Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Telenovele

#11
inainte uram telenovelele...acum au inceput sa-mi fie simpatice1521
...consider "Rebelde" cea mai mare tampenie:d...
imi placea "Rebelii", era difuzat pe tvr1 sau tvr2 106...actorii erau diferiti, jucau mai bine, si, desi personajele s-au pastrat...nu a mai fost la fel...ptr ca nu era regizat cum trebuia...singurul lucru bun de la rbd e o melodie, care e draguta...
...in schimb imi place "Inima de tigan" si "Regina", au fost difuzate pe acasa tv, insa acum cateva zile (joi) "Regina", a doua parte a luat sfarsit.
nu e un serial educativ, si nu inveti nimic bun din el, insa iti arata oamenii asa cum sunt ei...joaca marii actori romani, pe care multi i-au uitat: Gheorghe Visu, Carmen Tanase, Florina Cercel, dar si actori mai tineri: Diana Dumitrescu, Andreea Patrascu, Nicoleta Luciu (alaturi de sora ei), Denis Stefan si multi altii...acum va incepe a treia parte, dar am inteles ca nu vor mai juca atatea persoane...va fi difuzat pe protv, si se numeste "State de Romania"...
eu zic ca nu aveti nimic de pierdut daca aruncati o privire!
destiny is for losers. it's just a stupid excuse to wait for things to happen instead of making them happen.

#12
Tin minte ca eram mica cand ma uitam la telenovele. Asta din cauza ca se uita mama, iar eu cu tata eram obligati sa ne conformam (normal ca atunci as fi preferat sa ma uit pe fox kids decat la Betty cea urata, dar asta era 21 ). Si ca orice telenovela, te prindeai in actiune si nu mai puteai sa renunti.Nici nu mai stiu care a fost ultima telenovela spaniola care am vazut-o..
Dar m-am uitat la Inima de tigan si la Regina cu placere..de fapt, la Regina m-am plictisit si n-am mai vazut-o pe toata, iar la Inima de tingan, nu m-am uitat de la inceput.Mi-a placut de Statica si Flacara..scenele cu ei au fost mortale21.Insa chestiile alea siropoase care mai apareau si care ii aratau pe aia pupandu-se pe acolo...brrr..
Dar ca o concluzie, pot spune ca nu-mi plac telenovelele spaniole.Sau nu imi mai plac.Desi renuntasem la ele cu mult inainte sa apara Rebelde, acea telenovela mi-a pus capac.Ma enerva la culme...asta pentru ca peste tot erau ei.In toate revistele, luni in sir numai EI. f**k!
Cam asta e parerea mea Smile
Legile lui Murphy:
Daca ceva functioneaza, nu-i bine sa-l repari.
*
Sexul este unul din cele 9 motive ale reincarnarii. Celelate 8 nu sunt importante.
*
Tot ce e bun: ori e imoral, ori este ilegal, ori ingrasa.

*My anime list*

#13
o god... deci parerea mea.. toate telenovelele romanesti sunt la fel.. obsolut toate... e evident de cand incep ce are sa se intample intr-un final... adica or casatorie, ori divort ori chestii de genu... deci asta nu mi se pare original.. in schimb trebuie sa recunosc ca sunt si unele exceptii.. ca de exemplu Fara sani nu exista paradis...imi place ideea, si cum este regizat deoarece telenovela este conceputa dupa viata de zi cu zi... ma rog avand si ea partile pentru care se numeste "telenovela"... nu-mi plac telenovelele romanesti ptr k nu sunt originale, adica la Regina era clar... blonda aia trebuia sa fie cu cosmin parca.. deic era clar de la inceput... sau deja dupa vreo 15 eipsoade.. iti dadeai seama ca aia blonda e defapt marea printesa... deci genu asta de telenovele numi plac...
[Imagine: asdsadfu.jpg]
Sank you, Valkyrja *hug*


#14
Tin sa mentionez ca vorbesti cu o exa mega fana a telenovelelor. Exa.
Am inceput sa urmaresc telenovele la 7 ani, si digeram cam orice (pana si cele mai stupide, imbecile si cretine povesti ). Dar, cum sa zic, eram si eu mica si proasta.
E evident ca o telenovela o poti intelege si daca privesti primul episod, pe cel de la mijloc si pe ultimul. E evident inca din primul episod ce cupluri se vor forma, ca vor fi la inceput impreuna, apoi se vor desparti dintr-un motiv banal, apoi , la sfarsit , se vor cupla. Iar binele va triumfa, logic. ^^

Imi placea si mie la nebunie Rebelde, de fapt, eram obsedata. Intr-un timp, eram copia fidela a Robertei (bleahhhh!!!). Adevarul este ca era destul de realista si calumea, dar n-as mai urmari-o in halul ala. Si nici n-as asculta RBD.

Sincer, acum nu mai urmaresc telenovele si nici n-as mai urmari. Mai bine , un film...

