Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Favourite anime couples.

#21
Ce dragut. Banuiesc ca nu e nici o problema daca puns i cupluri care in realitate nu exista dar pe care eu una le ador ca si idee 10
Oricum sa vedem:

1. Athrun Zala & Cagalli Yula Athha - (Mobile Suit Gundam SEED & Mobile Suit Gundam SEED Destiny):
[Imagine: Athrun_and_Cagali.jpg]

Doamne cat de mult iubesc cuplul asta. Defapt tot animeul este plin de cupluri absolut superbe (ambele animeuri) dar pe acesta il ador :X Ei sunt atat de diferiti si incearca atat d emult sa lupte unul impotriva celuilalt incat pentru ei dragoestea este aproape imposibila...dar pana la urma este si asta imi place. Sunt doua caractere puternice supuse multor incercari si faptul ca pana la urma raman impreuna, eh, cred ca v-ati dat seama ca ii ador.

2. Renee Roberts (Zakuro Fujiwara) & Elliot Grant (Ryou Shirogane) - (Mew Mew Power sau Tokyo Mew Mew)


Ok stiu ca acest cuplu nu exista, si ca in anime Renee nu apare cu nimeni si Elliot este la inceput atras de Zoey dar se indragosteste de Bridget... dar hei... ar fi fost un cuplu dragut. Adica sunt foarte frumosi si maturi amandoi. Le-ar fi stat bine impreuna... pacat ca autorul nu s-a gandit sa ii cupleze.


3. Ryoko Takamachi & Kanonne Gilbert - (Spirala sau Suiri no kizuna)


Nici ei nu sunt un cuplu si nu au prea multe in comun in anime...defapt Ryoko este apropiata de Kosuke si Kanonne are problemele lui cu razbunari... dar imi plac la nebunie amandoi si au niste firi atat de interesante... mi-ar fi placut sa fie un cuplu.


4. Layla Hamilton & Yuri Killian - (Kaleido Star)

Ei doi arata atat de bine impreuna si pe parcursul anime-ului s-au sustinut atat de mult. Sunt un cuplu incantator dupa parerea mea chiar daca in anime nu se subliniaza ideea de cuplu.

5. Ino & Sasuke - (Naruto & Naruto Shippuuden)
[Imagine: only_come_out_late_at_night_by_mistix.png]

Hai sariti-mi in cap 21 Da stiu ca nu au mari tangente dar mie imi place rau de ei si ar fi foarte draguti impreuna.

6. Sesshomaru & Kikyo - (Inuyasha)
[Imagine: 1_902310129m.jpg]
Da da nici ei nu au nici o tangenta dar s-ar potrivi de minune, au caracterele atat de asemanatoare.

7. Dark & Risa (D.N. Angel)
[Imagine: dark-risa.jpg]

Cuplul numarul 2 in favoritele mele. Doamne cat ii ador. Ea este genul de fata visatoare sensibila, iar el genul de baiat dur care desi o respinge realizeaza ca in realitate s-a apropiat mult de ea. Si poate ca ma identific mult cu acest cuplu 10

8. Tessa & Sousuke - ( Full Metal Panic)
[Imagine: 1f846a1fecbd4b1b3cf325e1dbf6321c1232438688_full.jpg]

Stiu ca nici ei nu sunt un cuplu dar mi-ar fi placut sa fie. El e genul de baiar dur, iar ea fata sensibila... ar fi fost tare draguti impreuna.


Dau un edit mai tarziu pentru completari 10

#22
Yuki & Shuici [ Gravitation ]

Cine nu ar putea spune ca sunt adorabili impreuna?
Shuici find cu un coportament de copil, ce inca nu stie de primejdiile vieti care se indragostete de Yuki, un scriitor cu un trecut ce nu vrea sa il lase in urma.
Imi place de Shuici findca nu isi neaga sentimentele... e mereu alaturi de Yuki, nu se da batut in a fi cat mai aproape de el. Il mai "admir" pe Shuici findca are cele mai nebunesti cai de a descurca un lucru.

