Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Vise Ciudate

#31
Oh! Vise ciudate?
nice thread ^^
Hmm daca reusesc sa-mi amintesc , nu cred ca pot sa descriu chiar fiecare detaliu . Urasc mereu sa visez ca ma inec , ca ma sufoc sau alte chestii sugrumatoare.!!
Intr-un vis se facea ca sunt acea doamna , care aranjeaza mireasa inainte de nunta . Dupa cum observam in vis era o mireasa respectata , iar eu aveam un renume . Aranjam mireasa iar in momentul in care m-am uitat in oglinda . actiunea din vis a fost plasata in alta parte . *_* M-am teleportat , dar am ajuns intr-o tara rosie . omfg ! In spatele meu era un vulcan urias. Cu toate ca acel taram era rosu *_* la marginea lui se afla un ocean , iar binenteles ca sa ajungi la el trebuia sa sari intr- o prapastie , care nu prea era prapastie deoarece nu era atat de adanca. La un moment dat vulcanul a erupt . Am uitat sa specific ca imbracamintea mea era formata dintr-o rochie antica cu palarie si umbreluta de soare. Fugeam disperata pur si simplu de lava vulcanului . Culmea . eu nu calcam pe pamant . Saream pe niste saltele care imi ingreunau fuga. Am fugit pana la marginea prapastiei , care cum spuneam nu avea mare adancime. o Da . Pe acea apa , ocean , mare era o barca sau mai bine zis o nava maritima din lemn , ca la pirati ! care se invartea de-a lungul marii si nu se oprea. Cand barca era in dreptul meu , eu trebuia sa sar , ca sa o prind . stiti ca in jocuri cand trebuie sa sari pe ceva ca sa poti trece prapastia mai departe. Cand aceasta a ajuns in dreptul meu am ezitat , imi era foarte frica , tremuram deoarece erau multe sanse ca eu sa cad . Am asteptat pana aceasta a revenit , am ezitat din nou dar am sarit . Si din cauza acelei ezitari am sarit mai tarziu si am cazut in apa pe langa nava . Ma inecam si asa m-am trezit aproape sufocata. *_*

#32
Bun cel mai urat.ciudat vis al meu a fost acum cateva luni si vreau sa zic ca si acum il mai visez din cand in cand si faza este ca il vad si noaptea exact cum il visez asa il vad si in realitate.
In fiecare noapte il visam pe Dioavol dar era negru cu aripi mari si ochii si coarnele erau rosii.Si statea mereu in spatele baii mele [ eu stau la curte si trebuie sa ies din casa ca sa ma duc la baie ] ...si in spatele baii era o lumina rosie in care statea el si se uita urat la mine si ma urmarea pretutindeni.
Dupa un timp nu lam mai vista deoarce mam dus la biserica dar dupa cateva saptamani a inceput sa reapara,dar acum se uita mai urat ca inainte2.
[Imagine: chibi_1634.gif]
Ignis, chibi-ul lui XxX...GeorgianA...XxX


[Imagine: 68202047.png]

-------------------------------------------------------------------

[Imagine: renji2.gif]


#33
Am la vise ciudate de as umple vreo 300 de pagini...cel mai ciudat este ca atunci cand ma cert cu mama visez vampiri care vor sa-mi suga sangele si ma sperii rau.Am cosmaruri frecvente legate de asteroizi care urmeaza sa se prabuseasca si sa cauzeze dezastru..sau cosmaruri cu vulcane care explodeaza in curtea mea.[ nu m-am mai uitat la filme cu asteroizi sau vulcani de ani buni..] si tentativele mele de a incerca sa scap cu viata din evenimentele astea.
Visez mai mereu ca conduc o masina si-mi place..sau ca ma pierd...asta ma inspaimanta cel mai mult..ca ma pierd si nu mai gasesc iesirea..si sunt constienta ca visez si incerc sa caut metode sa ma eliberez din cosmar ca sa se termine mai repede....de vreo cateva ori m-am aruncat de pe blocuri sau m-am lasat impuscata in vise ca sa ma trezesc..si pana nu mor sau pana nu e la maximum frica sau durerea sau c simt in vis nu ma trezesc..ma irita rau si nu ma odihnesc cum trebuie.
Si mereu visez ca iau note mici sau ca sunt exmatriculata..sau ceva rau....
De asemenea mai am cosmaruri legat de avioane..si legat de parintii mei..si ma trezesc foarte speriata si disperata.
[Imagine: haruhisuzumiya7.jpg]

