Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Trigun] Trigun

#11
Clasic fara doar si poate. Este unul dintre primele anime-uri pe care le-am vazut, pe vremea cand inca se difuza la tv (nu stiu daca acum il mai difuzeaza) si tin minte ca in timp ce ma uitam, vorbeam la telefon cu verisoara-mea si-l comentam si, de cele mai multe ori, conversatiile tineau mult dupa ce episodul se termina. Mai tarziu mi l-am descarcat si l-am revazut, lucru pe care l-as face si acum bucuroasa.

Nimeni nu poate nega faptul ca Vash a fost eroul lui la vremea respectiva. E un personaj complex, uman si care ne-a facut pe toti curiosi cu privire la adevarata sa natura.

E pacat ca oamenii nu se mai uita la acest anime, mai ales daca o fac din cauza ca grafica nu-i mirobolanta si nu se gaseste in nu stiu ce format. Majoritatea anime-urilor aparute recent nici macar nu merita sa fie comparate cu Trigun, nici in ceea ce priveste plot-ul, nici personajele.
[Imagine: sdfbnm.png]

Despite your best efforts, people are going to be hurt when it's time for them to be hurt.
~ Haruki Murakami~

#12
Citat:Trigun sau Cowboy Bebop. Parerea mea ramane inca Trigun.
Hey!Hey!Dude!

Cu siguranta unul din anime-urile mele preferate, desi nu cred ca l-am terminat[din motive obiective]. Nu are rost sa mai repet ce s-a mentionat deja. Despre soundtrack nu cred ca a zis cineva ceva. Mi se pare foarte reusit si printre putinele pe care-l pot asculta independent de anime.

Citat:mai ales daca o fac din cauza ca grafica nu-i mirobolanta
Prefer genul asta de grafica decat orice alt 3d-cgi-w.e. polished shit.
"You got no business questioning a thang"

#13

#14

#15
Am urmarit acest anime pe vremea cand era difuzat pe A+/Animax. A avut o poveste interesanta si destul de unica, chiar daca in esenta era vorba tot de o lupta dintre bine si rau, insa felul in care s-a desfasurat aceasta m-a captivat. Vash si Wolfwood sunt 2 personaje care mi-au placut enorm datorita caracterelor multimensionale ale acestora si a originalitatii lor in sfera anime, mai cu seama Vash care avea o personalitate multipla, alternand intre momentele in care era degajat si caraghios si cele in care era serios si sobru chiar cand nu te asteptai. De-abia la finalul anime-ului cand lucrurile au inceput sa se clarifice am reusit eu sa justific personajul, dar pana atunci actiunile si comportamentul acestuia au reprezentat o sursa de mister pentru mine.

Coloana sonora a fost O.K., complementand foarte bine actiunea, insa grafica, chiar si pentu anii 90, dupa parerea mea, a fost sub average, lasandu-mi o senzatie de animatie desenata in graba fapt care probabil i-a indepartat pe multi in a-l viziona pana la capat, mai ales ca inceputul anime-ului poate sa nu aiba prea mult sens pentru unii. Insa cum pentru mine grafica nu reprezinta o cerinta principala, eu unul nu cataloghez acest aspect neaparat ca un minus.
[Imagine: tumblr_static_tumblr_static_dilvsoojho0sgwoc0s4s.png]

"What's wrong isn't me, what's wrong is the world!"

#16
Aaaaaaaaaaaaaaaaaah Trigun Heart cat m-a inspirat serialul asta si cat am mai ras la el 21 Imi placea la nebunie la inceput cand tipele alea doua incercau sa il caute pe Vash si el era acolo si ele nici macar nu aveau habar. Era chiar foarte haios cum el incerca sa treaca neobservat.

Revenind la subiect. Pe mine m-a atras foarte mult melodia de inceput de la trigun si am avut-o si in telefon inainte de a...ramane fara el 9
[Imagine: tumblr_mra5mj78VK1seq1xdo1_500.gif]
Please tell me why!
Am I a savior, meant to save us all?
The people cry!
They want an end
A curtain call!



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Trigun] Trigun: Badlands Rumble (2010) CyBeR 1 2.549 25-03-2013, 06:18 PM
Ultimul răspuns: Soda


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)