Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Capcana viselor

#41
Hmmm.. aveam impresia ca iti lasasem un comentariu. In fine... Acest capitol nu ne- a prea adus foarte multe detalii. Nu cred ca are rost sa ma mai repet spunandu- ti ca imi place totul la fic :). N- a fost nu stiu ce actiune si chiar ma intrebam" Off Doamne, de ce oare Marina ne chinuie ( ma chinuie) atat.. nu putea macar sa ne dea putin mai multa actiune/ " .... lasand asta la o parte sa stii ca sunt foarte nerabdatoare sa aflu ce se va intampla mai departe, deja o stii, cred :)). Nu stiu cine a mai spus, dar mi- a placut mult, si avea dreptate ca lui Sasuke ii sta bine ca un baiat rau :X...
Sper ca in capitolul urmator ai sa ne uimesti.. ca de nu X(
:-H
Mi-e foameee!!!

#42
Buna dragilor! Scuzati-mi exagerata intarziere, insa chiar n-am avut timp sa scriu mai deloc saptamana asta. Pai.. acest capitol nu e cine stie ce, cel putin mie nu mi se pare, insa sper ca voua sa va placa, macar putin. Sii... nu m-am putut abtine si am lasat din nou un rand liber intre paragrafe:)) Gomene` :-S
Lectura placuta!

Capitolul 5

Ziua a trecut foarte repede, la fel si urmatoarea, iar in aceste doua zile nu cred ca am dormit mai mult de trei ore. Am stat aproape tot timpul ingrijind ranile acelor ninja. Bine macar ca aici au tot ce trebuie ceea ce m-a ajutat sa nu imi consum atat de multa chackra si,chiar si asa, Sasuke a pus un fel de jutsu pe mine incat sa nu ma indepartez mai mult de o suta de metri de pestera fara el sau Suigetsu. Mda, asta m-a cam secat de puteri. A fost cam dureros, dar macar pot iesi, nu mi-a placut niciodata sa stau inchisa undeva.

Dupa ce imi fac un dus ce ma mai revigoreaza, ma imbrac in obisnuitele-mi haine si incep sa ma plimb pe holurile intunecate ale pesterii. Tresar atunci cand aud o usa deschizandu-se si ma ascund intr-un colt. Dintr-o camera, daca nu ma insel, cea a lui Sasuke, iese Karin ce se incheia la camasa si inauntru il vad pe Sasuke intins pe pat pe jumatate dezbracat. In acel moment simt cum genunchii mi se inmoaie asa ca ma sprijin de peretele rece din spatele meu. Nu pot sa cred una ca asta. Adica, Sasuke nu pare genul asta de om, insa, daca stau mai bine sa ma gandesc, e si el barbat, nu?!

La aceste ganduri incep sa tremur si mai tare in timp ce las lacrimile sa-mi brazdeze fata. Strang puternic din pumni si plec de acolo fara a fi observata de roscata sau de oricine altcineva. Dupa cateva minute in care am fugit prin holurile intortocheate ale pesterii, am reusit sa ajung afara unde, vremea nu era asa de buna. Ploua cu galeata, iar soarele ce reusea sa ma faca mereu sa ma simt mai bine, era ascuns sub o plapuma cenusie. Incep sa merg incet ignorand picaturile reci ce se izbeau violent de pielea mea. Nu imi pasa ca as putea raci, nu prea imi mai pasa e nimic. Oricum, pot sa ma vindec oricand, doar sunt medic ninja.

Partea buna din toate astea e ca nimeni nu observa ca plang. Nu vreau ca ei sa creada - Sasuke, in special - ca sunt slaba, la fel de slaba ca acum cativa ani, chiar daca acesta este adevarul. Inchid ochii si imi las capul pe spate lasand picaturile reci de apa sa se loveasca de chipul meu. Cat adoram sa fac asta, mai ales cand eram suparata. Mai merg putin dupa care ma asez la trunchiul unui copac strangandu-mi picioarele la pipt si punandu-mi capul pe ele. Si eu care credeam ca asta va fi o zi buna.

