Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Dear Diary

Dear Diary,
Astazi m-am trezit ca de obicei la ora 7. Si cu toate ca dormim cu o ora in plus, am fost foarte obosita. Poate pentru ca am adormit tarziu. In fine. Ajung la scoala, prima ora am avut psiho unde am aflat ca saptamana viitoare dam test21. Ok. Nimic de comentat. Apoi am avut franceza, unde madam a fost mai draguta ca niciodata cu noi. Am primit si 2 puncte pt ca am citit si tradus 21. Ok.
Celelalte ore au trecut destul de repede, ultima ora am avut fizica, apoi m-am intalnit cu prietenul vreo jumatate de ora in parc. Huh !!! Ce mult !!! Am mai ras putin de colega mea, amor, ea si ideile ei 21. Am ajuns acasa, obosita de dimineata si zic, dupa ce ma schimb si mananc, ma apuc de teme sa le termin, sa pot dormi. Din fericire am avut doar la limba engleza. Si pe cand dormeam eu asa, frumos, vine vecina mea sa ii fac tema....22...nu am mai putut adormi...acum o sa fac o baie, apoi am de lucru in Power Point, de fapt, nu stiu cum ajung, dar toate temele pe care la fac, nu sunt pentru mine...in fine 21
Ascult niste muzica, postez si...sper sa dorm ceva mai bine la noapte...cam atat pe azi 10
Buh Bye bye
[Imagine: ak8THBQ.png]


Dear Diary

Imi urasc viata , o viata de tot kk -.-'' Ca in orce alta zi -.-'' ieri am plans si am inceput sa ma gandesc cum ea ma lasat ' singura ' dupa ce imi promisese ca n - o sa moara . Ce visuri . ._____. Ma simt ca un kk in ploaie , e grea viata , chiar e , dar totusi : - ? dea bea astept sa fac optisprazece ani , cum a zis sormea , poate da norocul si sa plec din tara sau macar din casa asta de retardatii --_-- La scoala muisti , acasa certuri , tipete , lacrimi , etc . Macar tu sa ma intelegi . Cand am ajuns acasa am facut tot ce imi zisese aseara sormea inainte sa imi dea lacrimile si sa incep sa suspin cu plapuma in cap ; obicei din copilarie ; dupa , m - am gandit la cat noroc are prietena mea . . . nu doar lucrurile materiale sau ce poate obtine , ci doar pentru ca are o familie , un tata care sa nu ii fie luata mintea de bautura , o mama care sa se intereseze de viata ei , chiar si un frate doi care sa o faca sa rada . Ma bucur pentru ea , mereu am facut - o chiar si atunci cand eram geloasa si in pragul celui mai mare vis al meu ; sa mor .
Alceva ?
Da . . .
M - am impiedicat si mi - am scapat papucul din picior in bucatarie .
M - am lovit de perete chiar cand vroiam sa intru in camera ' mea ' .
Inainte de asta a tasnit apa pe mine ca tineam cana invers cand am dat drumul la apa -.-''
Si multee altele . De dimineata am inceput sa fac ca intotdeauna , sa o fac pe prietena mea sa rada ca o descreearata pe langa rasul meu maniac de prostesc .
Etc .
Iti multumesc dragul meu jurnal , ai fost aici cand familia tipa la mine , cand ridica mana la mine si cand ma tratau ca pe o servitoare T_T Macar tu sa nu ma consideri o ciudata ^_^
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

