Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Toradora

#1
[Imagine: 230px-Toradora!_light_novel_volume_1_cover.jpg]
Este un nou inceput de an scolar si Ryuuji Takasu descopera ca se afla in aceasi clasa cu prietenul sau cel mai bun, Yusaku Kitamura, deasemenea si cu fata de care este indragostit, Minori Kushieda. Pe langa Kitamura si Minori se afla si renumita Taiga Aisaka care este indragostita de Kitamura. Desi se inteleg precum apa si uleiul, Ryuuji si Aisaka au decis sa se ajute reciproc pentru a putea fi alaturi de persoana draga. Vor reusi?

Personaje:

Taika Aisaka: http://cdn.myanimelist.net/images/charac.../46502.jpg
Ryuuji Takasu: http://cdn.myanimelist.net/images/charac.../46506.jpg
Yusaku Kitamura: http://cdn.myanimelist.net/images/charac.../34078.jpg
Minori Kushieda: http://cdn.myanimelist.net/images/charac.../36404.jpg
Ami Kawashima: http://cdn.myanimelist.net/images/charac.../33868.jpg

Puteti viziona acest anime si pe Extra Animezup, dand click aici.
Vizionare placuta 4...
[Imagine: Untitled-1.png]

#2
Un anime super extra bestial..l-am urmarit cu bucurie inca de la inceput.
Toradora este un anime highschool , romance, comedy plin de voie buna si foarte hazliu...ma binedispunea mereu...de asemenea e chiar plin de 'interpretari' si apropo-uri care daca stii sa le citesti iti place si mai mult seria...mi-a placut ca lucrurile n-au luat-o pe fagasul normal pe care il ai la un highschool,romance...pentru prima data mi-a placut ca dragostea crescanda dintre ryuuji si taiga e mult mai mult decat roseata si alte chestii shojo tipice animeurilor...Toradora a fost foarte de suflet pentru mine..si....spre bucuria mea...s-a terminat intr-un mod absolut perfect...sarutul[ saruturile] au fost unul din cele mai bune din istoria saruturilor anime...cel mai cute si plin de viata [ realism ]

Taiga a crescut in ochii mei foarte mult pe parcursul seriei...si a ajuns sa-mi fie foarte draga.la fel si Ryuuji.
O serie extra care nu va dezamagi pe nimeni din punctul meu de vedere.
[Imagine: haruhisuzumiya7.jpg]

Power of haruhism just knocked Kyon down :bv:

[Imagine: chibi_41.gif]
melli-chan, chibi-ul lui goddess

#3
Anime-ul este super mega extraordinar <333
Un anime romantic foarte bine realizat si superb din toate punctele de vedere . Povestea anime-ului este incredibil de frumoasa , nu este plictisitoare , iar fiecare episod este special in felul sau . Imi place la nebunie actiunea . Am regretat enorm cand am terminat de vizionat anime-ul . Pur si simplu l-am adorat prea mult . Povestea este inspirata din viata reala , ceea ce ma inveseleste tare mult . Imi place sa vizionez anumite anime-uri care au legatura si cu viata mea si a altora . Pur si simplu personajele au fost de nota 11+ xD Taiga geniala fata . M-am regasit pe mine in ea , i-am adorat caracterul . E atat de draguta si puternica . Ryuuji , prea adorabil din toate punctele de vedere . Toata povestea a fost incredibila , nimic de criticat . Grafica superba , mi-au placut la nebunie cum au fost desenate personajele , iar sentimentele lor au fost foarte bine conturate . Un anime exceptional , merita vazut .

Don't try to be perfect . Just be yourself .

