Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Cu ce personaj din anime semanati?

#1
Uhm... Pai depinde din ce punct de vedere te referi... Semana cu prea multe personaje din anime... In fiecare anime gasesc cate unul cu care seman...

Exemplu:
InuYasha: Kanna ~ Pseudo Vie, dar mai e drum lung pana la moarta
Hellsing: Hellena ~ The same... Plus ca ascultam acelasi tip de muzica 65
Fruits Basket: Kyou ~ Ii urasc pe cei populari ca si Yuki T.T... si ador pisicile :3
...
[Imagine: autumncopy.png]

"Se spune ca de la viata trebuie mai intai sa iei, apoi sa platesti. Unii au luat fara sa plateasca, in schimb eu am platit fara sa iau nimic."

#2
eu cred ca seman cel mai mult cu Itsuki din yyh . eu sunt calm din fire, rabdator. is tacut, rareori fiind cazul cand imi vb gura ca o moara sticata. nu imi place sa dezvalui despre mine decat atat cat trebuie si adica: varsta , hobbyuri, cateva insusiri morale. nu cred cas chiar asa de prost, am potential chiar daca notele mele nu prea reflecta asta. si cum tot sper, sar putea sa imi fac paru verde la sfarsitul lui august.
gomene sig prea mare

[Imagine: chibi_56.gif]
Chibi-ul lui Vodafone

#3
Oare cu cine seaman eu?Ar fi mai multe personaje....
Pai ar Vash din Trigun.....zburataaaa.....topaind prin jur din lipsa de ocupatie dar pot fi si serioasa(extrem de rare momentele acelea luminate)
Si apoi ar fi Tsunade din Naruto...impulsiva si hotarata(si ar mai ceva....dar irelevant :302: )

*God.... :huh: cum se face ca ambele personaje is blonde?!?!*
[Imagine: gameswlpp_79.gif]

#4
Well....yo ma identific cu foarte multe personaje...
Botan>sunt la fel de zvapaiata k ea...
Yuki Eiri:815imi place sa scriu,am momente in kre sunt foarte serioasa...si il ador!38
Hiei>cand vreau pot deveni una dintre cele mai dure si reci persoane kre exista
Yusuke>sunt foarte imprevizibila...
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#5
ehh! Eu am vazut un 46 *sigh* anime mai demult si m-a impresionat foarte X se numeste si e super nice..sau cel putin era, nush daca va mai avea acelasi impact asupra mea daca l-as revedea..insa ma identific foarte cu un ersonaj de acolo. Numele lui este tsubaru sumeraghi si..e un fel de mag..E tacut si profund.. dragutz si se imbraca bine.. iar vrajile lui sun teribile.. pe langa faptul ca poate manipula aproape tot ce tine de pamant si destul de bunicel si in astrale 10. hehe ^^

#6
pai...seman cu multe personaje.sa le iau pe rand.
Botan-sunt putin aeriana.cateodata
Kurama-sunt desteapta si invat repede
Hyono-sunt o fire prietenoasa
Kikyo-sunt puternica si serioasa
Kagome-sunt calma
Hiei-cateodata ma enervez de nu ma mai calmeaza nimeni.
Yuki-se pricepe la scris ca si mine
(gravitation) Hiro-e total stilul meu
Renee Roberts-in unele situatii se comporta la fel ca mine.
Temari din naruto-se comporta ca si mine uneori..sau...mereu
Sunt mai multe personaje cu care seman.uite un anime cu care seman perfect.[post unit]pai...seman cu multe personaje.sa le iau pe rand.
Botan-sunt putin aeriana.cateodata
Kurama-sunt desteapta si invat repede
Hyono-sunt o fire prietenoasa
Kikyo-sunt puternica si serioasa
Kagome-sunt calma
Hiei-cateodata ma enervez de nu ma mai calmeaza nimeni.
Yuki-se pricepe la scris ca si mine
(gravitation) Hiro-e total stilul meu
Renee Roberts-in unele situatii se comporta la fel ca mine.
Temari din naruto-se comporta ca si mine uneori..sau...mereu
Sunt mai multe personaje cu care seman.uite un anime cu care seman perfect.


#7
poi prietena mea cea mai buna spune ca sunt leita Irma din witch(asta e manga) insa asa din anime: imi zice foarte des OSUARI 21 pentru ca nu suport pisicile si imi place sa musc 5 da da nu radeti chiar musc 4 si sunt mereu impulsiva si mereu arat ca sunt sigura pe mine chiar daca nu sunt(in momentele tensionate)...si cred ca am ceva din Chikane(kannaduki no miko) am cunoscut pe cineva care este soarele din viata mea...si pentru pers respectiva as face orice...s-o protejez...chiar daca ar trebuii s-o ranesc la un momendat pentru a se departa de mine ...eu cand iubesc...nimic nu mai conteaza...moartea ajunge sa nu existe...si asa nu mai stiu..poate si cu Chibi-Usa din Sailor Moon pentru ca pentru mine visele sunt tot...ele sunt cele care imi modeleaza destinul...well cam atat

#8
Ma gandesc la Haruka din Eien no Gazomu Eien sau Air
~Yuuko Ichihara din xxxholic/Tsubasa Chronicle
~Yuko Amasawa din Dennou Coil pentru ca suntem mai rautacioase de fire,misterioase si imi plac personajele ca cele enumerate mai sus.
Dar daca ar fi sa aleg as zice Yuko Amasawa.

#9
Eu cu Vicious.Acest personaj m-a impresionat foarte tare,mai ales din cauza caracterului sau puternic dar desfasurat intr-o maniera silentioasa.Scena care m-a convins ca este un personaj complex a fost cand s-a batut cu Spike(Spike avea pistol iar Vicious avea o sabie"katana",adica este ciudat cum a opus rezistenta in fata unei arme de foc).Desi pare un personaj evil eu zic ca se cunostea clar in tot ce facea ca ascundea suferinte vechi.

#10
Vicious... nu stiu cate anime-uri ai vazut tu, dar most brilliant evil dudes have suffered deeply before...

Now... me...

recently... m-am regasit doar pe un sfert in personalitatea lui Sunako-chan din PGE... numai atat pt ca: inca nu am fost confundata cu o fantoma a unui act sinucigas (though people still think I'm weird...), eu si gatitul suntem... well, enemies >4...ma cam plictisesc la horror-uri clasice gen Jason X, Freddy, and so on...inca n-a indraznit nimeni sa ma faca urata (nu ca mi-ar pasa f mult though... probabil as arunca niste nisip peste el cu labutele din spate si mi-as vedea de viata mea mai departe)... si imi plac si chestiutele dragute...
Dar!
I run away from bright people (good-lookin' that is...)
I don't take much care of miself (in afara de strictul de bun simt, of course), and I hate make-up...
I don't like people picking up of my friends... *growls*
I am NOTHING like a lady... (maybe a domestic man when it's not about cooking or working too hard 71)
I like spooky stuff...
I like blood (*awws* Chiii!)
I luv my messy scary room...

[Imagine: a_1486.jpg]
[Imagine: KONgirlssleeping-small.jpg]
[Imagine: chibi_137.gif]
Ka, chibi-ul lui JavaLeen

Favorite quote: "Don't tell me he wants to conquer the world? Can't he come up with something more original?" - Lina Inverse (Slayers)



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Breakout Anime News: Nihonomaru anime&manga Database! ellymate 0 5.233 15-09-2013, 01:34 PM
Ultimul răspuns: ellymate


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)