Dear Diary,
ce zi plina de evenimente am avut.. Dimineata m-am trezit tarziu si era sa intarzii la scoala.. nu e nicio problema daca intarzii in alte zile, dar azi cand am avut prima ora cu un anumit prof, sa intarzii ar fi fost de nedorit. S-ar fi oprit din predat si mi-ar fi tinut o 'predica' cel putin 10 min -_-'.. Deci bine ca n-am intarziat, dar ptr asta a trebuit (aproape) sa alerg pe drum ca sa ajung la timp : )) Ne-a adus rezultatele mai multor teste xP [damn, toti v-ati gasit sa corectati lucrarile si sa le aduceti azi? mai lasati si ptr alta zi]. Am mai avut si test la latina si profu radea de mine ca in ultimele 2 min eu cautam ca disperata cateva cuvinte in dictionar ca sa termin traducerea 21 Iar in ora de istorie profa s-a luat de mine toata ora >.< .. i-am soptit si eu un cuvant colegei de banca si imediat m-a si vazut, si apoi "poftim, citeste textele daca tot doresti sa vb", "bine, acum raspunde la intrebari" si asa mai departe bla bla La ora de romana n-am mai ajuns.. eram plecata la tic sa dau un test xP Si finally a trecut si ziua de miercuri. Cand am ajuns acasa am dormit cateva ore [somnul de frumusete : ))] pana cand m-a sunat o colega si mi-a intrerupt visul pe care nu mai reusesc sa mi-l amintesc nici acum =| Si am mai stat eu putin pana mi-am amintit ca am o gramada de scris la romana, la mate si la geografie >__<' Iar am stat pana tarziu ca sa imi termin temele si tot nu le-am terminat, dar maine voi folosi pauzele sa termin ce nu am reusit azi.
Si iata ca a trecut inca o zi din viata plina de evenimente xP Si maine e joi si apoi vineri si a mai trecut o saptamana si au ramas 5 pana la vacanta de iarna xD [de fapt azi e joi.. ca e trecut de miezul noptii 21 deci mai o zi si e weekend xD]
[center][Imagine: Orochimaru-tongue.gif][/center]
[center]大蛇丸[/center]

Dear Diary.
Asta e prima oara cand iti scriu de la MAREA mea schimbare... prima oara cand am scris aici eram mai naiva si mai prostuta... dar trecutul nu-i important acum...
Azi... pai azi am dat test la biologie, nimic tragic, muzica o facem cu o inlocuitoare care doar ne pune sa transcriem pe caiet si apoi toata lumea cu castile in urechi xD, dirigentia e pauza de somn, daca mai citeam la ora de engleza multe texte adormeam in banca, la istorie prea multa agitatie, iar mate... ne-am holbat la cei care nu stiau sa faca nu stiu ce exercitiu si gata... Linistita zi...
Dar maine, ziua de 12 noiembrie, teroare O.O ... Ne aduce testele la: tehnologie, franceza, fizica si chimie. Si avem si mate, geometrie... plus o minunat de oribila tema la romana...
Dar trece si ziua de maine 21 Se ajunge iar in week-end... Sambata liniste si pace, iar duminica la Bucuresti ...

Draga jurnalule,

Am avut azi o zi 21 Mi-am pus aseara ceasul sa sune la 6:50,azi avand ore de la 8,dar ceasul meu drag n-a sunat,si cand m-am trezit era deja ora 8 24 Iti dai seama,m-am grabit foarte tare pentru a putea ajunge la scoala la timp pentru a mai prinde ceva din ora de psihologie.Am ajuns la scoala la 8:30(slava Domnului ca stau la 5 minute de scoala).
La scoala,am dat test la isto(fir-ar sa fie de profa de isto cu tot cu Napoleon si revolutia ei franceza),si diriga ne-o tinut morala.La bio,colega-mea de banca tot facea glume pe seama profei si am ras toata ora 21 Iar in pauze am jucat ping-pong cu colegii-unu' din colegii mei are palete de ping-pong.A fost o zi de vineri cool :X
[/font]Always keep the faith <3

