Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Kiddy Grade

#11
Kiddy Grade ... ahhhh ... a real anime <3 ( si nu zic asta numai pentru ca predomina in el prezenta feminina xD ) .
Are o poveste foarte interesanta si care in unele momente te tine in suspans #_# .
Persoanjele Lumiere si Eclaire sunt uber-mega-super-cool-and-kawaii X_X this is a true fan of them speaking xD ... imi plac la fel de mult ambele @_@ . Grafica este nice iar sound-track-ul minunat ^^
Anywayz , este un anime care merita pe deplin vizionat n_n

P.S. > I need KG2 *_*
[center]~ ひぐらしのなく頃に ~

[Imagine: HigurashiSig2.jpg]

Make me mad and you will suffer the wrath of KILLER lolis !
[/center]

#12
Mie sincer mi-a placut Kiddy Grade de cand am vazut primul episod .

Imi place mai mult Eclaire e atat de energica de frumoasa de plina de ea serioasa si totodata amuzanta

e cea ce poate fi numita o persoana adevarata, imi place foarte mult de ea

Si actiunea si toata poveste la anime-ul asta imi place. Hmm si DarK are dreptate, grafica e nice si coloana sonora chiar adorabila n_n anime-ul asta rocks u.u

#13
1. Anime-ul mi se pare superb! Merita nota 10 71 Cel mai mult m-a impresionat cand Eclair a trecut peste cuvantul sefei, din cauza ca ea nu a vrut sa comita o nedreptate. Si imi place foarte mult felul in care Eclair vede viata, este matura, cu capul pe umeri, si a fost cel mai puternic membru ES 71
2.Personajul meu preferat este Eclair...am spus si mai sus de ce...plus ca tine extrem de mult la partenera sa, si tine extrem de mult la prietenii ei...plus ca este amuzanta, glumeata, hiper-activa si foarte frumoasa :10:
3.Dintre Eclair si Alv, categoric o aleg pe Eclair! Nici nu stau la indoiala! Alv nu imi place deoarece este fara scrupule! A fost in stare sa-si impuste pana si propria mama...Nu-mi place deloc de Alv!
4.Iar dintre Sinistra si Dextera, chiar nu ma pot hotari. Amandoi sunt la fel de buni la suflet, si amandoi sunt extrem de frumosi smile

#14
Un anime interesant, dar prea scurt 46. Prima data cand am vazut reclama si am auzit "Comandoul fetelor" am fost ceva de genu :?? Mi se parea aiurea numele, dar am zis let's give it a try si pot spune ca mi-a placut. Bine ca pana la urma s-au hotarat sa foloseasca numele original si sa nu mai zica "Comandoul fetelor" nu suportam cum suna 21
Povestea e interesanta, personajele complexe. Ideea vietii vesnice chiar e una complicata.
Dintre Eclair si Lumiere nu pot alege. Imi place de Lumi-chan ca e linistita, calma, in ciuda aparentei e foarte matura. Imi place Eclair ca e mereu vesela, cam copilaroasa, tine mult la Lumiere si e o luptatoare din toate punctele de vedere.
Alv vs Eclair. Pot spune doar ca de la inceput nu mi-a lacut de Alv. Era prea aroganta, prea cruda si facea prea mult pe lidera.
Sinistra vs Dextera- grea decizie. I love 'em both 21 Erau echipa mea preferata.
[Imagine: elegance1.png]
Arigatou Luinil hug


#15
1.Ce parere aveti despre anime?
E un anime superb,foarte intersanta povestea si personajele bine conturate.Eclair e bestiala,sexy si puternica in acelas timp..
2.Care este personajul vostru preferat?Argumentati!
Cu siguranta Eclair,ea e..mai feminina,uneori nebunatica si vesela,dar in misiuni e foarte serioasa
3.Eclair vs Alv.Argumentati!
O aleg pe Eclair,Alv e prea rea si nu ii pasa de nimeni si nimic,doar de ea..
4.Sinistra vs Dextra.Argumentati!
Doi baietasi superbi..ii ador,sunt puternici si foarte respectati.Nu prea pot alege dintre ei..dar fie..sa zicem ca il aleg pe Sinistra,de ce?Ca e umpci maif rumos ca Dextera
Don't deny our r2Ï€.
[Imagine: ri935j.png]




#16
1.Ce parere aveti despre anime>
lolzz....este un anime bun...poate cel mai bun din seria echi....e dragut cu personaje dragute uneor very funny^^

2.Care este personajul vostru preferat?Argumentati!
Lumiere in primul rand pen tru ca e draguta si very kawaiii~ apoi imi place faptu ca e mai matura si se comporta foarte interesant ^^"

3.Eclair vs Alv.Argumentati!
Eclair imi place mai mult de ea chiar daca uneori e cam aiurita si chiar funny...in schimb Alv e un personaj de-a dreptul enervant >_>

4.Sinistra vs Dextra.Argumentati
Sinistra....dintre cele 2 ea cred ca ma reprezinta cel ami bine ( chiar daca mie personal nu imi place nici unu din personaje >_>)
Sinistra are un acracter mai puternic fata de Dextera
††
You define The line beetwen human and divine
In this empty place intrinsic GRACE, SO necesary...
†Aoi†
you define
[Imagine: df.jpg]
There are times, {Aoi}, I wish I had never set eyes on you,
Because every look makes me fall in love with you more,
And make it so i cannot live without you.