#4
Ei bine dupa mine este unul din cele mai reusite animeuri romance pe care le-am vazut.
Povestea este absolut minunata,imbina romantismul cu comedia si asta ii da un plus.Personalitatile celor 5 sunt foarte diferite si in ciuda tuturor greutatilori prin care trec prietenia lor dureaza. Pe mine la inceput Ami m-a enervat. Mi s-a parut doar o persoana usuratica sa-i zic asa dar spre sfarsitul animeului chiar m-a impresionat..e o persoana mult mai profunda si mai buna decat pare la prima vedere.
Pe Taiga pur si simplu am adorat-o.Cine credea ca o persoana cu un caracter asa de puternic e foarte timida cand vine vorba de dragoste.Pur si simplu e adorabila,iar faptul ca la final pleaca sa isi rezolve problemele din familie mi se pare o decizie curajoasa.
Ryuuji e si el foarte adorabil.In spatele look'ului sau pe "baiat dur" se afla o persoana grijulie,ordonata,sensibila chiar.Si cine ar fi crezut ca se poate indragostii?21
Minorin e si ea foarte draguta.In spatele persoanei vesele si hiper-active sta o fata gata sa sara mereu cand cineva drag are nevoie de ea,mie mi se pare o prietena adevarata.
Partea cu sarutul e pur si simplu perfecta.Vreau sa spun ca mai aveam putin si incepeam sa palng *chiar aveam lacrimi in ochi* deci a foat foarte..nu stiu..nu pot sa gasesc un cuvant...iar petrecerea de craciun,si Riuuji imbracat in ursulet incercand sa o inveseleasca pe Taiga au fost si ele foarte emotionante.
Grafica e foarte buna,iar openingul si endingul mi se par foarte potrivite cu tema animeului.
Concluzie: merita nota 10 cu felicitari

#5
L-am vazut acum ceva vreme, ce pot spune un anime interesant mie unul mi-a placut foarte mult.
E super funny mai ales Taiga (micuta si simpatica) si incercarile lor de a se apropia de pesoanele pe care le admira si le iubea.
Povestea e super si mai ales finalul la care m-am cam asteptat Zuppy04

Ce pot spune un anime funny, merita vazut.Zuppy02
[Imagine: 25zqem1.png]

#6
Toradora este unul dintre cele mai frumoase anime-uri romance , chiar este reusit si cu siguranta nu numai eu spun acest lucru , deoarece toti care au urmarit anime-ul au ramas cu o impresie deosebita . Pe mine una m-a uimit !
Pot spune ca l-am terminat doar intr-o zi , deoarece am ramas prinsa de firul povestii inca din primul minut al anime-ului , atunci cand Ryuuji era baie si era acea melodie frumoasa xD E chiar draguta <33 . Deveneam mai curioasa pe minut ce trecea , parca fiecare episod ma facea dornica sa aflu ce se intampla in continuare , iar cand s-a terminat am fost foarte trista , deoarece chiar as fi dorit sa continue . Este un anime atat de frumos , atat de bine gandit . As dori din toata inima sa mai apara un nou sezon xD Cu siguranta l-as urmari cu mare placere zi si noapte xD .
Povestea anime-ului pur si simplu mi-a captat atentia , mie mi se pare o idee foarte originala si interesanta . Nu mi s-a parut nici un moment plictisitor , actiunea fiind foarte bine structurata . Parca fiecare moment , fiecare gest al personajului aveau un rol important in anime . Imi
Mi-a placut la nebunie prima intalnire a lui Ryuu cu Taiga =]] Era asa mica si nu isi dadea seama de ce s-a lovit . Taiga este atat de scumpa si de draguta . Nu ai cum sa nu o adori . O admir din toate punctele de vedere , deoarece ma regasesc de multe ori in ea . Parca m-as uita in oglinda si nu glumesc . Ea si Ryuuji fac un cuplu atat de dragut , le sta foarte bine impreuna . Parca se completeaza unul pe celalalt . Sunt doua personaje atat de amuzante , am ras foarte mult la unele faze . Ryuu este mai mult decat perfect , atat de dragut , sweet . Si eu m-as indragosti de el atat de usor =]]
Anime-ul are multe de transmis despre viata , parca toate personajele erau luate drept altcineva decat erau si daca stam sa ne gandim este ca in viata reala . De multe ori suntem criticati pentru modul in care aratam sau doar ca am facut o prostie , desi acele persoane nu ne cunosc aproape deloc . Cred ca doar noi stim cum suntem si ceilalti nu ne pot reprosa nimic atata timp cat nu au habar un lucru despre noi . Anime-ul chiar este un mesaj despre viata .
Grafica anime-ului mi s-a parut bestiala , fetele personajelor au fost atat de bine conturate , din partea mea 10+ . Nu cred ca exista vreun personaj la care sa-mi displaca aspectul fizic . Defapt ... daca stau bine si ma gandesc imi plac toate personajele atat ca aspect fizic cat si moral , deoarece fiecare este diferit in felul sau de celalate personaje si acest lucru ii face perfecti.
M-a impresionat foarte mult si finalul anime-ului , aproape ca mi-au dat lacrimile . Chiar nu am dorit sa se termine , deoarece personajele m-au impresionat atat de mult si as fi dorit sa vad ce s-ar fi intamplat cu ei in continuare .
Din punctul meu de vedere , merita vazut ! .
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


