Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ce cantaret[trupa] alegi?

#31
Mai bine puneai nişte exemple, poate găseai ceva mai ... *ahem* bun, decât am găsit eu.
Good Charlotte ... ştiu că găsisem o melodie drăguţică de mtv când butonam plictisită telecomanda la o prietenă, în timp ce kidzii îmi îndeplineau ordi ... pardon, făceau proiectul. De la ei era, parcă ... *searches on ză jotoobe* ... ah, da, I just wanna live. Îmi aducea aminte de Muse :] Din moment ce-i singura melodie care-mi place [mi-au băgat pe gât şi prietenele câteva melodii de-ale lor, deci da, am mai ascultat câteva de la ei :] ]. Cum aş putea-o caracteriza ? Hmm ... o formaţie alternative post-grunge punk de-o vară. Period.
Bullet For My Valentine ... aaaaa, da, ăştia-s tipii la care am făcut lolwut când vroia aceeaşi sclav ... pardon, colegă de proiect să-mi demonstreze că şi ea ascultă heavy. Wiki sucks sometime. All this things I hate şi Room 409 am ascultat şi mi-a fost de-ajuns. Blasfemii ...

Formaţiile sunt la acelaşi nivel ... Să zicem că aleg BFMV, măcar nu are aer de supermegagigaultra new wave. That's just super new wave-ish :]

Next ones ... Tiamat vs. Stratovarius. Da, da, ÅŸtiu, e gen diferit de metal, dar tot metal e deci deal with it :]

e.g. Tiamat - Cain, Cold Seed, Children of the Underworld
Stratovarius - Venus in the Morning, Playing with Fire, Before the Winter

#32
Grea alegerea pentru ca dupa un anume timp am ajuns sa apreciez trupele in mod egal.
Sunt melodii care imi plac si melodii care nu-mi plac de la fiecare trupa in parte. De exemplu Cain de la Tiamat chiar m-a obsedat la un moment dat, in schimb nu mi-a placut asa mult Raining Dead Angels, nefiind prea obisnuita cu genul muzical.

Stratovarius... era melodia aia, Hunting high and low care mi-a semi-placut ( lolz, how can I say that? ), bine, a fost si prima care am ascultat-o 21 anywayz, solistul imi aduce aminte de Kamelot intr-o mare masura. Si eu sunt printre putinele persoane caruia nu prea ii place Kamelot in asa mare masura, but i'm just saying, o comparatie minora.

Aleg Tiamat pentru ca imi place vocea solistului mult mai mult.

Eluveitie and Cradle of Filth
Si pentru ca imi e lene si sunt pe jumatate adormita sa pun link >.> *shame on me* try, Omnos, Inis Mona, Slanias Song de la Eluiveitie
iar de la Cradle of Filth cred ca Nymphetamine si Temptation se potrivesc cel mai bine 21 [ well, they are my fav anywayz... ]
[CENTER]
How terrible it is to love something...
... that death can touch.


[/CENTER]

#33
Let's get things straight.
Cradle Of Filth cântă bine, au nişte instrumentale awesum şi lirică bunicică; Nymphetamine sună bine [ btw cine e solista? looks liek Madonna. ], la fel şi Temptation but they are a little bit too "extreme metal" [ wiki lies, eh? ] for me.

Cu Eluveitie e altă treabă. Chiar dacă îi ascult de puţină vreme [ câteva luni ] au devenit one of my fav bands. Toate cele 3 melodii îmi plac, cu precădere Omnos şi Slania's Song; de asemenea, aş fi adăugat pe listă Thousandfold, Brictom şi Vanadis.

Aleg Eluveitie. Folk metal-ul mă atrage mai mult decât alte genuri muzicale, s0z.

