Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ce cantaret[trupa] alegi?

#21
Evanescence ! Normal ca ea !Ador melodiile ei , si tot ce
tine de ea ( stilul ei , caracterul ei ). Plus ca are o voce foarte frumoasa .Melodiile mele favorite sunt Tourniquet si Call Me
When You're Sober ...A da si Everybody ' fool .
Next : Muse vs. Avril Lavigne

#22
Muse o.O' clar!Avril nu-mi place ... e dragutza,recunosc,dar nu-mi plac melodiile ei ... stilul ei nu mi se potriveste [nu ca stilul "Muse" mi s-ar potrivi xD] dar chiar ii prefer pe cei la Muse ...

Next: Nightwish vs Within Temptation [cu siguraaaanta,Nightwish :X]

#23
Ambele formatii sunt la fel de bune,melodiile lor nu pot fi comparate intre ele deoarece complexitatea si mai nou comercialitatea sunt aceleasi.Chiawr daca vocea sopranei dramatice a lui Anette Aolzon de la Nightwish nu este atat de
puternica si de dulce ca si vocrs de mezzosoprana a lui Sharon den Adel,solista de la Within Temptation.pot spune ca WT au crescut in nivelul de comercialitate deci sunt cam aceleasi,nu pot alege.

Frozen Dusk versus Sirenia avand'o solista pe Monika Pedersen

#24
Off: Supermassive Black Hole <3333 Gosh that's maddness <333

Aş zice mai degrabă Sirenia. Probabil când românaşii noştri se vor fi lansat şi pe piaţă şi-şi vor fi făcut un stil ceva mai bine definit, aş avea şi cum să compar cele două formaţii. Însă pân' un-alta, n-am cum să dau Sirenia laoparte pt. o formaţie a căror melodii nu au acea fluiditate pe care ar trebui s-o aibă cele goth/ symphonic metal.

Mai zic o dată ? I choose Sirenia.

Ceva apropiat ca stil ... hmm hmm ... Y' know what ? I'll give you some vocalists ._.
Axl Rose [Guns 'n' Roses] vs. Layne Staley [fostul vocalist de la Alice in Chains]

G'n'R - Sweet Child o' Mine, Paradise City live, November Rain.
AiC - Would, Nutshell live de pe Unplugged, Down in a Hole. Vi le-aş fi pus numai de pe Unplugged, dar am zis să pun şi din studio :]

#25
i love A.R trupa e preferata mea si ii ador vocea. : x Plus ca melodia aia e preferata mea. Ii ador si parul, de fpoat il ador din cap pana in picioare .
So, il aleg pe A.R, is my god, ^^ i luv him.
eh.. Guns and Rosese mereu mi-a placut, cand eram mica ascultam cu mama. :]]
anyway, ma chema mama sa ascult piesele lor si le ascultam
si imi placea, deci de pe cand eram un copchil ascultam.
i chose A.R

next: Anette Olzon ( Nighwish ) sau Cristina Scabbia(lacuna coil)
-

#26
Bineinteles, o aleg pe Anette Olzon de la Nightwish.
De ce?
1-pentru ca imi place vocea ei :X
2-pentru ca trupa Nightwish canta stilul meu de Rock
3-imi place culoarea parului ei 21 [zici ca e un morcov de multe ori]

Next:Strify(Cinema Bizarre) sau Taylor Swift.
Sa va vad acum :ha:
2 squirrels: one english, one romanian. Each squirrel in her tree . E. squirrel was fucking a nut. R. squirrel ask: - Are you fucking crazy? E. squirrel answer: - No, I`m fucking nuts .

#27
Citat:pentru ca trupa Nightwish canta stilul meu de Rock
e.e" Nightwish nu canta rock, ci Symphonic Power Metal pentru cunostiintele tale generale.

And no ofence, C.B.ziarre's singer is a gay / lesbian, his vocals are annoiyng and band's song stuff are terrible + popish style.
Taylor, are o voce destul de dulce, cred ca ar atinge gradul de non-operatic soprana sau poate altista, in fine nu aleg pe niciunul doarece nu-mi plac vocile niciunuia + ambii au un grad ridicat de comercialitate.

Doamne, se pare ca putini cunosc adevarata valoare a lucrurilor epice, next: epic vs comercial =. Rhapsody of Fire vs Three Days Grace <= Symphonic Power Metal vs Alternative Rock

Melodii; Rhapsody of Fire -Emerald Sword versus [b]TDG - Gone Forever

#28
TdG doh` .
Adam G. is za best he have a beutiful voice. Il ador si piesele trupei sunt mereu originale si ii ador pe toti de la TDG.
Oricum pe cealalta trupa nu am auzit-o, desi nu ma atrage cu nimic, nu ma face sa ma inspir din ea si nici nu ma atrage cum ar trebui sa ma atraga o piesa. Pe de alta parte, il ador pe A si trupa si melodia aia
e favorita mea.

Scorpions / Guns 'N' Roses

off: Cinema Bizzare canta New Wave toata ziua >_________< "
-

#29
Nu aleg nici o trupa deoarece niciuna dintre ele nu ma reprezinta, nici
una dintre melodile lor de asemenea, plus ca Gun'n'Roses ma irita la sensul rau, ca si Scorpions .

Next: Floor Jansen - opera dramatic soprano cu 4 octave - solista in metal versus Cristina Aguilera - spinto non-operatic soprano cu 4 octave - cantareata pop

Aceeasi masura a vocii, insa cu o auditie diferita, voi alegeti :
Floor Jansen - first Second[live] => o demonstratie absolut superba => Opera Aria

Cristina Aguilera: first , second , third[live]

Nu ascult melodiile Cristinei Aguilera insa am vrut sa vad ce gusturi au unii useri de pe zup .

#30
Hmpff...
Aleg Cristina Aguilera pentru ca,chiar daca este muzica comerciala(cum spun altii)-desi gusturile nu se discuta,insa unii nu stiu asta- imi place mult mai mult decat F.Jansen.De ce?Pentru ca eu nu ascult symphonic metal si pentru ca nu imi place de nicio culoare de fata aia.
Asta nu inseamna ca altii nu pot sa asculte F.J.,fara sa comenteze la adresa fanilor care asculta alt gen de muzica:ha: .


Next: Good Charlotte sau Bullet For My Valentine.

Cha!
2 squirrels: one english, one romanian. Each squirrel in her tree . E. squirrel was fucking a nut. R. squirrel ask: - Are you fucking crazy? E. squirrel answer: - No, I`m fucking nuts .




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)