Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[YuYu Hakusho] Ce personaj ati vrea sa fiti?

#1
Ce personaj ati dorii sa fiti din anime-ul Yu Yu Hakusho si care este motivul?yo mi-as dorii sa fiu Yusuke(chiar daca e baiat)pentru ca e puternic,zvapaiat si destul de dragut.Dar l-as alege si pe Kurama din aceleasi motive..plus ca este foarte destept!
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#2
Cu siguranta cel mai potrivit pentru mine ar fi Hiei...suntem aproape la fel. Numai ca eu n-am puterile lui :mellow: ...Este indiferent, la fel ca mine, ii place sa faca totul de unul singur, la fel ca mine, nu vorbeste prea mult, la fel ca mine...si nu in ultimul rand...Chiar daca da senzatia ca nu este interesat de ce se intampla in jurul lui, este tot timpul la curent cu toate noutatile/problemele care apar...

#3
Eu vreau sa fiu koenma fiindca da oridine 21 IN afaRA de asta fiindca are mereu la el suzeta aceea, oh yeah, ador suzeta aia e super 21
plus ca ador si imbracamintea lui si pe deasupra arata marfa in forma de adolescent. daca as fi el as da mai multe ordine si binteles as sta toata ziua si m-as relaxa in scaunul lui la biroul lui, impreuna cu televizorul ala mare, sau mi-as lua un calculator si m-as juca sau as naviga pe zup toata ziua. M-as inregistra ca koenma_the_baby_sweet 24

Pe deasupra l-as pune la munca pe yusuke sa devina invincibil si evident as face un pic de "curatenie' pe la demoni adevarul este ca unii sunt cam nesuferiti. >.<
As manca cicolata si as sta pe mess, sa-mi vad admiratoarele cum se ingramadesc sa ma vada 21

sau as fi...Botan. Mie una imi place pustoaica fiindca e cam ca mine Lol si nu glumesc ^^'
As zbura o zi intreaga si l-as ajuta pe yusuke in tot si poate as calatori peste tot cu matura aia ( sau ce o fii ) >.<
-

#4
Well aici este un topic foarte interesant.
Ce personaj as dori eu sa fiu din yuyu hakusho..As fi avut aici de nominalizat : Kurama & Hiei.Acestia sunt inteligenti si bine pozitionati in anime.Hmm personajul mai potrivit pentru mine cred ca ar fi Hiei.Este o fire atat de interesanta si atat de placuta.Totul la el este interesant ( de mentionat faptul ca nu este inalt,si am si eu o problema micuta cu inaltimea 78 ) . En fin,Hiei este un personaj foarte interesant cum deja am mai spus.Caracterul sau ete captivant,asa cum poate sa tina atat de multe lcururi in el il face si mai special.Dorinta sa de razbunare plina de ranchiuna si intr-un final regret pentru ceea ce s-a intampalt.Atat de multa suferinta amestecata cu anumite sentimente de fericire din anumite momente.
De ce cred ca mi se potriveste acest personaj?Nu stiu sigur daca mi se potriveste insa daca as fi un personaj din acest anime as dori sa fiu hiei.sa am gandurile si sentimentele sale.Sa nu mai vorbesc de extraordinarele sale puteri...Hmm parul sau este de asemenea interesant.Este atat de smexy.
Well ador modul sau de a gandi si de a face lucrurile,de atat de multe ori ezita razbunarea..Nu o ezita ci uita pur si simplu de ea intr-un fel sau altul.Chiar daca este o fire mai razbunatoare este un personaj extraordinar si foarte captivant.Mi-ar face mare placere sa am acelasi caracter ca si acesta ^^

#5
5 Eu as vrea sa fiu Hiei ( oh god, he`s a boy >>' but i don`t really care about this ^^ )... m-a atras cel mai mult... personajul sau este unul complex, interesant, destul de aprig cu sine insasi, calm, rece, dur, prefera sa faca totul pe cont propriu si tine la prietenii sai, chiar daca nu vrea sa arate, asta nu inseamna ca nu simte... Hiei, pana si numele sau il ador ^^ m-am insiprat mult din personajul acesta... deci, prefer sa fiu Hiei [ chiar mi-ar fi placut sa fiu baiat T.T ]
I'm not insulting you. I'm describing you.

