Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Banzai!!Hello guys!

#1
Hello, boys and girls!!!!! 8
Numele meu este Ionela. Ce pot sa spun este ca iubesc foarte mult Animezup.Am fost in vizita de foarte multe ori pe aici cam fugitiv,dar niciodata nu am avut curajul sa ma inscriu.M-am inregistrat,insa,aseara si nu regret.Imi place foarte mult aici.....
Well,ce pot sa spun despre mn?Iubesc tot ce tine de anime si manga.Anime-urile mele favorite sunt Naruto si Bleach,dar am vazut mult mai multe.In comparatie cu anime,manga este viata mea...Nu pot sa adorm seara daca nu citesc cateva capitole dintr-o manga sau chiar manhwa....ha ha ha..
Trupa mea favorita este "The Gazette",deci rezulta ca ascult mult rock,dar chiar si putin j-pop..
Nu am nici un prieten sau prietena care se uita la anime sau citeste manga.Asta este ciudat,dar stiu sigur ca aici imi voi face foarte muuuuulti prieteni... xoxo for all of you....
“When the game is over, the king and the pawn go into the same box”

#2
Bine ai venit pe Animezup, Elya_Ella!
Sper ca o sa iti placa aici, o sa te simti bine si o sa iti faci multi prieteni!
Zuppy te primeste cu bratele deschise!

Happy posting si have fun! Nu uita sa te distrezi!
Salut! Eu sunt Zuppy, mascota oficiala a Animezup!
Daca esti nou pe site, poti citi aceasta introducere, si sa afli mai multe despre noi.
Nu uita nici de regulament!
Sper sa ne vedem pe forum sau pe portal. Pe forum iti poti posta fic-urile sau desenele, sau poti discuta cu ceilalti utilizatori. Avem categorii multe si diverse, pe gustul fiecaruia!

Daca esti fan manga, sa stii ca poti citi manga-uri traduse in romana pe Mangazup.

Zup e cel mai tare!

#3
Hey there !
Bine ai venit pe zup. Ma bucur ca te-ai inregistrat si ca esti incantata de forum xD Cu siguranta o sa te acomodezi repede si sper sa ramai mult, mult timp printre noi. Si stai linistita, o sa iti faci o groaza de prieteni care urmaresc animeuri. Nici eu nu am niciun prieten in viata reala care sa se uite la animeuri o.o
Well, ce pot sa zic. Eu sunt Beki, nice to meet ya. Cateva intrebari...
1. Cati ani ai?
2. Din ce oras esti?
3. Asculti cumva kpop?
4. Iti place yaoi/yuri?

Cam atat pentru moment. Inca o data bine ai venit si sedere placuta. Ne mai vedem.
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


#4
Guten Tag si Bine ai venit si mai adaugam cateva intrebari in plus:
1. Ce manga uri preferi sa citesti in general?
2. Ce manga uri preferate ai?
3.Ce personaj preferat ai din Bleach?
QUOD ME NON NECAT ME FORTIOREM FACIT

#5
Beki,multumesc mult,mult de tot 8 8Nici nu stii cat de fericita m-ai facut....Nu stiu daca ar trebui sa rad sau sa fiu trista,dar totusi putin ma bucur ca nu sunt singura care nu are prieteni ce se uita la anime-uri..
Multumesc mult de tot pentru intrebari.
1.Am 14 ani,mai am o luna si fac 15 (urasc faptul ca sunt asa de mica la varsta)
2.Pai,nu am de gand sa mint sa spun ca sunt din Bucuresti doar ca sa ma dau mare.Stau in Calarasi,din pacate....
3.Ascult cateodata k-pop imi place foarte mult,dar din pacate nu am o trupa favorita.
4.Ce pot sa spun?Nu vreau sa ma urasca nimeni,deci iertati-ma daca ofensez pe cine...Nu sunt o adepta yaoi/yuri.Cam de 4 ani citesc manga si urmaresc anime,spun sincer ca nu am citit, dar nici nu am urmarit yaoi/yuri.Deci nu pot da un raspuns concret...Poate in viitor am sa urmaresc un anime sau sa citesc o manga yaoi/yuri si atunci poate imi schimb parerea....8 8
Multumesc mult inca o data,Beki,pentru tot....*big hug*

