Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Adevar si Onoare: X vs D

Kaori isi acoperi urechile in timp ce cei doi 'incercau' sa pastreze vocile la o cota cat mai scazuta.Dupa ultimele cuvinte,Kohi reveni la forma lui umana.Parea in stare sa darame tot locul caci era clar ca nu ii placea sa i se aduca aminte de trecut.Incepu sa alerge de-a lungul camerei,ajungand rapid pe balcon exact in fata lui Neji.Hikari se feri,vizibil interesata de ceea ce se va intampla.Stiind ca o lupta nu aduce nimic bun,Kaori se posta in fata noului ei spirit si crea un scut din foc.Pumnul lui Kohi era insa prea puternic,rupand vraja si lovind-o pe Kaori din plin.Neji o prinse in brate insa ,vizibil rusinat,ii dadu drumul.
"-Hikari,nu trebuie sa am un spirit ...vreau a zic,uneori nici eu nu ma suport pe mine!",rase ea dupa care scupia putin sange.
"-Accept."
"-Poftim?!",se ridica instantaneu blonda.
"-Ma simt nevoit.Plus ca daca voi sta cu tine inseamna ca voi avea sanse sa il cotonogesc pe Kohi.",raspunse plin de mandrie roscatul.
Spiritul lui Hikari isi intoarse privirea si disparu.Neji facu o plecaciune dupa care disparu si el.
"-Ne vedem maine dimineata...asta daca reusesc sa supravietuiesc.",rase Kaori in timp ce arata spre rana.

---
A doua zi dimineata,Kaori ajunse la baza vulcanului prima.Era nerabdatoare sa vada daca va rezista probelor.Vazuse forta lui Kohi si isi daduse seama ca ea era momentan un nimic.
"-Deci?Ce se intampla acum?"
LOLNOPE

Langa bazele vulcanului se afla un lac, locul preferat al lui Hikari si locul unde se antrena in fiecare dimineata alaturi de Kohi.
"- Sa te vad de ce esti in stare Kohi! Ataca cu toata forta ta sau ti-e teama ca ma vei rani?! Ti-am promis ca nu ma voi lasa invinsa de tine in timpul antrenamentelor..."
Shikigami-ul ataca cu toata puterea, nu-ti puteai da seama cum este mai puternic, in forma de pisica de foc sau in forma umana. Neji statea in copac si urmarea antrenamentul celor doi cu mare atentie.
"- Am o idee si mai buna...Neji ce ar fi sa luptati amandoi contra mea?"
"- Sa fiu in aceasi echipa cu asta? Nici nu ma gandesc Hi-chan!"
O minge de foc il dezechilibra facandu-l sa cada din copac surprins se uita la Hikari stiind ca sursa mingii de foc era chiar ea.
"- Ti-am zis de atatea ori sa nu-mi zici Hi-chan!!! Daca ma mai provoci ii spun lui Kaori motivul pentru care nu ai vrut sa faci parteneriat cu ea si o pot face chiar acum" spuse roscata atragandu-le atentia shikigamilor spre un tufis in care se afla Kaori tragand cu ochiul la antrenamentul sensei-ului ei.
"- Esti foarte nerabdatoare desi sti ca nu va fi un antrenament usor. Daca vei supravietui acestui antrenament si vei continua cu propriul tau antrenament candva poate vei ajunge la acest nivel..."
Ochii ei devenisera mai rosii ca oricand in jurul ei formandu-se un mic vartej de foc care devenea tot mai puternic transformandu-se intr-o tornada de foc. Flacarile parca dansau in jurul ei, in timp ce Hikari se afla in interiorul tornadei ce ajunse la aceasi marime uneia obisnuite. Dupa cateva minute tornada lua forma unei pasari, mai precis al unui phoenix. Aerul emanat de aceea pasare era foarte fierbinte, orice atingea lua foc. La scurt timp phoenixul disparu si Hikari cazu in genunchi scuipand sange.
"- Mda daca vrei sa fi puternic trebuie sa faci si sacrificii..."
"- Sa nu crezi ca asta e puterea maxima al acestui atac, daca da sa stii ca te inseli. Cu acest atac poti distruge o tara intreaga de asta e nevoie de mult antrenament si control..." spuse Neji apropiindu-se de Kaori. " Mai vrei sa fi puternica? Crezi ca vei fi la fel de puternica ca Suzaku-no-miko?"

