Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Alegerea lui Inuyasha

#1
Sa presupunem ca cineva puternic îi spune lui Inuyasha ca o poate reinvia pe Kikyo, dar pentru a face acest lucru, Kagome trebuie sa moara.

Ce-ar alege in aceasta situatie Inuyasha ? Sa moara Kagome si sa reinvie Kikyo sau s-o lase pe Kikyo sa moara cu adevarat ?

Sunt curioasa care vor fi parerile voastre !
[Imagine: shaiyalight.png]

#2
Hmm....yo am alta parere.Sa o luam logik(yo si logica...soarele si luna21):Kikyo a fost prima dragoste a lui...in timp ce pe Kagome o iubeste in prezent....cu toate acestea...cred ca sentimentele ce le purta pentru Kikyo inca mai traiesc in interiorul lui.Km a spus si moonlight shadow...Kikyo nu este moarta...in adevaratul sens al cuvantului.deci...cred ca nu ar trebui sa ia nici o decizie atat de...drasticaSmileJa Ne!
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#3
Problema se pune altfel. Daca aceea persoana puternica ar veni la Inuyasha si ii spune ca i-o reda pe Kikyo, pentru el inseamna sa se reintoarca in trecut.
Da, este adevarat ca ea nu este moarta in adevaratul sens al cuvantului.
In comparatie cu Kagome, care e vie(calda), care ii da forta sa lupte, care este alaturi de el tot timpul; Kikyo nu vrea decat sa-l duca in iad, ca sa fie ca ea.
Asta nu-i corect.
Inuyasha a dormit, ea a murit; sansa lor de a fi impreuna, de a trece peste toate greutatile... a trecut. Dar , uite ca apare un inger de fata, pe nume Kagome, care il trezeste din somnul lung, dar care cu blandete si gingasie ii vindeca ranile . Deci, Inuyasha este un norocos, deoarece primeste o noua sansa in persoana lui Kagome. Incet se indragosteste de ea , dar reapare Kikyo. Aceasta femeie...nu e Kikyo pe care o stia el. Este rece, razbunatoare, cruda. De fapt este partea negativa a sufletului unui om. Ea l-a tradat de atatea ori pe Inuyasha in favoarea lui Naraku. Si mai spunea ca il iubeste.
Pai, asta-i iubire? Naraku este personajul rau, care le-a facut rau ...i-a despartit, i-a invrajbit...
De fapt, daca stau si ma gandesc mai bine, nu cred ca intre ei a fost iubire, ci mai degraba o alianta.
Daca se iubeau si se cunosteau atat de bine, ar fi avut incredere, dar ei s-au lasat pacaliti de aparente... Iar aceasta aparenta s-a numit Naraku.
Cine a vazut tot filmul , poate isi aduce-aminte ca Naraku a incercat aceeasi metoda "dezbina si cucereste" ...si cu Kagome, dar nu i-a mers.
De ce oare?
Simplu.
Kagome chiar il iubea pe tontul de Inuyasha si nu ar fi lasat pe nimeni sa-l ucida...Nici chiar pe ea.
Eu atat am avut de spus. Sper, ca nu sunteti suparati...pe mine.
Dar asta e parerea mea despre acest triunghi: Kikyo, Inuyasha si Kagome.
[Imagine: 29_032847_a8zd2.jpg]

Cand ratacesti in intuneric singura lumina e Speranta.

[Imagine: chibi_183.gif]
Chibi-ul lui Mikomi_Aikou

#4
sunt de acord cu Mikomi_aicou! Naraku a plantat samanta rea intre kikyo si inuyasha iar kikyio a dat prima de ea pt ca ei ii pasa mai mult de soarta giuvaeruli decat de dragostea lor. a fost o preoteasa demna dar si rea cu ea insasi si cu dragostea. daca ar fi avut incredere in inu si-ar fi dat seama si ar dovedi inca o data ca binele bate raul.
psihologic sa o luam, inu le iubeste pe amandoua si un e sigur pe care o iubeste mai mult. aici e vorba de confuzie la ambele gaseste cv deosebit. cand kikio a inviat inu a devenit filozov: gandeste intruna. cum e prost si imatur nu i-a simtit mirosu lui kagome cand era ascunsa dupa copac si el a imbratisat-o pe kikio zicandui " nu te voi lasa sa te lupti cu naraku TE VOI PROTEJA MEREU" a uitat complet de kago atunci. daca ea nu facea pasul acela din ep 48 cand ii zice ca vrea sa ramana cu el...se ducea totul de rapa. asa s-ar putea intampla si in situatia asta: asa cum cainele iubeste primul stapan, dar daca el il da altui stapan il iubeste si pe acela dar mereu va iubi primul stapan mai mult. asa si aici inu e ff atasat de prima dragoste. in acel moment de o secunda cand ar auzi acele vorbe "te pot ajuta" si cu lacrimi in ochi ar renunta la kagome.

daca in timp inu se maturizeaza si isi da seama ca dragostea lui e mai puterinca pt kagome, ar zice " kikio e trecutul. kagome e prezentul si viitorul"

cum a specificat si pdms kagome nu l-a ucis pe inu si nu lasa pe nimeni sa-l ucida prefera sa moara ea. il iubeste sincer si mult. dar inu ar ucideo intr-un minut daca demonul din el nast cand nu are sabia si e pe punctul de moarte. deci aici epinde mai mult de jumatate inimii de om si nu de demon
[Imagine: miafirma.jpg]

#5
Pai...
Probabil Inuyasha ar alege-o pe Kagome si nu numai din cauza ca este este personajul principal.
Cei doi s-au apropiat prea mult, asa ca ar fi o prostie din partea lui sa o lase pe Kagome sa moara doar pentru a reinvia Kikio.In sufletul lui ar alege si aceasta varinata insa nu o va pune in aplicare.

