Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ce vrei sa devii?

#21
Poi avannd in vedere intrebarea am sa raspun si eu ca toata lumea:
Am vrut sa devin o groaza de chestii: am vrut sa fiu cantareata(asta cand eram mica) apoi am vrut sa fiu inginer(ideea tatei), dar eu si cu matematica suntem paralele si intr-un continuu conflict de cand ne stim(desi toti zic ca am o minte asa de logica, ca as fi devenit un As matematic :deadSmile. Apoi exact inainte de inscrierea la liceu (pe ultima suta de metrii) mama mi-a zis ca eu sunt buna la romana si ca imi place sa citesc si ca imi merge bine gura asa ca sa dau la filologie si apoi la drept interantional si asa a si ramas.
Momentan sunt o visatoare cu norma intreaga, asa cum am fost mereu si sper sa raman asa:zz:
[Imagine: 641488.jpg]
^_^Oh tu dulcele meu tiran... oare cand vei intelege ca "te iubesc"...^_^

#22
Momentan... nu mai vreau sa devin nimic... vreau doar sa muncesc si sa castig suficient incat sa ma pot intretine fara sa duc anumite lipsuri.

Cand eram mica in schimb mi-am dorit sa devin ceva. Un singur lucru mi-am dorit. Doctor chirurg. A fost cea mai mare pasiune a mea si inca este doar ca in zilele noastre facultatile sunt foarte scumpe si eu de la un profil economic nu am putut sa invat suficient sa ma simt in stare ca pot da un examen sa intru la fara taxa. Asa ca am lasat-o balata desi este visul meu din`totdeauna

#23
cand eram eu mic,chiar nu-mi doream sa devin nimic.eram constient caci nu pot sa devin multe lucruri deodata asa cum vroiau altii,si am asteptat sa vad ce calitati am.Trecand ani buni,am descoperit ca am talent in arta fotografiei si in cea a photoshopului,facand asa numita perfectiune,sau macar atingandu-se la normele acesteia.Imi placea sa-mi fie apreciata munca,si mi-a si fost,si tot am continuat,si o sa continui.Dar ceea ce m-a derutat complet e ca am si "voce" , si nu stiu ce sa aleg intre ele.Cred ca prima optiune servita,e si cea primita.O sa vad ce post imi aboneaza viata si unde :p.
[Imagine: dgfree.jpg]
Thanks Djunknown for the present :3 means alot for me!

[Imagine: nature.jpg]
Latest sign.

#24
Ce vreau sa devin? Intrebare foarte grea... adica voiam sa ajung ca tata, medic, dar acum m'am razgandit pentru ca daca voi ajunge ca el imi voi vedea familia odata pe luna [el fiind plecat mereu prin alte tari] Momentat nu am nimic in cap, adica ma bucur de ce sunt acum, o adolescenta si atunci cand va veni vremea sa decid... voi alege ce cred eu ca e mai bine pentru mine.
In the naked light of day
Even great scientific minds,
Can not resist the seduction of immorality
But, when darkness falls,
Beasts of science
Well rise to seek revenge
The choise is yours
What do you want to do?

[Imagine: kcz2wi.jpg]


#25
Pfff, nu stiu de ce dar ceea ce vreau eu sa devin e... extrem de ciudat. Yeah i know, nu visez sa devin scriitoare, actrita, cantareata vedeta sau ceva de genul, vreau sa devin... astronaut. xD
Deja de la 10 ani invat sau am inceput sa invat cam totul despre planete, cum sunt asezate la cate milioane de ani fata de soare, din ce sunt formate, precum si alte lucruri de genul. Problema e ca ai mei nu vor insa eu asta vreau sa fac si nu ma intereseaza. 21
Probabil ca se asteapta sa spun ca glumesc, dar nu, visul meu e sa devin astronaut.

#26
Cand eram mica vroiam sa devin vedeta. Bine...nici acum nu imi displace ideea21, dar nu am pic de talent.
Acum, cand m-am mai luminat un pic, mi-am facut oarecum o idee. Stiu ca mai am mult pana la facultate, dar mie mi-a intrat in cap ce facultate vreau sa fac: Facultatea de jurnalism.
Imi place sa scriu, de aceea cred ca mi s-ar potrivi slujba asta de jurnalist. Mi-ar placea sa lucrez la o revista pentru adolescenti. De ce? Pentru ca m-as interesa de artistii mei preferati, m-as duce in strainatate as lua interviuri, as merge la cele mai cool evenimente 4. Apoi pot sa ma marit cu sotul, de preferat arhitect, pentru ca ar castiga mult21. Facem vreo 2 copii-fata si baiat - si ne mutam in apartamentul nostru duplex 71.
Sper sa nu-mi schimb ideea, imi place. Si nu sunt chiar atat de materialista21, hai sa zicem ca faza cu sotul arhitect si apartamentul duplex nu conteaza asa mult 78.



