Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Choose the song [Kpop]

#1
E un fel de "Alege A sau B", insa aici vom alege melodia care ne place mai mult. Am cautat, ce am cautat si nu am vazut niciun topic asemanator. Va rog sa ma scuzati daca mai exista, iar eu nu l-am mai vazut ._. E 1 dimineata = )).
So, nu cred ca mai trebuie sa explic ceva. Fiecare user posteaza doua melodii kpop, iar urmatorul user alege melodia preferata si spune de ce a ales acea melodie pentru a nu fi considerat spam.

Deci:
a.I'll back off so you can live better
b.You & I
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


#2
Aleg G.NA. Personal nu prea ascult Bom, şi nici melodia n-am încercat-o. Adică să o ascult. G.NA este foarte talentată, are un corp frumos, şi cum pot să nu iubesc melodia când cântă şi Junhyung în ea, şi în mv apare DooJooniiiiiiiiiiiiie~
Next:
1. B2ST-Fiction
2. MBLAQ-Mona Lisa
Crazy-monkey-emoticon-192
[Imagine: musical_anime_girl_render_by_originalbos...d0bf7b.jpg]
[Imagine: Korn_Jonathan_Davis_Signature_by_TempaGF...3041e6.jpg]

#3
Vai asta chiar e aproape imposibil . cea mai grea alegere din viata mea. Le iubesc pe amandoua . Sunt diferite ( una fata de celalta) si geniale . Totusi, cu multa durere o sa aleg totusi MBLAQ-Mona Lisa ( pentru ca pot sa o ascult incontinuu, si deja i-am invatat dansul ...si am un mare crush cu lee Joon si... e superba).

Next :a) Boyfriend - You & I
b) B1A4 - Only learn bad things


Personal alegerea mi se pare mult mai usoara ( mai ales ca sunt rookie boybands)
[Imagine: fgdhdr.png]

Tnx Nibbles


Stay by my side . I won\' t let you down . I\' ll never betray you . Call my name and I\' ll save you from the dark . You know I\'m never far .

I\' ll say it as many time as you need : I love you . You are my superstar <3

Nothing can\' t stop me from loving you

#4
Mda. Vorbesti serios? God! Uhm, iubesc amandoua trupele! Dar aleg B1A4 pentru ca sunt o Bana. Sunt geniali oamenii astia! Sunt draguti si ce sa mai zic de CNU...
Super, nu? Imi plac si Boyfriend...dar 106.

Next: Sttelar-Rocket Girl
Chocolat-Syndrome
Crazy-monkey-emoticon-192
[Imagine: musical_anime_girl_render_by_originalbos...d0bf7b.jpg]
[Imagine: Korn_Jonathan_Davis_Signature_by_TempaGF...3041e6.jpg]

#5
Okay dintre cele doua mi se pare cea mai buna "Rocket Girl" Dar si "Syndrome" e buna, imi plac amandoua. Desi din prima m-a cuprins Syndrome. Bun, raman la asta, tot mai mult mi-o place. Mi se pare addicting, si e pe placul meu. Dar Rocket Girl il are pe Eric T.T si si si, ii ador partea... pff, grea decizie... Syndrome it's my choise after all.

next: Sistar - So Cool vs T-ara - Roly Poly in Copacabana

ps: m.z --> vezi k aici nu se aleg trupele, ci melodiile, so schimba-ti parerea, fiindca e vorba de melodii, nu de preferinta dintre trupe 22
~My dA!
~My twitter account!
My life, my soul, my inspiration --> Korean style
[Imagine: tumblr_lspwr4bMkI1qheiqqo1_400.png]

#6
Off: Alysu, ştiu, dar am uitat să speicific...I mean, eram găbită. Ştiu nu-s chiar atât de proastă.
On: Aleg Sistar-So cool. Chiar daca T-ara este trupa mea preferată, melodia celor de la Sistar mi se pare atrăgătoare şi foarte...nu ştiu. Mereu îmi vine în minte, şi încă îmi place, pe când de Roly Poly am cam uitat. Deci, Sistar-So cool.

Next: B1A4-OK sau B1A4-Only learned bad things
Crazy-monkey-emoticon-192
[Imagine: musical_anime_girl_render_by_originalbos...d0bf7b.jpg]
[Imagine: Korn_Jonathan_Davis_Signature_by_TempaGF...3041e6.jpg]

#7
Doamne , la mine cad deciziile complicate . Amandoua melodiile sunt superbe si imi plac la nebunie . Totusi , alegerea mea e Only learned bad things pentru ca m-am indragostit de ea din primul moment in care am auzit-o iar apoi stateam lipita de televizorul ce difuza KBS World ca sa vad la ce emisiune mai vin sa o cante.

Next: a) 2 PM - I'll be back
b)Hyuna ft ZICO - Just flollw
[Imagine: fgdhdr.png]

Tnx Nibbles


Stay by my side . I won\' t let you down . I\' ll never betray you . Call my name and I\' ll save you from the dark . You know I\'m never far .

I\' ll say it as many time as you need : I love you . You are my superstar <3

Nothing can\' t stop me from loving you

#8
Aw, imi plac ambele melodii. Sunt foarte dragute si versurile in engleza sunt geniale : > Totusi, aleg "Just Follow", deoarece Hyuna rocks : > Imi place la nebunie rappul astora doi xD. Melodia mi se pare extrem de superba : | I mean, versurile mi-au intrat in cap xD.

Next:
a. Beast - Beautiful
b. G Dragon - Breath
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


#9
Oh yeah 15 Hehe, iubesc melodia : )) Desi acum m-am cam plictisit de ea, este si va ramane in continuare o melodie frumoasa xD. Si btw, MBLAQ este trupa mea preferata, deci normal ca ii aleg pe ei xD. Si rappul lui Mir face cat toata melodia =p~. Deci Oh, yeah .

Next: Hyuna ft G.Na and JunHyung - A bitter day
2NE1 - Clap your hands
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


#10
Vorbeşti serios? Aleg Super Junior, pentru că în sfârşit o trupă nu vorbeşte doar despre iubire în versurile melodiei ei. De asemenea, e catchy xD.
Îmi plac versurile mv-ul este ok. Aleg Super Junior! Dar şi melodia celor de la FT Island îmi place!

Neyt: G.na-I'll back off so you can live better
Hyuna-Change
Crazy-monkey-emoticon-192
[Imagine: musical_anime_girl_render_by_originalbos...d0bf7b.jpg]
[Imagine: Korn_Jonathan_Davis_Signature_by_TempaGF...3041e6.jpg]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Rate the song ! [ K-music version ] Denny 247 102.095 13-04-2013, 11:48 AM
Ultimul răspuns: Liar
  Kpop reality shows SooMin 5 4.950 21-08-2011, 11:20 PM
Ultimul răspuns: Aerith
  Ce melodii kpop recomandati pentru "incepatori" Sosetuta' 5 5.234 19-08-2011, 02:01 PM
Ultimul răspuns: Aylin
  Top 5 Kpop Idols SooMin 14 9.588 26-07-2011, 08:46 PM
Ultimul răspuns: Aerith
  `KPOP Adiccted . Ciel 4 5.788 16-07-2011, 04:11 PM
Ultimul răspuns: KarinaD


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)