Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Vise Ciudate

#1
Care a fost cel mai ciudat sau infricosator vis care l-ati avut?Yo am avut unul chiar azi-noapte...in care se facea ca ma trezisem de dimineata...si aveam o coada de sirena de culoare albastra...cred ca asta a fost cel mai ciudat vis al meu..si sincer...nu mi-as dorii niciodata sa fiu o sirena!!!Imi este cam frica de mamiferele cu coada10
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#2
Love_yuki_eiri, asta este genul de vise ce imi plac. Mi-ar place daca ai veni cu mai multe amanunte, firul actiunii visului, ce ai facut ca sirena? etc.

Acum sa povestesc ca si eu am avut acum 2 nopti un vis.

Am visat ca ma plimbam impreuna cu prietenul meu intr-o gradina in stil frantuzesc, inconjurata de un gard viu, iar aleile erau pline de gazon, apoi intre alei erau mici parcele de flori. Si in aceasta gradina, la mijloc se afla o fantana arteziana. Eu fata de prietenul meu aveam un mic secret. Am mers impreuna cu prietenul meu pe alei, spre acea fantana. Si acolo langa fantana, m-am impiedicat de o piatra si am cazut drept in fantana si m-am transformat in sirena in fata lui. Asa mi-a aflat secretul. Dar cu toate ca eram sirena tot ma acceptat ca prietena. Apoi a urmat o scena ca si in "Mermaids" 2003. Daca cineva a vazut filmul in care politistul ala o tine in brate pe June, cand ea e sirena.

Asta a fost visul meu.

#3
Si eu am avut un vis cam ciudat o data... Si m-am marcat total. Bine, eram si mica, aveam vreo 6 ani... Am visat ca mama si tata se certasera la un moment dat si pana la urma tata a plecat pe o strada lunga-lunga care nu se mai termina... Si eu il imploram sa se intoarca cu lacrimi, dar el nici macar nu imi raspundea si mergea in continuare grabit... M-am trezit atunci in lacrimi. Dar impactul cel mai mare a fost ceea ce s-a intamplat dupa vis. La doua saptamani dupa aceasta parintii mei au divortat. Acum nu prea imi mai pasa si chiar imi pare bine ca s-a intamplat intr-un fel ^^ Dar atunci eram devastata si mi-am schimbat chiar si personalitatea... Cred ca nu voi uita visul ala niciodata...

#4
Si eu am multe vise ciudate care se repeta de zeci de ori.cum va voi povesti un vis pe care il am de cand aveam 7 ani si inc il mai am cateodata in unele nopti:
Se facea ca sunt la mine in oras si ca din deal-ul orasului a iesit un fel de monstru gigantic ce manca oamenii.21Toata lumea din oras fugea unde vedea iar eu ma pierdusem de parinti si intram in case la oameni sa ma ascund.Cand credeam ca ma va manca monstrul a venit Batman sa ma salveze si l-am urmat pretutindeni dar o batrana ne tot urmarea si orasul meu se tot repeta si nu puteam iesi din el iar cand actiunea era in toi ma trezeam.Am visul acesta de cel putin 4 ori pe am si de fiecare data mai amplu.Pot zice ca ma sperie faptul ca mai am cateva vise ce se intampla tot in orasul meu si tot asa de groaza sunt.
Eu cred ca ar trebui sa ma mut din oras nuj.
o.o" wot

#5
Si eu visez o gramada de ciudatenii dar cel care m-a marcat cel mai mult l-am avut acum o saptamana. Italienii au invadat Romania iar parintii mei au fost obligati de stat sa se duca pe front iar pe noi copiii ne-au ascuns in nu stiu ce pestera intunecoasa dar ce era mai ciudat ca eu vedeam tot ce se intampla desi ma aflam in alt loc. Si observ ca mama cu tata s-au urcat intr-o barca si pana la urma ii vad cum cad in apa ei incercau sa scape, tipau dar ceva ii tinea acolo. Cand s-au mai calmat lucrurile m-am intalnit cu o doamna care facea parte din armata italienilor si am inceput sa plang si sa intreb ce au patit parintii mei iar tipa imi raspunde nonsalant ca au fost prinsi torturati si dupa impuscati nu pot spune ce durere sufleteasca pur si simplu simteam ca ceva lipsea ma simteam oribil si plangem nu-mi venea sa cred. iar cand m-am trezit am observat ca imi spalasem perna de la cat am plans...Urasc visul acesta sper sa nu se mai repte.

#6
Si eu visez o multime de tampenii...insa acum nu prea imi aduc aminte nu stiu ce...Tin minte ca atunci cand eram mai mica ma visam ca dorm intr-un pat care pluteste pe Mures si ma trezesc in acel pat in mijlocul apei 22 Sau mai este cand visez ca pic in gol 22
Este cand de multe ori ma visez si cu personaje din anime-uri 21 Cu baieti mai mult 21

#7
Am avut acum doua seri un vis foarte ciudat 21
Mergeam noaptea pe strazi singura si m`au prins niste manelari care m`au intrebat ce caut pe o strada atat de intunecata si de linistita.Dupa aceea si`au pus o manea la telefon si dansau ...Stiu ca le`am zis ceva de genu "ce cocalari!"si dupa aia am murit 21

Cam asta a fost un vis ciudat.

#8
Cel mai groaznic vis al meu suna cam asa:
Ce ar fii sa fi in timpul scolii si deodata sa ai impresia ca cineva te trage de par, dar nu puteam sa tip. Simteam ca ma sufoc pe masura ce mana aceea ma tragea mai tare.
Sau sa-ti visezi mama insangerata pe un cearceaf alb 17

#9
Visele ciudate sunt la ordinea zilei...daca ma gandesc numai la tampenii e normal21 Plus ca alt factor ar fi stresul, care cica il am de la mama prin gene. Don't ast how i know that, it's a long storry -__-

Cred ca el mai ciudat vis l-am avut pe la 8 ani cand am visat-o pe bunica ingropata de vie la cererea ei. Dupa ce m-am sculat, am inceput sa tip si s-o strig pe mama, care a parut mai speriata ca mine in tocul usii.
Mi-a explicat ca asta cateodata, inseamna ca acea persoana va mai trai mult timp de aici inainte si chiar asa e. Bunica inca traieste si e sanatoasa tun. Poate chiar prea sanatoasa si energica ^^'
Oricum, pe moment m-a speriat rau si chiar m-a pus pe ganduri. Poate de aia urasc moartea atat de mult acum. :p

#10
am avut o gramada de vise ciudate... consider ca sunt de la prea multe animeuri39
odata am visat ca mergeam pe un hol intunecat,nu vedeam absolut nimic,apoi la un capat a vazut o usa.Am deschis-o si am ajuns intr-o terasa.M-am uitat pe geam observand lava si flacarile iadului cum ii inghit pe niste oameni,care tipau dupa ajutor. Apoi langa mine a aarut Enma Ai,spunandu-mi ca se bucura ca am ajuns langa ea. Am cazut pe ciment incepang sa plang si sa tip, apoi am intrebat-o cu greutate daca prietenii mei sunt si ei aici.Dar ea mi-a raspuns ca ei au facut prea multe pacate, nu pot sta langa mine.Ei vor fi torturati in iad pentru o eternitate.M-am genunchii langa picioare si-am continuat sa plang,iar Enma se uita idiferenta la mine...
Pare cam greu de crezut dar asa a fost22







Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Intamplari ciudate Kira-chan 11 9.790 22-04-2011, 06:02 PM
Ultimul răspuns: Debb.'


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)