Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Telenovele

#1

#2
Jigoku,si mie imi place "El cuerpo del deseo".In rest..ma mai uit la "Acorralada".Numai astea doua le urmaresc.Mi se pare ca merg pe aceiasi tema.Si la un moment dat,incep sa se prosteasca.Vor sa le faca cat mai lungi,si incep sa devina plictisitoare.Deja se stie ca personajele principale vor ramane impreuna..si cele negative ajung in inchisoare sau dau coltu.Aceleasi chestii.
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#3
Sincer, mie chiar imi plac telenovelele, pentru ca se refera la viata, si din unele chiar poti trage anumite invataturi. Acum nu mai am timp sa le urmaresc zi de zi, dar cand prind din cand in cand ma mai uit. Si pana acum am vazut cateva zeci de telenovele, nici nu imi vin acum in minte toate 78 : Pisica Salbatica, Juramantul, Valentina grasuta mea frumoasa, Mireasa lui Iuda, Acorralada, Marina, Prisionera, Uzurpadora, Padurea Blestemata, Impotriva Destinului, si ma rog, o multime 78

#4
Nu pot spune ca sunt scarbita de ele sau ca le urasc,pentru ca recunosc ca mai trag cu ochiul cateodata.Ceea care imi place cel mai mult acum e Gumus de pe Kanal D,desi e inturceasca.Parerea mea e ca este de 1000 de ori mai buna decat cele de pe Acasa Tv,fiinda aici chiar sunt probleme din viata reala de zi cu zi .

#5
Nu ma uit la telenovele...dar n-am nimic impotriva lor.
Prima si singura telenovela la care m-am uitat a fost "Rebelii":povestea originala din Rebelde,cu alte personaje(a aparut inainte de rebelde) si trupa Erreway era chiar dragutza.
Hm...majoritatea telenoveleleor sunt cu personaje negative care vor sa fure barbatii altora,sa omoare pe cineva..chestii clasice.
Mai degraba decat sa-mi petrec seara uitandu-ma la un film decat la o telenovela.
[Imagine: da-1.jpg]


Twilight... Would you die for love?


It's on my lips, it's in my dreams.
It's a story told by two.
You say you want to be happy.
I can make your dream come true.


my yaoi fan fic


[Imagine: chibi_1341.gif]
chibi-ul lui Pure Love

Bomboane...multe bomboane pentru Asha :X

#6
Heh.. Eu ma uit la telenovele .. Acum ma uit numai la "Umbrele trecutului" si "Onoare si Noblete" (parca asa ne numea XD)
Dar ce ma enerveaza la telenovele este ca in majoritatea se intampla acelasi lucru:
un barbat intalneste o femeie, pac se indragoscesc unul de altul dupa ce se privesc.
Dupa un timp, cei doi ajung impreuna, bla bla, "Te iubesc pentru toata viata" si alte dulcegarii.
apoi cineva se gaseste k o uraste pe fata aia si il iubeste pe barbat si ca vrea sa-i desparta s.a.m.d
Reuseste s-ai desparta, sa-i faca sa se urasca, nu stiu ce... femeia/barbatul pleaca din tara la mama zmeului, se intoarce peste 2-3 ani mai frumoasa/frumos, vrand sa se razbune sau alte chestii de alea.
Intr-un final, lasa razbunarea sau ce facea, se intoarce la femeia/barbatul iubit, se casatoresc, au un copil (in caz ca nu il aveau dinainte sa plece altundeva si sa reintoarca mai apoi cu copilu in brate).
Cert e ca pe aceeasi linie merg toate telenovelele... Dar se mai gasesc si exceptii
Cele la care ma uit eu nu sunt exceptii chiar de loc 21 insa m-am uitat de la inceput si am zs sa nu le pierd daca tot am inceput 21
---MY YAOI BLOG-- *click*
[Imagine: _Gay_Rights__by_Minty_Hippo.png][Imagine: Not_a_choice___stamp_by_ethereal_cr.gif]
Why is it that, as a culture we are more comfortable with seeing two men holding guns than holding hands? [Ernest Gaines]


