Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ce cantaret[trupa] alegi?

#11
Linkin Park vs Cinema Bizarre

Nici nu trebuie sa stau prea mult pe ganduri.Normal ca aleg Cinema Bizarre pentru ca e trupa mea preferata si pentru ca imi plac foarte mult melodiile lor.Nu ca Linkin Park nu ar avea melodi bune...imi plac si melodiile lor mai ales Numb si In the end...dar tot Cinema Bizarre e pe primul loc.

Next:Metro Station vs Gackt
:bye:
I'm Kira.

#12
God,nu aleg niciuna dintre cele precizate dintre tine.Metro Station sunt o trupa/este un solist comercial fara pic de talent.Gackt este la fel ca s i celalalt,credeam ca in sfarsit am scapat de intalentul sau. >.< Comercialitate bagata cu polonicul pe gat.

Denn,Lacuna Coil e buna,insa n-o poti compara cu After Forever,deoarece melodiile lor sunt mult mai epice si sunt mai complexe din punct de vedere al ritmului shttp://www.youtube.com/watch?v=SXyjGepJhvgi al compozitiei,plus ca ei au o solista cu voce de soprana.Compara cateva dintre ele :
After Forever - DreamFlight versus Lacuna Coil - Our Truth
After Forever - Come versus Lacuna Coil - Swamped
Oricum e parerea ta ^.^' spor in continuare la ascultat


Floo Jansen fosta solista After Forever <3 versusCristina Scabbia solista trupei Lacuna Coil

#13
Cristina Scabbia ( Lacuna Coil), am ascutlat o melodie, si are o voce speciala, adica are o tonalitate anume, speciala, parca are cev masculin in ea ( vai nu ma certati nu gandesc normal la ora asta), nu stiu e o voce asa de placuta, nici nu stiu cum sa ma exprim O_O
pai pai, my turn: John 5 ( oh oh oh my idol <33333) sau Zim Zum ( ex-chitaristi Marilyn Manson, vai eu sunt nebuna dupa John 5)
[Imagine: john5.jpg]
< Yeah, ador Nirvana >
Brian ( MM) za witch
[Imagine: omega3.jpg]
[Imagine: MMwitch.jpg]
"Contra todo Hoy BRUJERIZMO pa tí satanismo!
BRUJERIZMO! Cura joto " ( Brujeria- Brujerizmo)





#14
OMG, John 5 is awesome god,n-am mai auzit asa ritmuri de chitara in viata mea,cel putin rezultate de catre un singur solist <3 .Cu aceste ritmuri ar iesi
niste melodii superbe daca adaugi niste versuri bune,niste ritmuri de baterie si cateva vocale de scream combinate cu cele de opera,ar rezulta ceva apropiat
de Symphonic Metal,cred ca Gothic Metal <3 .

Next: Epica versus Lacuna Coil sa va vad acum 10

Ca sa comparati mai bine,cateva melodii (da'ti click pe melodii,au link'ul pus 10 ):
Epica - Sensorium , Epica - Black Infinity si una dintre cele mai bune piese ale trupei Epica - Cry For Za Moon <3

Lacuna Coil - Our Truth , Lacuna Coil - Swaped , Lacuna Coil - Heaven is a Lie

#15
OMG O_O God ! Bun , deci nu am cea mai vaga idee cum voi alege intre ele. 1 la mana imi plac amadoua si ador 'cry for the moon' chiar ieri am ascultat-o de vreo trei patru ori 21 i know i'm addicted , e ca un fel de imn al meu , iar lacuna coil god i love CS , are o voce mai mult decat superba . Cred ca le voi alege pe amndoua ca altfel nu voi aveam cum sa aleg . Amandoua trupe sunt mai mult decat superbe , I mean nu exista imperfectiune la aceste 2 trupe . So guys le aleg pe amandoua . xd
next:
Amorphis (silver bride, am pus un ex. )
si After Forever (am pus un ex. piesa e Zenith )

well ambele trupe sunt M.Smp. sper sa va decideti pana la urma 21 eu nu cred k as putea sa aleg intre ele 21
-

#16
Well...ce pot alege...hmmmm....
NOOOORMAL ca Amorphis....e prea hooot...adica canta prea tare tipu'...nu e primu' in topu' meu dar canta tare rau4...

Next:Cradle Of Filth vs. Within Temptation

Well...pentru mine ar fi foarte greu sa aleg...dar voi decideti...3

#17
Within Temptation

clar ca WT :X iubesc vocea lu Sharon!Si au niste melodii de invidiat mereu pe placul tuturor

so

next: Sonata Artica vs Disturbed

#18
Sonata Artica
mi se pare o formatie mult mai buna decat Disturbed. Plus ca sonata artica au melodii mult mai frumoase. si daca nu ma prea dau in vant is muuult mai buni decat Disturbed si de aia ii aleg.

White Snakes vs Crematory
[Imagine: 20080626090306.jpg]

Imi aprind visatoare o tigara. Fumul trece lenes si nepasator prin fata mea, formand niste spirale demne de admiratia unui artist..



#19
White Snakes vs Crematory
sincer... nu i-am ascultat NEVER. am cautat pe youtube niste melodii si mie una imi plac White Snakes mai mult. credeti-ma ca nu stiu de ce 71. in orice caz, WS au un ritm mai bun 71.
*next*
LMC vs Ayabie
Intunecand intunericul,
iata
portile luminii.

#20
Bineeinteles ca Ayabie....doar sunt chinezoii nostri21...imi place ritmu lor si sunt si sweet :X:X:X

Evanescene vs. Papa Roach

Am pus si exemple...dati click pe trupa si ve'ti vedea o melodie de'a lor4




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)