Panzer,thank you very much!!!
1.Orice manga,pot spune,ador actiunea,drama,comedia.dar cel mai mult shojo and shonen...
2.Pai am forte multe Naruto,Bleach(mult mai convenabil nu exista fillere,sau ceva de genul),Dengeki Daisy,Death Note,etc...
3.Personaj favorit din Bleach?Nu as putea spune personaj ,as spune personaje:imi place de Ichigo,Byakuya,Ukitake,etc....Daca ar fii sa aleg unul singur care ar fii capul listei mele as spune....Byakuya Kuchiki,cred.......
“When the game is over, the king and the pawn go into the same box”

#6
Eh, nu e nicio problema ca nu cunosc pe nimeni in realitate care sa urmareasca animeuri sau sa aiba aceeasi pasiune pentru Japonia, Coreea sau ce pasiuni mai am eu o.o Insa am aici pe zup foarte multi prieteni cu aceleasi pasiuni, incat nici nu ma mai gandesc ca in realitate i'm a loner sa zic asa, din acest punct de vedere : )). Bine, multi se uita la Naruto,dar...cine nu se uita? o.o Daca se uita la Naruto nu inseamna neaparat ca e fan anime sau manga sau etc .__.
Nu esti deloc mica. Wow, esti mai mica decat mine cu cateva luni o.o Dupa cand suntem prea mari,ne rugam sa fim din nou mici, deci e numai buna varsta la care ne aflam xD.
Stai linistita, nu o sa te urasca nimeni daca nu te uiti la yaoi, yuri sau altceva : )). Fiecare cu placerile lui, right? xD. Oricum, daca ai vrea sa urmaresti ceva, iti recomand animeurile Junjou Romantica si Sekai-ichi hatsukoi. Sunt de acelasi producator : )
Oh, asculti kpop ! Eu sunt fana inraita de aproape un an o.o Ehe, chiar daca nu ai o trupa anume preferata...cateva exemple de trupe ce are le asculti poti sa-mi zici? De curiozitate xD.
So, o alta intrebare: cateva filme preferate? Si ce genuri preferi de obicei?
Keke, you're so nice hug

[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


#7
Beki,esti super,super,super de treaba....M-ai facu extrem de fericita.....
Pai,ce pot sa iti spun este ca iubesc absolut tot ce tine de Japonia.Am citit o groaza de carti,si chiar m-am apucat sa invat prima scriere "Hiragana",si chiar am reusit.(inafara faptului ca parintii mei ma cred acum c-am nebuna )...21Este foarte frumos sa ai pasiunii diferite fata de ceilalti.
Corect!Ai cea mai mare dreptate,crede-ma.Exemplu sunt eu, pot sa spun.Primul meu anime a fost Naruto,desigur, si nu pot sa spun ca am fost fana anime si manga,inca de la primul episod care l-am vizionat.Mi-au trebuit 2 ani ca sa imi dau seama ca eram fascinata de acesta lume.Prima data vedeam Naruto doar pentru ca era(asa consederam eu) un "desen animat"care nu l-am vazut si trebuia sa-l vad.Nu stiam pe atunci ca era,de fapt, un anime.
Ms mult de tot,chiar o sa imi fac timp sa vizionez aceste anime-uri,serios...Poate pasiunea mea se v-a dezvolta pe parcurs.Ar fi perfect atunci!!!Multumesc mult inca o data,sfaturile sunt bine primite intotdeauna,din contra sunt asa de fericita cand cineva imi da sfaturi....
Recunosc, nu ascult in fiecare zi muzica j-pop sau k-pop cum ascult j-rock,dar am ascultat si inca mai ascult cand ma plictisesc de rock.Trupele k-pop care m-au impresionat intotdeauna sunt:U-KISS,BIG-BANG si,desigur, 2NE1 care imi place cel mai mult(piesa "Hate you",e magnifica 8 8 8 8)Desigur sunt trupe care precis le stii mai bine ca mine,deci te rog daca stii trupe mult mai frumoase,spune-mi!!!!
Filme preferate?Pai,cand eram mica am fost obsedata de tot ce tinea de fantasy:"Stapanul inelelor","Harry Potter",etc.Si acum mai sunt pasionata de fantasy,citesc nenumarate carti de fantasy,ca genuri prefer,acum, drama,in general,romance si actiune(daca nu e ceva cu lupte nu ma uit)....
“When the game is over, the king and the pawn go into the same box”