Pana la urma ea a fost singura ca s-a mai putut apropia de el dupa ce a murit Kikio, a ajutat multa rabdare si l-a inteles mereu, i-a fost alaturi la bine si la rau.

Deci.... Nu ar lasa-o sa moara pentru a reinvia Kikio.


Ja ne...

#6
Bine yo cred ca pe Kagome ar alege-o ptr ca ea il iubeste cu adevarat , daca Kikyuo l-ar fi iubit si-ar fi aflat ca nu Inuyasha a ucis-o nu ar fi incercat sa-l ia cu ea in iad ci s-ar bucura ca Inuyasha o iubeste pe Kagome si ca ea il iubeste pe el(pentru ca atunci cand iubesti pe cineva nu te gandesti la cat vei suferii tu ci te gandesti ca persoana iubita sa fie fericita , chiar daca cu alta persoana , mai stii si un lucru ca te va pastra mereu in inima lui , mai ales daca ai murit). In plus ei nu prea au avut incredere in ei , adica au ales sa urasca nu sa iubeasca , nu s-au gandit decat ca celalalt a tradat nu ca alcineva ar fi putut sa le insceneze totul.
Si inca ceva acum ar fi batrana , dar ar trebui sa o lase sa se odihneasca in pace , daca Naraku ar fi distrus sufletul ei n-ar mai cauta razbunare ci s-ar odihni in pace.

#7
nu cred ca ar ucide-o pe kagome doar ca s`o invie kikyo .. o iubeste si pe kagome (pentru ca e reincarnarea lui kikyo) chiar daca nu vrea sa recunoasca; si pana la urma, kikyo a inviat (intr-un fel) !!! , si il uraste pe inuyasha.. dar nu stie adevarul... si nici nu vrea sa il stie.

Deci, parerea mea e ca nu ar sacrifica pe nimeni ca sa o aduca inapoi pe kikyo(poate doau pe shippou si ar fi super tare :-> ).
[Imagine: chibi_467.gif][Imagine: Space_Surfer_by_Yama_desu.jpg]

#8
Sa va prezint si eu ceea ce as crede ca s-ar intampla.Dupa parerea mea InuYasha ar fi pus intr-o incercare foarte dificila si sigur se va gandi bine la alegerea lui.Se va gandi la faptul ca Kikyo nu a vrut decat sa-l ia cu ea in iad,pe cand Kagome nu a vrut decat ca el sa fie fericit.Deci eu ma gandesc ca va fi asa: Este posibil sa se hotarasca sa o renvie pe Kikyo,dar pe drumul spre acel om puternic se va gandi la Kagome si va realiza ca nu poate sa o piarda in felul acesta si se va intoarce la ea.
Deci eu cred ca ar alege sa ramana Kagome in viata.
[Imagine: ma_bike__s_epic_by_jackroono-d4k64fi.gif]
My bike is epic, bischez b-)

#9
Hm... nu imi mai aduc bine aminte, dar nu a fost o situatie de genul acesta candva in anime? Nu a trebuit Inuyasha sa aleaga intre Kikyo si Kagome la un moment dat? In fine, nu conteaza.
Eu cred ca el ar alege-o pe Kagome. Adica cred ca el este deja constient de faptul ca daca Kikyo nu ar fi avut atat de putina incredere in el atunci ea nu ar fi crezut pentru nimic in lume ca el a furat the shikon no tama si automat nu s-ar fi aflat in toata acea situatie asa ca nu ar alegea pe Kikyo pentru Kagome pentru nimic in lume. Kagome spre deosebire de Kikyo are intotdeauna incredere deplina in el si chiar isi risca viata sa il aduca inapoi pe calea cea buna de cateva ori cand el pierde in fata partii lui demonice.

#10
Kagome sa traiasca! A sa vreau eu deoarece mi se pare mai draguta decat Kikyo si daca s-ar intampla ceva intre Inuyasha si ea ( Kikyo) as plange impreuna cu Kagome. Plus ca Inuyasha o iubeste pe Kagome, este evident in episoade! Desi am fost foarte trista cand pe la inceput Kikyo si Inuyasha s-au sarutat. A fost foarte trist si Kagome sa priveasca toata scena nu este frumos. Kagome si Inuyasha fac un cuplu frumos dupa parerea mea!
[Imagine: anime-11.jpg]

Moi, cand scriu capitolul unui fic! :yes:



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Inuyasha] Inuyasha vs. Sesshomaru Lye 19 17.113 11-05-2013, 07:14 PM
Ultimul răspuns: Michee
  [Inuyasha] Naraku vs InuYasha Lye 2 5.221 03-12-2011, 10:48 PM
Ultimul răspuns: Matt
  [Inuyasha] Inuyasha forum game Antharas King 38 23.878 29-08-2011, 02:27 PM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  [Inuyasha] Prea mult InuYasha cand... white angel 9 6.975 11-08-2011, 06:43 PM
Ultimul răspuns: KathVonTe


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)