#17
KG, un anime care se numara printre preferatele mele. Mi-a luat ceva timp sa-l inteleg, este destul de greutz. Are o grafica si o coloana sonora excelenta, personaje conturate superb, mai ales Eclair si Alv in seria 1 si Eclair in seria a 3-a.. Cea mai buna serie este a treia si prima... de fapt prima este cea mai usoara... are actiune, drama, faze haioase and etc. Preferata mea este Eclair, imi place mult de ea. Si altceva nu stiu ce sa mai zic, e un anime de nota 10^^.
Iar dintre Eclair si Lumy-Chan:
Imi place si de Lumi-chan , dar o prefer mai mult pe Ecli .
Asta e parerea mea .

Eclair
O luptatoare devotata, frumoasa, ambitioasa, haioasa, ii sare tandara repede, cel mai frumos desenata, putere speciala si nemaivazuta de mine O.O, are multe corpuri, dar aceeiasi inima si minte, un personaj demn de locul 1.

Lumi
O domnisorica stilata, eleganta, simandicoasa, prietenoasa, un pic mai timida si rusinoasa, tine la prietenii ei si are si ea o putere care am mai vazut-o si la alte personaje, dar a ei e un pic mai deosebita.

Este o diferenta cam mare intre ele ca si comportament si aspect fizic, minte si logica, dar tot cele mai bune prietene raman si niste coechipiere grozave.

1.Ce parere aveti despre anime?
Am zis mai sus.
2. Care este personajul vostru preferat?Argumentati!
Eclair: Argumentare mai justificata ca asta nu pot sa-ti dau:
Personaj feminim din anime-ul Kiddy Grade. Ma fascinat mult personalitatea ei si comportamentul. Lupta extrem de bine, are o putere nemaintalnita de mine, originala, ciudata mi s-a parut prima data, but mia-m dat seama ca este deosebita. Eclair este o fata cu mii corpuri, dar cel mai mult mie imi place acesta :
[center][Imagine: Eclair.jpg][/center]
Este foarte draguta si are niste forme frumos desenate, ea fiind cel mai cute desenata <3. Este prietenoasa sii dura atunci cand trebuie, isi iubeste partenera nespus de mult si face orice pentru apararea oamenilor, chiar si sa se impotriveze GOTT-ului. Cam ata am avut de zis desprea ea, este un personaj ce mi-a luat ochii si ma lasat masca O.O + ca anime-ul este de nota 10 pur.

3.Eclair vs Alv.Argumentati!
Daca Eclair nu ar fi fost personajul meu preferat, dar este, as alege-o pe Alv, ptr. ca mie imi plac personajele negative... dar de data asta o aleg pe Eclair.
4.Sinistra vs Dextra.Argumentati
Mai, chiar nu pot alege... adica Sin si Dex sunt mana stanga si dreapta, chiar nu stiu. il aleg pe Sinistra doar pentru ca este cu un procent mai dragut decat Dextera... but nu pot face mari alegeri in privinta asta O.o'.
[center]Riesige Himmel verstecken Tausende und Tausende von Sternen ~
Hide My Tausende und Abertausende von Gedanken ~
Life ausblenden Tausende und Abertausende von Hindernissen~
Verstecken Sie Ihre Augen Tausende und Tausende von Farben ~
[Imagine: sintaxsig.png]
When your image disappears from the front of your eyes, you create it as you like.

[Imagine: chibi_2140.gif]
Chibi-ul lui SintaX_Dev
[/center]

#18
1.Kiddy Grade se numara printre primele animeuri pe care le-am vazut si totodata printre cele care mi-au placut mult , pe care de cate ori l-as revedea tot nu m-as satura ^^. Desi are o poveste ce pare greu de inteles daca stai si urmaresti cu atentie vei observa ca nu e chiar asa.Are personaje interesante si o actiunea complexa. Ce imi mai place este faptul ca nu se pune accent numai pe personajele principale ci si pe restul .
2. Personajul meu preferat este Eclair pentru simplul fapt ca este vesela,glumeata ,obtimista , mereu zambitoare , puternica , stie cand sa trateze un lucru cu seriozitate si nu in ultimul rand isi accepta trecutul care nu e tocmai placut .
3 . Fiind personajul meu preferat normal ca o aleg pe Eclair , motivele sunt spuse mai sus ^^
4. >_< grea alegere ... well cei doi se completeaza unul pe celalalt dar tind spre Dextera pentru ca este mai incapatanat
[center][Imagine: 444444.gif][/center]