#8
Nu pot sa zic decat bun venit pe Animezup.
Ma bucur sa mai vad fete care nu citesc doar yaoi *loughs*.
Vad ca majoritatea de pe A.zup sunt scriitori asa ca sper sa vad si de la tine o mica opera. Nu prea lunga though, pentru ca nu prea mai am timp sa citesc multe pagini^^.
In rest ... have fun si happy posting.
The best quotes are written by unknown people .
BlackER

#9
Aww; Haiaaa, Ionela! ^^
Welcome <3.
Se pare ca cunosti Zuppul. Si chiar iti place. Putine persoane recunosc ca le plac acest forum. Imi placi deja, cum sa spun asa..
:3 .
O intrebare : - Do u like X-mas ? :') . Why/not??
Cam atat . Sa ai sarbatori fericite 21.
:bye:
[Imagine: sasu_naru_by_kiduutz-d5035to.jpg]
Ne? (:

#10
BlackER,chiar m-am apucat sa scriu o "mica opera", originala,,dar sunt putin nesigura,in ce consta postarea ei.Totusi voi incerca si o voi posta cat de curand posibil...
Yuuki,multumesc muuuuuuuult de tot... Big Grin Da,chiar imi place acest forum, si ma bucur mult ca m-am inregistrat.
If I like X-mas?Of course I do!!!!!Nu imi inchipui o persoana caruia sa nu ii placa Craciunul.Baieti, treziti-va,vine Santa!!!! 21
Sarbatori fericite si tie,Yuuki!!!
hug Smile
“When the game is over, the king and the pawn go into the same box”



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Hi guys ! wolfie 3 3.479 10-05-2016, 10:38 PM
Ultimul răspuns: Miauti
  *insert evil laugh* 'Ello guys ^^ CrazyHeels 5 2.244 09-11-2013, 02:02 AM
Ultimul răspuns: CrazyHeels
  Hey guys! Mitsukai Yoru 6 2.638 09-07-2013, 10:05 PM
Ultimul răspuns: Weiss
  Heyaa, guys ! ^.^ Wolfx . 3 1.863 08-02-2013, 04:35 PM
Ultimul răspuns: Wolfx .
  Hi guys:D AlienArtist 5 2.630 15-12-2012, 08:14 PM
Ultimul răspuns: AlienArtist
  Hey guys! Sixpounder 10 4.686 11-10-2011, 02:42 PM
Ultimul răspuns: Julliette .
  Heey Guys, Loki here! :D Loki 24 11.090 16-09-2011, 11:52 PM
Ultimul răspuns: Loki
  Hey guys! Marina. 11 5.964 20-11-2010, 06:09 PM
Ultimul răspuns: Marina.
  Hello guys! Aimi 8 3.479 03-09-2010, 11:02 PM
Ultimul răspuns: Aimi
  Heya guys,sup.. Mystogan 9 4.002 17-08-2010, 10:20 PM
Ultimul răspuns: Mystogan


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)