Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ce semnifica...?

Ce semnifică pentru tine un râu învolburat?

Pentru mine, un râu învolburat semnfică putere, forță, persistență și neliniște. Acesta poate transporta aluviunile zeci de kilometri și poate trece peste orice obstacol îi apare în cale. Aspectul său mă face să mă gândesc la nesiguranță, deoarece pare atotputernic în cursul său învolburat.

Ce semnifică pentru tine furtunile?

Doar un fenomen al Mamei Naturi..nimic mai mult si nu ma sperie absolut deloc..doar un mic fulger ce e atata teama pentru uni?Nu va inteleg?Zic "uni" nu toti :d..si chiar uneori cand ma uit la el ma gandesc la ceva rau..amintiri ca si o povara 2...nu ma simt chiar asa de bine acum...22

Ce semnifica pentru tine sentimentul de dragoste/iubire?
R

Ceva ce eu unul nu cunosc si pot sa pariez ca nu multe persoane sub 20 de ani cunosc acest sentiment. Orice adolsescent viseaza la iubire, dar tot ce simtim noi este doar atractie si atat.
Ce semnifica pentru tine religia?
Things i don't have:
-Money
-A f**k to give



Un mod de a iesi din real.


Ce semnifica dragostea ?
[Imagine: i1UaYaJ.jpg]
Humans, puzzles.

Ceva uluitor.

Ce semnifica pentru tine moartea?
we all have our horrors and our demons to fight, but how can i win when i'm paralyzed?

Ceva care fie ca vrem, fie că nu, se întâmplă oricum. 'Nu mi-e frică de moarte, doar că nu aş vrea să fiu prin preajmă când se întâmplă.' ^^

Ce semnifică distanţa pentru tine?

Xoxo,Ang.
Angilicious|dA
[Imagine: pikachu___batman_by_mnrart-d58f68d.gif]
Nothing I shoot gets back up again.
Drawings.| Photos.

Depinde la ce distanta te referi. Daca la distanta dintre mine si prietenii mei sau iubitul meu, asta ar insemna ceva ce nu as putea suporta, nu pentru mult timp in orice caz.

Ce inseamna pentru tine durerea?

Un semn care-ţi transmite că n-ai murit încă.
Ce semnifică pentru tine momentul?
I've been wrong, I've been down
Into the bottom of every bottle
These five words in my head
Scream *are we having fun yet?*

Momentul? ce fel de moment, ca sa nu fiu of, pentru mine momentul semnifica un o anumita perioada de timp.
Ce semnifica pentru tine frunzele toamna?
[center]Timpul trece fara noi cu tot ce a fost
Ramane numai amintirea fara rost
Eu te iubesc cum te-am iubit, tu m-ai uitat
Din clipa in care...ai plecat.
[Imagine: lenand10.png]
http://www.dailymotion.com/video/xcmsqp_...-me_webcam[/center]


Frunzele toamna...iti poti imagina cum se desprind si nu cad oricum ci accepta sa fie purtate de vant in orice directie si nu conteaza cat dureaza pana ajung la destinatie, fie pe trotuar, calcate in picioare de oamenii ce se grabesc mereu sa ajunga nicaieri, pe pamant sau apa dizolvandu-se in neant, uitate... sau in casa unui copil, in colectia de frunze uscate, devenind pentru o singura persoana ceva cu adevarat special. Pentru mine inseamna ca trebuie sa incetinesti, sa te lasi purtat de val si sa accepti ca agitatia verii se ajunge la un sfarsit si te asteapta iarna ce nu te va lasa sa te misti deloc.

Ce semnifica pentru tine... visatul cu ochii deschisi?
You can't have AWESO__, without ME!
:bv:
..................................
Say hello to my little friends!
[Imagine: chibi_10499.gif]
Leinad and Wolfspark




Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)