Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Cu ce personaj din anime semanati?

#21
Ei bine eu am doua caractere
1. sigur pe mine calm si linistit - http://i106.photobucket.com/albums/m271/...Stelar.jpg - Hoshikawa Subaru din Shooting star Rockman
2. Violent si gata de lupta tot timpul mai ales mandru - aici se departe in doua personaje - http://i256.photobucket.com/albums/hh182...vegeta.jpg - Vegita din DBZ si - Ichigo in forma Vizard - http://fc07.deviantart.com/fs26/f/2008/0...milo08.jpg
[Imagine: 23ifbrs.jpg]

¤ R y u u g u R e n a ~ H i g u r a s h i N o N a k u K o r o N i ¤

When I was darkness at that time 震えてる唇
部屋の片隅で I cry...
Nobody can save me 神様ひとつだけ
止めて裂くような my love.

#22
Let's see ... la comportament si personalitate cu Dante ( DMC ) ... ador sa stau sa lenevesc si in plu ador mult inghetata cu capsuni 43 and sa zicem ca mi-ar face si placere sa masacrez/hack&slash/etc demoni xD si la fizic ... uhmm ... dunno exactly ... cred ca tot cu Dante sau mai degraba cu Ichigo din Bleach ( blah >__> )
[center]~ ひぐらしのなく頃に ~

[Imagine: HigurashiSig2.jpg]

Make me mad and you will suffer the wrath of KILLER lolis !
[/center]

#23
Hmmm e mult de scris.....

Eu sunt disciplinata, loiala, seriosa, practica, si mereu ma orientez catre succes. Capat cu greu încredere în ceilalti. Sunt foarte realista. Eu ma concentrez asupra esentialului, sunt sârguincioasa, perseverenta, economa, corecta.

Sunt o tipa pe care te poti baza. Îmi cheltuie energia metodic si "ma catar" încet spre telurile mele ambitioase. Intotdeauna merg la sigur si evit experimentele.
Sunt unele momente in care pot gândi si actiona în mod egoist, înclin spre supraevaluare, sunt încapatânata, ipocrita si, din cauza neîncrederii mele în ceilalti, îmi deschid cu greu inima.

Luand in considerare aceste calitati si aspectul fizic: castanie cu parul scurt, ten alb, ochi caprui...etc...un singur personaj imi seamana suta la suta si acela este Nagisa Furukawa from Clannad. Nu este preferata mea, dar semanam ca doua picaturi de apa. Amandoua ne dorim sa fim actrite, suntem timide, nu prea avem in credere in ceilalti si semanam extrem de mult la fizic. Si ea este realista si gandeste inainte sa faca ceva....e un pic cam prostuta ca si mine....deci e clar...semanam una cu cealalta 100%....parca am o sora geamana in lumea anime-urilor 71!

#24
Well...ar fi cateva:
Naruto-Oh Man,I sure can be annoying >.< Desi,nu atat de mult ca el.
Sunako din PGE-Nu sunt o doamna,nu ma ingrijesc ataaa~at de mult incat sa cad pe jos din cauza tonei de machiaj[de fapt,nici nu port machiaj22] ,imi place sa gatesc[desi nu prea stiu ._.],i hate bright people[ROFL] but i don`t like horror movies O.o" [decat daca nu ma uit singura la ele^^"]
Ruu din Penguin Brothers[manga] -Banuiesc ca seman cu ea cat de cat..I`m afraid of snakes and i am kinda` shy ..XD
LOLNOPE

#25
Well ...

Lina Inverse- toti prietenii imi spun ca seman cu ea, si cred ca e adevarat.Am gura mare, imi place sa ma cert, imi place mancarea xD
Koizumi Risa (Lovely Complex)- sunt mai inalta decat trebuie ( dar nici chiar 1,72 ..desi as vrea <:3), si avem personalitati asemanatoare ^^
Jun (Nana) - as putea zice partea din mine care e mai calma si mai calculata, plus imi place sa desenez <333
George( Paradise Kiss) - again, imi place sa desenez xD And i'm kinda a little pervert *bwahaha*

Si cam atat imi vine in minte acum xD

#26
Exista destul de multe personaje cu care ma aseman.

Minako Aino / Sailor Venus din Sailor Moon - Am calitati de lider si stiu sa gatesc.
Kyou Fujibayashi din Clannad - Imi place sa risc, sunt optimista si nu cred ca drumul cel mai lung este cel mai bun.
Anri Hiiragi din Happiness! - Nu regret nimic din ceea ce fac, sunt impiedicata si incurc lucrurile deseori.
Lucia Nanami din Mermaid Melody - Lupt pentru visele mele.
Shinku din Rozen Maiden - Overprotective to my friends.

#27
pai....sa vedem...4 :
chidori-full metal alchemist:fumoffu **imi place sa ma cert mai mereu[am asta in sange]
yoh asakura-shaman king **sunt mereu relaxata ca si el; nu prea iau lucrurile in serios[defapt,nu arat asta ~_~ ]
yuki-gravitation**imi place sa scriu....sa inventez
sakura-naruto**chiar daca inainte eram cu capul in nori,acum m-am schimbat destul de mult[asemeni sakurei 4 ]
si cam atat
2 squirrels: one english, one romanian. Each squirrel in her tree . E. squirrel was fucking a nut. R. squirrel ask: - Are you fucking crazy? E. squirrel answer: - No, I`m fucking nuts .

#28
eu cu Ayumu din Spiral,sunt la fel lazy ca el,si nu dau importanta multor lucruri,niciodata nu dau tot ce e mai bun din mine,trebuie sa fiu intro situatie disperata sau impins de la spate. si cand vreau I can be a Genius21

si Naruto din naruto lol21,mare parte din timp ma aruc cu capul inainte,fara sa gandesc prea mult21si sunt agitat asa...depinde de starea mea de spirit...
[Imagine: Alugays.png]
1) Esti pe net
2) Esti pe forumul AnimeZup
3) Imi citesti semnatura
5) Nu ai observat ca lipseste punctul 4
6) Tocmai ai verificat daca exista punctul 4
7) Zambesti, sau chiar razi

#29
De cand ma stiu sunt o combinatie intre Usagi Chan si Amy din Sailor Moon.In sensul ca...Sunt la fel de sufletista,tin extrem de mult la prieteni si as renunta la multe doar sa le fie bine,ma ranesc usor unele lucruri.Insa,am si momente in care gandirea mea se schimba,devin calma,mai calculata,precum Amy.Si tot cu Amy seman si la situatia la invatatura..unde n-o duc chiar asa de rau[momentan...]
[center][Imagine: siggi1wf5.png][/center]

#30
Cam seaman cu Narusegawa Naru din Love Hina (bine nu am corpul asa dar nu conteaza) si la figura si la caracter. Cand invat imi place sa port haine mai largi, comode, parul prins sa nu ma incurce nimic. Si tind sama las absorbita de invatat uneori daca stiu ca vreau sa reusesc la vreo lucrare/teza si ca sa pot ajunge la o facultate buna.

Ayumu Narumi din Spiral. Pot fi cateodata asa lenesa si nepasatoare ca n-am chef nici sa ma ridic de pe scaun. Am momente cand as sta toata ziua in fata tv-ului nefacand nimic productiv.
[Imagine: elegance1.png]
Arigatou Luinil hug




Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Breakout Anime News: Nihonomaru anime&manga Database! ellymate 0 5.201 15-09-2013, 01:34 PM
Ultimul răspuns: ellymate


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)