Dintr-o data, gandul imi zboara la prietenii mei din Konoha. La Hinata, Naruto, chiar si Neji. Oftez si inchid ochii. As vrea sa ma intorc in sat, insa as vrea sa si raman cu Sasuke. Oricum, prima varianta nici nu se pune in discutie deoarece stiu ca de aici nu voi putea scapa. Cu toate ca la inceput nu mai vroiam sa plec, ci sa-l ajut pe Sasuke, acum nu mai gandesc la fel. As pleca de aicic fara sa ma mai uit inapoi, insa nu singura, ci cu Sasuke si nu, nu ne-am duce in Konoha pentru ca stiu ca nu-l vor primi inapoi, ci vom pleca in alt sat, oriunde, doar sa ma stiu aproape de el. Da, probabil altcineva daca ar fi in locul meu l-ar uri dupa scena ce a vazut-o mai devreme, insa eu il iubesc, il iubesc mult prea mult si as putea sa-i iert orice.

Peste cateva ore bune - in care am stat si m-am gandit la... defapt nici eu nu stiu la ce m-am gandit. Poate la nimic, poate la tot, poate ca am fost in agonie. Oricum, asta nu mai conteaza- ma ridic de pe pamantul umed si intru in pestera mergand la fel de silentios pe cum iesisem. Chiar nu am chef sa vad pe nimeni in momentul de fata. Avand in vedere ora, probabil ca toti dorm, ceea ce ma bucura. Stiu ca nimeni nu m-a cautat deoarece ce-i pe care ii am in grija aproape si-au revenit, iar jutsul ce l-au pus pe mine, nu-mi dadea voie sa fug. Oftez, si in scurt timp ajung in fata camerei mele. Deschid usa, dand de un intuneric dens deoarece, fiind o pestera nu exista curent electric. Merg pe bajbaite si aprind lumanarea de pe masa din mijlocul incaperii. Aceasta nu face prea multa lumina, insa mai bine asa. Imi iau din dulap cateva haine - ce spre nervozitatea mea, erau ale lui Karin, insa la ordinul lui Sasuke mi le-a dat mie- si intru in baie facandu-mi un dus. Acum daca stau mai bine sa ma gandesc, e ciudat ca nu au curent electric, dar in schimb au dus si toate cele. Dau din umeri si ma imbrac in camasa de noapte, neagra, destul de scurta pentru gusturile mele, insa, nu ma mir avand in vedere fostul sau detinator, iar peste imi iau un capod din matase si intru din nou in camera.

Cu cat ma apropiam mai mult de pat, cu atat inima imi batea din ce in ce mai tare, nu stiu din ce cauza. Cand sa ma intind pe pat, simt cum respiratia mi se taie si genunchi mi se inmoaie, insa nu fac nicio miscare, doar privesc podeaua neindraznind sa spun ceva.

-Unde ai fost pana la ora asta? Ma intreaba Sasuke privindu-ma indiferent si ridicandu-se din pat. Ma intreb ce face acum in camera mea?! De ce ii pasa asa de tare de ceea ce fac eu? Doar el avea nevoie de mine pentru a-i vindeca subordonatii, in restul timpului puteam face ce vroiam.

Inghit in sec si-mi ridic privirea intalnindu-i ochii abisali. Ma blocasem total, nu stiam ce anume sa mai spun. Pana la urma am tras aer in piept folosindu-mi tot curajul de care dispuneam in acest moment pentru a vorbii.

-Am fost... m-am plimbat! spun pe o voce joasa evitandu-i privirea. Raspuns tampit, stiu, insa ce altceva as fi putut spune. Asta era adevarul si oricum abea am rostit si aceste cuvinte. Poate altcineva ar fi indignat daca ar fi intrebat asta, recunosc faptul ca si eu sunt, insa in fata lui nu pot spune niciun cuvant.

Brunetul nu mai spune nimic si se apropie lent de mine, iar eu ma dau in spate pana ajung lipita de peretele rece al camerei. Ii apropie incet fata de a mea, iar eu raman blocata, avea de gand sa...?

Capitol, necorectat... >.>
[Imagine: o7k7f6.jpg]

Parfumul iubirii... -> Comm? 55
Wild Love[+18] -> Comm please 71

#43
Sa ce?????? O.o CUm ai putut sa te opresti tocmai acolo? De ce? Hai sa trecem la fic Descrierea ca de obicei este buna Naratiunea la fel, actiunea nu e grabita, iar dialogul nu a fost sec Buna treaba dear . Greseli de tastare sincer nu am vazut. Probabil erau sau poate ca nu si caut eu nod in papura :)) So, cam atat. Astept nextu` sh nu uita sa ma anunti cand il pui >:D<
[Imagine: EnvYQ.png]