#7
Este un anime drăguţ, dar mă deranja mult grafica. Nu-mi place. No offence Zuppy03

Mi-a plăcut povestea şi personajul în sine. Mi-a plăcut enorm personalitatea lui Taiga; felul în care îi sfida pe toţi, se impunea întotdeauna şi era foarte dominantă. Iar în cele din urmă a sfârşit înfrântă de dragoste. M-a enervat ENORM de mult Ami. Well, pare tipa aceea rea, scorpie, care strică toată compoziţia <.<
A little bit of heaven , and a little bit of hell .

Zuppy03

#8
Da , Ami e foarte rea : ) ) , dar părea aşa de bună îmi dă senzaţia a Rio Takeuchi din Spirala. Mie una îmi place de Minori , felul ei de a face lumea să râdă <3 , mă simţeam tristă când era şi ea tristă , dar e mai bine că Ryuuji ( sau cum se scrie ) a rămas cu Taiga.
I want eat your cookie !! ~ Aww =(^.^)=
[Imagine: 570788elqf0x41ri.png][Imagine: 562850x4aysd92pe.gif][Imagine: 2797699zijbtztkz5.png]

#9
aseara am terminat si eu animeul dupa numai 24 de ore dupa ce lam inceput 21. Mi-a placut enorm. Cine nu l-a vazut sa nu indrazneasca sa isi termine viata fara el 21. e genial! Taiga are o personalitate foarte faina. E batausa, luptatoare, dezordonata si timida in dragoste ( Seamana foarte mult cu mine 21 ). Imi placea mania lui Ryuuji dupa curatenie 21.
Finalul insa mi-a lasat putin de dorit. A fost brusc, scurt si parca prea repede s-au intamplat marturisirile. Nu mi-a placut ca ea a trebuit sa plece de la scoala. Nu mi-a placut ca el nu s-a dus dupa ea. Nu mi-a placut ca nu s-au mai intalnit mai mult de un an. Nu mi-a placut ca dupa ce s-au reintalnit au mai fost 2 minute si s-a terminat animeul 21.
Oricum, a fost fain si merita vazut.

#10
Torodora a fost un anime care mia placut mult.Si povestea a fost frumoasa.Obsesia lui Ryuuji pentru curatenie este geniala 2121 Si taiga este un personaj interesant.Batausa,dezordonata(ati vazut si voi ce avea in casa pana sa vina Ryuuji...) dar totusi timida..rosea foarte usor :3.Si minorin cu fantomele ei 21 Finalul a fost umpic cam deplasat adica insfarsit totul era ok si au trebuit sa bage stramba cu plecarea Taigai 7 Si la un an dupa a fost faza faina cand fara nici o ezitare,cand a gasit-o pe taiga in dulap a urlat "Te iubesc" 2121
My heart beats like a drum,a guitar string to the strum,
A beautiful song to be sung. :][center][Imagine: rrthre.jpg]
[/center][center][Imagine: sigpic4494044.jpg][/center]





Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)