Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ce vrei sa devii?

#81
Multa vreme am vrut sa fiu veterinar..imi placea biologia dar chimia era cea care nu se prindea de mine as aca am renuntat la visul ala :< Acum n-am nici cea mai vaga idee ce vreau sa devin desi mai am foooooarte putin si termin a12a 21 Sunt cam moarta ^^

#82
Ce as vrea sa devin? Nu perea stiu. La un monent dat am vrut sa devin medic cardiolog dar doar pana cand am realizat ca am o fobie naspa cand vad rani adanci sau oase rupte.
Am mai vrut sa devin o data psiholog deoarece imi placea sa ii ascult problemele altora si sa ii ajut,dar dupa ce o profesoara mi-a distrus visul cu comentariile ei,am renuntat si la ala findca pot asculta oameni si fara sa fiu psiholog.
Acum vreau sa devin designer pentru interioare, findca imi place sa imi imaginez cand merg in o casa, cum ar putea arata sau de ce schimbari ar avea nevoie pentru a arata cat mai placut,dar poate voi renunta si la visul acesta.
Dar sincer am o pasiune pentru fotografii, dar nu orice fel mai mult cele care surprind natura,daca as putea sa lucrez in acest domeniu as fi fericita. Dar chiar si daca nu, eu tot voi face fotografii,e hobby-ul meu <3 .
Dar in concluzie nup,nu stiu ce o sa fac, nu stiu ce o sa devin, deshi ultimele 2 vise is destul de prefarabile, dar pana la urma,nu stii ce se poate intampla in viitor cum nici nu stii ce se poate intampla nici maine 3 .

#83
Probabil ca acum am nevoie de un raspuns definitiv, nu ca sa il dau celor ca ma intreaba ca pe un copil de cinci ani. Spuneam ca vreau sa fiu asistenta de dentist, dansatoare, calugarita*????* si in rest nu mi mai amintesc. Mai tarziu imi doream sa devin doctor cardiolog sau psiholog. Dar nici nu stiu de ce mi-a luat atat de mult timp sa realizez ce vreau cu adevarat. Am avut profesori buni de-a lungul scolii primare, generale si in liceu. In toti acesti 12 ani, profesoarele de engleza nu m-au dezamagit nici macar o data. A fost dragoste la prima vedere iar si iar si sincer, daca nu ereu ele, nu stiu daca profesor ar fi fost meseria pe care imi doream sa o practic pana la pensie. Am avut acelasi diriginte opt ani si nu pot decat sa o apreciez acum si intotdeauna. Imi place sa ascult pareri si opinii, sa vad oamenii asa cum sunt ei, din interior si imi place sa dau sfaturi acolo unde stiu ca pot si unde ma descurc. As vrea sa fiu diriginta si as vrea sa ajut cat mai multi elevi. As vrea sa fiu persoana de care am avut eu nevoie in timpul scolii. De ce nu, in viata.
[Imagine: ak8THBQ.png]


#84
Ador jocurile si IT-ul in general, imi doresc un viitor de Game Developer/Programator IT :)
[Imagine: MEVzYF0.png]

#85
hm, hm, hm... ce vreau eu sa devin? hm, bogat pe cai misterioase - caci misterioase sunt caile Domnului (care nu exista). de ce? simplu: ca sa nu trebuiasca sa mai fiu sclavul nimanui in viata asta de rahat.
[Imagine: F3GHuiy.png]
You Know Nothing
I'm such a LESBIAN! LOL
#seeuspacecowboys #seeuspacecowgirls #2071

#86
Mi-as dori sa devin o idee care sa faca lumea sa devina ceea ce-ar putea sa devina daca s-ar cultiva solidaritatea si compasiunea intre oameni. Nu e un vis de a eradica afinitatea oamenilor pentru bani, sex si putere, cele trei imperative care dicteaza mult peste masura interactiunea dintre oamenii zilelor noastre (o afinitate naturala, dupa cum insasi istoria umanitatii ne dovedeste), ci de a predica gasirea unui echilibru intre bine si rau. Caci fiinta umana nu e capabila numai de bine, cum nu este nici capabila numai de rau. Si, in fond, nu visez sa aduc nimic nou, imi doresc doar sa reamintesc, pe oriunde ma duc sau ma duce vantul, lucruri simple care deja s-au mai spus prin intermediul unor personalitati istorice precum Aristotel (hai si Socrate, era baiat bun), Buddha, Confucius, Mahatma Gandhi, chiar si Iisus, si restul celor care au predicat cumpatarea si echilibrul interior. Mai pe scurt, mi-as dori fie sa fiu o inteleapta ambulanta, fie sa deschid un mic lacas de meditatie, dezbatere filosofica si regasire/augmentare spirituala pentru oameni care inca sunt in cautarea sensului vietii.
[Imagine: 7rA0Lg3.png]

#87
Cand eram mica-mica, visam eu ca sunt o doctorita cu vila si piscina, am 3 copii si conduc un Logan rosu 21
Apoi am trecut printr-o perioada in care ma schimbam dupa cum batea vantul si daca ma intrebai ce vreau sa fac in viata sincer nu stiam. Am avut niste inclinari catre muzica, dar niciodata nu am fost destul de sigura pe vocea mea. A urmat o perioada si mai naspa, in care pur si simplu nu voiam sa-mi vad viitorul (nu pot vorbi despre asta fara sa vreau sa-mi dau un pumn in cap pentru ca eram melodramatica in ultimul hal).
Acum m-am intors la origini, as vrea sa fiu medic pentru ca mi se pare o meserie nobila, al carei castig material nu se masoara cu ceea ce castigi pe plan spiritual stiind ca ajuti atatea suflete.




Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)