Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Blood +] Blood+

#11
Unul din anime-urile mele preferate. Mi-a placut in special povestea care este cuprinsa in mister la inceput, iar incet incet lucrurile devin din ce in ce mai clare. Saya ajunge dintr-o copila sa fie pe sfarsit o persoana foarte matura si intelege ca desi nu este obligata sa lupte, trebuie sa o faca pentru prietenii ei si restul lumii. Personajul meu favorit este Hagi care vegheaza continuu asupra persoanei pe care o iubeste, desi aceasta nu realizeaza acest lucru decat pe sfarsit. Anime-ul mi-a placut inca din primul episod, lucru determinat de cuvintele lui Hagi, "Saya, fight!" si de modul prin care i-a redat o parte a memoriei. Mi-a placut Hagi si datorita faptului ca desi stia tot despre trecutul ei, a lasat-o sa il afle singura. Am fost dezamagit putin de faptul ca pe intreaga durata a anime-ului, chiar si in final Saya nu a fost o luptatoare extraordinara, desi acest lucru se datoreaza faptului ca prefera sa nu se hraneasca cu sange lucru care determina si scaderea considerabila a fortei sale. Insa mi-a placut modul in care incepea lupta, taindu-se putin si lasand sangele sa curga pe acea sabie frumoasa (sunt fan al sabiilor). Sfarsitul luptei impotriva surorii sale a fost aproximativ cum mi l-am imaginat; credeam ca cele doua o sa se taie una pe alta, insa ma asteptam ca ambele sa moara, nestiind de faptul ca devenind mama Diva si-a pierdut puterea unica a sangelui ei. Un grup foarte interesant mi s-a parut si "The Schiff", iar moartea celor 2 membri impreuna pe acel acoperis mi-a lasat o impresie foarte placuta.

Desi ma asteptam la un sfarsit tragic, nu a fost deloc asa, fiind unul linistit care promite un viitor fericit, atat pentru Saya si Hagi cat si pentru restul personajelor.

[Imagine: 4ml24jd-2.gif]

#12
E un anime superb ! Merita vazut ! Prima data l-am vizinoat pe animax..m-a impresionat mult..mai ales povestea animeului Blood +.Personajul meu favorit e Solomon,e foarte sweet si asa mai..romantic .Dupa el ar fi Diva.Desi pana acum nu ma atrageam personajele negative..Diva mi-a placut,teh..dar si Saya e la fel de frumoasa ,e mai prietenoasa si lupta pentru bine.Sincer mi-a palcut atat de mult atunci cand a murit Diva..o moarte superba 24
Don't deny our r2Ï€.
[Imagine: ri935j.png]




#13
Pai chiar mi-a placut acest anime:foarte original si mai ales are o coloana sonora foarte reusita...personajele sunt foarte bine conturate fiecare e altfel..cel mai interesant mi s-a parut faptul ca desi erau surori,Saya si Diva, se puteau distruge una pe alta doar prin sangele lor...
Personajele mele preferate sunt:
~Feminin: Diva-all the way..imi place mult caracterul ei copilaros si felul cum canta..mi se pare o fata foarte inocenta care nu are nici o vina..consider ca e vina parintilor ei care au incuiat-o in camera aceia ><,avea tot dreptul sa se razbune pe ei u.u
~Masculin: Kai,fratele vitreg al Sayei..e cute si foarte istet...incearca sa isi protejeze de fiecare data familia
[center][Imagine: dqj3tz.png][/center]

#14
prima data cand am vazut anime-ul nu mi s-a parut cine stie ce...dar dupa ce l-am mai vazut odata si l-am urmarit cu mai multa atentie am observat ca e un anime grozav...imi place mult actiunea si povestea lui acre e foarte interesanta si imi place felul in care sunt povestite intaplarile si descrise locurile ^^" apoi imi pllace si grafica la fel de mult deoarece cea a personajelor este mai mult decat grozava iar cea a lucrurilor din jur ( case, amsini, cladiri etc.) nu mai vorbim pentru ca e si ea prea kawaii <3
Pentru cei ce nu au vazut anime-ul eu il recomand pentru ca e un anime bun si merita sa il vedeti ^^"
††
You define The line beetwen human and divine
In this empty place intrinsic GRACE, SO necesary...
†Aoi†
you define
[Imagine: df.jpg]
There are times, {Aoi}, I wish I had never set eyes on you,
Because every look makes me fall in love with you more,
And make it so i cannot live without you.



