Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Gravitation - pareri generale.

#11
Şi eu sunt de părere că este un anime foarte bun. Şi nu vreau neapărat să mă leg de partea scenică, ci de Yuki, care a fost fenomenal. Emana atât sexappel, încât mă simţeam şi eu intimidată, care mă aflam de partea cealaltă a monitorului. Cam tot ce ţinea de el era sexi şi bine pus în evidenţă. Şi povestea lui. Mi-a plăcut cum au evoluat lucrurile.

#12
Pentru multi, cred ca Gravitation e primul anime sau shonen-ai. Imi place tare mult, va avea intotdeauna un loc special in lista mea de anime-uri preferate. Atunci am intalnit faptul ca oamenii sunt oameni fara prejudecati. Tin minte o faza tare, cand eram in camera si ma uitam la un episod, apare si okasa si vede un sarut intre Shu si Yuki se sarutau si imi spune:" Maria, nu te spun lui taica-tau la ce te uiti, altfel nu te-ai mai uita la TV 22 " Imi aduc aminte si acuma. Melodiile sunt foarte placute, grafica e superba, Yuki e tare dragut :X
[Imagine: ak8THBQ.png]


#13
Nu a fost un anime care mi-a placut in mod deosebit, insa trebuie sa recunosc ca nici nu mi-a displacut. Oricum imi aduc aminte ca la primul episod pe care l-am vazut, nu-mi dadeam seama da Shuichi este fata sau nu...A fost amuzant, eram cu sora mea si o tot intrebam ce sex are Shuichi. Ea mi-a zis ca e baiat.
Intr-adevar este un anime desenat intr-un mod atractiv, care are anumite subiecte controversate si care atrage in mod special adolescentele.

#14
Eu una ador acest anime pentru sentimentele pe care transmite, apoi imi mai place si cum canta Shuichi ador melodia compusa de Yukiii si aia Marmelade..parca ...:perv: si mai ador si faptul cum il saruta Yuki pe Shuichi, si cum ii vorbeste, iar ochii aceia..ouf![Si parul sau asemeni razelor de soare ce se contopesc ]. La Shuichi imi place felul sau de a fi e naiv ( asa ca mine) faca numai prostii, ar renunta la orice pentru iubire..in sfarsit eu ma regasesc in acest personaj.[Si parul sau Roz!]. Deci pur si simplu am plans de fiecare data cand shuichi plangea (sunt prea sentimentala)
deci c-am atat ...
P.S Il iubesc pe Shuichi , dar si pe Yuri la fel de mult :love:

#15
Cum a spus si D. Lady, pentru multi este primul anime shounen-ai vazut, bineinteles si eu ma incadrez printre acei "multi" . Zilele astea am zis sa il revad pentru ca aproape uitasem toata povestea. Intotdeauna mi-a placut cuplul Shuichi si Hiro si nu cred ca am un motiv dar mi se pare ca se potrivesc, mai ales ca Hiro este chitaristul iar Shu solistul trupei, pentru ca satenul si-a spus deja sentimentele iar Shu stie ca il iubeste. Mereu i-a spus lui Yuki sa aibe grija de el si se vede ca tine mult la micutul Shuichi 71
Asta nu inseamna ca Yuki nu este si el unul din personajele mele preferate cu care Shu s-ar potrivi. Animeul nu a fost cine stie ce, se putea chiar mai bine. Mi se parea ca la inceput actiunea a fost foarte grabita insa noroc cu mintea mea splendida ca am putut intelege totul b-) Mi se frangea inima cand il vedeam pe bietul Shu suferind din cauza lui Yuki, mai ales partea cu logodnica si atunci cand l-a dat afara din casa. Singurul lucru ce ma enervat era ca atunci cand eram pe punctul de a plange ( si chiar voiam sa plang pentru a ma descarca ) aparea Shuichi cu o moaca din aia incat ma bufnea rasul. Nu, nu, nu e corect ! Eu voiam sa plang, nu sa rad!
:scary:

#16
Gravitation este primul anime shonen-ai pe care l-am vazut, din cate am observat a fost primul la multi dintre noi ... 21.
Este un anime frumos, care te capteaza inca de la primul episod. Mi se pare ca actiunea e putin grabita in anime, adica se formeaza cam repede sentimentele lui shiuchi fata de yuri, dar la "lungilea" seriei este foarte bine. Imi place cum sunt desenate personajele, in alte anime sunt niste ciudatenii cu maini si picioare. *laughss*
Spre rusinea mea nu am reusit sa vad decat 6-7 episoade, restu nu merg vazute pe site-ul respectiv. Cum eu nu ma descurc prea "grozav" cu engleza, nu le pot vedea subtitrate in engleza 22. Daca stie cineva unde gasesc celelalte episoade, ar putea sa imi lase un mesaj la profil cu un site pe care le gasesc.