Jurnalule....in sfarsit a venit weekendul!
Dupa orele e azi(religie,test la mate,chestii la engleza..etc)si recuperarea,pot zice ca acum sunt moarta.Ma dor toti muschii(si nu glumesc)pentru ca la kineto m-au pus sa fac dublu T_T(noroc ca n-am facut fizio ca nu mai ajungeam acasa).Dupa ce tata m-a casapit cu banii si eu m-am plimbat 3 etaje ca sa iau biletele de la bal,cu minunata mea febra musculara21 (m-am plans mult)
Acum ascult rock si citesc un manga,in timp ce caut ficuri21
Paaa jurnalulehug
[Imagine: syred2_by_antonie15-d6tdkwx.gif]
Ashes to ashes. Dust to dust. We are nothing, but dust and to the dust we shall return.� Amen�

Dear diary,
Astazi a fost un dezastru22. M-am trezit pe la 11, am fost la baie, am papat umpic si apoi direct la taiat de pui. Mi s-a scarbit deja, de o luna incoace taiem vreo 4-5 pui in fiecare sambata. Cand ii vad asa, fara cap si....bleax ma apuca raul. In fine, am terminat cu ei si dupa ce m-am spalat cu soda caustica 21 pe maini am venit la PC, sa ascult niste muzica. Ce sa spun, m-am certat cu mama de cand am inceput pana acum. Vine tata, de parca nu eram satula si imi spune ca vezi-doamne eu nu o ajut cu nimic, ca am gura mare , ca nu fac nimic toata ziua, ca are unele asteptari, blah blah blah22. Deci, mi s-a acrit de toate ideile si gura lor, toata ziua nu fac altceva decat sa sara pe mine si la propriu si la figurat. Urasc ziua de sambata de cand am inceput sa pricep cum stau lucrurile. Ieri a fost onesa la noi si am facut ceva de papa si acum imi scot ochii, cu ce ocazie? Mama mai nou ma barfeste si daca o intreb, face pe surda, nu ma aude. E foarte dureros, mai ales cand parintii tai fac asta. De parca nu sunt destul barfita la scoala. Ce sa mai spun...am aflat ca un prieten pe care l-am invitat la revel avea impresia ca ii fac avansuri si asa m-am si despartit de el.Mi scarba de lumea asta, nu mai suport, primesc mass dupa mass cu fete dezvirginate on camera, mie sila. Dupa ce termin liceul, am sa ma retrag undeva, nu stiu unde, sa stau macar un an, am nevoie de o pauza22.
[Imagine: ak8THBQ.png]


Si eu, si eu. Ma primiti si pe mine? 5

Dear diary,

Nu cred ca o sa pot sa scriu mult, deoarece in aproximativ 15 minute trebuie sa ma imbrac, sa-mi pregatesc rucsacelul(sa pun ce mai imi trebuie pentru astazi, la facultate) si sa o tulesc spre facultate <3
Am fost, de dimineata, plecata cu fratii mei. Pe drum spre casa, am ras cu lacrimi. Mi-a ridicat putin mai mult decat ma asteptam moralul fratele meu mijlociu, dar si cel mic pot sa spun ca m-a facut sa rad 21
Am fost la un Pet Shop aproape de Stefan cel Mare si i-am luat bobite cainelui meu, pentru ca nu mai aveam. Da, am un catel de talie mica. Face 5 ani in ianuarie, la anu' si e super adorabil, prietenos si sufletul meu 9 imi ador cainele, pentru ca de mica mi-am dorit un patruped si abia acum 4 ani am reusit sa-l am 8
M-am inregistrat pe site-ul AnimeZup. Stiam de el de mult timp, dar nu am apucat sa ma inregistrez. Am avut o perioada cand nu mai voiam sa aud de site-uri sau forumuri de orice tema, dar acum mi-am revenit.
Sper sa ma mentin activa. O sa mai intru diseara sa postez. Acum am reusit sa ma uit doar la doua sectiuni si nu am parcurs fiecare topic. Sunt atatea incat nu-mi vine sa cred 21 dar se mentine activitatea, ceea ce e bine.
Pe curand!
[Imagine: mboi6o.png]

