Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

May vs. Sora

#11
Pai sincer o aleg pe Sora..e mult mai draguta, amuzanta si frumoasa ca May. E ambitoasa si vrea sa faca pe toata lumea sa rada, iubeste scena cu adevarat si vrea sa dea spectacole de neuitat. Ii pasa de cei din jur si nu a vrut nicioadata sa-i dejamageasca, are o personalitate de invidiat si nu da niciodata inapoi. Uneori e naiva si nebunatica dar o face mai amuzanta si poti sa-ti dai seama mult mai usor ca e o persoana distrata ce-si doreste numai fericire si bucurie in jurul ei.

Hi hi..si cum imi place mie sa fac la o alegere intre doua sau mai multe personaje ..o sa spun rezultatele..( asa daca nu se supara nimeni..daca e interzis ..sau altceva sa-mi spuneti si sterg imediat. 4

Sora - 16 voturi ( inclusiv al meu)
May - 3 voturi ( ii trebuiesc multi fani ca sa o ajunga pe Sora )
[Imagine: 97943774.png]
~Thanks Rx~!~

Fa exact lucrul de care ti-e frica!


#12
La inceput o uram pe May...dar apoi am inteles-o.Imi place parul ei :X desi uneori poate fi usor...rautacioasa.Sora,in schimb,este foarte prietenoasa dar usor credula.(de ex la Festivalul Circului cu Mute si Alice..).Totusi,ea a stiut mereu ce vrea si a luptat din greu pentru acest vis.
May este umpic mai egoista(de ex cand nu a lasat-o pe Sora sa repete in sala) dar nu si-a creat chiar un tel in viata.Oricum,May mi se pare un persoanaj foarte puternic si ambitios care a incurajat-o si a ajutat-o foarte multe pe Rosetta,la fel cum a facut si Sora.
Concluzie: eu o voi alege pe Sora pentru felul in care iubeste scena.(si pentru motivele mentionate deja 10)
[Imagine: da-1.jpg]


Twilight... Would you die for love?


It's on my lips, it's in my dreams.
It's a story told by two.
You say you want to be happy.
I can make your dream come true.


my yaoi fan fic


[Imagine: chibi_1341.gif]
chibi-ul lui Pure Love

Bomboane...multe bomboane pentru Asha :X

#13
Sora


De ce?
Pentru ca Sora lupta pentru ceva anume, un vis al ei de demult, iar May nu face mereu decat sa incerce sa fie mai buna decat Sora... nu urmeaza un vis, desi este foarte ambitioasa si este o acrobata destul de buna, dar nu se compara cu Sora. Deci Sora este alegera mea.
[center]Riesige Himmel verstecken Tausende und Tausende von Sternen ~
Hide My Tausende und Abertausende von Gedanken ~
Life ausblenden Tausende und Abertausende von Hindernissen~
Verstecken Sie Ihre Augen Tausende und Tausende von Farben ~
[Imagine: sintaxsig.png]
When your image disappears from the front of your eyes, you create it as you like.

[Imagine: chibi_2140.gif]
Chibi-ul lui SintaX_Dev
[/center]

#14
Este o alegere foarte simpla..Dupa parerea mea,Sora este cea mai talentata si mai buna acrobata de la Kaleido Stage.Asta datorita faptului ca Sora are o aura aparte,ea nu renunta la visele sale(desi a fost uneori cam nesigura in privinta asta) si stie sa-i faca pe cei din sala sa se bucure de spectacol si sa savureze fiecare clipa.Ea lupta pentru a le oferi celor care o privesc momente speciale si pentru a le vedea chipurile pline de admiratie.In schimb,May doreste doar sa-i atraga atentia lui Leon si sa dovedeasca ca e cea mai buna.Desi ofera spectacole uimitoare,cei din culise nu o privesc cu acelasi interes si incantare,asa cum o fac cu Sora.^_^

#15
Sora,clar.Nu-mi place de May pentru ca este prea ingamfata...
Sora e mult mai simpatica si e foarte sigura pe ea.Munceste din greu si refuza sa renunte.
Ea face tot ce face cu placere si este de ajuns sa primeasca in schimb cateva zambete din public.
Pe scurt,o aleg pe Sora ^^

#16
Hmmm... grea alegere . Imi plac mult ambele personaje , deoarece fiecare are un caracter aparte . Imi place mult de May , chiar daca aceasta este cateodata enervanta si chiar n-am cum sa o suport , totusi pe parcurs am inceput sa o inteleg , cateodata chiar regasindu-ma in ea . Imi place de ea ca este ambitioasa si niciodata nu renunta pana nu ii reuseste ceva . A dat dovata si de rautate uneori , dar probabil a facut asta doar pentru a iesi in evidenta . Totusi o voi alege pe Sora , deoarece este tipul de persoana care imi place mie . Este foarte prietenoasa si de fiecare data isi ajuta prietenii . Are un vis maret si nu a dat inapoi pana nu l-a obtinut . A trecut prin multe greutati , peste obstacole pentru a arata ca poate fi o adevarata vedeta Kaleido Star . Imi place mult de ea , deoarece este puternica si ambitioasa . Ma regasesc in ea de multe ori .

Don't try to be perfect . Just be yourself .

#17
Kewl, văd că majoritatea o alegeți pe Sora. Uhm well, eu o aleg pe May. Deși Sora este foarte ambițioasă, și ține neapărat să fie un Kaleido Star, a avut o perioadă în care May i-a luat locul, doar pentru că nu a vrut să concureze. Pe lângă asta, May este o patinatoare excelentă, și nu s-a dat în lături de la competiție.
May are un caracter asemănător cu al meu, și probabil că de asta am ales-o.

#18
Eu o aleg pe Sora deoarece este mult mai ambitioasa si hotarata decat May. Sora stie sa-si respecte prieteni. May mi se pare ca este cam ingamfata. Sora lupta pentru ce vrea, este hotarata. Nu prea pot spune acelasi lucru si despre May. Da, May patineaza bine, dar Sora este mai buna in ceea ce face. De aceea o aleg pe Sora, pentru caracterul sau, pentru ca este hotarata in privinta a ceea ce-si doreste. Aceasta este parerea mea, gomene pentru fanii May.
[Imagine: 212ctp4.gif]
'Cause you are so beautiful
Nal sumsuiga haneun ne ibseul saranghandanmal oh
'Cause you are so beautiful
Nae geoteman meomulreo(keudae namanui).





















#19
Păi...eu o aleg pe Sora. Este plină de viaţă şi zâmbitoare. Are mulţi prieteni pe care îi respectă cu adevărat, nu îi are doar pentru a se folosi de ei. Deasemenea, este o fire foarte ambiţioasă şi nu renunţă foarte uşor, un lucru de admirat. Deşi nu îmi place aspectul ei şi îmi place cum May arată, eu o aleg pt personalitatea ei.
Deci, pt mine ar fi cam 50 la sută Sora, 50 la sută May.

#20
Normal...Sora de ce?
Pentru ca este o fata ambitioasa si zambitoare si imi place mai multe de ea decat de May 10
Ea desi la inceput a fost urata de colegi pana la urma s-au inteles cu ei/fata de May are de la inceput ea a fost o scorpie si se credea mai buna decat Sora
La sfarsit Sora i-a demonstrat lui May ca nu trebuie sa exista competitie pentru a deveni un Kaleido Star



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Sora wo Miageru Shoujo no Hitomi ni Utsuru Sekai hikari marina 1 3.187 11-04-2009, 08:47 PM
Ultimul răspuns: goddess


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)