ooc: mitzuke
[Imagine: Untitled-1.png]

"-Viitorul nu e niciodata sigur.",spuse Kaori iesind din tufis si apropiindu-se si ea din ce in ce mai mult de Neji,ajungand fata in fata cu el.
"-De aceea trebuie sa il testam,nu?",zambi ea dupa care il trase de mana pe roscat care se inrosi.
"-Suzaku-no-miko,sunt gata sa incep antrenamentul.Nu stiu daca voi iesi vie din asta dar trebuie sa incerc pentru siguranta clanului meu.",spuse ea capatand o voce serioasa si postandu-se fata in fata cu Hikari.Aceasta schita un zambet dar nu pentru mult timp fiindca blonda o trase inspre un loc ferit.
"-Hey..ca sa imi imbunatatesc relatia mea cu Neji ..de ce nu a vrut sa faca echipa cu mine?Poate reusesc sa rezolv ceva .."

OOC:Marinaaaa XD
LOLNOPE

"-Hey..ca sa imi imbunatatesc relatia mea cu Neji ..de ce nu a vrut sa faca echipa cu mine?Poate reusesc sa rezolv ceva .."
La auzul acestor vorbe Hikari bufni in ras, incerca sa se abtina dar era prea tarziu Neji si Kohi deja observasera.
"- Cred ca e de-ajuns sa stii ca Neji nu prea stie cum sa se comporte in preajma fetelor." raspunse roscata facandu-i semn celor doi sa se aproprie.
"- E timpul sa inceapa antrenamentul: prima proba se refera la o saptamana de supravietuire in padurea Okuhida..."
"- Dar zona a fost inchisa fiind invadata de youkai..." spuse Neji intrerupand fara sa stie ca in spatele lui Kohi pregatea o castana cu rolul de a-i inchide gura.
"- Da si?!Vreti sa deveniti puternici nu? Atunci sa nu va mai plangeti...Amandoi veti fi lasati in inima padurii, Kohi va va conduce. Va urez distractie placuta si sper sa ne revedem pentru a doua proba..."
Hikari isi lua ramas bun de la ei si se indrepta spre vila, in timp ce Kohi o lua de mana pe Kaori si de guler pe Neji, teleportandu-i in inima padurii Okuhida. Intre timp la vila Hikari primi niste vizite "paranormale".
"- Stiti ce aveti de facut, nu? Ii voi urmari de la distanta dar nu voi interveni in lupta lor. Desi amandoi sunt puternici au un punct slab...lipsa de comunicare si incredere. Asa nu vor reusi sa invinga youkai, oni sau spirite. Sa mergem!"

ooc: mitzuke
[Imagine: Untitled-1.png]