Power of haruhism just knocked Kyon down :bv:

[Imagine: chibi_41.gif]
melli-chan, chibi-ul lui goddess

#34
Chestia e ca visez chestii funny, dar ciudate...niciodata infricosatoare..nu ma pot bucura de cosmaruri 21
Adica am visat ca fug si drumul nu se mai termina, la un moment dat vine un baiat si ma opreste,si dansam in mijlocul strzii tango si mai am vise de genul asta, deci va dati seama 21

#35
vise ciudate?cred ca numai dastea amuzante visez...la ce imagintie am eu...am avut un vis...eram in camera mea,dormiind cu lumina stinsa.deodata cineva aprinde lumina.ghici cine?un porcusor inaripat imbracat intr-o balerina 21 deci va imaginati ce vise am...24

#36
Eu am parte in fiecare noapte de vise ciudate x.x'
Insa cel mai infricosator mi s-a parut a fi unul cu iepuri . Iepuri mari, albi cu ochi rosii si cu bale o.0' Si ma fugareau dorind sa ma roada .
Asta o sa-mi fie invatatura de minte, pentru ca am citit Satanister dupa ora 11 noaptea 4

Alt vis creepy ... l-am avut la varsta de 7 ani . Se facea ca eu nu doream sa beau suc de morcovi si peste noapte tot orasul a fost transformat de niste morcovi gigant in ceva oras al morcovilor, cu locuitorii transformati in morcovi cu 4 picioare . Partea buna e ca visul s-a terminat cu bine pentru ca am acceptat sa beau sucul .

Nu radeti !
Zelia on: DeviantArt & MAL

[Imagine: fiveofusweremeanttobeby.jpg]

#37
Vise ciudate? ceea ce visez eu nu se leaga deloc cu ce viata am eu. In fiecare noapte am vise il legatura cu persoana mea, adica intr-o seara m-am visat ca eram ergolioasa si increzuta, iar pana la urma toti prieteni m-au lasat si am ramas singura plangand sau daca va zic ramaneti asa: ma visez violata de baieti care in vis sunt cam toti frumosi si ai reaq ma impart intre ei si la sfarsit primul care stiti voi cel care ma avut primul vine langa mine si imi zice: <<A fost minunat si de mine nu vei scapa nicidata!>>. Alt vis e cand sunt nou venita in oras si niste vagabonzi se iau de mine si un baiat ma salveaza, acel baiat e prima mea iubire si apare in aproximativ toate visele mele, iar pana la urma ajung sa ma casatoresc cu el sau ceva de genul acesta. Seamana cu o telenovela iar faza cu prima mea iubire poate este datorat faptului ca il vad in fiecare zi si nu stiu dar il visez mereu.
Alt vis ciudat pe care il am este: visez ca sunt intr-o excursie cu toti prieteni mei pe care i-am cunoscut si suntem blocati intr-o dimensiune cu vampiri si varcolaci si fetele muncesc la bucatarie si baieti stau la televizor si atunci ma duc eu peste ei si ii pun la treaba. Dupa ce ii pun la treaba plec ca nebuna din casa in padurea cu varcolaci si vampiri si un baiat vine sa ma caute adica prima mea iubire dar atunci cand ma vede il ataca un vampir si dupa pe mine acelasi vampir si noi doi ne luam de mana, iar o aura ciudata se creeaza in jurul nostru si il omoram pe acel vampir apoi o lumina ca o stea apare in fata noastra si ne zice: <<Voi ati devenit noi conducatori ai lumi de dincolo!>> bine ni se schimba si vestimentatia si parul apar niste semne pe corp ca niste tatuaje.
Chiar nu stiu ce semnificatie au aceste vise poate sunt eu nebuna sau poate inseamna ceva, doar nu sunt un vampir? am inebunit
Bye ca mai am cateva vise ciudate dar daca ma apuc sa vi le zic nici in 10 zile sa stau lipita de pc nu termin.
:bye:
In the naked light of day
Even great scientific minds,
Can not resist the seduction of immorality
But, when darkness falls,
Beasts of science
Well rise to seek revenge
The choise is yours
What do you want to do?