#15
hehe, recunosc, pe la 7-8 ani ma uitam si eu =.=' [ahh, it'z not my fault...a bunicii mele xD trebuia sa ma uit cu ea :]]]
telenovele... cred ca ultima pe care am vazut'o a fost Patito [se poate spune ca "microbul" de la colege s'a prins intr'un fel pe mine], dar, muzica de la ea nu'mi place, nici nu'mi amintesc cum se numeau vedetele ce jucau macar xD
in prezent, in jurul meu tot despre diferite telenovele aud, insa pot spune ca sunt paralela cu ele, nestiind nici inceputul, nici cum se numesc actorii, absolut nimic, mai bine zis, nu ma intereseaza astfel de creatii...

la fel ca chrissta, prefer in locul unei telenovele un film ;]]

#16
telenovelele.....era o vreme cand mai aruncam cate o privire.....era o telenovela cu Zorro ....la aia m-am uitat, la Rebelii pe Tvr2 si Rebelde. Dar acum , de cand au inceput sa apara telenovelele romananesti, care sunt oribile...nu mai urmaresc .
Sincer...telenovelele romanesti mi se par de-a dreptul jalnice 22: .

#17
Desi nu imi plac nu am nimic impotriva lor.
Si nu imi plac pentru simplu motiv ca majoritatea sunt foart siropoase si plictisitoare.Iar "strutura" ( ca sa zic asa ) este cam aceeasi.Ce vreau sa spun prin asta este faptul ca mai mereu este un personaj care are bani si altul care este sarac, ceva personaje negative pe acolo care isi baga nasul si scot tot felul de strambe, si apoi se intampla ceva si se da totul peste cam, iar (aparoape) la toate sfarsit se incheie cu o nunta in care personajele principale se casatoresc si traiesc fericite pana la adanci batraneti *Amin* . Mai pe scurt, sunt prea identice una cu cealalta.
[Imagine: 9qh35v.jpg]

#18
Mda...pur şi simplu, le urăsc! 21 Mi se par nişte filme fără sfârşit de care, într-un final, te saturi. Ce e lung nu este atât de frumos precum ce este scurt. Singura telenovelă la care m--am uitat [ am rezistat doar 10 min ] a fost Tânăr şi neliniştit, împreună cu bunică-mea. Mi se pare un căcat. Este aceeaşi poveste banală: unu moare, apoi alţii se îndrăgăstesc şi apoi mor. Este tipicul soap opera.

Mie sincer nu îmi plac.
Metal was here.

[Imagine: metalsig.png]


I\'ll start to worry when I\'m dead.



#19
OK...când am găsit threadul am început să râd 21))
Să intru în subiect...Deci, ultima mea telenovelă a fost Rebelde *ca la mulţii alţii, lol xD* Eram like "OMG OMG!Alfonso Herrera FTW <333"*I searched on Google his name xD L-am uitat 21)* Şi eram mega fană şi aveam 5 mii de chestii cu ei 21 Buuut, după ce am găsit animeurile, au început să mi se facă silă să mă uit la telenovele. Nu ştiu...mi se păreau siropoase, pline de giugiuleală, yucky yucky things. Şi ţin să menţionez faptul că la 9 ani iubeam Rebelde, iar la 9 ani şi 5 luni îi uram 21)) *Naruto changes people xDD*
N-am nimic împotriva oamenilor ce se uită, dar eu nu le suport. Acum câteva zile m-am uitat la un episod din "Patito feo"...Mă uit eu frumos, iar după 5 minute "WTF? *closes the TV*...My eyes >.<!"
So..I don't like them...

Pinguchuu~
[Imagine: Zero_Kiryuu_sig_by_YuwaWi.jpg]
Zero-Kun <33333

I couldn't stop myself from devouring you. I may kill the next human I target as my prey. Shoot me. You're afraid of me, aren't you? Hold the gun with both hands, and aim straight. Aim for my heart. It's not a crime to kill a vampire. ~Zero Kiryuu (Vampire Knight)~

#20
Telenovelele21

Pai nu sunt nici macar pe aproape de a fi preferatele mele. Singura telenovela care mi`a placut cu adevarat si am urmarit`o in fiecare seara a fost Sin senos no hai paraiso sau ceva de genul. Chestia era ca am inceput sa urmaresc si asa am vazut tot serialul.
Alte telenovele . . . a da21 Inima de tigan si Patito Feo21. Stiu ca urmaream acum nu stiu cati ani telenovelele astea, neratand niciun episod21
In rest nimic, nu prea imi plac telenovele, sunt prea siropoase si toate au acelasi stil, aceeasi ruta plicticoasa, ma intreb cand se va schimba ceva la ele39 Sunt prea banale si stii mereu ceea ce se va intampla in urmatorul episod, sunt prea . . . aii, am lapsus. En fin, cert e ca sunt cam plicticoase si nu sunt genul meu.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)