Blind Guardian ÅŸi Avantasia
De la Blind Guardian try Valhalla [ live ], Mirror Mirror, Valkyries
Åži de la Avantasia pun The Toy Master, The Scarecrow, Farewell
[Imagine: p4KKzIN.png]
You could be the best of me when I'm the worst for you.
golden tragedy


#34
Sincer,nu cunosc nici una dintre formatiile acestea.Am auzit din cand in cand de Blind Guardian,insa nu prea ma pasionat sa ascult.Ei bine,am ascultat acum melodiile pe care le-ai pus la amandoua formatiile,insa intre cele doua o aleg pe Avantasia.^_^

Se apropie mai mult de stilul care imi place,vocea tipul este pe gustul meu.Am sa ascult in continuare Avantasia,pt ca observ ca-mi place :] [x]

Next: Breaking Benjamin and Puddle of Mudd
De la Breaking Benjamin : Dancing with the Devil si Diary of Jane
De la Puddle of Mudd: She hates me si Radiate [x][x]
[center][Imagine: 517p75.jpg]
When I Get Home.[/center]

#35
Breaking Benjamin ofc. Dancing with the Devil my fav song. Dar şi Diary of Jane îmi place. Well, Breaking Benjamin sunt o trupă destul de bună, merită ascultaţi.

Next: Bullet For My Valentine sau 30 Seconds To Mars?
Bullet For My Valentine: Tears Don't Fall ÅŸi All These Things I Hate
30 Seconds To Mars: Kings and Queens ÅŸi A Beautiful Lie

Xoxo, Ang.
Angilicious|dA
[Imagine: pikachu___batman_by_mnrart-d58f68d.gif]
Nothing I shoot gets back up again.
Drawings.| Photos.

#36
30 Seconds To Mars e alegerea mea. Imi place mai mult decat Bullet For My Valentine chiar daca doar azi le-am ascultat o melodie. 30 Seconds To Mars mi-au placut mai de mult si chiar imi place vocea vocalistului.

Metallica sau Vita de vie?
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#37
Via de vie...ca e romaneasca. Defapt astea doua sunt niste trupe cam diferite....Dar prefer Vita de Vie pentru ca au melodii mai...interesante. Desi Metallica e cunoscuta international...Vita de Vie se poate compara. Nu zic ca nu-mi place Metallica....ba din contra, o ador...Ma rog...ati prins voi ideea.

next: Queens sau Beatles
[Imagine: 61516723.png]
LSHTCCOMNAIWEDA
Which translates to: Laughing so hard that coke came out my nose and I wasn't even drinking any.



Thanks Mimi x3 !


#38
Queens sau Beatles
Queen... Beatles sunt asa mai pop, chiar daca cica mare trupa de rock, cand defapt ce cantau ei era doar pop. De la Beatles imi plac doar vreo 2 piese, dar la Queen... e altceva.
Next: Flyleaf sau OneRepublic?

#39
Flyleaf = total awesomeness. Lacey's voice is awesome and full of cuteness. Lirica melodiilor lor e superbă. Flyleaf, ofc. xD

Next: Metallica sau AC/DC?
Metallica: Master of Puppets, Nothing else matters, One.
AC/DC: TNT, Thunderstruck, War Machine.

Xoxo, Ang.
Angilicious|dA
[Imagine: pikachu___batman_by_mnrart-d58f68d.gif]
Nothing I shoot gets back up again.
Drawings.| Photos.

#40
Metallica bineînţeles. Ac/Dc nu au pus niciodată accentul pe versuri şi nu i-am considerat niciodată o trupă bună. Melodiile lor sunt bune de ascultat la petreceri sau beţii, dar nimic mai mult. (sau eu nu i-aş asculta altădată). Metallica pe de altă parte sunt trupa mea de suflet, îi iubesc, toate melodiile lor îmi spun ceva şi sunt una din puţinele trupe pe care pot să le ascult în orice zi.

Next: Within Temptation sau Epica?
Tenderest touch leaves the darkest of marks,
And the kindest of kisses break the hardest of hearts
~Florence + The Machine





Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)