Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Fata din gara bantuita ( de groaza)

#1
Ficul este oriiginal postat si disparut de pe un alt site dar l-am salvat. L-am scris in 2013 asa ca nu este nou. Este putin pe supranatural pana imi intru in mana cu scrisul. 



Fata din gara bantuita


O tanara pana in 18 ani calatorea cu trenul. La un moment dat , trenul stationeaza la o gara aproape abandonata si foarte veche asezata langa o padure batrana si uitata de lume. Fata desfacu usa sa admire peisajul. Intre timp trenul se pregatea de plecare, cand... cineva a impins-o pe fata din tren. Aceasta a cazut si s-a lovit la cap. Lovitura i-a fost mortala, corpul ei rostogolindu-se pe o panta si fiind inghitit de verdeata padurii si ascuns intr-o negura bizara.
Prezent.
Azi multi continua sa mearga la aceeasi destinatie cu trenul. Trenurile si astazi stationeaza langa gara bantuita. Se spune ca fata apare mereu pe peron, desculta, cu parul ciufulit, mainile inerte si fata plina de sange fixandu-i cu privirea pe calatori. Intr-o zi de vara mergeam si eu cu trenul de la facultate. Avusesem examen si ma intorceam acasa. Auzisem despre aceasta statie cum dispar calatorii in mod bizar sau fata apare la miezul noptii. Intamplarea a facut ca trenul meu sa treaca prin gara bantuita. Parea in acel moment ca padurea ma avertizeaza, batea un vant groaznic si racoros. Soarele se sfia sa se mai arate. Cand trenul a ajuns in dreptul garii, a sunat apoi si-a continuat drumul. In momentul in care trenul a inceput sa se deplaseze a aparut pe peron o silueta a unei fete. Ma indepartam si totusi am intors capul sa vad, fata se uita cu fata ei insangerata si face cu mana. Eu ma intorc speriata, inchid ochii cateva secunde si imi spun ca nu-i nimic. Dupa aceea vremea parea ca se insenineaza din nou. M-am uitat la o colega pe care o remarcasem abia atunci si am stat putin de vorba. Insa cand mi-am intors privirea sprea geamul de langa scaunul meu, am vazut o pata imensa de sange sub forma unei maini. Am tipat usor si am plecat in alt vagon rugand-o pe colega sa vina cu mine. Insa cand a vrut si ea sa vada grozavia, urma nu mai era.....
...............[Imagine: bnkWUB1.png?1]





Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)