Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Lucy vs. Nyuu
Lucy
100.00%
4 100.00%
Nyuu
0%
0 0%
Total 4 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Sakura vs. Ino

#31
sicer mi se face scraba cand le vad pe mandoua , doua proaste care ies la razboi pentru un baiat care nici macar nu le saluta cand trece pe langa ele de fapt sunt invizibile pentru el
Ino este o fitoasa si cu parul ala al ei arata groaznic pe deasupra are creierul mai mic decat el al unei furnici
Sakura mi se pare mai ok, inafara faptului cu rozul i hate pink ma rog e dragut dar nici chiar asa roz, roz ,roz....(scz ma luat valul)

gomete pentru fanii lor dar asat este parerea mea si votul merge la Sakura
Uita-te in sus...
Uita-te in jos...
Acum uita-te la mine...
Fac misto de tine!!! 10

#32
sa vedem....
votul meu merge catre Sakura!
personajul ei ma atras de la inceput, probabil din cauza colorii neobijnuite a parului. recunosc, nu sunt prea uimita de puterea ei la inceput, dar indata ce a facut fata celor din satul sunet am inceput sa fiu din ce in ce mai "mandra"!
in shippuden a demonstrat ca indiferent de cat de slab ai fi te poti schimba, (si nu vorbesc doar despre putere, chiar si la scoala merge chestia asta 4 )
P.S.: Ăăă... nimic 4
[Imagine: 40241432_UBASAWIFV.jpg]

#33
Sakura, nu imi plac e de ea doar pentru ca este unul dintre personajele principale dar are si un comportament dragutel as putea spune.Imi place mult la ea atunci cand se infurie si incepe sa faca ca toate alea atunci cand lumea se ia de fruntea ei giganta.Desi are si ea momentele sale cand chiar ma enerveaza, acelea fiind in momentele in care e lovita de dragoste si nu mai aude si nici nu mai vede cand e Sasuke prin preajma.Cat despre Ino ... hmm , era mai dragalasa cand era mica 21 , dar totusi ... nu prea imi place la ea faptul ca este rebela , prea rebela si asta duce la naspa ( parerea mea ) , si ce sa mai zic si de ea, cand e Sasuke prin preajma e si mai patetica decat Sakura.
[Imagine: 9qh35v.jpg]

#34
Sincer, nu ma prea omor dupa niciuna dintre ele, dar totusi:

Sakura: Mult prea mult roz, dar sa trecem peste. La inceput mi se parea pur si simplu patetica. Nu se gandea decat "Sasuke Sasuke Sasuke" si il trata pe Naruto absolut oribil. Asa zisa ei iubire pentru Sasuke era extrem de superficiala. Il placea pentru ca arata bine, era destept si puternic. Stia ceva despre el? Nu. Dar tot il idolatriza. Bun, se comporta ca o fata normala. Era singura "umana" din echipa 7 ca sa zic asa. Nu avea de unde sa stie cum e sa cresti fara parinti, sa fi nevoit sa te descurci singur, dar nici sa incere sa-i inteleaga chiar deloc...
Pe urma a fost examenul chunin. Recunosc ca aici am inceput sa o apreciez cate de cat mai mult. A realizat ca diferenta dintre ea si ceilalti doi era imensa si a incercat sa se imbunatateasca.
Si a inceput Shippuuden. La inceput, desi tot nu-mi place ca e mult rea violenta cu Naruto, chiar progresase. Nu doar ca abilitati ci si ca personalitate. Dar nu a durat mult povestea. Dupa ce s-a terminat lupta cu Sasori, e redevenit Sakura cea copilaroasa. Nu ajuta cu nimic in lupta si de cate ori vine vorba de Sasuke ea cedeaza.
Pentru cei care nu sunt la zi cu manga-ul, mai departe sa nu citeasca daca nu vor spoilere:
A devenit pur si simplu egoista si imatura in Shippuuden.
Vin cei din Kumogakure dupa Sasuke si cand ea afla ca Sasuke a fost declarat missing-nin ce face? Cade in genunchi si incepe sa planga. Il lasa pe Naruto se plece singur cu aia ca sa ia el bataie de dragul lui Sasuke.
Sai, ii spune ca lui Naruto ii place de ea si atunci ea pleaca dupa Naruto sa il opreasca sa-l mai caute pe Sasuke. Ei bine in aceste moment eu mi-am pierdut tot respectul pe care-l aveam pentru ea. Sa-i spuna lui Naruto ca si ea-l iubeste pe el asa ca poate sa renunte sa-l mai urmareasca pe Sasuke. Chiar era asa greu de realizat ca Naruto nu-l urmarea pe Sasuke de dragul ei? Naruto isi da seama ca ea il minte si atunci Sakura pleaca sa-l omoara pe Sasuke. Cum se asteapta sa faca asta, nu stiu.
Asta me enerveaza cel mai mult la Sakura. Faptul ca nu-l intelege pe Naruto catusi de putin. Crede ca toti anii acestia Naruto s-a chinuit de dragul ei, fara sa realizeze de fapt cat de important e Sasuke pentru Naruto si chiar vrea sa-l omoare, ceea ce mi se pare pur si simplu prostesc. L-ar distruge pe Naruto daca tocmai coechipiera lui, cea care ar fi trebuit sa-i fie alaturi s-ar duce si i-ar omori prima persoana care l-a tratat ca un prieten si probabil singura persoana care il intelege cu adevarat