Ma rog, nu mai aberez, concluzia este aceeasi, Gravitation este un anime minunat care merita vazut ...
[Imagine: YWk6O.jpg]

#17
Gravitation este primul meu anime shonen-ai , ca la ceilalti dintre voi , din cate am observat.
Este frumos,superb,adorabil,minunat *_* Zilele astea l-am revazut pentru a 4 a oara si tot nu m-am plictisit. Prima data tin minte ca il urmaream pe Animax, dar eram mica si nu stiam ca e boy x boy [nici nu dadeam atentie saruturilor si oricum nu urmaream episoadele calumea ]
Yuki a fost genial. Imi venea sa imbratisez laptopul la cat de hot si awesome e.
Shuichi are o mutra asa cuteh si in acelasi timp silly. Am murit de ras la cam toate fazele 21
Grafica a fost buna avand in vedere ca anime-ul e din 2000 ^ ^
[Imagine: tumblr_m8w2we1JGd1rpgt3co1_500.png]
[Imagine: tumblr_m8moi9oWXo1r8iaaao1_500.gif]
forever a baby

#18
Umh, este printre primele anime-uri vazute, cred ca l-am vazut acum un an sau chiar doi. Am trecut mai mult fugitiv prin el pentru ca eram doar curioasa sa vad ce se intampla, nimic altceva. A fost dragut si usor de digerat, nu pot sa spun ca m-as mai uita inca odata la el pentru ca as minti. La inceput nici macar nu stiam ce gen este, dupa mi-am dat seama. Cum a spus si Mao, avand in vedere anul din care este facut, grafica-i ok, nu-i atat de deranjanta ochiului. Fata de alte anime-uri - de exemplu Naruto - nu pot spune ca mi-a ramas fixat in minte sau ca inafara de numele personajelor principale mai tin minte ceva, de aceea si cred ca este mai mult un anime de vizionat cand nu ai ce face 21.
[Imagine: Jun0xCa.png]

#19
Gravitation a fost unul dinte primele mele anime-uri. Eram mica si confuza, deoarece nu intelegeam de ce rozaliul trebuia sa fie baiat, nu mi se parea normal. Cu toate acestea, am continuat sa il urmaresc si mi-a placut enorm. Chiar si in momentul de fata, este unul dintre anime-urile mele preferate.
Shuichi mi se pare un pusti putin ciudat, pe langa faptul ca e super dulce, are niste chestii iesite din comun.
Yuki este prototipul barbatului perfect. Adica, chip frumos, corp perfect, fumator, romancier, cu banii, etc. Lista poate continua.
Hiro si Fujisaki se numara printre personajele mele favorite, cum il sustin ei mereu pe Shuichi, cu toate ca acesta nu va face niciodata nimic bine.
Mr. K este chiar favoritul meu. He's the Best Manager Ever! Nimic nu este imposibil pentru el.
Sunt multe de spus despre Gravitation, dar m-ar apuca dimineata inca in fata calculatorului...
:::Hot temptations:::Sweet sensations:::
:::Rhythmic motion:::Raw emotion:::
:::Your reaction:::To my action:::
:::Hour after hour:::Of sweet pleasure:::

#20
Gravitation, ce amintiri. 21

Prima data cred ca l-am vazut pe A+, a fost difuzat acolo, nu? Ma rog, nu mai conteaza. Un anime usor de urmarit, cu personaje diferite, repede indragite, dar, sa fim seriosi, nu e cine stie ce. Cred ca este unul dintre anime-urile clasate la guilty pleasures. In 2007, daca nu ma insel, o buna prietena mi-a facut o supriza si a venit in Bucuresti, special pentru mine, pentru ca era ziua mea. Pe langa prezenta, a adus si un CD cu Gravitation. In noaptea respectiva am revazut toate episoadele, in timp ce mancam niste.. .paine cu sunca imbibata in Cola (ne cazuse din pahare). Asa ca anime-ul are si o valoare sentimentala.

Este primul shounen-ai vazut si aproape ultimul, stiu ca mai incercasem unul, Loveless, da' nu m-a dat pe spate, deci am ramas cu Gravitation in cap. Grafica, pentru vremea lui, bunicica, personaje savuroase, un soundtrack ok. Cum am zis, un anime usurel, adica daca nu ai chef sa gandesti foarte mult, doar sa te relaxezi, este numai bun. Daca ar fi sa-l revad, l-as revedea in formula din 2007, dar cred ca nici eu si nici ea nu am fi dispuse sa il luam (iar) de la capat.

Stiu ca mult timp dupa ce l-am vazut, am ascultat acest cover destul de mult.
http://www.youtube.com/watch?v=jGd9NlHiGiE
[Imagine: tumblr_mc1u38yB7f1rtr21qo1_500.gif]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  How Well Do You Know Gravitation? Dei 14 12.181 30-04-2012, 07:12 PM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  Gravitation Character War Lye 4 5.756 02-05-2009, 07:23 PM
Ultimul răspuns: Kitsunes Iris


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)