#15
Mi-a placut foarte multa acest anime, chiar de prima data cand l-am vazut.Personajul meu preferat a fost Diva si chiar imi pare rau ca a murit.Era foarte frumoasa si dupa parerea mea nu a fost rea.Ea incerca doar sa sa razbune pentru ca a fost inchisa intr-un turn si nu a avut familie.Pe de alta parte Saya,sora ei mi se pare foarte nesuferita.Se plange mereu ca este singura desi ea ii indeparteaza pe toti.
Inca un lucru care imi place la acest anime este faptul ca fiecare personaj are partea lui intunecata.De obicei sunt obisnuita cu personajele care fie sunt foarte bune, fie sunt foarte rela.Imi plac animeurile de actiune si acesta s-a numarat printre preferattele mele.
[Imagine: 19751918_ARZDZEIZG-1.jpg?t=1303932362]
[Imagine: 5905958325a7056013714l-1.jpg?t=1303932519]

Abisul umbrelor Chiar nimeni nu mai este interesat de ficul meu? Sa stiu daca sa-l mai continui sau nu.






#16
Un anime pe cinste.Tin minte ca la inceput il urmaream la tv,desi o foarte buna prietena imi vorbise de el,ba chiar ma batea la cap sa-l urmaresc.Primele episoade chiar nu le vazusem.Dar am nimerit un episod cu tenta mai romantica,in care erau Saya si Haji.Si de atunci am inceput sa-l urmaresc.In schimb nu prea am inteles finalul.Mi s-a parut cam in ceata.Dar per ansamblu e ok.Si personajele.Mai ales cuplul Saya-Haji 8
[center][Imagine: siggi1wf5.png][/center]

#17
xD

~Grafica este oribila >_< intr-adevaratul sens al cuvantului. Se vede ca nu s-a acordat multa atentie desenarii si cu asta se scade un punct...
~Coloana sonora iar nu a fost cine stie ce, dar sa zicem ca unele melodii mi s-au parut mai placute, deci sa zicem ca este bunicica cu un minus ^^'...
~Povestea e acceptabila, dar nu originala... desi mi-a placut. In special mi-a placut rolurile negative, dar si cel al lui Haji. Deci acord un punct.
~Am vazut multi fani ai acestui anime, dar nu vad ce le-a placut asa de mult... sunt anime-uri cu vampiri mult mai bune si mai "blood-oase" ca sa zic asa, cum ar fi Hellsing sau Vampire Knight [fara suparare O.O].

Personal ii dau nota 5 pentru ca nu m-a impresionat mai deloc anime-ul si lasa mult de dorit, desi s-a facut cam mare zarva.

Solomon Goldsmith este preferatul meu. Este cel mai bine desenat, his adorabile <3, sensibil, cu niste ochi criminali @.@ si putere O.O ~
Damn, e cel mai hawt guy din tot anime-ul, are un par superb :3... dar ca toate personajele, are si el un defect, un defect pentru care a platit cu viata... deci asa cum zice si Li, e prea limba-gura-casca dupa Saya zz'... and nu pare un baiat asa de bad, poate dupa felul in care este desenat ma face sa cred asta... his cute <3 ~

Iar cat despre Diva si Saya:
Mai intai sa-mi zic parera despre fiecare fata in parte xD:

[center]Saya[/center]

[Desi grafica este ciudata...]Este draguta, buna luptatoare si stie sa manevreze sabia destul de bine, o admir pentru asta, stie ce vrea si ce sa faca, tine la fratii sai. Cateodata mi se pare enervanta, nu stiu de ce, poate pentru ca este cam... timida in ceea ce il priveste pe Haji. La prima vedere mi-a parut o copila ce a suferit in trecut, dar reusind sa treaca peste multe probleme dezastruoase, cum ar fi moartea lui Riku. Are un curaj mare si este descurcareata.

