Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Dans

#1
Eu fac de 6 ani dans modern la palatul copiilor cu profesoara magda szabo...
am participat la o droaie de spectacole comcursuri am dansat si la delfinul de aur...etc.... mi se pare un sport foarte frumos chiar daca depui foarte mult efor...care iti formeaza foarte bine corpul....

zby/... astept pareri....
[Imagine: 20080626090306.jpg]

Imi aprind visatoare o tigara. Fumul trece lenes si nepasator prin fata mea, formand niste spirale demne de admiratia unui artist..



#2
Imi place dansul ^^.La gradi am facut si eu dans sportiv >.> si am mai facut si putin la scoala .
Am dansat de doua ori pe o scena dar era dans popular >.> (sa zicem doar ca doamna noastra invatatoare avea o obsesie cu dansul din oas 22)
Dar in rest imi place...si mi s-a zis ca stiu sa dansez bn ^^ dar nu am mai incercat dansul sportiv din lipsa de timp si probabil din comoditate x_x

#3
mai bine dansuri decat pc10 te mentzine in forma shi te shi distrezi21 cel mai bun mod de "pierdut vremea"21 o idee foarte buna15 hey...continua asha shi peste putzin timp te vedem la tv21...itzi tzinem pumnii shi la urmatoarele concursuri! bafta in continuareSmile am practicat shi eu acest sport putzin timp21 a fost foarte placut. dar din cauza programului am abandonat. 21dar au fost nishte momente de neuitat21

#4
Dupa parerea mea dansul este cel mai greu sport.Si stiti de ce ?Pentru ca in nici un alt sport nu este nevoie de mai multa concentrare decat aici.In dans , fiecare miscare trebuie controlata , gandita dinainte si executata cu o foarte mare precizie.
Eu am facut cursuri de balet (si asta e un dans ; si inca unul foarte greu) de mica si nimic nu imi poate schimba parerea.
Este un sport cu adevarat greu , insa ai anumite satisfactii atunci cand te aflii pe scena si publicul te aplauda.
Daca ar fi vreodata sa aleg intre calculator si balet , as alege categoric baletul !(chiar daca acum nu il mai pot practica).
[center][Imagine: 2ibj691.jpg][/center]

#5
Dansul este intr-adevar foarte greu. Cum a zis si Maria,fiecare miscare trebuie gandita si executata perfect,pentru ca atunci cand esti pe scena, se uita sute de oameni la tine,iar prin cea mai mica greseala te poti pierde total. Nu o zic asa degeaba, ci pentru ca stiu exact cum e. Si eu il practic,si nu de azi de ieri, sunt in anul 8 la Scoala de Arte , unde fac balet si dans modern.Si pot spune ca este intr-adevar greu. Dar nu trebuie sa ai neaparat talent,ci sa vrei. Oricine poate dansa,atata timp cat chiar isi doreste. Si zic dans,nu head-banging,k ala il poate toata lumea. Si daca te apuci de el,sa fi serios. Ca am mai vazut cazuri dinastea... Vin fete/baieti care isi dau mari aere de star , si dupa cateva repetitii nu mai vin, k e greu sau k s-au plictisit. ete na. ori vi ori nu. Dar desigur, munca este rasplatita cand esti pe scena si auzi toate aplauzele...deci merita tot efortul depus.Asadar, dance,people 22

#6
OMG.. nu oi fi eu nu stiu ce fata , care sa fie cu nu stiu ce stil , asa ca nu prea dansez acele stiluri de dansuri , precum baltul sau dansurileacestea lente .. eu ma remediez la R&B , poate ca nu oi fi foarte profesionista dar am ambitie si credinta :p .. ori cum am facut un timp dasnsuri cu Vlad Rosca, ^^ daca nu stiti cine ii ei bine ... a participat la niste editi la " Dansez pt tine " 71 ( cine a urmarit toate editile stie3 .. nu ca m-am uitat de multe ori, dar unele dansuri sunt foarte cool, si ii frumos sa te uiti la altii cum o fac , dar cand esti tu acela e mult mai distractiv...3
[Imagine: post-1-1210617101.jpg]
In the world the sky is the same !!

#7
Dansul chiar este greu ^^ ( stiu din proprie experienta ) profa mea m-a pus sa tin capul intoes ca sa ma obijnuiesc ( la vals ma refer ) dar in loc sa ma obijnuiesc, m-am ales cu o febra musculara urata.
Chiar si la cambre ( tot la vals ) da stiu, cam ( mult ) uraSc valsul.

In rest ce pot sa spun e greu dar e si frumos. Oricum mie mai mult modernu' imi place decat sportiv. Dar cand vine vorba de sportiv, mai mult pe latino decat standard. 4
-

#8
dans? a zis cumva cineva DANS? Zuppy02 well mie imi place sa dansez Smile
fac dans la o trupa din Oradea Smile la avatar am numele ei Smile
dansul e greu intradevart... mai ales la unele figuri.. (tango argentinian)
anyway... imi face mare placere sa dansez Smile mai ales daca am un partener bun Smile
dansurile mele favorite sunt sau nu neaparat favorite ce topul meu e cam asa :
1.Vals lent
2.cha cha cha
3.zouk
4.bachata
5.vals vienez
6.tango argentinian
7.disco fox
8.salsa
9.samba
10.jive
11.slow fox
12.rumba
13.tango clasic
14.merengue (asa se scria? )
15.quick step
16.paso doble

asta ar fi topul meu.... dupa sunt dansurile in grup Smile rueda.. nu cred ca asa se scrie ...dar cine stie , stie despre ce vorbesc Smile 4

#9
Oh...yeah...dansul...^^" Ma pricep destul de bine sa dansez.Imi place nu pot sa zic ca nu.Prefer dansul modern si cel sportiv.La ora de muzica cateodata, pentru a mai destinde atmosfera dna. profesoara aduce laptopul pune muzica si incepem sa dansam pe coregrafia special facut de ea.Imi place mai ales cand e in grup, ca ne mai incurcam si cadem cateodata starnind rasete. *m-am incurcat cand dansam pe scena in fata a catorva zeci de oameni si am facut o tumba grozava pe scena ajungand in brate la dna. profesoara... 21 .Toata lumea a ras de mine, da' tot locul I am luat.*yeyy*21.

#10
Ei bine, mie imi plac la nebunie dansurile, cam toate stilurile.
De curand m-am dus la dansuri sportive (chacha, rumba, salsa, paso doble etc) si pot zice ca sunt foarte frumoase, insa si grele.
Eu una ma voi tine de ele pentru ca imi plac, totusi si R&B mi se pare interesate. La inceput vroiam sa merg la acest gen de dans, insa nu am gasit nici o sala de asa ceva pe la mine in oras.
Chiar daca dansurile sunt grele, daca iti plac vei reusi sa dansezi foarte bine =^.^=
Don't deny our r2Ï€.
[Imagine: ri935j.png]







Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)