#44
Sa ? Sa ? Sa ? Sa ?
Are de gand sa faca ce cred eu ?
Ok. M-a cuprins o curiozitate de nu mai stiu pe ce planeta sunt. Vreau next cat mai repede !
Bun. Mi-a placut capitolul enorm ! A fost absolut superb si apropo, mersi ca m-ai anuntat. ^^
Sti ca ai avut totul perfect. Chiar nu am ce comenta. Dialog, naratiune si descriere. Pfff.. ca la carte or fost. Mai ales descrierea. :X A fost pur si simplu minunata. Cum e in fiecare capitol. Sentimentele Sakurei le-ai descris.. nici nu stiu ce as putea zice.
Naratiunea.. te asculta. E sub ordinul tau. O aranjezi cum iti doreste inima.
Dialogul.. ce as putea zice ? Ai avut numai doua replici in tot capitolul. Dar dooh. Au fost superbe si ele. Nu a fost deloc sec. ;] Sti sa folosesti dialogul cu cap. ;]
Atat am avut de zis.
Te astept cu next chapter cat mai repede. xD
Bafta si multa, multa inspiratie in continuare. ^^
:bye:

#45
Nerusinata de mine. Ti- am citit ficul mai devreme, dar numai acum m- am gandit sa comentez :)) .
Ahh .. mi- a placut atat de mult acest capitol. Am ramas perplex la faza cu Karin si Sasuke, dar totusi, Sakura are dreptate si Sas' ke are nevoile lui ;) ( :)) ) . Desi tot un nerusinat mi se pare ...
Mi- a placut ca ai facut- o pe Sakura atat de melancolica in acest capitol :X . Atunci cand si- a lasat capul pe spate sa o ude ploaia, cred ca m- am indragostit ( poate pentru ca si eu vroiam sa incerc senzatia :)) .. cat aberez .. ) . Cat de moale e Sakura in prezenta brunetului.. ma cam enerveaza X( . Iar Sasuke parca isi face prea multe " griji" pentru rozalie, avand in vedere ca o foloseste doar ca medic,... cine stie :> , poate nu numai ca medic ( iar aberez.. ) . Ma intreb ce se va intampla in continuare :> .
As mai avea o" dilema' .. cum intr- o pestera fara electricitate se poate face dus? Eu stiam ca ai nevoie de electricitate, nu? =)) Poate au inventat ei vreun procedeu..
Astept next- ul :* .
Mi-e foameee!!!

#46
Doamne, rusine sa-mi fie ca nu am comentat mai drevreme
Deci sa zicem la la penultimul capitol nu ne-ai lasat chiar in suspans insa acum vrei sa ma omori sau ce? Fix cand devine mai interesant tu ce faci? Ne omori aici! Vrei sa devii un criminal in srire? Asta vreau doar o prietena de-am mea. Va luati de mana.

Pai nu voi vorbi despre figurile de stil care sunt mereu perfecte la tine. Altfel oricum nu s-ar putea.
Vai ce griji isi face Sasu-kun pentru Saku. Si ce naiba au facut sasuke si aragazul impreuna ca-i omor pe amandoi! Bine, pe sasuke doar il voi tortura!

Astept cu nerabdare nextul si sper ca nu vrei sa ma omori de ziua mea, nu?

#47
Poftim? Ce avea de gand ? Vrei sa mor aici ? Zau asa . Iti dai seama ? Ar fi raiul pe pamant daca Sasuke ar sarutao pe Sakura , desi nu cred ca asta se va intampla . Nu stiu de ce tie nu iti place capitolul pe acre l-ai scris , dar eu il ador...Si apropo....Mi-a ramas inima in gat la faza cu Sasuke si Karin ? Deci Sasuke va fi un Bad Boy sau ceva de genul ? Bine...Deci imi place ...Astept nextu' ^^
[Imagine: lovely-complex.gif]
Risa Koizumi & Otani Atsushi
[Imagine: risa05.png] [Imagine: Otani.gif]
My fic : Iubire intre doi Akatsuki

#48
of! opresti capitolul exact cand vine partea mai faina.... :cry: nu-i corect!
bine, bine, fara resentimente acuma. :))
mi-a placut mult capitolul, a fost the best! :->
ai avut descriere a sentimentelor , si a locul desfasurarii actiunii ..ma bucur.
naratiunea a fost super ok
actiunea nu ai grabit-o ai tinut-o in frau
dialogul nu a fost peste masura si nici sec
greseli n-am vazut de nici-un fel
cam atat si astept nextuu :X sunt f curioasa ...oare ce vrea Sasuke sa-i faca Sakurei? hmm.....
chu&gambate! :*