[Imagine: 28223o2.jpg]
My manga list



[Imagine: chibi_1290.gif]
, chibi-ul lui anonim_alex

Feed, cum il cheama p`asta? Asta de sus 5



[Imagine: mkdlaw.jpg]

#27
Prima data am vrut sa ma fak stewartese pentru k mi se parea amuzant. Calatoreshti in lung shi-n lat, treci peste mari shi oceane, shi cunoshti oameni noi. E sooper, dar nu pentru mn. Dc? Pentru k nu-mi plak limbile straine, desi sunt prima din clasa.
Akum vreau sa ma fak... parasutista, atentziem nu parasuta, ci parasutista. Cea care se da cu parasuta din avion. Am foarte multa adrenalina in mn., shi imi place la nebunie. Ashi vrea sa nu-mi schimb parerea, dar mai vedem...
Dak dragostea mea s-ar masura, itzi spun k te iubesk pana la cea ma indepartata stea
100% numai a ta
Dragostea e ca o floare. Trebuie sa-i dai apa, lumina shi soare. La fel ca shi floarea, daca dragostei nu-i dai atentie, iubire shi loialitate se va ,,ofili" shi nu va mai reinvia niciodata.
[Imagine: 804a26f6e3aa9007.jpg]

Am incercat sa-ntalnesc alt baiat.
M-am prefacut insa n-am rezistat.
Gandul imi zboara la tine mereu.
Stiu nu-i bine dar asta sunt eu.

De ce imi spui ca ma iubesty
Cand u nu sty sa pretuiesti
De ce imi spui ca ai pe altcineva
Cand eu sunt viata taaaaa



Ingeras din cer picat
Ochii tai m-au fermecat
Dintr-o singura privire
M-am indragostit de tine!!!


Sunt un ingerash nebun
Cand zamesc eu iese fum
Sunt retzeaua tineretzii
Dar sy fiika frumusetzii

#28
Cred ca ca as vrea sa ma fac profesoara de engleza dar nu stiu sigur...da sunt printre cele mai bune in clasa dar nu sunt sigura ca ma descurc foarte bine la gramatica(ma refer la verbe sa le tin minte off lenea asta -__-')sau as vrea sa ma fac cred ca politista 21 la fel ca unchimiu...imi place sa iau amprente(ce mai luam cand eram mai mica),imi place uniforma si la faptul ca poti ajuta oamenii sau imi placea intr-un timp atat de mult istoria Egiptului incat vroiam sa devin Egiptolog(si vroiam sa ma duc odata in Cairo)dar m-am gandit...vise nimic mai mult oricum nu ma ajuta pozitia geografica
Nu merita sa plangi pentru nimeni, iar cei care merita nu te vor face sa plangi.

[Imagine: chibi_1462.gif]
, chibi-ul lui mada_sasuke


[Imagine: bg46rm.jpg]

Don't worry be happy
Nu dispera cand soarta te apasa si nici nu plange de-al tau destin caci dupa un chin viata-i mai frumoasa cum dupa ploaie ceru-i mai senin…

A faithful friend is hard to find.. remember man and keep in mind

#29
Cand eram mica mi-am dorit sa devin medic, sa am grija de oameni, sa-i vindec de vreo boala... apoi, cu timpul, mi-am schimbat decizia. Am vrut sa devin psiholog - sincer chiar nu stiu de ce, dar inca imi mai doresc... Apoi am vrut sa devin creator de moda - imi place sa desenez(mai ales haine), dar nu multi oameni ajung creatori renumiti asa ca iar mi-am schimbat decizia - am vrut sa devin arhitect(si inca mai vreau) - de ce? pentru ca imi place meseria... dar in acest moment vreau sa devin avocat(ma gandesc la meseria asta de vreo cateva luni si chiar mi-ar placea foarte mult)... deci raspunsul meu este-avocat.
[Imagine: 2uihshu.gif]

[Imagine: TheDream.png?t=1276345103][Imagine: EunHye22.png?t=1284281440][Imagine: 04.png?t=1304468354]
You’ve Fallen For Me.













#30
Eu vreau sa devin o sticla! :"D
Neah, glumeam. Nu stiu, sunt cam nehotarata. Mi-as dori sa fiu mai multe.
In primu rand, cantareata. Cant la chitara si chiar imi place, compun si cantece cand am timp, dar nu sunt cine stie ce. Totusi, cine stie, poate voi putea sa-mi implinesc acest vis, I hope. 65
Si ar mai fi ceva! Intotdeauna mi-am dorit sa devin arheolog, sau egiptolo. Sunt niste meserii care-mi plac foarte mult si intr-un fel mi se potrivesc, mai ales ca istoria e materia mea favorita... si singura [inafara de romana] la care invat cu placere xD.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)