Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Adevar si Onoare: X vs D

Una din aceste 2 persoane era un baiat de 16 ani cu o fata palida si aproape neexpresiva cu un par tepos si negru si niste ochelari portocalii in par,de asemenea avea pe umar o iguana.Numele acestui nou personaj este Pet,cel mai nou membru al clanului D.Circumstantele si imbracamintea(o camasa de forta ) aratau k nu era tocmai sanatos din punct de vedere mental,pe de alta parte fire lui demonstra opusul pare mai mult dornic de cunoastere si prietenos.Niste soparle bizare o iau pe Ayame din bratele lui Kohi:
"Buna ziua,domnisoara,aspectul tau fizic este apreciabil si iti pot citi in ochi solitudinea in kre te afli,nu esti singura,de fapt si eu ma simt asa de singur in aceasta lume,reptilele fiindu-mi cei mai apropriati prieteni.Desi dupa aceasta fraza poate vei constata k sunt nebun,iti voi mai spune o informatie,qar si soparlele au modul lor de comunicare,traind alaturi de ele am descifrat limbajul lor,de asemenea ele ma inteleg pe mine.
Dak vrei sa stii de ce esti tinuta in aer iti pot da un raspuns simplu o reptila camuflata tocmai te-a prins in stransoarea ei.Nu te zbuciuma nu iti vreau raul.
Vreau sa stiu un singur lucru10rieten sau dusman?"
ooc:ray sau cine vrea
[Imagine: 2qdr18x.png]

"- Kohi nu ma asteptam sa-i aduni pe cei mai buni din clanul D! Oricum nu asta e important."
Hikari se apropie de noul tanar si de Ayame, ii aduna pergamentele de jos si le citi cu mare atentie. Se pare ca erau intr-adevar cele cautate, le lua in mana si i le dadu lui Kohi.
"- Aceste pergamente contin informatii importante...pentru festivalul focului. Insa multi le compara cu niste tehnici de lupta, desi in realitate sunt miscari de venerare a lui Suzaku. Le puteti incerca daca vreti!" zambi roscata in timp ce o bila de foc alunga reptila ce o tinea in aer pe Ayame.
"- Va urez bun venit in orasul focului si sper ca va veti obisnui repede cu aceasta caldura. Sa mergem, Kaori ne asteapta!" si isi lua ramas bun de la cei trei membri ai clanului D.

ooc: cineva din D
[Imagine: Untitled-1.png]

"*Hmmmm,interesanta eroina,a venit sa isi antreneze ucenicul,si are puteri cu focul,ceea ce inseamna ca este in domeniul ei*
-Orasul focului,ei bine aici nu ma simt tocmai in largul meu,dar se stie ca reptilele sunt niste animale adaptabile,spune Pet in timp ce isi mangaie iguana ce ii statea pe spate.So...voi sunteti din aceeasi echipa cu mn,prima oara cand lucrez in echipa cu cineva care ii om.As vrea sa primesc detaliile misiunii.(adresandu-se lui Vypper si Ayame)
ooc:scz k am scris cv mai tarziu,in contin uare sa fie Vypper sau Rey
[Imagine: 2qdr18x.png]

*Pet se scarpina in cap in semn ca nu stie,oricum i se iveste un mic zambet pe fata lui cea mereu trista,este fericit la ideea k are in sfarsit parteneri*
-Incantat sa te cunosc sunt,domnisoara.Deci,in sfarsit fac parte dintr-o echipa,fie ca a fost voia sortii fie destin in sfarsit am ajuns intr-o echipa,sunt incepator in ceeea ce priveste socializarea,dar aceasta este o "stiinta" care o putem invata doar in practica nu-i asa?Daca tot ne-am intalnit hai sa ne cunoastem mai bine 3.
Despre misiune nu stiu nimic inca.
ooc:Vyper sau Rey sau cine are chef
[Imagine: 2qdr18x.png]

Kaori intra inapoi in vila si ii ceru voie Kanei sa intre in biblioteca.Cauta o harta,dar nu una oarecare ,ci una care sa o ajute sa descopere adevarul.Cand o gasi,rosti o incantatie deasupra continentului si imediat aparura diferite informatii ,majoritatea necunoscute.Observa ca cei din clanul X erau destul de putini,datorita razboiului crunt.Nici cei din D nu o duceau prea bine insa erau lasati in pace in acel oras.
"-Se pare ca liderul a reusit sa faca o intelegere cu conducatorul....le ofera paza si eventual arme iar satenii ii lasa in pace ,poate chiar ii gonesc pe cei din X.Asta nu e de bine caci daca mai merg mult imbracata asa isi vor da seama dupa pecetea pe care o port ca fac parte din X." Kaori se intoarse instinctiv in spate cu un kunai si aproape ca il nimeri pe Hotori.

"-Se pare ca nu arati numai bine,ci esti si inteligenta",rase blondul dupa care capata o voce serioasa.
"-Vad ca ai aflat cam ce se intampla in orasul acesta.Pacea a disparut de mult timp iar noi suntem nevoiti sa ne ascundem incontinuu.De ce crezi ca mi-am mascat moartea?Asa cel putin pentru o vreme am sa scpa de necazuri..Privind partea cu cei din X...Nu e nimic!Te pot ajuta eu oricand sa facem urmasi.",se apropie el cu buzele tuguiate in timp ce Kaori ii punea piedica,acesta cazand in nas.
OOC:Marinaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa,ur turn =D
LOLNOPE