:bye:
Unele iubiri nu prind rasaritul,
Altele traiesc doar pentru o vara...
Unele se pierd si le-nghite timpul,
Doar una te topeste,
Cand nu crede-ai s-apara!
Imi iubesc:
My mamiiii, hug DeDal N.
Fetita mea ascultatoare si dulce ca o capsunica, Larisa 8
Iubirea mea, Iljimae 8 Te iubesc, iubire!
Gemanarea mea draga, Natasha!
Surioara scumpa, Venus-Roseta . Am grija de fetita ta, fii sigura sys.
Nepotelele mele, •нąкü•, Rose. : * Va iubeste buni, scufitele mele.
Prietenii: Fallen Angel, Myranda ^_^, O.o.::draQusoR.::o.O 8


My fics: Ce a fost...nu va mai fi!
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=24414
Durere, adormi in zapada! http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=24691
intrati cu incredere ^^

[Imagine: chibi_6723.gif]
, chibi-ul lui

#49
Buna dragii mei! Va multumesc foarte mult pentru comentarii. Ma bucur foarte mult ca va place.
Ei bine, intr-un sfarsit am reusit sa inving lenea si sa scriu capoitolul 6. Sper sa va placa. Lectura placuta!

Capitolul 6

Inchid instinctiv ochii, insa in loc sa faca ceea ce credeam eu, isi indreapta buzele spre urechea mea, rasuflarea sa fierbinte facandu-ma sa ma inmoi si mai tare.

-Ai ramas aceeasi, Sakura! Daca as vrea, as putea face orice din tine. Nu te-ai schimbat deloc. Te lasi asa de usor, esti asa o proasta! imi sopteste dupa care rade batjocoritor si iese din camera.

Cand aud usa inchizandu-se, ma prabusesc pe podea incepand sa plang cu lacrimi amare, insa incercand a nu fac niciun zgomot. Nu pot sa cred ca-mi zisese asta. Eu, ce vina am eu ca-l iubesc. Nici nu-si poate inchipui cat de mult tin eu la el. Poate niciodata, nimeni n-a tinunt si nu va tine la el cum o fac eu, insa, din pacate, el nu stie sa aprecieze aceste lucruri. Stiu si sunt constienta ca niciodata nu ma va iubi, insa eu nu-l voi putea uita niciodata, ba mai mult, pe zi ce trece, dragostea mea pentru el creste. Stiu ca atunci cand voi inceta sa-l iubesc va fi atunci cand voi muri, poate nici atunci. El stie asata si profita foarte bine de pe urma slabiciunii mele fata de el, iar eu, eu nu pot face nimic
.
As vrea sa pot face ceva, sa-i arat ca nu ma poate folosi asa cum vrea el -chiar daca, in mare parte, e adevarat. Si astazi imi rasuna in minte cuvintele tatei. Mereu imi spunea sa nu renunt niciodata deoarece asa voi avea doar de pierdut si voi suferi toata viata. Oh, nici nu ai idee cata dreptate ai avut, insa eu nu mi-am dat seama pana acum.

Cu aceste ganduri adorm pe pamantul rece cu speranta ca maine va fi o zi mai buna.

Urmatoarea zi ma trezesc inainte de rasaritul soarelui cu o durere de spate insuportabila. Ma imbrac rapid dupa care ies din camera plimbandu-ma pe holurile pesterii. Gata, am luat o hotarare, nu-l voi mai lasa pe Sasuke sa-si bata joc de mine. M-a ajuns, am si eu o limita. Nu voi deveni carpa lui, la fel ca roscata. O sa vezi, o savezi tu, Sasuke ca o sa regreti ca te-ai purtat asa cu mine. Pana la urma, am si eu orgoliu si nu ii permit sa-l mai calce in picioare. Daca nu m-am schmbat pana acum, o sa o faca de acum inainte. Nu voi mai lasa pe nimeni sa ma raneasca, nu voi mai lasa pe nimeni sa ajunga la inikma mea, cu exceptia lui Sasuke care a facut asta deja, insa o sa ma prefec ca imi e indiferent. Adica, daca el poarta o masca indestructibila prin care, oricat ai incerca nu vei putea vedea, pot sa fac si eu la fel, nu?!

Avand in vedere ca nu mancasem de aproape doua zile, mai exact de cand ajunsesem aici, intru in bucatarie si incep sa-mi pregatesc micul-dejun si, daca tot faceam asta pentru mine, m-am hotarat sa le prepar si celorlalti. Deobicei Karin pregatea mancarea - neasteptat, nu?- insa, chiar nu avem chef sa manac ceea ce facea ea. Nu va intrebati de ce nu am mancat pana acum? Ei bine, pentru ca roscata gateste oribil.