[center]I know that i'm not a part of your dreams
But time makes me see that it's easy for me
To pray for the truth and hope to achieve
The love that i hope to find
In you...[/center]

[center][Imagine: elflove.jpg][/center]

#19
Eclair si Lumiere au trait multe vieti inainte. Din cate am inteles eu Eclair are 250 de ani si Lumiere 200, deci Lumiere a aparut undeva pe drum. As vrea sa se explice mai bine legatura dintre ele.
Pe urma, n-am inteles daca ele inca de la inceput (200-250 de ani in trecut) au avut legaturi (si cat de stranse) cu GOTT si fiecare renastere a lor a avut legatura cu Eclipse.
E interesant ca ele mor de 2 ori in primul sezon 21
Tot interesant e ca Lumiere cade de pe scaun si da cu capul de monitoare si ii trebuie ingrijire medicala in 2 ore (parca) ca altfel moare (in episodul in care se paruiesc cu Un-Ou si A(lt)-Ou), dar cand Alv o pulverizeaza si o transforma in energie pentru nava aia mare si rea Lumiere se reface. WTF?
Si... cum sa te cheme Dvergr?!

Ma rog, mie imi place. Chiar daca e poate exagerat uneori. E un viitor interesant. L-am vazut si pe fuga, asa ca s-ar putea sa-l revad candva cand am mai mult timp.

Trebuie sa ma uit la KG 2 acum Smile

Citat:Comandoul Fetelor
Inseamna ca baietii din GOTT sunt fete? (bine, Decstera si Sinistra cam asta sunt)

Mie cel mai mult imi place de Tweedledee, nu stiu de ce.
Armblast imi place pentru ca e asa calm in orice situatie ca cineva l-ar omori doar pentru asta. Si are abilitati smechere. Eu il banuiesc undeva la puter egale cu Eclair. Dar, n-am nicio baza pentru asta.
La Eclair mi-a placut ca a profitat de renastere ca sa-si mareasca sanii 21

Alta faza interesanta mi se pare ca pana prin episodul 8 nimic n-are legatura cu nimic. Povestea e complexa, dar nu de neinteles, si se simplifica rapid. Nu stiu de ce spun unii ca e greu de inteles. Poate m-am obisnuit eu cu povesti mai complexe 21 Recunosc, ca trecutul lor lasa loc de multe umbre si asta te poate face confuz de multe ori. Mai ales ca tu esti ca Eclair: nu cunosti nimic din trecut.

Gratia si calmul lui Lumi se mai explica, zic eu, si din faptul ca ea, spre deosebire de Fulgerica, nu si-a pierdut memoria. Se poate observa o usoara maturitate (desi tot copilaroasa ramane) in Eclair dupa ce isi recapata toate amintirile.
stiu, nu-ti iese totul mereu, dar azi intra

#20
KG este unul din preferatele mele si ma fascineaza si mai ales Eclair
Eclairr este personajul meu preferat pentu felul ei de a fi si ca este foarte sexy21
Imi place totusi de Lumiere dar totusi Eclai e mai draguta
Imi mai place si de Armblast pt ca e destul de dragut calm in orice situatie si aproape intotdeauna cu zambetul pe buze care il face sa fie fermecator...si imi mai place faptul ca in episodul 12 el e cel care o salveaza pe Eclair de din arma pe care le imibilizeaza pe Eclair si Lumiere(Lumiere datorita puteri sale nu este asa de afectata ca si Eclair,de aceea a fost nevoie de interventia lui Armblast in salvarea lui Eclair
Intre Dextra si Sinistra imi palce de Dextra mai mult pt ca mi se pare unpic mai matur
de Alv nu imi place chiar de loc...e asa de aroganta sin in plus a avut curajul sa o impuste pe mama sa(asta sa intamplat in episodul 22 sau 23 nu mai tin bine minte)
Eclipse e o femeie extraordinara insa nu era nevoie sa dea ordin ca Eclair si Lumiere sa fie omorate doar pentru faptul ca au incalcat ordinele(asta ma enervat le ea)in rest imi place de ea
http://i676.photobucket.com/albums/vv127...yGrade.jpg aici este o poza cu Eclair si Lumiere cu corpuri noi



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Kiddy Grade 2 Nyappy 10 12.416 22-09-2011, 08:34 PM
Ultimul răspuns: Akiko


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)