Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Porecle

#1
Ati avut sau aveti vre-o porecla?Daca da..care ar fii aceasta(sau acestea)si de ce vi s-a atribuit.
Incep yo:
Akm cateva zile...eram imbracata in negru.Si tata mi-a spus "Pana de Corb".Si de atunci asa imi spun cei din familie.
Si ieri...am aranjat bancile din clasa intr-un patrat,lasand centrul liber.O colega a spus ceva de genu "Zici ca suntem la OTV".Si un coleg a spus si "Andra e Elodia".Si asa mi-a ramas porecla la scoala21.
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#2
Ahem... *stretches*
Poooi... sa incepeeem... in generala mi se zicea Scobitoare (not hard to tell why, but I fixed that till now.. now I'm thinking about nearing that one again 21)... apoi la liceu, intr-a noua... m-am trezit cand ma uitam in agenda cuiva si-i aratam unde am scris eu (da, vechile oracole si prostioare), o colega a sarit in spatele celei cu agenda si a intrebat, fara sa-si dea seama ca eram prin preajma: "A scris si Picachu?". M-am intors curioasa sa aflu cine-i Pikachu, ca sa aflu ca eram eu... si, well, o meritam... eram cam zvapaiata, aiurita si playing za neko (chiar daca Picachu e Usaghi 10)... nu m-am suparat... din contra: am inceput sa ma semnez asa... chiar imi personalizasem porecla punand pi grecesc si k in loc de 'ca'... si am pastrat porecla pn... ah, si acum ma mai striga tot asa pe strada daca ma observa 21

Apoi, o vreme, o alta colega mi-a zis Tarantula... pt ca am mers mai multi prin centru si m-au vazut cat de incantata eram de paianjenii astia dintr-un petshop...

Colega de banca mi-a zis Medusza... dupa o epigrama care i s-a parut ca mi se potriveste... (Meduza ca monstru mitologic, nu ailalta...).

Nowadays nu cred ca mai am vreo porecla... sau poate n-am descoperit-o inca... dac-o aflu va anunt 3
[Imagine: KONgirlssleeping-small.jpg]
[Imagine: chibi_137.gif]
Ka, chibi-ul lui JavaLeen

Favorite quote: "Don't tell me he wants to conquer the world? Can't he come up with something more original?" - Lina Inverse (Slayers)

#3
Eh... eu am avut multe porecle ciudat >.<
Cand eram mic mi se spunea OZN sau "omuletul verde" din cauza ca ma vroiam sa imi construiesc o nava spatiala 10
Apoi... mi-au zis "parintele","preotul" sau "popa" pentru ca spre deosebire de ei eu aveam bun simt si nu injuram 29 Stupid kids >.>
La scoala mi s-a spus "Bobo" in gimnaziu iar acum la facultate toti simt nevoia sa ma alinte si imi zic "Bogzi" sau "Bogdi" 21

#4
Flaw A scris:Eh... eu am avut multe porecle ciudat >.<
Cand eram mic mi se spunea OZN sau "omuletul verde" din cauza ca ma vroiam sa imi construiesc o nava spatiala 10
Apoi... mi-au zis "parintele","preotul" sau "popa" pentru ca spre deosebire de ei eu aveam bun simt si nu injuram 29 Stupid kids >.>
La scoala mi s-a spus "Bobo" in gimnaziu iar acum la facultate toti simt nevoia sa ma alinte si imi zic "Bogzi" sau "Bogdi" 21

Heei, avem si noi pe unul in fac de-i zice UFO (english for OZN pt necunoscatori, if any).
Bogzi, huh? Kawaiii! ^^

E curios cum poreclele astea sunt date cu atata usurinta... m-am pomenit si eu odata ca m-a strigat un tip de vindea pantofi 'Calugarito!' pentru ca m-am uitat urat la el dupa ca mi-a aruncat o replica fumata si ne-la-locul ei... Wah, ma umfla rasul cand imi amintesc acum... mai ales ca mai am acum o prietena de-mi zice 'Sfanta', si adauga: 'Las' ca va stiu eu pe voi sfintele.. voi sunteti alea mai ale dracu' din toate...' (eh, girl-talk... and we talk about many 21)

Waa... Bogzi... I like this one ^^ give a hi5 from me to za one that called ya first like this ^^ *awws*