Hiro & Shuici [ Gravitation ]

Sunt doar prieteni, insa Hiro il iubeste pe Shuici... fac un cuplu dragut impreuna.
Atunci cand Shuici sufera Hiro a fost primul langa el, nu Yuki.
Un roscat si un iepuras, ce poate sa fie mai dragalas decat asta?

L & Light [ Death Note ]

Sunt amandoi ca doua sensuri opuse.
Firul povesti e unul captivant. De L m-am indragostit prima oara, era atat de superb, si am vazut cat de bine iar sta cu Light si a devenit unul dintre cuplurile mele "preferate".
L, un tip calm, cu o minte perspicace, ce poate sa ii joace pe toti pe degete asa cum vrea el.
Acel dar de a "suci" mintile crezand ca el vrea sa faca acel lucru, el deja stind ce se va intampla.
Light, un tip ce vrea dreptate, si pana la urma devine un "criminal" in ochi celorlanti. Posedand un Death Note pe parcurs il intalneste pe L ce il banuieste, iar la sfarsit nimeni nu se alege cu nimic.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#23
Hachi si Nobu:
Ar fi fost un cuplu adorabil. Amandoi "blonduti", hiper si extrem de childish. Entuziasmul si felul protector de a se purta al lui Hachi l-ar fi facut pe Nobu sa se simta in siguranta, apreciat si incurajat, iar dragostea lui sincera si maturitatea de care a dat dovada in dragoste ar fi reusit sa o aduca pe Hachi pe calea cea buna, sa o faca mai statornica. Am fost dezamagita cand Takumi a intervenit si a stricat tot TT~TT. Ce-i drept, o consider vinovata pe Hachi pentru ca nu a stiut sa fie consecventa. Era atat de confuza incat a sfarsit prin a distruge toate relatiile cu band-ul Black Stones, adica cu prietenii ei.

2.Agasuma Soubi & Aoyagi Ritsuka [Loveless]
- treaba cu ei doi sta cam asa: Ritsuka si-a pierdut memoria, fratele lui a fost ucis (sau nu), dar inainte sa moara l-a trimis pe Soubi (lupatatorul lui) sa aiba grija de el. Ritsuka e nedumerit la inceput, dar in final cei doi fac un cuplu adorabil.

3.Yagami Raito & L. Lawliet [Death Note]
- evident, acest cuplu nu exista, dar ar fi incredibil de interesant. Raito este bad guy, Lawliet este good guy si ar fi interesant de vazut cine sta deasupra (cred ca ar face cu schimbul :]] ). Well, ideea e ca ar fi un cuplu foarte interesant.

4.Ichimoku Ren & Yoko Kurama [Jigoku Shoujo & YuYu Hakusho]
- am zis sa pun si un cuplu care cu siguranta nu va exista niciodata. Imi plac foarte mult cele doua personaje si au ceva in comun: Ren e spiritul unei sabii, iar Kurama e o vulpe. Amandoi au puteri supraomenesti si sunt calmi. Heh, cica opusurile se atrag, dar hai ca au si ei ceva opus: Ren e oarecum de partea raului, iar Kurama are un suflet nobil. Poate Kurama ar incerca sa il faca pe Ren sa stea departe de Enma Ai. Oricum ar fi interesant de vazut si sunt sigura ca ar fi ceva mai mult acolo. Ar iesi un plot chiar dragut.

#24
Sasuke&Sakura(Naruto)
[Imagine: 168.jpg]
Misa&Ryuzaki(Death Note)
[Imagine: Landmisa2.jpg]
Ayumu&Hiyono(Spiral)
[Imagine: AyumuHiyono15.jpg]
Toshiro&Momo(Bleach)
[Imagine: Toshiro.jpg]
Zero&Yuuki(Vampire Knight)
[Imagine: zero-and-yuki-vk1.jpg]
Hikari&Kei(Special A)
[Imagine: bowling.jpg]
Amu&Ikuto(Shugo CHara)
[Imagine: Ikyuto_and_Amu_By_Amu-Chan_115.jpg]
Nana&SHin(Nana)
[Imagine: 03.jpg]
Romeo&Juliet(Romeo x Juliet)
[Imagine: romeo-x-juliet.jpg]
Tsukumo&Toko(Uraboku)
[Imagine: largeAnimePaperscans_Uragiri-wa-boku-no-...294601.jpg]
Shiki&Rima(Vampire Knight)
[Imagine: Vampire_Knight_Wallpaper_Rondo_by_Junay.jpg]
Risa&Otani(Lovely COmplex)
[Imagine: Luvlycmplx32.jpg]
Yuichi&Rika
[Imagine: book.jpg]
si multe altele4

