Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Telenovele

#23
Telenovele ? =]] Ma apuca rasul numai cand le aud numele xD
Tin minte cand eram mica imi placeau la nebunie telenovelele , le urmaream mereu alaturi de mamica mea xD Ea inca este inebunita dupa asa ceva , dar a inceput sa isi mai revina si ea la fel ca mine , de cand au aparut acele filme/seriale cu turci de pe kanal d xD . Recunosc , si eu urmaresc unele , mai ales dramale , dar asta este cu totul o alta poveste .
Cand eram mica ma uitam la o groaza de telenovele , iar printre preferatele mele se enumara : Salome , Clona , Fara sani nu exista paradis , Marina , Acorralada si multe altele , dar chiar nu le mai retin numele o_o Imi mai placea o telenovela cu trei frati si trei surori , care s-au indragostit unu de altul , iar povestea era destul de interesanta , personajele mi-au placut in mod special . Chiar am uitat cum se numea , eram foarte mica , cam 7 ani aveam sau poate chiar mai putin xD Nu prea mai retin nimic din acea telenovela , nici numele personajelor , desi stiu ca pe vremea aceea eram inebunita dupa ea xD Nu am pierdut nici un episod , daca nu il prindeam seara il urmaream dimineata , parca il dadea la o ora foarte devreme , 8 o_o Eu nu prea pot sa ma trezesc la ora aceea in general xD
Si Salome a fost telenovela mea preferata la un momendat . Imi place la nebunie de Edith Gonzales , a jucat in mai multe telenovele , pot spune cu sutele =]] Am urmarit cam toate telenovele cu ea , deoarece pot spune ca este o actrita foarte , foarte buna . Chiar este talentata , nu gluma . Deasemenea , este extrem de frumoasa , chiar daca a mai imbatranit , tot o dulceata ramane . Cand eram mica imi doream sa arat ca ea , sa fiu o actrita buna ca ea =]] Dar acum nu mai sunt asa inebunita dupa ea ... defapt , cam deloc , deoarece nu mai urmaresc telenovele =]] Mi-a placut povestea lui Salome inca de la inceput , iar cand avea acei trei fii , povestea a devenit si mai interesanta , deoarece toti aratau ca niste zei xD Erau prea frumosi . A devenit din ce in ce mai palpitant cand cei trei au aflat ca doi dintre ei nu sunt fiii ei , acel lucru m-a intristat si pe mine , deoarece chiar nu stiam cine e fiul ei xD Au fost o groaza de episoade care m-au facut extrem de curioasa si nerabdatoare .
Nu mai urmaresc telenovele , deoarece cam peste tot e aceeasi poveste : doi oameni se intalnesc , e dragoste la prima vedere , se iubesc , cineva ii desparte , se cearta , dupa nu stiu cat timp iar se impaca si iar se cearta si tot asa o_o Cam peste tot vezi aceeasi poveste si deja devine stresant , plictisitor .
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !




Răspunsuri în acest subiect
Telenovele - de Jigoku - 31-01-2008, 08:32 PM
RE: Telenovele @_@ ? - de MimiÅŸor - 17-01-2010, 07:23 PM
RE: Telenovele @_@ ? - de Me†al. - 17-01-2010, 10:38 PM
RE: Telenovele @_@ ? - de Yura-Chan - 23-01-2010, 11:11 PM
RE: Telenovele @_@ ? - de Zăpă - 29-05-2010, 02:26 PM
RE: Telenovele @_@ ? - de Lori. - 05-06-2010, 06:22 PM
RE: Telenovele @_@ ? - de Teh - 09-06-2010, 12:25 PM
RE: Telenovele @_@ ? - de βεκi - 09-06-2010, 11:58 PM
RE: Telenovele @_@ ? - de Crazy~Tenshi - 08-07-2010, 11:45 PM
RE: Telenovele @_@ ? - de DeDal N. - 29-01-2011, 11:36 PM
RE: Telenovele @_@ ? - de Assyria - 03-02-2011, 03:55 PM
RE: Telenovele @_@ ? - de Alya - 03-02-2011, 07:56 PM
RE: Telenovele @_@ ? - de Serqet - 19-02-2011, 05:00 PM
RE: Telenovele @_@ ? - de Rose ^^ - 07-03-2012, 09:05 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)