Da, stiu ca e cam impersonala, dat fiind ca se trage de la nume si atat, yet, I find it cute, so deal with it 10
[Imagine: KONgirlssleeping-small.jpg]
[Imagine: chibi_137.gif]
Ka, chibi-ul lui JavaLeen

Favorite quote: "Don't tell me he wants to conquer the world? Can't he come up with something more original?" - Lina Inverse (Slayers)

#5
Ooooooooki....here I go*takes a very deep breath*:milka,milky way*huh?*,lady milk*again,huh?*,lactoza(chiar ziceau) si parca mai era ceva,dar am lapsus.Toate astea vin de la....*ahem*boobs.
Nu era vina mea daca eram cam prea dezvoltata pentru o copila de clasa a cincea...a sasea...a saptea...a opta 24
Intr-a cincea mi se zicea intr-o vreme bufnita(nu de alta,dar aveam un par ca hermione in harry potter 1).
Apoi liceul.....noi colegi,o noua porecla:barny(vine de la numele de familie deci e justificata...)dar eu am facut marea greseala de a le insira unor colegi poreclele din generala.Asa ca uneori(rar...foarte rar)mi se mai zice milka sau asa ceva

A,nu va puteti imagina cat ma chinuiam in generala sa explic baietilor de la mine din clasa(tampiti copii)ca daca o fata are boobs ceva mai mari nu da lapte --_--" sau ca daca mananca ciocolata nu da lapte cu ciocolata --_--""
Oh yeah,nu aveam boobs asa de mari,doar ca mintea lor de copii....
Gata,cred ca astea is toate....sper...daca imi mai amitesc revin 10
[Imagine: gameswlpp_79.gif]

#6
In generala am avut deosebita "placere" sa fiu la un liceu de snobi (pt k nu pot sa zic "sa invat" la un asemenea liceu) asa k poreclele acolo curgeau, si in cea mai mare parte (cum te poti astepta de la niste copii de bani gata) erau obscene...

In liceu totusi mam mutat si am gasit o gramada de oameni ok. porecla mea deocamdata e "ice", atat din cauza nick-ului meu, cat si din cauza faptului k sunt rece si calm. Si fiindca nu ma apropii de pers straine asa rpd.

a, da, si mai incearca unii sa imi zica "bobo" dar dupa privirea pe care le-o arunc renunta 21 i hate that.. its lame and gay.

#7
Deh, mie lumea imi spune Andy (de la Andrew care in engleza inseamna Andrei si de la care vine Andreea si de la care vine Andrada, numele meu)... Colegii imi spun la scoala Mel (unii) sau tot Andy sau pur si simplu Andrada... In familie mi se spune Andru (care tot de la Andrew vine si toata povestea aia XD) sau Andruta (care ma enerveaza la culme)... mda... pentru cei din strainatate sunt Christmas, Carol, Andrew sau Andy XD Christmas si Carol de la numele Craciun (numele meu de familie)... this is it... XD nimic special...

#8
Mda..pai acum mi-am amintit de topicul asta,si m-am gandit sa spun noua porelca,pe care am incercat sa o ascund.Doar o persoana de pe zup stie de ea21
Acum ceva vreme,ma certam cu un baiat pe mess(obiceiul meu).Si el mi-a spus "esti la fel ca o otrava".Ei bine,credeti sau nu,atat el cat si fratele lui imi spun Otrava.Si cand se intampla asta,incerc sa fiu draguta sa le arat ca nu sunt21.
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#9
hehe, si eu am o ditai istoria de porecle...dar cred ca blackie va ramane cea mai utilizata.

#10
Ehem si eu am multe......
Didy,Didyuzza,Chocola(obsedata dupa choco :loveSmile, didylen, Ronnie(delfinu` din h2o ptr. ca sunt obsedata de delfini)Cherry Girl(obsedata de cirese) Quartzye (pt. k ador quartzu`)si cea mai noua Croela21 asta mi-a puso sisu de la scl....ei ii ziceam Chucky si i-am zicea Croela.
FAza e ca unele erau spuse la`ntamplare....adik nish cuvinte ca sa-mi arate cat de obsedata,dar au ramas porecle....cea care-mi plc cel mai mult e QuartzyeSmile ....aaa da si Cherry Girl imi mai place.




Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)