Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Inceputul vostru in desen

#70
Kind of a long story.

Cand eram mica si locuiam la matusa mea (care deseneaza dumnezeiesc), aveam o gramada de carti cu basme apartinand diferitor culturi si imi placeau atat de mult incat o rugam mereu sa-mi deseneze personaje si scene din ele, pentru ca eu nu eram in stare. Cand am mai crescut, pe la 6 ani, urmaream impreuna Sailor Moon, Dragon Ball si Pokemon si incercam sa desenam personajele.

Intr-un final am abandonat si pana in clasa a 6-a nu am mai pus deloc mana pe un creion cu scopul de a desena. M-am reapucat de desenat in perioada cand incepusem sa vizionez anime-uri si am luat-o usor, la inceput desenand dupa model, pana cand mi-am mai format cat de cat mana si-am inceput sa mazgalesc de una singura. Cred ca din clasa a 6-a pana in clasa a 8-a am desenat personajele din Naruto, Bleach si Slayers in atatea ipostaze incat as fi putut face un comic book. E posibil sa ma fi apuc de unul, nu mai tin minte exact, tot ce-mi amintesc e ca dupa o cearta cu maica-mea ea mi-a arucat dosarele cu desene. Acela a fost printre putinele momente din viata mea in care am fost cu adevarat furioasa, dar n-am mai avut ce face in privinta asta, faptul fusese implinit, masina de gunoi plecase de mult. *sigh*

De cand am intrat la liceu n-am mai desenat cine stie ce. Fac schite multe, imi mazgalesc toate caietele si agendele, dar rareori termin un desen. Acum doua zile mi-am luat acuarele, asa ca astazi am reusit sa termin plansa la care lucram pentru o prietena. Am inceput sa-mi cumpar tot felul de materiale in ultima vreme sperand ca imediat ce termin cu bacul sa ma apuc serios de treaba.

Oh, yes, I almost forgot. I don't consider myself to be good at drawing.
[Imagine: sdfbnm.png]

Despite your best efforts, people are going to be hurt when it's time for them to be hurt.
~ Haruki Murakami~



Răspunsuri în acest subiect
Inceputul vostru in desen - de Zvingli - 05-10-2007, 11:54 AM
RE: Cand si cum ati inceput sa desenati? - de kikyO.o - 05-10-2007, 10:14 PM
RE: Cand si cum ati inceput sa desenati? - de Jay - 03-02-2008, 02:57 PM
RE: Cand si cum ati inceput sa desenati? - de sweet_girl0,07 - 01-07-2008, 09:24 PM
RE: Cand si cum ati inceput sa desenati? - de Efi - 14-08-2008, 04:49 PM
RE: Cand si cum ati inceput sa desenati? - de BlueGum - 18-05-2009, 10:00 AM
RE: Cand si cum ati inceput sa desenati? - de SasukeRockGirl - 16-06-2009, 12:01 AM
RE: Cand si cum ati inceput sa desenati? - de Yzu - 16-07-2009, 03:04 PM
RE: Cand si cum ati inceput sa desenati? - de *ILY Yaoi Maniac* - 12-10-2010, 10:58 AM
RE: Cand si cum ati inceput sa desenati? - de Fey - 11-02-2012, 09:02 PM
RE: Inceputul vostru in desen - de yoneyu - 30-09-2012, 03:15 AM
RE: Inceputul vostru in desen - de Agrona - 21-03-2013, 09:34 PM
RE: Inceputul vostru in desen - de Val - 08-04-2013, 11:16 AM
RE: Inceputul vostru in desen - de Neidhardt - 21-08-2013, 12:10 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)