#25
Kilari si Hiroto:
Acestia doi au putea sa devina un cuplu minunat.Spun asta pt ca ei au avut prea multe aventuri romantice imipreuna.Chiar daca Kilari la inceput l-a placut pe Seji,se pare ca acum simpte ceva pt Hiroto.
http://www.google.ro/imgres?imgurl=http:...29,r:3,s:0
Inuyasha si Kagome:
Acest cuplu este tare dragut.Imi place mult de ei.Sunt asa de draguti cand se saruta.
http://www.google.ro/imgres?imgurl=http:...9,r:15,s:0
Ichigo si Orhime:
Acesti doi nu sunt inca un cuplu dar dau potential de a se place unul pe celalalt.
http://www.google.ro/imgres?imgurl=http:...29,r:0,s:0
Zoey si Mark:
Acest este cuplul meu preferat.Zoey era indragostita de Mark,iar pana la urma afla ca si Mark o place si devin un cuplu.
http://www.google.ro/imgres?imgurl=http:...29,r:5,s:0
[Imagine: Moka6-1.png]

#26
1. Yuki & Zero (Vampire Knight)

[Imagine: 377969.jpg]

2. Lelouch & C.C. (Code Geass)

[Imagine: 375388.jpg]

3. Ichigo & Rukia (Bleach)

[Imagine: 371959.jpg]

4. Mukuro & Chrome (Katekyo Hitman Reborn)

[Imagine: 302587.jpg]

5. Ren & Kyoko (Skip Beat)

[Imagine: 24476.jpg]
[Imagine: grellslutcliffbyhowling.gif]


♥ Live Every Second Like It Was Your Last One ♥


[Imagine: mukurosignbynaladrield3.png]

[Imagine: sigg3.jpg]


#27
1.Sasuke and Sakura(Naruto)-Stiu ca nu o sa fie niciodata impreuna,..dar se potrivesc
[Imagine: SasukeSakura10.jpg]
2.Nana and Ren(Nana)-imi place accest cuplu:X:X
[Imagine: 1217697035.jpg]
3.Yuuki and Zer0(Vampire Knight)-Imi place la nebunie acest cuplu...se potreivesc:X:X:X
[Imagine: yuki-zero.jpg]
4.Lucy and Kouta(Elfen Lied)-ce pot sa zic...se potrivesc
[Imagine: Elfen_Lied_by_DeadReBorn.gif]
5.Li and sakura(Sakura)-:X:X
[Imagine: sakura_li.jpg]
[Imagine: chocolatepassion-1.jpg]

#28
1.Arima & Yukino din "His and Her Circumstances"
[Imagine: A392-14.jpg]
Cred ca se potrivesc deoarece amandoi duc acelasi teatru Smile.

2.Takasu & Taiga
[Imagine: images?q=tbn:ANd9GcTxVwJBbQyEC4Kt4jHYNm-...5B4k16Yk8P]
Nici nu am cuvinte,they are just perfect. *little hearts flying away*

#29
1. Hitsugaya Toshiro and Hinamori Momo
[Imagine: 020.jpg]

2.Kakashi Hatake and Rin
[Imagine: l_5b89178998df4e76b5d0d029c9ffe984.jpg]

3.Zero Kiryu and Yuki Cross/Kuran
[Imagine: Myth_of_Desire___VK_wall___by_angel.png]

Pe moment ...

#30
1. InuYasha and Kagome
[Imagine: InuKag.gif]

2.Naruto and Hinata
[Imagine: hinata-and-naruto.jpg]

3. Sesshomaru and Kagura
[Imagine: SesshomaruandKagura.jpg]

4. Miroku and Sango
[Imagine: inu_1024.jpg]

5. Tomoya and Nagisa
[Imagine: clannad.jpg]
[Imagine: ku-medium6788_zpsc6ad60de.gif]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)