Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Top 5 anime

#1
Aici postati 5\8\10 cele mai bune anime pe care leati vazut....
Deci topul meu:

1.Dragon ball\z\gt-prmul anime vazut de mine,si dupa paerea mea cel mai tare...
2.Naruto-imi place foarte mult sotryul si personajele deasemenea
3.Elfen Lied-ahhhh,ce anime k lumea....cu totul k a avut doar 13 episoade.....super
4.Full metal Alchemist-mia placut si acesta foarte mult,o lumea a alchimistilor...
5.Shaman King-si acesta cu o poveste originala....

Addeh. - De-acum încolo, nu mai scrieţi doar lista cu cele 5 anime-uri (şi sunt 5, nu mai multe), scrieţi de ce aţi ales să puneţi pe locul X anime-ul Y ; că am găsit mult spam.

#2
Un top...39 Va fi greu, dar...
1) Shaman King- sunt obsedata de anime- ul asta! Pur si simplu il adooooor!!!! L- am vazut de cel putin 7 ori... Cam putin.
2) Death Note- nu am ce sa spun. E un anime perfect, de la un capat la celalalt.
3) YuYu Hakusho- anime- ul meu de suflet! O serie de exceptie! YYH 4 ever!
4) Karin, the chibi vampire- am ras, am plans,am crezut ca ma indragostesc... Un anime magnific!!!! De nota.. 11! (pe o scara de la 1 la 10)
5) Saiunkoku Monogatari (The story of Saiunkoku) - ei bine, am vazut aceasta serie si o parte din sezonul II pe internet. Pentru cine nu o stie, voi face o scurta prezentare, in linii mari ( In imperiul Saiunkoku vine la tron un nou imparat. Chipes, inteligent... Insa complet dezinteresat cand vine vorba de conducerea tarii si de politica. Astfel ca cei trei cei mai importanti ministrii apeleaza la ajutorul unei femei: Shuurei Kou, o superba fiica a neamului princiar Kou. Ea trebuie sa il instruiasca pe imparat, si cum se credea despre el ca era gay, sigurata ei e garantata. Iata insa ca zvonurile sunt false si imparatatul se indragosteste de ea... Ce urmeaza va las pe voi sa aflati.)

M- am lungit, scuze.4 Acesta este topul meu deocamdata.

#3
hm....haide ca postez si eu pe aici
1. Dragon Ball Z - ador luptele , primul anime vazut de mine , si din cauza acestui anime au ajuns mult mai mult ( Ex. Naruto )
2.Hellsing- imi plac vampirii , imi place story-ul
3. Berserk - on going for me , dar am citit manga , ador sabiile , grafica , story-ul
4. Yu-Gi-Oh - Imi place mult ^^ , sunt un fan Kaiba , imi plac cartile , ma pot denumi un colectionar de carti Yu-Gi-Oh .
5.aici lupta este intre 39 , Hajime no Ippo si Golden Boy- le ador pe amandoua asa ca nu ma pot decide intre ele , inca le urmaresc , nu am reusit sa termin nici unul dintre ele ,dar sunt amuzante si pot spune ca sunt un mare fan al box-ului 4
[Imagine: fdfgba0.jpg]
[Imagine: 2560139237_b2fb8f427f.jpg]



#4
Sa fac un top?That's way too hard T_T But I'll try:
1.Death Note-nu prea mai am nimic de spus de anime-ul asta,este pur si simplu superb
2.Bleach-nu mai are nevoie de alte commenturi(Go Rukia,go Rukia,GO GO GO) & PGE(the Wallflower)-well,I'm still laughing
3.Elfen Lied-bloody beautifull Lucy,I luv ya,keep on killing
4.Gintama & Get Backers-pusi pe un loc pentru ca le-am inceput in acelasi timp.Gintama ma ucide cu zile xD,iar GB imi place pur si simplu
5.Rurouni Kenshin-speechless(intr-o zi o sa-l iau din nou cap-coada)

P.S.:Aceasta este o lista mai asa si asa,caci mai am vreo 20 de animeuri care intra aici,cum ar fi:Ergo Proxy,Shounen Onmyouji,Shakugan no Shana,Naruto,FLCL,Black Lagoon,Meine Liebe,siiii multe multe altele.
[Imagine: gameswlpp_79.gif]

#5
Topul meu:
1)Gravitation-il ador...pentru mine e cel mai bun
2)Yu Yu Hakusho-chiar mi-a placut
3)Death Note-mi se pare interesant
4)Bleach-a inceput sa imi placa
5)Arc the Lad-foarte tare
6)Naruto-nu am cuvinte...
7)Yu-Gi-Oh GX-e dragut
8)Jigoku Shoujo-imi place
9)Spiral-Eyes...in love
10)Mew Mew Power-destul de nice
Si mai sunt...
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#6
hmm...
1) Yu-Gi-Oh (tipic)
2) Bleach - avand in vedere faptul ca imi plac animeurile cu bataie, actiune, dar sa fie si amuzante...
3) Digimon - printre primele vazute
4) Sakura - mi-a placut "firea" personajelor
5) Death Note - idea e interesanta, grafica...

