Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ce melodii kpop recomandati pentru "incepatori"

#1
Vreau sa deschid acest topic deoarece de multe ori am vrut sa le arat unor prieteni de-ai mei care ascult muzica obisnuita-de radio sau de "bumptzi bumptzi" 65 cateva melodii kpop.Asa incerc eu sa le deschid ochii catre genul kpop si cat de incredibil de genial e 8
Unora le plac doar unele melodii dar ce le arati la inceput conteaza.

Scrieti 5 melodii care le-ai arata cuiva care nu a mai ascultat kpop si ai vrea sa-i arati genul.
<33
Nu trebuie sa fie un top,ci doar 5 melodii.

Eu as spune:
1.After School-Because of you : e o melodie lenta dar si ritmata.Mi-e mi-a placut imediat si cred ca ar prinde<3
2.Brown eyed girls- Abracadabra :e prima mea melodie kpop ever<3 E geniala,ritmata si toate alea.Best kpop song ever <3
3.T-ara feat Supernova- TTL(time to love) refrenul e asa frumos.Iti da fiori parca.Eu nu m-am putut opri din ascultat cand am descoperit-o.
4.2NE1-Fire : 2NE1 e trupa mea preferata.Eu zic ca l-ar suprinde pe cel care asculta fiindca e chiar unica<3 Plus melodia are un ritm nebun.
5.4MINUTE- Huh : oah.e o melodie pe care as dansa oricand.e asa de glamorous,ca sa zic asa8 nu prea stiu cum poate sa nu-ti placa

Acum voi.
hug
Soseta.

#2
Interesant topic ^^.
Pai...sa incep cu melodia care m-a adus in acest...univers unic.
1. Super Junior-Sorry Sorry
Pai, melodia asta mi-a placut inca de prima data cand am auzit-o. E foarte ritmata, si catchy. Inca imi aduc aminte cum incercam sa le imit miscarile din mv.

2. SHINee-Ring Ding Dong
Daca nu ma insel, este a doua melodie din k-pop pe care am ascultat-o, si asta m-a facut sa nu renunt la acest gen de muzica. Sunt foarte sigura ca o sa ''intepe'' si mai multe inimi.

3. SHINee-Replay
Dupa parerea mea, este un mv cute, este...destul de bunicel, melodia foarte ritmata si draguta si ea. Destul de...buna.

4. Super Junior-Mr. simple
E geniala melodia, cred ca i-ar placea oricui! E minunata, e fabuloasa. E originala, si toate cele.

5. MBLAQ-Oh yeah
Pai, este un MV sexy, o melodie catchy si..niste baieti super...cute si buni si de toate.

Hm, asta a fost. Dar, totusi, nu incercati niciodata sa convingeti o pitipoanca sa asculte k-pop, o sa iasa urat. :]].Am pus mai mult SHINee si Super Junior pentru ca aceste doua trupe m-au fermecat cel mai mult.
Crazy-monkey-emoticon-192
[Imagine: musical_anime_girl_render_by_originalbos...d0bf7b.jpg]
[Imagine: Korn_Jonathan_Davis_Signature_by_TempaGF...3041e6.jpg]

#3
Mblaq - Mona Lisa. Super Junior - No other. Kim Hyun Joong - Please be nice to me. SS501 - Love ya. 2ne1 - I am the best.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#4
Hm...Eu as zice:
G-Dragon...Muuult G-Dragon...Cred ca cele mai bune melodii sunt Breath,A boy,Heartbreaker,Tonight(but japanese version..Asta e de la BigBang da' marog nu conteaza..)
~DBSK-Darkness eyes-e o melodie superba
~MC Sniper-Again,muuult MC Sniper...gen "Come dear spring" sau "Bk Love"
~Outsider:Like a man,Pierrot's tears,Bulmanjeung
~ShiNee-Lucifer-So cool,isn't it? *__*
[Imagine: tumblr_ljt9kkUjPo1qe6xr2.gif]

"An intellectual solve the problems,a genius avoid them"

#5
Let's see ...ce-mi trece mie prin cap ca ar fi bun pentru " incepatori" ? Aaaa daaa:

1 . GD - Heartbreaker
2. GD - Breath
3 . Super Junior - Bonamana
4 . SHINee - Shout out
5 . ZE : A - Level up
[Imagine: fgdhdr.png]

Tnx Nibbles


Stay by my side . I won\' t let you down . I\' ll never betray you . Call my name and I\' ll save you from the dark . You know I\'m never far .

I\' ll say it as many time as you need : I love you . You are my superstar <3

Nothing can\' t stop me from loving you

#6
Avand in vedere ca si eu sunt incepatoare, o sa mentionez melodiile cu care m-a corupt Zuza. de la 2NE1 <33 si anume I'm the best, asta a fost prima pe care mi-a dat-o sa o ascult si mi-a ramas in cap ._. Dupa care Don't stop the music, melodia asta ma face sa vreau sa dansez atat de taare~ and also Hate you, care este preferata mea at the moment <33 (listening to it right now). Si ar mai fi si I'm busy, are un inceput foarte catchy :]
Ah, si TaeGoon - Call me e foarte draguta, o aveam de mult in calculator, de cativa ani chiar, dar nu aveam idee ca este k-pop, pentru mine putea la fel de bine sa fie si j-pop 21 De mentionat ar mai fi si BoA - Valenti ^^
Love me or hate me. Either way I'm on your mind.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Choose the song [Kpop] βεκi 47 28.280 08-04-2013, 12:21 PM
Ultimul răspuns: Aerith
  Kpop reality shows SooMin 5 5.027 21-08-2011, 11:20 PM
Ultimul răspuns: Aerith
  Top 5 Kpop Idols SooMin 14 9.650 26-07-2011, 08:46 PM
Ultimul răspuns: Aerith
  `KPOP Adiccted . Ciel 4 5.811 16-07-2011, 04:11 PM
Ultimul răspuns: KarinaD


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)