"- Buna incercare batrane! Vrei sa te ajut sa mori mai repede?" si cu o lovitura il azvarli peste fereastra deschisa de Kana. Se intoarse spre Kaori si zambi la ea spunand in acelasi timp o incantatie straveche ce duse la aparitia pe harta a unor cercuri. Fiecare cerc continea un simbol specific celor 4 gardieni kami.
"- Dupa cum vezi satul clanului X se afla la granita dintre doua teritorii protejate de kami. In ultima vreme a inceput un razboi intre Seiryuu, Byakko si Genbu. Din nefericire si Suzaku trebuie sa participe si totul din cauza faptului ca cele 3 miko ai celor 3 zei au fost ucise si nimeni nu stie de ce. Pentru a oprii acest razboi care afecteaza si lumea noastra trebuie sa ajungem la un inteles cu ei chiar daca asta inseamna o lupta in Yomi."

ooc: mitzuke
[Imagine: Untitled-1.png]

"-Yomi?! ,raspunse socata Kaori ,dar asta e groaznic...Vor muri milioane,poate miliarde de oameni in lupta...La naiba cu acei youkai!",racni ea dupa care lovi cu pumnul intr-o masa.Nu era in firea ei sa fie asa de violenta .In mod normal era calma dar vestea asta o naucise.Partea negativa era ca putea muri ea sau cineva apropiat,poate chiar din clan.Partea buna era ca...
"-Stai un minut!Daca reusim sa ajungem pana la sfarsit,putem contacta spiritele si vom afla tot ceea ce vroiam sa stim!Problema e ca...nu se stie daca ajungem pana colo.Youkai sunt niste fiinte puternice...Tocmai de aceea trebuie sa incepem antrenamentul imediat!Nu mai vreau sa pierdem nicio secunda fiindca trebuie sa devin puternica.Totul depinde de noi ,pentru a salva lumea."

Ultimele cuvinte ale lui Kaori o facura pe Hikari sa zambeasca.Staruinta elevei ei era destul de rara acum,in momentele acestea.Toti se codeau de la antrenamente gandindu-se ca daca raman oameni simpli fac mai mult bine.

OOC:Marina
LOLNOPE

"- Iti voi indeplini dorinta, te voi antrena cat mai bine posibil...chiar daca va fi ultimul lucru pe care il mai fac. Vino afara sa-ti arat ceva! Neji arata-te!"
Imediat o minge de foc se arata in fata lor luand forma unei pasari de foc, apoi transformandu-se intr-un om.
"- Ti-l prezint pe Neji, incepand din acest moment va fi shikigami-ul tau. Ve-ti fi antrenati impreuna pentru a va cunoaste bine si pentru a se crea o legatura puternica intre voi doi."
Hikari se intoarse cu spatele si cu o tristete in ochi il privi pe Kohi apoi pe Kaori.
"- Cele trei miko au murit incercand sa tina inchisa poarta taramului Yomi. Insa eu nu voi incerca acest lucru, voi merge acolo, la sursa durerii. Va las sa va cunoasteti, daca aveti intrebari sunt in camera mea.Inca ceva maine in zori vom merge la baza vulcanului si vom incepe prima ta proba..." si pleca.

ooc: mitzuke
[Imagine: Untitled-1.png]

Kaori ramase socata de cat de repede evoluasera lucrurile.Se apropie cu o oarecare jena de noul ei spirit,incercand sa faca cunostinta.
"-Uhm,buna..",ii zise ea sfioasa.
"-La revedere.Sau mai bine adio" ,spuse el vizibil enervat de ceva.
"-Poftim?",ramase ea stupefiata,Esti spiritul meu acum si trebuie sa mi te supui!vreau sa zic..",incerca ea sa compenseze cele spuse dandu-si seama de greseala.
"-Spiritul tau pe naiba.Cine te crezi tu?Asculta,fetito,traiesc pe pamantul asta de mult mai mult timp decat tine si stiu cum se face toata treaba.Nu imi place sa am un stapan,daramite o persoana ingrata ca si tine.",ii sopti el furios la ureche lui Kaori care se rusina si incerca sa isi pastreze calmul.
"-Imi pare rau pentru ce am zis mai devreme,ok?Nu am vrut..trebuie sa gasim o cale pentru ca.. "
"-Eu am plecat.Nu stau sa iti ascult discursul." ,spuse Neji lejer in timp ce radea sarcastic.In cateva clipe,disparu.
"-Hikari!Ce se intampla aici?Ai facut asta special?Neji e insuportabil..nu ma pot intelege cu el."

OOC:Marina
LOLNOPE

"- Nimeni nu a zis ca va fi usor Kaori. Desi Neji e un badaran are un suflet mare. Ma ocup imediat de el."
Inainte ca studenta ei sa intre precum vijelia in camera, statea linistita in pat si citea o carte in timp ce Kohi dormea pe canapea in forma lui de pisica de foc. Inchise carte si se ridica indreptandu-se spre balconul din camera.
"- Neji arata-te ca de nu am grija sa apari in stil mare." spuse Hikari iritata de cele auzite de la Kaori.
"- Ce mai vrei si tu..." spuse acesta in continuare insuportabil.
"- Sa inteleg ca ma provoci? Nu ar fi prima oara nu?" Ochii ei incepeau sa straluceasca precum doua pietre pretioase de un rosu foarte aprins ce stralucesc la lumina. Neji incerca sa fie dur dar cand vazu sclipirea din ochii fetei se inrosi putin si se intoarse cu spatele.
"- Asa cum ti-am spus ea va fi noua ta stapana Neji, sper ca..."
"- De ce sa am un stapan? De ce acest tradator e shikigami-ul tau si nu eu?" se rastii spiritul si mai enervat.
"- Pentru ca asa vreau eu..."

ooc: mitzuke
[Imagine: Untitled-1.png]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Adevar si Onoare: X vs D - character description hikari marina 19 17.929 11-06-2010, 07:18 PM
Ultimul răspuns: IloveYuki


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)