#7
Anvand in vedere ultimele anime vazute....fac o schimbare de top...4
1.Dbz&dbgt-Acest anime mereu va fi pe primul loc...
2.Death Note-fascinant acest anime....wow...grafica excelenta.....mia placut foarte mult Light(un geniu adevarat)
3.Elfen Lied-desi a avut putine episoade,m-a impresionat.....excelent anime....4
4.Busou Renkin-fain si acest anime.....
5.Chobits-mia placut foarte mult povestea...:X...
6.Berserk-grafica buna,story la fel,super anime44
7.D.N.Angel--
8.Fma-
AM uitat de NARUTO,cam pe locul 2 ar trebui sal pun....fain anime....Shippuden nu prea ma atrage....o lungesc prea mult cu povesti(mai bine citesc manga)
si cam atat cred......

#8
1 . Naruto (logic )Pai povestea e foarte buna , e comedie ,actiune , aventura si drama in acelas timp . Nu poti sa u razi in anumite momente iar apoi se schimba si e foarte trist > E vorba despre prietenie , dragoste .
2. Elfen lied .Chiar s-a incadrat in topul meu , sangeros , drama , actiune . Totusi violenta e dusa la extrem , faze usturator de sangeroase , si are si un pic de romance , iar finalul a fost foarte trist .
3. Jigoku shoujo . Pai e vorba de razbuna , oameni acre au patit lucruri rele din cazua altora si care ar fac orice sa se razbune , chiar sa isi vinda sfletul si sa ajunga in iad pentru asta .
4.Bleach . Pai deabia m-am apucat dar pot sa spun ca m-a placut .Poate inter timp cand o sa vad mai multe epsioade o sa se mai ridice in topul acesta .
5.DEath note
[Imagine: Untitled-1-2.gif]

#9
Well e fff greu sa ma decid cien e pe primul loc... what the heck?

1. Kiddy Grade - eternal life, many past lifes... it's clear what I like about it...
2. Mai-Hime - 13 girls that fight for their loved ones...
3. Kiba - main caracter tries to find himself....
4. DN Angel - I don't know what i like about it, but it always pops in my mind
5. Ouran High School Host Club - comedy, reverse harem... do I need to say more?
6. Rosario + Vampire - vampires....


Pot sa mentionez ca locurile 5,6 sunt in fct de ce anime-uri am vazut in ultima vreme si mi-au placut mult... In rest nu cred ca as schimba ceva...
P.S. Cum luna viitoare (aprilie) apar doua noi anime-uri adaptate dupa manga-uriel mele pref: Spacial A respectiv Vampire Knight, deci Top-ul meu se va schimba...

#10
Uhm...Topul meu se cam schimba mereu dupa ce termin o serie anime...21
Animeurile mele favorite ever ar fii:

1.Naruto....evident...71!Pana in momentul de fata este anime-ul care m-a captivat cel mai mult,foarte complex,diversificat si origilan!
2.Paradise Kiss.Desi am vazut destule serii anime,romance...acesta este singurul care m-a impresionat cu adevarat!A fost printre primele serii vazute de mine si inca imi face placere sa il urmaresc!La sfarsitul seriei,recunosc,ca am varsat o lacrima...4
3.Elfen Lied.Sa fiu sincera,nu sunt mare fana a genului actiune,aventura...sau mai stiu eu! Am urmarit anime-ul asta pentru ca m-a tot "tocat" la creieri Naomi-chan [take a look a little bit above me],insa mi-a placut!
4.Death Note/Jigoku Shoujo.Trebuie sa le pun pe acelasi loc pentru ca seamana foarte mult!Ideea este,in mare,aceeasi! Desi ...sa fiu sincera..prefer Death Note-ul!
5.Shaman King...Ah...a fost anime-ul copilariei mele..Pe la 10 ani stiu ca eram fana infocata!Si inca se pastreaza in topul meu!A fost unul din animeurile care mi-a starnit gustul pentru acest capitol.."anime"




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)