Kaori apuca doar sa scoata un mic tipat,caci fu parca trasa intr-un vortex si nu mai reusea sa inteleaga unde se afla.In cateva clipe,ajunsera toti trei intr-o padure deasa ce parea sa nu aibe sfarsit.
"-Scopul vostru este sa ajungeti cu bine la celalalt capat al padurii.In drumul vostru veti avea parte si de obstacole..Va dau un singur sfat :Nu va va iesi nimic de unii singuri.Timpul vostru va fi de o saptamana.",le zise Kohi celor doi uitandu-se compatimitor la Kaori.Trecuse si el prin aceleasi lucruri si stia cat de greu le va fi amandurora.Peste cateva clipe,spiritul lui Hikari disparu lasandu-i pe cei doi buimaciti.
"-Nu am ascultat niciodata sfaturile nimanui si nu am sa incep sa ascult sfaturile lui.". Neji parea mai rece ,mai ales de cand Suzaku no Miko ii dezvalui micul secret.
Kaori vru sa spuna ceva dar se opri la timp stiind ca Neji nu ar fi ascultat-o oricum.Dintr-un punct de vedere ,ei erau atat de diferiti insa isi schimbau comportamentul extrem de usor.Mersul lui era apasat,al ei aproape ca nu putea fi auzit.Miscarile bratelor lui Neji aratau trecutul incarcat,miscarile fine dar precise ale ei aratau viitorul incarcat.Amandoi erau uniti insa de aceeasi dorinta : putere.Nu mai contau scopurile pentru niciunul,bune sau rele.Insa amandoi erau incepatori si nu stiau ce li se va intampla.Primele trei zile mersera fara nicio problema,amandoi credeau ca Hikari le intinsese o cursa si era vorba doar de un fel de concurs pentru a vedea cat de mult pot rezista.Insa spre sfarsitul celei de-a 3a zi,atacurile incepeau sa se inteteasca.Tot felul de spirite,Youkai si Tengu isi faceau aparitie .Kaori nu putea face fata spiritelor ,iar Neji nu se descurca cu Youkaii si Tengu asa ca fiecare lupta mai mult pe cont propriu.Dupa un timp,amandoi erau aproape secati de putere .In plus,se intuneca si nu mai reuseai sa vezi nimic.Tipete exasperate de durere sau bufniturile provocate de corpurile fara viata ale inamicilor erau singurele sunete prezente in acea padure ce devenea tot mai infricosatoare.La un moment dat,Kaori ramasese singura ,Neji fiind undeva pe cealalta parte.Vrand sa le testeze adevarata lor putere,Hikari trimise spirite lui Kaori si Youkai si Tengu ,Shikigamiului.
Vazand cum spiritele se apropie tot mai mult de ea,Kaori incerca sa lupte.Dar nefiind o miko,nu putea nici macar sa se apere.
'Daca mie mi-au fost trimise spirite ,atunci Neji are de-a face cu restul fiintelor ciudate.Singura mea putere in cazul de fata este sa ii ofer un scut si putina vindecare.',reusi ea sa gandeasca intr-un moment in care alerga de spirite.
"-Toku kasai!",tipa ea .Neji fu instantaneu inconjurat de un cerc destul de gros de foc.Simtea cum sangerarea i se opreste si durerea scade putin si incet.
"-Asculta,Neji!Stiu ca ma auzi asa ca fi atent :Scutul ala imi consuma mult din energie asa ca ai face bine sa lupti si sa castigi acolo!",zbiera Kaori dupa care se urca intr-un copac.Singura ei sansa de a scapa cu viata era sa fuga .Neji nu mai statu un moment si se apuca sa ii loveasca cu toata puterea lui.Dorinta de a nu ramane dator si de a ajunge cat mai repede afara il conduceau pe drumul victoriei.Ghidandu-se dupa sunete,Kaori reusi sa ajunga de aceasi parte cu Neji.Acolo,reusi sa indeparteze Tengu si Youkai de Neji si sa lupte ea cu ei.In sfarsit,incepusera sa lucreze in echipa.Neji o apara pe fata de spirite ,rupandu-le in bucatele sau arzandu-i,iar Kaori prin diferite atacuri reusea sa ucida restul monstruozitatilor.



OOC:Marina

Scuze ca e un post kilometric 24)
LOLNOPE

"- Se descurca destul de bine, nu-i asa?" spuse spiritul de foc in forma sa de pisica. Cu toate acestea Hikari nu era multumita de cele vazute.
"- Poate...pentru amatori. Pe ei nu-i leaga absolut nimic decat dorinta de a deveni mai puternici, asa nu vor reusi niciodata sa-si combine cu adevarat puterile. Kohi te las pe tine sa-i supraveghezi 2 zile, o sa vizitez pe cineva din clanul X...mai precis pe Adachi." Hikari isi lua ramas bun de la shikigami privindu-i inca o data, inainte de plecare, pe Neji si Kaori.
'- Trebuie sa aflu mai multe despre Kaori si singura persoana care ma poate ajuta este el.' gandi roscata apropriindu-se de o piatra inscriptionata.
"- Arata-te Shin!"
Un tanar cu aripi negre isi facu aparitia in fata ei, facand o plecaciune la final. Imediat ce Hikari ii explica care este destinatia isi intinse aripile o lua pe roscata in brate si zbura. Timpul trecu, iar cei doi ajunsera in cele din urma la destinatie.
"- Ma bucur sa te revad Adachi...e frumos sa stai in gradina!"

ooc: ady
[Imagine: Untitled-1.png]

"Dea... e ocupa?ia mea favorit? de c�nd m? ?tiu"
"Dac? e?ti aici b?nuiesc c? antrenamentul nu merge chiar at�t de bine, Kaori ce face? N-am mai v?zut-o de ceva vreme, uitasem cum era s? m? streseze "

ooc: marina
[center]If you f**k with me, you get burned Smile

Bleach România | Sannins - traduceri manga

[Imagine: webmaster.png]
[/center]

