Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Top 5 anime

#31
1. Bleach - mi-a placut foarte mult povestea, mai ales ca povestea este ceea ce ma intereseaza cel mai mult la un anime, dar si personalitatea unor personaje cat si luptele ( un mare plus deoarece arma principala in aceste lupte este sabia, iar eu sunt fan al acestui gen de arma).
2. Death Note - povestea si personajele principale Light si L m-au determinat sa plasez acest anime pe pozitia secunda.
3.Fate/Stay Night -iar povestea, am zis doar ca e cea mai importanta pentru mine
4.Rurouni Kenshin OVAs - personaj principal exceptional.
5.Blood+ - poveste, actiune, personaje interesante.
6.Code Geass - actiune interesanta, la fel ca personajul principal.
7.Myself;Yourself - mare fan al filmelor/anime-urilor cu tema romantica, imposibil sa nu-mi placa acest anime.
8.Onegai Teacher - cam aceleasi motive cu anime-ul de pe pozitia precedenta.
9.Umishou - comedie care mi-a placut destul de mult.
10. Sailor Moon - vazut cu prea mult imp in urma, insa a fost un anime care mi-a placut destul de mult.

[Imagine: 4ml24jd-2.gif]

#32
Ei bine, da, vin si eu cu primul meu post pe forum-_-"De la inceputul anului sunt eu membru si nici umpic de prezenta-_-"Ei, sa-ncerc sa le asez...
1.Digimon Frontiera - Yaya...super!Actiune, comedie, aventura...(YAAy il iubesc!M-am indragostit!)
2.Digimon Tamers - Interesant...macar nu e CHIAR aceeasi tema cu DF..
3.Kaleido Star - Dragut..^-^si..interesant..
4.Avatar - sauu parca numele era The Legend Of Avatar...nu stiu, nu l-am vazut tot dar o fost bun..
4.Kyoro Chan - Si asta e dragut...cam copilaros da' merge..


Yaaaa asta e5

#33
Sa vedem...
Pe primul loc ramane anime-ul care mi-a inveselit si colorat copilaria si care si la ora actuala imi place,aka Sailor Moon.
De foarte aproape il urmeaza Tsubasa Chronicle,a carei poveste m-a fascinat inca de la primul episod vizionat.
Then ar fi Fruits Basket.Tin minte ca anime-ul asta l-am vizionat numai pt ca vazusem un review al sau intr-o revista anime...nu mai stiu sigur pe care site.Anyway...acum nu regret si pot afirma ca e un anime de milioane :X
Pe locul patru se afla,la ora actuala Princess Princess,care e un anime superb si funny,iar ultimul ar fi Blood +[Am fost mereu innebunita dupa cuplul Saya-Haji].
[center][Imagine: siggi1wf5.png][/center]

#34
1. Nana- acest anime si personajele lui, si povestea si grafica si muzica si toatea toate, m-au marcat, sunt superbe. Grafica no comment. Povestea originala si foarte interesanta, mereu cu sufletul la gura eram!
2. Code Geass - o poveste foarte interesanta, cu persoanje complexe si o grafica destul de buna. Avem aici si pe Lelouch, votat cel mai tare!
3. Code Geass R2 - continuarea al primul sezon, care m-a lasat cu gura cascata, de asemenea o continuare foarte interesanta, cu o actiune mult mai complexa decat prima...
4. Vampire Kight - putem intalni aici un subiect nu prea abordat de ceilalti, nou aparut si totusi foarte vizionat. Personalitati remarcabile si muzica super.
5. Hellsing - ei da..un anime super! with vampires again, and with our Dracula. Asta mi-a placut mult..oricum un anime super, grafica super misto. Si cam ciudat putin, nu m-am uitat niciodata seara la el, ca sa fiu sincera. 21
[Imagine: Celestia_III2C_Spsasasaac1651sca-1.jpg]

#35
1.Bleach - il urmaresc de curand si m-a acaparat cu totul.Plot-ul este foarte bun,nu te mai saturi urmarind acest anime,grafica este de calitate,un soundtrack pe masura,actiune din plin si personaje din cele mai diverse.Toate au ceva interesant si atrag prin originalitate.
2.Nana - Ai Yazawa a dat lovitura cu aceasta poveste.Acest anime este pur si simplu captivant,trateaza aspecte reale ale vietii de zi cu zi si mai ales a aceea ce se numeste "prietenie" si care isi pierde adevarata semnificatie pe zi ce trece.Personajele sunt acesibile,ne putem regasim usor in ele.De asemenea o grafica buna,muzica de cea mai buna calitate,pacat ca are decat 47 de episoade.
3.Death Note - thriler,psihologic,fictiune,etc.Acest anime are tot ce ii trebuie.Povestea este originala si foarte buna,chiar te pune in situatia sa te gandesti care este momentul in care binele pe care vrei sa il faci se transforma in rau...Un alt lucru care mi-a placut foarte mult a fost ca spre deosebire de alte animeuri acesta respecta actiunea din manga.
4.Claymore - este o poveste foarte frumoasa.Aflam ca pana si cele mai de temut fiinte au un suflet,unul chiar foarte sensibil,iar valori precum: prietenia,dreptatea,loialitatea si recunostinta sunt bine conturate in personaje.Manga este senzationala insa cu animeul s-au cam grabit,sper sa faca si un al 2-lea sezon.Cu toate astea trebuie vazut macar o data,sunt o multime de personaje interesante.
5.Naruto - nu stiu cum se face ca prima mea dragoste anime ajunge pe ultimul loc,dar asta este,lumea se schimba la fel si noi.Naruto este destul de interesant,povesti frumoase ale personajelor dar si mult suspans si multa surpriza.Anyway,pt mine a devenit cam boring,e bun pentru o varsta mai mica decat a mea.
[Imagine: 77.gif]

#36
1. Code Geass R1+R2 - Un anime care m-a tinut in suspans din primul pana in ultimul minut. Acest anime contine si personajul meu favorit din anime-uri, Lelouch, un geniu in adevaratul sens al cuvantului. De asemenea finalul este foarte reusit dupa parerea mea, fiind cel mai bun pe care l-am vazut pana in prezent. Pe langa povestea reusita anime-ul contine foarte multa actiune, dar cel mai mult mi-au placut personajele bine conturate.