Ino: Nici ea nu-i prea grozava sincer. In seria originala macar nu parea sa-l venereze pe Sasuke cat Sakura. In Shippuuden nu prea am ce zice, nu face mai nimic. Un lucru insa apreciez la personalitatea ei. Pune mare valoare pe prietenie.A fost prima prietena a lui Sakura si cred ca si acum o vede ca cea mai apropiata prietena a ei. In afara de asta insa, e destul de ingamfata si superficiala.

In concluzie, votul meu va merge la Ino, desi a progresat mult mai putin decat Sakura in manga pot spune ca mi se pare mult mai agreabila.

#35
Cele doua se aseamana destul de mult, avand in vedere ca, atunci cand erau mici, Sakura o imita pe Ino pt ca aceasta a fost cea mai buna prietena a ei, cea care a ajutat-o sa devina mai frumoasa. Aceasta prietenie a fost distrusa de lupta lor pt Sasuke, pt a-l impresiona. In timpul luptei lor de la examenul chuunin, se vede ca sunt egale ca putere, dar acest lucru nu e valabil si mai tarziu. Ino e geloasa pe Sakura cand vede ce medic bun a devenit aceasta si incearca sa invete si ea. Sakura evolueaza mult, devine mai puternica si este de la inceput foarte desteapta si doritoare sa invete. Pe de alta parte, Ino ramane cam la fel, e interesata mai mult de frumusete decat de a deveni un ninja mai bun, are doar acea tehnica foarte buna, de control al mintii. Avand in vedere aceste lucruri, eu o aleg pe Sakura.
[Imagine: sig_reinoir.png]

#36
Interesant topic!Imi pare rau ca n l-am vazut mai demult...So,let's start:
Sakura:
In prima parte era foarte obsedata de Sasuke si la fel de slaba ca si Ino..la puteri ma refer,deci la prima vedere nu exista nici o diferenta intre cele doua in prima parte...sau poate ca totusi este.Poate unii dintre voi isi amintesc cand Kakashi a zis ca are un control deosebit al chakrei,dar acesta nu e dezvoltat.In timpul examenelor chunnin dovedeste ca este inteligenta si curajoasa atunci cand se lupta cu cei din satul sunet,iar cand isi taie parul pt coechipieri ei,mi se pare un gest demn de respect.Unii dintre voi ati spus ca Sasuke nu le baga pe nici una in seama,poate asa o fi,dar da-ti voie sa va contreazic.In episodul in care Sasuke pleaca,Sakura are curajul sa ii marturiseasca sentimentele,pe cand ino credeti ca si le-ar fi marturisit...dupa mine cred ca nu...si sasuke i-a zis multumesc sakurei,ceea ce a aratat ca a tinut la ea ca la o colega de echipa si nu cred ca i-ar fi spus asta lui ino.cred ca ar fi innebunit daca ar fi avut-o pe ino ca si coechipiera de echipa...si inca ceva sasuke a fost atins de sentimentele sakurei,dar nu a vrut sa recunoasca,vrand sa para genul de''bad boy'',ca sa spun asa
So,sa trecem la Shippuden
In Shippuden e total nu stiu cum sa ii zic,intr-un cuvant schimbata.In bine ma refer
E mult mai puternica,nu mai e atat de obsedata de Sasuke,devine prietena cu Hinata,il respecta mai mult pe Naruto,face tot posibilul sa il aduca pe Sasuke inapoi si e dispusa sa il atace pentru echipa,iar aintrenamentul cu Tsunade de doi ani si jumatate da roade.
Ino
Well,in prima parte e aproape ca Sakura.Obsedata de Sasuke,slaba bla,bla.In plus mai e si fitoasa,se crede cea mai tare,dar nu e decat o ipocrita(gomene pt fani/fane).
In Shippuden e la fel.Cu gandul la baieti,fitoasa etc .E invidioasa pe Sakura ca invata mai repede ca ea si ca e mai puternica decat ea.
Deci in concluzie,votul meu merge la Sakura
[Imagine: j5atg3.png]