"- Antrenamentul lui Kaori? Sa zicem ca se descurca binisor dar tot nu este de-ajuns ca sa stapaneasca aceea tehnica sau altele mai puternice. I-am oferit sansa de a avea ca partener un shikigami de foc, insa nu prea exista nicio legatura intre ei, se pare ca amica ta nu prea intelege destul de bine elementul focului. De aceea sunt aici vreau sa te intreb de la cine a invatat tehnicile focului si cum de s-a decis asupra focului. Daca nu ma insel familia ta are un contract cu Seiryuu!"
Hikari observa privirea intrebatoare al lui Adachi si-si dadu seama imediat ca el nu prea avea destule informatii legate de cei 4 gardieni zei sau de contractul dintre un clan ninja si un kami.
"- Mda se pare ca sunt nevoita sa explic cine este Seiryuu si ce legatura ai tu sau alti ninja cu cei 4 gardieni kami. Fii atent nu o sa mai repet a doua oara!
Lumea este protejata de 4 bestii sacre, fiecare dintre ei corespunde cu cele 4 puncte cardinale. Acesti gardieni kami sunt: Seiryuu dragonul vantului de Est, Genbu sarpele apei de nord, Suzaku pasarea focului de sud si Byakko tigrul pamantului de vest. Pentru a putea patrunde in lumea oamenilor ei au nevoie de ajutorul unor fiinte speciale, de obicei fete ce devin miko. Insa nu oricine poate ocupa acest rang, doar cele nascute sub semnul unuia dintre kami. O data la o 100 de ani, intr-o anumita perioada poti zari constelatia si astrul specific fiecarei bestii sacre: Seiryuu - constelatia dragonului azur ( primavara ), Suzaku - constelatia pasarii rosiatice ( vara ), Byakko - constelatia tigrului alb ( toamna ), Genbu - constelatia reptilei negre ( iarna ).
Pentru a putea obtine puteri mai mari anumite clanuri ninja au incheiat cate un contrac cu unul din aceste bestii sacre. Ei luptau in numele bestiei, in timp ce ea le oferea protectie si secretul unor tehnici de lupta. Clanul tau a incheiat acum sute de ani un contract cu Seiryuu si cand ma refer la clan subliniez in special familia ta. Esti descendentul direct al oamenilor ce au incheiat contractul cu acest gardian kami. Asta te face raspunzator in fata lui Seiryuu si ca sa primesti protectia lui trebuie sa lupti pentru el.
Acum sa revenim la oile noastre vreau raspunsurile despre Kaori.
"


ooc: ady
[Imagine: Untitled-1.png]

"Da, �n fine... e cum zici tu"
"C�t despre Kaori, noi am copil?rit �mpreun?, eu fiind reprezentantul lui Seiryuu, unchiul meu m-a antrenat �n arta acestuia dar v?z�nd c? sunt prieten bun cu Kaori a luat-o ?i pe ea ca ucenic? iar cum �i cuno?tea foarte bine p?rin?ii a antrenat-o �n arta focului... din p?cate unchiul meu a murit acum ceva timp �ncerc�nd s? ne salveze pe noi 2 dintr-o �ncurc?tur?, nu vreau s? vorbesc despre asta"

ooc: marina
[center]If you f**k with me, you get burned Smile

Bleach România | Sannins - traduceri manga

[Imagine: webmaster.png]
[/center]

'- Familia ei era utilizatori ai focului, insa sa fi antrenata de unul al vantului e prea de tot. Nu ma mir ca nu intelege adevarata latura a focului...'
"- Mai sa fie nu ma asteptam la asa ceva...ce face Ren aici? Nu-mi spune ca iar ai chef de lupte? Oricum de data asta nu voi interveni, poti face ce vrei..."
Hikari ii facu semn lui Shin ca sa se pregateasca de plecare.

ooc: ady, repo
[Imagine: Untitled-1.png]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Adevar si Onoare: X vs D - character description hikari marina 19 17.930 11-06-2010, 07:18 PM
Ultimul răspuns: IloveYuki


Utilizatori care citesc acest subiect:
6 Vizitator(i)