acolo....nu? In rest vad ca totul este O.K!

Succes si inspiratie cu desenele Byee!
[Imagine: tumblr_liivkm1jeW1qe6oyyo1_500.gif]

#17
Multumesc mult [UwU chestia cu ochii am priceputo, e mai veche si eu asa ii faceam inainte. nu ma indur sa ii schimb ca poate oi strica ceva]

Kimi ni todoke >w< e pentru un concurs. Dupa ce, fara sa vrem, eu si un prieten ne-am uitat in acelasi timp la Kimi ni todoke am decis sa ne intrecem la cine deseneaza cel mai frumos o scena din acest anime. >W< si uitema aici cerundu-va niste idei despre desenez si ce as mai putea face.

#18
Mie îmi place foarte mult animeul dar si manga-ul.
Pot spune că e mai detaliat desenul, însă tot trebuie să încerci să faci mai fluid părul.
Acolo degetele mi se par în regulă.
Sincer mi se pare mai în regulă decât celelalte.
Te-ai descurcat bine.. deci char nu prea mai am ce spune..Oricum sper să câştigi.

#19
Foarte frumos desenu` imi place 4
Degetele sunt frumos facute, foarte reusite. Sper sa castigi concursul, dar stii ca mai ai de lucrat? Spre exemplu la parul baiatului, si ce ai putea desena 39 pai cerul daca sunt in aer liber sau o incapere, sau poti face un lac in spatele lor 4
Sper ca te-au ajutat ideile mele si succes la desenat pupic
[Imagine: tumblr_liivkm1jeW1qe6oyyo1_500.gif]

#20
Muhahaha! xD concursul da, l-am castigat.

^w^ Acum... am inceput sa desenez mai multi baieti. Vreau sa desenez un baiat asa de frumos incat sa le placa la toti.
Am sa pun doar cateva idei da baieti, deci consideratile ca niste schite.

Baiat 1.
Baiat 2.
Baiat 3.
Baiat 4. cam cel mai nereusit
Baiat 5.
Baiat 6.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Desenele mele[ yaoi stuff ocazional.] Kimera 1 2.617 04-12-2011, 12:28 PM
Ultimul răspuns: ~_~MeLoDy~_~
  Desenele mele :X RouXiss Đx 4 3.890 21-08-2011, 02:30 AM
Ultimul răspuns: RouXiss Đx
  Desenele mele (cateva) YuneSugihara 0 2.382 01-08-2011, 08:34 AM
Ultimul răspuns: YuneSugihara
  Desenele mele ,de RinMi RinMi♫♪ 16 12.855 27-07-2011, 01:03 PM
Ultimul răspuns: RinMi♫♪
  Desenele Mele....Capodopere :)) Casandra 9 5.205 21-07-2011, 02:51 PM
Ultimul răspuns: Casandra
  Desenele mele o.o DeathTheKid 3 3.977 01-07-2011, 06:01 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  Desenele mele de pe deviantart ~ Ciel 0 2.117 12-05-2011, 08:44 AM
Ultimul răspuns: Ciel
  desenele mele Blue Sky 7 4.704 22-04-2011, 03:33 PM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  Desenele mele. Pandora Iceshard 1 2.586 26-02-2011, 09:57 PM
Ultimul răspuns: Dufresne
  OMG! desenele mele la pc... ☻vαмpιхυ`☻ 1 2.470 21-11-2010, 11:41 AM
Ultimul răspuns: Mitchy


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)