#7
Sunt baiat si ma uit si m-am uitat la telenovele deorece cand ma duceam la mamaia ma uitam si eu cu ea la cele de pe acasa la Talia ,Valentina grasuta mea frumoasa,80-90-60 iar acuma sunt astea romesti m-am uitat la toate de la Secretul Mariei pana acuma la Regina (care il ador deorece e mult prea amuzant).Am uita ma uit si la 1001 Noptii si altele de pe Kanal D ,poi ce vreti sa fac decat desne,anime-urii,afara,pc si telenovele.
[center][Imagine: formylovelupiiableguti.png]


[Imagine: cefataare2text2.png]


[Imagine: supercelputinmieimiplacy.png][/center]

#8
Telenovele 39 poi... ma uitam si eu candva 21 si acum mai dau pe Acasa TV cand nu am ce face ^^ imi gasesc de lucru, mai comentez si eu putin 21 revenind... stiu ca le urmaream impreuna cu mama, iar eu faceam misto de tata ca se uita fie ca vrea fie ca nu cu noi la telenovele 24 wai... si de atunci a inceput si el sa se uite... din nou, revenind... nu ma uit la toate pentru ca deja stiu cum se termina... Patito Feo, intradevar, mi-a atras atentia intr-un mod deosebit, dar cand Antonella era prietena lui Patito si era asa de dulce parca ma exaspera ._. [ I hate that girl .-. ]... stiu ca m-am mai uitat la " La Tormenta " 29 acum daca stau sa ma gandesc mi se pare atat de banala >>'... tipa de la oras, el de la tara, se indragostesc, apoi ea se casatoreste cu altcineva, el este declarat mort [ sau ceva de genul ] apoi se intoarce vrand sa se razbune pe fata >>', iar apoi se casatoresc >.< si mai sunt o groaza la numar, dar nu mi le amintesc >>'... acum tot ce urmaresc pe Acasa TV sunt " Povestitile de noapte " [ deh, mai rad si eu putin de gay-ul ala 24 ]
I'm not insulting you. I'm describing you.

#9
OK..hai sa imi exprim si eu parerea.
Deci trebuie sa recunosc ca atunci cand eram micuta pana in 14 ani,eu am urmarit telenovele.Atunci mi se pareau ceva..magnific O_O si le urmaream cu placere.Ultima mea telenovela a fost Rebelde.Ei bine...prin intermediul acestei telenovele am devenit si fan Rebelde timp de 2 ani,am facut si imposibilul si am ajuns si la primul lor concert are a fost in Romania,normal..in Bucuresti ^_^.
Acum la varsta de 15 ani,remarc faptul ca..telenovelele sunt o chestie extrem de siropoasa.Sincera sa fiu au momente cand sunt chiar ok,dar au momente cand exagereaza dintre toate punctele de vedere,chiar lungesc macaroana pana la refuz ceea ce e..banal O_O.
Inafara de faptul ca toate au cam aceeasi baza,in ceea ce priveste povestea,personajele fac cam aceleasi lucru I mean...nu vezi o diferenta dintre o poveste dintr-o telenovela si alta poveste din alta sau ca sa nu fiu prea rea..pot sa zic ca obstacolele care ies in calea personajelor pot fi diferite,dar in rest...everything it's the same -_-''.

#10
Ettoo...Inainte ma uitam si eu la telenovele.Cam pana la Rebelde.De atunci am renuntat la ele pe motiv ca erau prea zaharoase.Intr-adevar,imi plac filmele romantice,dar in cazul telenovelelor se cam exagereaza fie cu romantismul,fie cu dramatismul.Si,cum eu m-am cam schimbat,nu prea mai sunt pe gustul meu.Ar mai fi si personajele care sunt uneori parca prea.Fata de un film romantci,in care ele mai revin la viata si isi mai iau soarta in maini,intr-o telenovela apar atat de multe personaje care,in loc sa ajute,mai rau incurca >.< Sa stabileasca odata un fir al povestii si gata,nu s-o lungeasca inutil.Dar,fiecare cu parerea lui ^_^.A mea a fost aceasta.
[center][Imagine: siggi1wf5.png][/center]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)