[Imagine: kcz2wi.jpg]


#38
vise ciudate...azi am avut unul (ma rog, aseara)
eram pe-acasa si ma rugam de mama si tata sa aducem delfinu din fata blocului acasa, ca acolo face insolatie si sa-i dam drumu intr-un lac in drum spre magazin (chiar daca nu-i niciun lac pe drumu ala)
ce-o fi cautat delfinul in fata blocului.....

#39
Am o gramada de vise ciudate in ultima vreme. Probabil ca sunt doar framantarile subconstietului meu.. lucruri care mie frica sa mi se intampla, care le reneg insa imi apar cam des in vise. Cred ca o sa ajung in curand la punctului in care sa nu mai vreau sa dorm...
Hmm... cel mai recent vis: - Visam ca era la scoala si au venit cei de la Ministerul Sanatatii sa ne faca vaccinul, nu m-am plans, nu am facut absolut nimic... m-am supus, dar ciudat este ca m-am trezit dupa ce am simtit cum acul imi este bagat in vede, iar cand am revenit la realitate ma durerea locul in care ma intepase.. ca si cand ar fi fost real. Mi se pare ciudat ca am visat asta avand in vedere ca nu mi-a fost niciodata frica de ace, nu ma ingrijoreaza absolut deloc...[ umm.. si a doua zi dupa vis, au venit femeile alea sa ne faca injectiile-_-" ]
Cadavre, cranii, schelete, tipete, impuscaturi si oameni ce cad in timpul razboiului... asta am visat in jur de o saptamana, apoi brusc intr-o seara peisajul s-a schimbat si cica eram intr-un hambar, unde se aflau doua fete ce lucrau la trambulina[ nu stiu de ce mi-am adus din nou aminte de kaleido star], m-am apropiat de ele, si din nefericire mi-am indreptat privirea catre peretele din fata, unde mi-am vazut colegul spanzurat[ faza proasta este ca in realitate il cred in stare de asa ceva], am inceput sa tip, sa fug ajungand pe un camp.. si apoi bum.. m-am trezit. Momentan nu a murit nimeni.. dar nu se stie niciodata-_-





#40
cel mai ciudat vis si mai infricosator?

deci,eram in parc cu cel mai bun prieten al meu si cu inca cativa.mergeam linistiti pe o alee pana cand damb de o gasca din aia de baieti rai.ok,cel mai bun priten al meu imediat i-a doborat dar unul dintre tipi a reusit sa-l dea cu capul de asfalt.Aia au plecat,iar pretenul meu cel mai bun a ramas inconsient pe asfalt.Dupa care eu am inceput sa plang si din neatentie am cazut in apa(parcul avea un pod asa k nui ne aflam p acel pod si yo am cazut).

si asa s-a terminat visu.chestia ciudata e ca dupa 2 luni,prietenul meu a avut un accident nuj de care si a murit la spital.deci am ramas marcata pe viata de chestia asta.dar totusi am uitat acel incident si am schimbat totul la mine ca sa nu imi mai amintesc de trecut.
[Imagine: durararasig06small.jpg]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Intamplari ciudate Kira-chan 11 9.723 22-04-2011, 06:02 PM
Ultimul răspuns: Debb.'


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)