Draga jurnalule,


Astazi a fost o zi foarte interesanta. Prima zi dupa excursia din China. Toti m-au intampinat bucurosi, iar acest fapt m-a facut sa zambesc. Si mai ales ca m-am intors acasa, in tara mea, desi nu e ea cine stie ce, dar sunt foarte atasata de locul unde m-am nascut, de tara mea, de cultura mea, ca nah, cu oamenii ca tine te intelegi mai bine. Am ajus la scoala si ghici cine a venit in clasa la mine? El, desigur. Direct la mine a venit, fara sa ii mai salute pe restul. A fost un gest dragut din partea lui si i-am daruit si un suvenir. Apoi m-a invitat la un suc si desigur am acceptat. Ce era sa fac? Sa refuz? In niciun caz... M-am invoit de la ultima ora special ca sa ies cu el la suc. Ei bine, nu am fost doar noi 2, a mai fost inca un prieten comun. Am ras, m-am distrat de minune, in prezenta lui ma simt super fain, plus ca a fost majoritatea timpului atent la mine. Am inceput sa ne jucam cu picioarele, semn de flirt, cred si ne holbam ca idiotii unul la celalalt. Amuzante etapele de a incepe o relatie. Am stat ce am mai stat si mi se facuse somn. Din instinct, cred, am pus capul pe umarul lui, iar el si-a pus capul pe capul meu. Un gest frumos, dupa parerea mea si romantic. Ma simteam in largul meu, confortabil. Dupa a urmat o serie de mangaieri pe mana 21, eh si la urma ne-am sarutat. Parca nu mai venea momentul, cert e ca ma asteptam la acest lucru, iar daca el nu ar fi actionat, as fi facut-o eu. Ce aveam de pierdut? Nimic. Aveam chiar de castigat, pentru ca am aflat acum cateva zile ca ma place. Acum am ajuns acasa si trebuie sa invat. A fost o zi minunata si cred ca vor urma multe altele. Sunt fericita.

Draga jurnalule,

Astazi a fost o zi ca oricare alta. Nimic special de notat. Ma trezesc la sapte si ma pregatesc pentru scoala. Era un frig afara, imi parea rau ca nu am ascultat- o pe mama sa- mi iau caciula. Orele au decurs normal. Pe aproape tot parcursul zilei eu eram adormita, motaind cu capul pe banca. Deja intram in depresie. In ora de matematica imi amintisem de o emisune care explica care este scopul tristetii. Si constatam ca ma incadram foarte bine in randul oamenilor tristi. Simteam ca explodez daca nu voi ajunge mai repede acasa. Nu am putut trece cu vederea ultima ora, cea de sport in care am luat o tranta de toata frumusetea. Ajung acasa intr- un sfarsit, asezandu- ma la masa, apucandu- ma plansul, vazand ce am in farfurie. Ma saturasem de cartofi prajiti, fieti, copti, salata de cartofi. Ma saturasem de un regim idiot pe care trebuie sa- l mai tin inca trei- patru luni. Mananc vreo trei cartofi si ma duc in camera mea. Eram singura acasa, exceptandu- l pe fratele meu mai mic. Aprind calculatorul si incep sa- mi pierd timpul vorbind pe mess. Vroiam atat de mult sa deschid un caiet si sa invat macar doua randuri, insa sila ce o aveam nu ma lasa. Eram si chiar acum sunt satula de invatat. Si asa acum scriu aici, ma gandesc daca sa pun virgula sau nu... daca sa pun puncte de suspensie, sau cat mai am pana sa termin " descarcarea" . Constat ca m- a ajutat foarte mult, ba chiar am reusit sa ma eliberez putin de stres.. poate acum va intrebati ce stres are un copil de paisprezece ani.. sincer, nu stiu cum sa va raspund sau sa imi raspund, insa cert este ca ma simt aiurea. Ma intreb oare cate persoane mai sunt in starea mea acum? Cu siguranta multe...

Nici n- aveti idee cat de mult m- a ajutat ...
Mi-e foameee!!!




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)