Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Itachi

#1
Itachi Uchiha

Am deschis acest topic pentru ca vreau sa aflu parerile voastre despre acest personaj.

Personal, este personajul meu preferat din Naruto, si nu ma refer aici la felul cum arata, ci la personalitatea, inteligenta lui. Nu inceteaza sa ma uimeasca! E un personaj special, care impresioneaza prin viteza si prin stilul sau de lupta.
Nu as spune ca e un personaj evil, mai degraba are propria lui agenda si pentru a-si indeplini obiectivele e in stare de orice. Ceea ce in viziunea mea e un lucru de apreciat. Ca sa-ti deplinesti visul trebuie sa fi in stare de orice!68
It's a game...

#2
Eto ... sparg eu gheata ^^

Itachi ... 39 un personaj destul de nebun ^^"
De ce? Vrea sa-i fure ochii lui Sasuke ...
De ce? Si-a omorat clanul ...
Totusi, s-a inteles cu Uchiha Madara ^^ si e bine xD
S-a luptat cu tot clanul [impreuna cu Madara 65]
A avut puterea sa trezeasca Mangekio Sharingan ^^

Eto ... I like the guy ... Si face parte si din Akatsuki ...
This is one thing I like ... >.< Yup, I like all the Akatsuki ...
Eto ... nu chiar tot ... exista exceptii ^^ 38

Mda... Parerea mea ... I like him ... He's kinda cool [for me xD], strong ...
Eh, baiatul ideal [sau nu xP] ... ^^

#3
Itachi Uchiha. Nevastuica dusa cu capul..
In primul rand e cam tacut si arogant. A facut pe fratele cel bun atatia ani, dupa care a comis celebrul act de ucidere al propriului clan. Asta nu mi se pare o chestie grozava. Mai degraba un gest de egoism. Este intradevar un luptator puternic si inteligent, dar tot un nenorocit ramane. Ceea ce-mi place la el sunt tehnicile si faptul ca le-a stapanit de la o varsta asa frageda. Genjutsul lui e extraordinar, desi, in calitate de bad boy, ma enerveaza. Da` nush, frate, [spoiler, vezi unde-ti muti ochii] chiar isi ia bataie de la Sasuke? Mi s-ar parea ironic.
In rest, daca as fi si yo in Naruto, m-as bate cu el pana moare unul dintre noi. XD Tipu` merita o bataie ca lumea si 6 luni de pedeapsa.. in spital.

#4
Ce pot sa spun despre Itachi Uchiha , mie in general imi plac si personajele negatia sa spun asa Smile da imi place de Itachi Uchiha cum arata cat si caracterul sau si cum a spus si Shi`Kamaru este foarte puternic stapaneste sharinganul de la o varsta frageda si a reusit sa ucida sg cel mai mare clan ( clanul Uchiha ) mai putin pe SASUKE desi putea sa o faca , si a facut toate acestea de unul sg desi era destul de tanar dar cel mai mult la el imi place numele 4 ITACHI suna super Smile ..

#5
[WEASEEEEL] [24]
Itachi rocks ^^
Adik,mie una imi place super mult...lupta super bine...

Sh are sh tehnici cool ^^ Amateratsu , Susano'o ... =p~
Ok,ok,i admit, e putzin sarit XD
>.> in special cand a vrut sa-i confishte ochii lui Sasuke <.<
Dar,nvm... pana la urma, a murit 2 pacat...i liked him >.<
cam totzi din akatsuki sunt faini ... pacat k totzi o sa fie omoratzi cel mai probabil 22
so yeah,itachi pwnes... or better ...pwneD -.-"

#6
Itachi uchiha,inca de la o varsta frageda a dobandit u ngrad mare,"A>N>B>U",mie mila de el,dobandirea acestui grad nustia ca avea sai aduca distrugerea clanului dar si a lui pe jumatate.totusi desi a acomis acel act,inca isi iubeste fratele,iar asta e tot ce conteaza,esi incearca sa dovedeasca ca e rau,el e defapt bun,imi place genjutsul lui,desi sia omorat un bun prieten ptr a obtine mangakyou sharingan,so "i like it 4

#7
Itachi este unul din preferatii mei4 si vreau sa il si cosplayez...21 si totusi se dovedeste(cine a citit manga stie)ca nu este chiar asa rau si ca tot ce a facut itachi a fost pentru al proteja pe Sasuke.Bn eu am zis pe scurt..anyway eu m-am prapadit de ras cand m-am uitat pe jetix sa ma minunez de ce voce are itachi care pare de al 3 lea hokage numai ca mai tanara vocea.Cica zice Kisame care mi se pare ca isi gresise numele[nu mai stiu sigur] ii zice Itachi asa cum s-ar citi in romana adica a zis chi de la ...chiloti21 deci a fost foarte amuzant..voi ati observat?

#8
Pai,Itachi e destul de..ok ca sa zic asa ._. .
Stiu ca si-a omorat clanul dar [urmeaza spoiler] se pare ca Hokagele l-a pus iar el macinat de ceea ce a facut l-a lasat pe Sasuke in viata pentru a fi ucis de el mai tarziu.
Deci,intr-un fel e un baiat bun desi a mers in Akatsuki unde a facut rau...
So,desi inainte il uram sa stiti ca eu chiar am plans cand el a murit..

P.S :Gasiti AMV-ul la semnatura mea cu moartea lui Itachi :[
LOLNOPE

#9
Itachi 2 One of may favorite characters.
E puternic, inteligent, iscusit si un personaj demn de admirat. Nu stiu cati alti shinobi ar fi fost dispusi sa-si sacrifice propria familie si sa traiasca viata unui S-rank criminal doar pentru pace.
Parea un criminal cu sange rece, un om de temut (ceea ce e de fapt) dar chiar isi iubea fratele 20.
Itachi-sama I miss you 20
I loved that weasel 46. Era Akatsuki-ul meu preferat. De fapt cam toti din Akatsuki imi plac. Pacat ca vor avea toti aceeasi soarta panala urma 20
[Imagine: elegance1.png]
Arigatou Luinil hug


#10
Oficial Sunt fana lu` Itachi,inainte era my fav bad boy alaturi de deidara,but now he`s my favorit good boy ^^ ce sa zic,trecutul lui m`a dat peste cap,emotionat,cateva lacrimi pe aici pe colo,ii iubesc sharingan`ul mai mult decat viata mea...I wish I could have one TT^TT..yea...cam astea...odihneasca`se`n pace TT^TT
[Imagine: FES_Icon_by_ShardRenzi.jpg]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Ce parere ai de Itachi Uchiha ? Miranda. 4 4.636 23-08-2011, 12:13 AM
Ultimul răspuns: Alicia


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)