#37
Pai cu siguranta alegerea mea este Sakura desi cateodata ma enerveaza.Pe Ino nu o suport deoarece este foarte enervanta si increzuta,desi trebuie sa apreciez faptul ca ea pune prietenia mai presus de orice.Sakura la inceput nu imi placea mai deloc,deabea dupa examenele chunin mi-am schimbat parerea ,la fel si in shippuden.Devine din ce in ce mai puternica.In shippuden sa schimbat foarte mult fata de primele episoade din Naruto.
Deci alegerea mea este Sakura.

#38
Sakura, normal ! De ce ? Pt. ca Ino ma face sa arunc calculatorul pe fereastra. Pur si simplu imi vine s-o bat pana nu mai are fitzele alea ! "Vai , eu sunt Regina Prostiei " Mda....Ceva de genu' ....Si fazele cu Sasuke m-au facut si mai mult s'o urasc. "Sasuke....stiu ca ma iubesti !" Imi e mila de bietul Sasuke , sincer ! Eu cre'ca ii spuneam simplu si la obiect sa se miste pana nu ii trag una !
La Sakura am ceva de comentat . Ma enerveaza culoarea parului ei. As schimba-o...Nu stiu in ce culoare..Da' sincer arata..hm,...cumva, urat ! Asa . Ce imi place la ea e faptul ca s-a schimbat enorm de mult . A devenit mai puternica si asta o face sa fie cineva, cred eu !

#39
Se pare ca multi sunt fani Sakura pe aici 21
Pff...eu una o urasc, nu stiu ce o sa creada fanii ei, dar mie una imi displace total acest personaj. Inca din primul episod in care a aparut am stiut ca nu o sa fie pe placul meu. Nu e genul meu, prea mult roz O_O Iar eu una urasc chestiile astea girly o_o in special rozul. La inceput este total inebunita dupa Sasuke, pot spune ca obsedata. Incearca sa se apropie de el prin toate mijloacele posibile, dar ea nu vede ca nu-i merge, continua mereu si ajunge sa fie enervanta. Naruto tine mult la ea si a si dovedit acest lucru, salvand-o de multe ori, dar ea nu-l baga deloc in seama si se poarta foarte urat cu el. Daca ea se poarta asa... ce asteptari ar avea de la Sasuke?

Ino...este la fel ca si ea, dar mi-a aratat ca nu este atat de obsedata pe parcurs, deoarece nu era un personaj atat de important in anime. Mi-a placut mai mult de ea in Shippuuden, avea un rol mai important si se maturizase mult intr-un fel. Sakura...tot cu gandul la maretul Sasuke, desi incerca sa nu arate acest lucru.

Nici Sakura nici Ino nu sunt pe placul meu, sunt doua personaje in care nu ma regasesc, dar o sa o aleg pe Ino, deoarece Sakura imi displace enorm. So...din nou, scuze fanilor Sakura, asta e parerea mea personala si nimeni nu ma face sa-mi schimb opinia xD
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


#40
Eu una nu as putea fi deacord cu tine. In Shippuden desi da a inceput fata sa invete si ea ca Sakura tehnici de vindecare nu cred ca e mai matura. Eu una nu am observat nici o diferenta la ea, inafara de costumul schimbat si acum chiar ca nu ii se mai vede un ochi. Si cred ca "dragostea" nebuna a Sakurei in shippuden devine mai mutl legatura pe care cei 3 o au. Era mica in primele serii si nu gandea foarte matur. Chiar si cel ce a desenato pe Sakura a zis ca la inceput trebuia sa fie un personaj enervant!!!! Si datorita fanilor Sakura a evoluat spre ceea ce este acum. Iar Ino si Sakura sunt prietene foarte bune! Eu una nu sunt fana a nici uneia si urasc rozul !! Si totusi nu am putut sa nu o ador cand sa luptat cu Sasori8:X:X
[Imagine: 2e5s776.jpg]
Din focul iubirii adunam taciuni
Ce se nasc din incandescenta ploii de soare...
Unde-a ramas visul tainic de pe maini
Schitat de priviri cu-a lor patima-arzatoare?

[Imagine: k4fa84.jpg]
Noi suntem iluzii a ceea ce este muritor, iar scena este o iluzie a vieţii.
"El nu credea in nimic, cu exceptia viciului insasi si a unui zeu viu care exista pentru singurul scop de a face posibila satisfactia fata de rau."


[Imagine: chibi_2442.gif]
Emyleene, chibi-ul lui fake_fate




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)