Dupa doua ore, mai exact, pe la ora sapte, totul era gata. Mai lipseau doar mesenii ce nu au intarziat sa apara. Primul ce a intret a fost Suigetsu, iar in spatele sau, fiind ceilalti. Cand baiatul a vazut mancarea, un zambet pana la urechi i-a aparut pe fata, iar ochii ii sclipeau.

S-a asezat la masa, urmat de ceilalti si a inceput sa manance.

-Sakura-chan, mancarea asta e incredibila! Cea mai buna pe care am mancat-o in viata mea! spune Suigetsu cu gura plina. Ei nu fac altceva decat sa-i zambesc multumindu-i din priviri. Toti mancau, ma rog, aproape toti. Singura care privea cu scarba ce avea in farfurie era Karin, evident.

-Eu nu mananc asa ceva. Daca a pus ceva in mancare sa ne otraveasca? spune privindu-ma cu ura.

Strang pumnii, fierband de nervi, insa la exterior aveam un zambet ironic pe chip. Ma apropii de ea si ii iau farfuria din fata dandu-i lui Suigetsu.

-Nu te obliga nimeni sa mananci, sa stii. Daca nu-ti convine, fa-ti. spun pe o voce indiferenta asezandu-ma si eu intr-un sfarsit la masa cu privirile roscatei atintite pe mine. Pot sa spun ca eram extrem de satisfacuta ca o enervasem. Se pare ca mi-am gasit un nou hobby.

Dupa masa, toti eram in sufragerie.

-De acum, in mod oficial, Sakura-chan va pregatii mancarea! spune Suigetsu intins pe o canapea mangaindu-si burta. Eu incep sa rad privindu-l bland. Ei bine, daca pana acum il consideram un ticalos, pot spune ca mi-am schimat radical parerea despre el. Seamana atat de mult cu Naruto si, pot sa spun ca e singurul, defapt, nu singurul, care ma fac sa devin binedispusa Doar el si Juugo se poarta bine cu mine si ma inveselesc.

Cand baiatul spune asta, nu pot sa nu observ pe fata roscatei invidia ce mi-o poarta si, ah, asta ma satisface extrem de mult.

Mai stam asa putin, dupa care Sasuke pleaca in camera sa, iar Karin dupa el, insa nu inainte de a-mi sopti ceva la ureche.

-Ha! O-i fi tu mai buna la gatit ca mine, insa ghici cine isi va petrece dimineata in bratele lui Sasuke! dupa care pleaca cu un zambet tamp pe fata.

Strang puternic din pumni si ma rezem de peretele din spatele meu. Ei bine, se pare ca mi-a inchis gura cu asta, sau... poate ca nu. Zambesc diabolic si dupa cateva minute ma indrept spre camera lui Sasuke. Ei bine, draga mea Karin, te voi face sa-ti inghiti cuvintele, iar tie, dragul meu Sasuke, iti voi arata ca nimeni nu ma calca in picioare. Nu si de data asta...
[Imagine: o7k7f6.jpg]

Parfumul iubirii... -> Comm? 55
Wild Love[+18] -> Comm please 71

#50
Natasha-chan ^_^ Ai adus nextul. Cat ma bucur! xD. Chiar mi-a placut foarte mult capitolul asta. A fost minunat! Si amuzant de asemenea. Sunt curioasa ce se va intampla in viitor. Ce am ras la faza cu micul dejun si la faza cu Suigetsu :)) Foarte tare. Descrierea este buna, chiar foarte buna asa ca nu am ce comenta la ea. La fel si naratiunea. Dialogul nu este sec, iar actiunea nu este grabita. Greseli de tastare am vazut vreo 4 dar nu sunt grave. Ce imi vine sa o omor pe Karin. -_-'. E enervanta intr-adevar. Oricum, astept next si nu uita sa ma anunti :*
[Imagine: EnvYQ.png]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [split] Capcana viselor Vero 14 5.356 04-09-2011, 03:28 PM
Ultimul răspuns: ***aydutza***
  Capcana iadului Child Of Sunset 10 6.541 22-02-2011, 01:43 PM
Ultimul răspuns: Child Of Sunset
  Capcana MorÈ›ii Itsumi 11 5.182 22-11-2010, 09:52 AM
Ultimul răspuns: Itsumi
  Capcana dragostei akira-chan 6 4.431 31-07-2009, 10:15 PM
Ultimul răspuns: akira-chan


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)