2. Monster - Ma doare inima sa pun un asemenea anime pe locul secund. Din multe puncte de vedere este cel mai reusit anime pe care l-am vazut. Cel mai interesant si mai genial personaj negativ si cele mai bine conturate personaje din ce am vazut pana acum. Realismul anime-ului, dupa cum am citit o parere pe undeva, este mai real decat realitatea si din acest punct de vedere putine anime-uri pot fi comparate cu Monster. De asemenea povestea e una foarte complexa la fel ca si personajele de altfel. Singurul lucru care il impiedica a ocupa prima pozitie este personajul principal din Code Geass.

3. Ergo Proxy - Un alt anime psihologic, ca si cele aflate pe primele doua pozitii de altfel. Atmosfera de mister este un mare plus pentru acest anime cu o poveste complexa si personaje interesante. La acest anime m-a mai atras si latura filozofica a sa, care poate plictisi majoritatea lumii, insa in cazul meu efectul a fost opus. Singurule minusuri pentru acest anime sunt episoadele 15 si 19 daca nu ma insel, care sunt un fel de fillere.

4. Rorouni Kenshin (OVA-urile) - Desi nu este prea multa actiune in aceste OVA-uri, drama personajului principal, si nu numai, face din acest anime unul din cele mai bune ale tuturor timpurilor.

5. Death Note - Un alt anime cu personaje si tema interesante. Primele 24 sau 25 de episoade au fost foarte reusite, insa acea atmosfera din prima parte a anime-ului a disparut odata cu moartea lui L si aparitia noului adversar, Near. Near mi s-a parut un personaj deloc interesant, o copie nereusita a lui L. Light este insa un personaj interesant, iar finalul sau era din pacate unul previzibil. Nu neaparat un final nereusit, dar pur si simplu prea normal, prea previzibil, iar eu ma asteptam la ceva putin iesit din comun.

[Imagine: 4ml24jd-2.gif]

#37
well well well XD

1. Naruto - yeah...primul anime vazut de mine >.<...but ramane preferatul meu pe viata ^^"..sper >.<
2. Lucky Star - i love this anime xDD...e asa funny 8D
3. Enma Ai - Chiar daca l-am vazut, ma mai uit inca odata la el XD
4. The Melancholy Of Haruhi Suzumiya - no one is like Haru-chan? right? 4
5. Death Note - Chiar daca ador anime-ul nu o pot suporta pe Misa Amane >.<

#38
1.Rozen Maiden: are o actune geniala si personajle sunt impresionante
2.Chobits: primul anime pe care l-am vazut
3.Death Note: singurul lucr acre mi-a placut la acest anime si care l-a facut sa se afle in top este povestea
4.Elfen Lied: no comment
5.Jigoku Shoujo: imi plac anime-urile horror deci acesta este printre preferatele mele
††
You define The line beetwen human and divine
In this empty place intrinsic GRACE, SO necesary...
†Aoi†
you define
[Imagine: df.jpg]
There are times, {Aoi}, I wish I had never set eyes on you,
Because every look makes me fall in love with you more,
And make it so i cannot live without you.



#39
1.Magic Knight Rayearth-ador totul al acest anime...e ceva timp de cand l-am urmarit...dar n-am incetat niciodata sa-l ador...^__^...wow..chiar mai molt dekt Naruto...xD
2.NARUTO-iubesc anime-ul asta pur si simplu...imi plac personajele....povestea...tot!si coloana sonora,desigur...ador cum lupta naruto pentru a-si indeplini visul...ii apreciez ambitia...si caracterul...are multe episoade si imi place sa vad atatea unele dupa altele:X...4ever Naruto! 4
3.Death Note-ador personajul Light...totul...ma fascineaza povestea iar evolutia lui Light este prezentata bine...totusi I HATE THE END! motivul pentru care e pe locul 2.
4.Jigoku Shoujo-iubesc anime-urile horror...
5.YYH-imi place acest anime...mai ales de HIEI:X...de ce e pe ultimul lok?poy nu stiu 21...pentru ca ma enerveaza la culme cateva personaje...si cateva episoade.

#40
1.Vampire Knight-pur si simplu ador animeul asta :X cred ca e primul anime cu vampiri pe care lam vazut.
2.Naruto-primul meu anime,nu e chiar preferatul meu da mereu debea astept sa vina vineri sa ma uit la episodu nou :]]
3.Bokura ga ita-a fost prea frumos. l-am vazut pe tot intr-o zi,poveste e... :X
4.Junjo Romantica- nu sunt o mare fana yaoi da Junjo Romantica chiar mi-a placut :3
4.Karin-anime cu vampiri=> imi place21
[center][Imagine: 33cvyaf.jpg][/center]





Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)