Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ce semnifica...?

#81
Ce semnifica pentru mine moartea?
Nu cred ca pot raspunde exact la aceasta intrebare, deoarece nu mi s-a mai intamplat pana acum sa mor sau ceva de genul 21 Nu cred ca pot sa-mi fac o parere generala despre moarte, deoarece habar nu am ce se ascunde dupa ea. Pentru mine reprezinta un mister, un mister pe care nicio persoana vie, sa zic asa, nu are posibilitatea de a-l descoperi.

Ce semnifica pentru tine sfarsitul anilor de generala/liceu?
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


#82
Ce ar putea semnifica?
Sa-ti iei la revedere de la colegi, sa te gandesti la amintirile avute in acea scoala (si bune si rele). Si chiar daca multi au fost o pacoste sa-ti dai seama ca asa cum au fost, buni sau rai, egoisti sau prea paraciosi (si altele), au fost prietenii tai, au fost cei cu care radeai si nu te plictiseai, cu cei care copiai la teze, teste, ascultari si cei cu care pareati alti colegi si viceversa. M-ai pe scurt "o despartire de anii petrecuti in acea institutie si un "la revedere" de la colegii tai, indiferent cum au fost sau daca te urasc de moarte".

Ce inseamna pentru tine cuvantul "mama" ?
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#83
Mama? Singura care ma intelege cu adevarat, nu imi vrea niciodata raul, este cea mai buna prietena pe care o pot avea, deoarece este mereu langa mine si niciodata nu m-ar putea trada intr-un fel. Imi vrea mereu binele, este acolo langa mine atunci cand am nevoie de ea >.< Pentru mine semnifica totul, fara ea nu stiu ce s-ar alege de mine .__. O prietena adevarata careia ii pot spune orice.

Ce semnifica pentru tine o carte?
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


#84
Un obiect ce poate ascunde secrete, mistere, lucruri fantastice dar cele mai multe sunt plictisitoare despre viata unui om ce s-a distrat enorm cand era tanar si te faca sa ai doar regrete, de aceea nu imi place sa citesc carti.

Ce reprezinta pentru tine timpul?
[center]Timpul trece fara noi cu tot ce a fost
Ramane numai amintirea fara rost
Eu te iubesc cum te-am iubit, tu m-ai uitat
Din clipa in care...ai plecat.
[Imagine: lenand10.png]
http://www.dailymotion.com/video/xcmsqp_...-me_webcam[/center]


#85
Ceva care trece prea repede şi uneori prea încet :]]

Ce seminifică pentru tine AnimeZup?
Slipping through the cracks of a dark eternity
With nothing but my pain and the paralyzing agony
[Imagine: 6iseio.png]

#86
Un loc unde multi isi incerc norocul, sa isi faca prieteni, sa evolueze intr-un lucru (scrisul de exemplul sau desenul), sa vorbeasca cu alti fani anime despre un anumit manga sau anime care i-au impresionat sau l-a/a lasat/-o rece, discutii, jocuri, un pas in adorarea anime-urilor etc.

Ce semnifica pentru tine viata?
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#87
Un mix maaa~re de sentimente, ganduri, intamplari care te ameteste total pana cand se termina brusc, fara sa stii cand totul a trecut asa repede. Uneori se termina cu rasete, alteori cu lacrimi, dar intotdeuna ai pe cineva alaturi. Incerc sa privesc totul optimist, pentru ca nu mai am inca o viata sa pot fi pesimista.

Ce semnifica pentru tine cel mai bun prieten/ cea mai buna prietena?

#88
Nu stiu ce poate sa insemne cel mai bun prieten. Eu nu am asa ceva, sa existe pentru mine o singura persoana la care sa tin cel mai mult, careia sa-i impartasesc toate secretele. Am multi foarte buni prieteni, dar nu am unul cel mai bun >.<
Totusi...cel mai bun prieten inseamna, dupa mine, persoana careia ii impartasesti numai ei cele mai mari secrete ale tale, persoana pe care contezi cel mai mult, persoana cu care iti ocupi cel mai mult timpul, cea care te face sa zambesti tot timpul, cea cu care te certi, dar sti ca o sa va impacati de fiecare data.

Ce semnifica pentru tine noaptea? ( no ideas. )
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


#89
Noaptea? Cea mai frumoasa parte din zi. Orasele au alt miros noaptea, cocalari si pitipoance-mai rarut,nu mai e asa aglomerat si nu sunt idioti care sa se holbeze la tine. In schimb, trebuie sa ai grija 21 -mai ales pt. fete .

Apa ce e pentru tine?
[Imagine: 9r3myo.jpg]
Thank you VeVe :3

#90
metaforic vorbind elixirul vietii.

Ce semnifica pentru tine razboiul?
[Imagine: wqymg0.jpg]




Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)