#6
Hmm... *thinking* I know ^_^.Kurama 4.I'm a Kurama addicted 21.Oricum,chiar daca n-as fi,nu mi-as schimba optiunea.Pai sa vedem de ce...Ei bine,din toate personajele din acest anime,cred sora lui Kuwabara[nu-mi mai amintesc exact cum o chema ^^"] e singura care mai e matura.Bine,Genkai nu se pune.Kurama e o persoana minunata si mai ales un adversar redutabil.E un baiat deosebit,un prieten excelent si un luptator foarte bun.Imi place la el faptul ca [,] chiar si atunci cand e demon,nu-si pierde in totalitate felul de a fi.Si a mereu calm 8.Asta ma linisteste si pe mine ori de cate ori ma uit la anime Smile.Cred ca as putea spune mai multe,dar momentan nu am idei ^^".Anyway..I'm pro Kurama 8
[center][Imagine: siggi1wf5.png][/center]

#7
Hmmm ce dilema...sau nu. Cu siguranta ca orice "fan" YYH si-a mai pus intrebarea, iar in cazul meu raspunsul este Hiei. Mi-a placut de prima data cand l-am vazut, este pur si simplu "si bun si rau", un echilibru necesar dupa parerea mea intr-un anime de genul asta. Dupa ce am urmarit mai multe episoade am fost impresionat de trecutul lui, durerea lui, toate chestiile prin care a trecut.....nu ma regasesc in acestea, dar trebuie sa recunoastem ca are "povestea" cea mai buna din tot animeul.

#8
Asi dori sa fiu Kurama [ indiferent ca eu sunt fata si el nu,adevarul este ca il iubesc mult8 ]In primul rand,este foarte destept,FRUMOS,istet,educat si foarte dulce,sa nu uitam si faptul ca este foarte puternic.In al doi-lea rand,noi doi,ne asemanam foarte tare.El este mai retras,si eu de asemena.El este educat,si eu de asemena.El este frumos,iar eu nu stiu daca sunt...El este foarte dulce,iar eu de asemenea.5
Asi mai mai dori sa spun ca:nu sunt o persoana rea,mandra de mine,fitoasa...etc.Sunt o fata cumsecade si vream sa am multi prieteni...prieteni adevarati 8 Smile Deci,va rog,sa nu credeti ca sunt o increzuta,bine?Multumesc...:-*

Sayonara! bye Ja ne! bye
:dead: Nu voi uita sa mor cum nu uit sa traiesc :dead:
[Imagine: nn8g3s.jpg]

#9
as vrea sa fiu Yukina. e asa scumpa ! imi place locul unde traieste si mai ales faptul ca e sora lui Hiei. e oricand aparata so stiu ca nu mor repede 21. kidding.. faza e ca se potriveste de minune cu Kuwabara si as face un cuplu asa sweet 105 ! vine dintr-un loc foarte fain (eu oricum urasc zapada cred ca daca as fii ea nu as simtii frigu xD), totul alb.. prea tareee. puterile ei sunt super, si alooo, plange pietre super valoroase.. m-as imbogatii xD. so Yukina e raspunsul meu 15
[Imagine: 2r571mv.jpg]
Ali. xD

#10
KURAMAAA!! Dăhh, n-am ce-i zice, toate fetele vor să fie el. *poate pentru că el e cel care seamană cu o fată ahem ahem* -shot- nu vă condamn, dar aşa este, seamană cu o fată, însă nu-i ceva de rău, nu? Oricum, e politicos, puternic, etc etc. să nu mai punem la socoteală diplomaţia. 21 La faza asta cred că îl întrec. 21 Oricum, la drept vorbind, eu mereu mi-am dorit să fiu băiat. --;; Deci Kura-chan rămâne.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [YuYu Hakusho] Daca ar fi sa aveti coleg de banca un personaj din Yu Yu Hakusho pe cine ati vrea? Kurama^_^Sweet 10 8.595 05-07-2011, 07:51 PM
Ultimul răspuns: Bullet


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)