[center]Diva[/center]

Personajul negativ si sora Sayei. Este mai draguta decat ea si mai bine conturata. Este rasfatata, rea, omoara fara sa-i pese, nu are sentimente destul de bune in ea and are o voce superbish O.O. Lupta destul de bine si fara Solomon pe langa ea si este destul de diabolica in ceea ce priveste viitorul sorii sale, un adevarat monstru.

Iar cuplurile care imi plac si care cred ca s-ar potrivi:
Haji & Saya
Diva & Solomon
Kai & Irenee
Riku & ...
Amshel & Diva
Karl & Saya
David & Julia
Mosez & Diva O.O
[center]Riesige Himmel verstecken Tausende und Tausende von Sternen ~
Hide My Tausende und Abertausende von Gedanken ~
Life ausblenden Tausende und Abertausende von Hindernissen~
Verstecken Sie Ihre Augen Tausende und Tausende von Farben ~
[Imagine: sintaxsig.png]
When your image disappears from the front of your eyes, you create it as you like.

[Imagine: chibi_2140.gif]
Chibi-ul lui SintaX_Dev
[/center]

#18
Tin minte ca mai demult imi placea destul de mult, acum nu prea stiu ce sa zic. Grafica lasa de dorit, coloana sonora mi s-a parut in regula*nu foarte speciala, dar acceptabila*
Povestea... Ei bine, la inceputul inceputurilor nu mi-a dat prin cap ca este cu vampiri*acele "chestii" numai cu vampirii nu semanau* . Adevarul e ca exista anime mult mai bune cu vampiri*thinking about Hellsing* , dar si acesta a fost ok dupa parerea mea.
Personajele nu cred ca mi-au placut in mod special*poate cu exceptia Divei a carei personalitate au conturat-o foarte frumos* iar Saya mi s-a parut, at first, o fetita speriata careia ii este frica sa lupte*mda, situatia s-a rezolvat, in cele din urma*
Cat despre final, m-a deranjat ca a murit Diva, desi era de asteptat*I mean, cum sa nu castige binele?* , dar in rest a fost destul de bun.
She is a living existence of selfishness.


#19
Am vazut si eu Blood+ acum mult timp , dar nu l-am urmarit pe tot , deoarece m-am plictisit repede xD Insa mi-am facut pareri despre anime . Imi place povestea , vampires , blood yuhu xD Dar personajele sunt banale o.O Adica nu mi-a placut nici un personaj , probabil din cauza asta nu am urmarit tot anime-ul . Grafica e bunicica , nu e de nota 10 , ar merita un 8 . Coloana sonora ... hmm ... nu m-a impresionat cu nimic xD Nu m-a facut sa schitez macar un zambet xD Eh asta e ... Actiunea este foarte bine structurata , n-am nimic de obiectat aici . Ei pana la urma anime-ul se poate lauda doar cu povestea sa xD In rest n-are nimic interesant xD Dupa parerea mea anime-ul ar merita un 7 xD Sorry fanilor acestui anime xD

Don't try to be perfect . Just be yourself .

#20
Blood+ este un anime superb, unul dintre anime-urile mele preferate.:X
Este foarte reusit, povestea este originala, interesanta.
Grafica este buna, actiunea complexa.
L-am vazut de vreo doua ori si l-as revedea cu mare placere.
Personajele sunt conturate frumos, Saya este preferata mea apoi la baieti imi place Haji.
Dupa parerea mea este un anime care merita vazut.
[Imagine: 2uihshu.gif]

[Imagine: TheDream.png?t=1276345103][Imagine: EunHye22.png?t=1284281440][Imagine: 04.png?t=1304468354]
You’ve Fallen For Me.
















Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)